Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:32:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Inteligencije  (Pročitano 12857 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Mislim da postoje razlicite vrste inteligencija i ona/one su sto se kaze, Bozji dar. Ali takodje mislim da se moze istrenirati, tj. njena upotreba u smislu da je efikasnije koristis .
« Poslednja izmena: 12. Jul 2007, 10:05:43 od niksa517 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Riba ribi grize ribicu - 21. vek!

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1553
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N97 black
my IQ is 134, znaci super inteligentan. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
meni je na testu bilo oko 124 ne mogu da se setim tacno znaci da sam ja superioran  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6230i 2.0
U pravu si, može se efikasnije koristiti, to ne sporm! Baš zato što je inteligencija prazan potencijal da stičemo znanje!
Ali i dalje smatram da je inteligencija sama po sebi univerzalna, a da naše znanje oblikujemo prema svojim željama, pa na kraju ispadne da imaš "inteligenciju za muziku", a ti samo svoju običnu, opštu inteligenciju usmerio ka vežbanju gitare!
Ne možeš postati nadaren pijanista sa 30 godina, ako to nisi počeo vežbati od malena, a po ovoj teoriji inteligencije predodređene, npr. muzici, trebalo bi da možeš, iako si do tridesete pokušavao da budeš ekonomista! To jednostavno nije tako. A takođe po ovoj teoriji, neko ne bi mogao biti i dobar sportista i dobar, npr. ekonomista! To u potpunosti nije tačno!

A najbolji primer univerzalnosti inteligencije su ljudi kroz istoriju koji su stvarno bili inteligentni. Oni su skoro uvek bili genijalni u mnogo više disciplina, od one koja im je profesija. Samo pogledajte šta je sve bio Da Vinči! Ima mnogo izvora o njemu i na ovom forumu. Čovjek je naslikao Mona Lizu i Poslednju večeru, i napravio nacrt tenka i helikoptera! I sad mi recite da inteligencija nije univerzalna!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
iteligencija je samo brzi je samo sredstvo pomocu kojeg se brze dolazi do cilja :[115]
ne mozes ti ako si pametan da mislis da ce sve da ti dodje na noge a znam ih mnogo koji tako misle Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
@Davor1986
Pazi ja imam dva druga koji du totalno operisani od sportova sa loptom. I to ne mozes da verujes koliko. Njima dva zivota treniranja ne bi pomoglo da postanu kosarkasi ili fudbaleri, veruj mi. A obojica su veoma inteligentni. Ovaj jedan bas ima tu neku umetnicku crtu i bas se vidi koliko je sa te strane nadaren, sa ove je uskracen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
oces da mi objasnis kakve veze ima sport sa iteligenciom mozda ima vrhunski sport ali rekreativni nema nikakve veze Smile
« Poslednja izmena: 12. Jul 2007, 11:47:22 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
U smislu ako se prihvati ova podela na pocetku. Ja je u principu prihvatam i izgleda mi veoma logicno. A sto se tice sporta, to se vidi i u rekreativnom sportu. Recimo u fudbalu to manje vise moze da se prikrije ako si brz, jak u duelu i sl, ali u odbojci pogotovo ako je igras retko, tacno se vidi ko ima smisla sa loptom, osecaj. E taj osecaj, to je ta inteligencija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
ne to je osecaj za loptu  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 101
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6230i 2.0
I ja se slažem da nadarenost i talenat za sport ne treba mešati sa inteligencijom. Ona pomaže u ekipnim sportovima u situacijama gde je potrebna kreativnost, strategija, ali ko će jače šutnuti loptu, ili ko će brže trčati na atletskoj stazi? E, to već nikakve veze nema sa inteligencijom! A atletika je kraljica sportova!

A taj momak, koji je potpuno operisan od lopte, šta misliš šta bi on, isti takav, bio da se rodio kod Agasija i Stefi Graf, a ne kod svoje majke i oca? Pošto bi mu u kolevku umesto cucle dali reket, mislim da bi do sada bio vrsni teniser, a sve zbog uticaja sredine!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 08:32:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.