Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 12:28:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Industrial  (Pročitano 10760 puta)
21. Sep 2006, 01:04:00
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung Neki shit
Industrial je izraz za experimentisanje na elektronskoj muzici...bar se tako smatrao krajem 70-ih godina kada je grupa Throbbing Ghristle pocela da mesa dosta buke i elektro muzike.Tada se izraz odnosio samo na grupe koje su bile pod "Industrial Records" etiketom.Zbog raznovrsnosti samog zanra izraz industrial se prosirio i na jos mnoge grupe slicnih zanrova.Posto Industrial ima mnogo slicnih zanrova ja cu da postavim samo one vece i komercijalnije zanrove:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Avant-garde / experimental / Noise



Znaci pravi industrial od koga je sve nastalo...Prvi Bend throbbing ghristle koji se sastojao od trojice prilicno normalnih ljudi i od jedne psihopate koja je verovatno zasluzna za ceo zanr.Ovaj zanr karakterise dosta "buke".Sam izraz buka (noise) se ne odnosi na sum,smetnje...vec na razne samplove,klipove,glasove,instrumente...sve sto je tu da vas prilicno uplasi ili uznemiri...nezgodni zvuci koji su teski za slusanje.Muzika se sastoji od dosta samplova i sveprisutne ritam masine.Tu su naravno prisutni i bass i gitara ali u manjoj meri.Glas je cesto prigusen ili potpuno cist...varira od grupe do grupe.Neke grupe su cak mesale rock muziku sa noiseom kao npr. Big Black od cega je kasnije nastao zanr "Noise Rock".Ceo zanr je potpuno mracan i cesto se bavi nekim potpuno Tabu temama.Neki spotovi su i prilicno morbidni i beze od mainstreama.Neki bendovi uglavnom furaju svoje Angst ideologije...kao npr.Laibach za koji se cak sumnjalo da su nacisticki bend zbog njihove scenografije...dok su neki bendovi prikazivali drugu stranu seksa i homoseksualizma...

Bendovi:Throbbing Gristle,Big Black,Einstürzende Neubauten, Coil,Laibach...



primeri zanra (spotovi):Throbbing Gristle - Discipline      Coil - Hearthworms   


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EBM (Electronic Body Music)



EBM je nastao nakon sto je frontmen grupe Front 242 klasifikovao njihovu muziku kao Electronic body music...u prevodu elektro muzika uz koju moze da se igra...nastala paralelno sa Techno muzikom samo sto je ostala u underground kulturi.Trik kod EBM muzike je sto je mnogo prijatnija za slusanje nego obican Industrial.Sva muzika se izvodi preko sintizajzera dok muzicari (uglavnom od 2 - 3) stoje iza njih skoro ne pomicno.Posto je bukvalno to njihov cilj da staticni kao masine prave muziku za igranje.Bend Skinny Puppy je doneo drasticne promene kod EBM-a tako sto je uveo scenografiju u celu muziku.Cesto su se u pozadini pustali stari filmovi koji podsecaju na neke bolne scene...cesto su korsicene scene iz filma "Paklena Pomorandza".Takodje su se ovde mogle cuti ritam masine i gitare sa niskom distorzijom.

Bendovi:Front 242,Skinny Puppy,D.A.F,Nitzer Ebb,Volt



Primeri zanra (spotovi):Front 242 - Headhunter      Skinny Puppy - Dig It


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Industrial Metal



Nastao je nakon ideje spajanja teskih gitarskih rifova,gomilu semplova i teskim (grunt) vokalom.Iako je bend Throbbing Ghristle koristio gitare na njihovim pesmama ovde je ceo koncept doveden na visi nivo.Al Jourgensen iz benda Minsitry je na njihovom albumu "The Land of Rape and Honey" je uveo teske gitarske riffove...kasnije je zapecatio mesto kao glavna industrial metal tacka sa albumima "Psalm 69" i "The mind is the terible thing to taste".Nakon sto su mnogi Industrial bendovi videli ovu vrstu muzike blago su poceli da se krive ka gitarskim riffovima i dosta brzom muzikom.KMFDM je kasnije potpuno presao na rock zvuk.Takodje je post punk bend Killing Joke presao na sada prepoznatljiv metal zvuk.Od svih industrial tacaka danas najvise aktivni industrial metal bendovi.Ceo zanr i dalje je veoma popularan i ako bog da tako ce i da ostane...takodje se drasticno razlikuje od EBM-a i obicnog Industrial zvuka.

Bendovi:Ministry,Godflesh,Pitch Shifter,Killing Joke,Rammstein,KMFDM,Fear Factory,OOMPH....

Primeri zanra (spotovi):Ministry - Just one fix  Rammstein-Rammstein  Killing Joke - Asteroid


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Industrial Rock




Iako je cesto poredjen sa industrial metalom ipak je dosta blazi i vise sklon gothic muzici nego navedeni.Glavna grupa Nine inch Nails.Sam stil muzike je komercijalna rock muzika koja je propracena sa dosta semplova i cudnih breakova.Glas je potpuno cist i prijatan za slusanje.Zasigurno najkomercijalniji zanr industriala.Sam bend NIN je prodao preko 20 miliona kopija po americi.Nastao pod teskim uticajem elektro muzike,industrial metala i EBM-a doveo je do pravog sklopa svih zanrova.Cesto su ovi bendovi poredjeni sa pop muzikom samo zato sto su pesme sastavljene od hard rock seme (uvod,riff,refren,riff,refren,solo,riff..) samo sa mnogo vise eksperimentisanja.Takodje se mogu cuti i neki instrumenti kao klavir ili violoncelo.U danasnje vreme dosta se grupa raspalo ali ce se verovatno ponovo oformiti

Bendovi:Nine Inch Nails,Filter,Stabbing westward,marilyn manson...

primeri zanra (spotovi):Nine Inch Nails - Wish   Filter - Hey Man Nice Shot


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coldwave




Coldwave je izraz koji se koristio za americke industiral rock i metal bendove.U ovaj zanr spadaju svi industrial rock i neki industrial metal bendovi...
Ovaj zvuk cine ritam masine i hard rock gitare...ima dosta smeka kao EBM...vokali su takodje slicni EBM-u...To Cut The Crap ovaj zanr je mix industrial metala/rock-a i EBM-a...Mnoge grupe koje su cinile Coldwave scenu vise ne postoje.Takodje je do sada najvise prisutan i Pop senzibilitet...ponekad i glam stil oblacenja...lirike su u Cyberpunk fazonu (masine,kraj sveta,virusi,buducnost medicine)
Veoma mi je tesko da recima opisem ovaj zanr zato cu stati ovde...ali morao sam ponovo da ga spomenem posto je mnogo dobar Smile

Bendovi:Chemlab,Hate Dept.,Cyanotic,16 Volt,Acumen Nation

Primeri zanra (spotovi):Hanzel Und Gretyl - Take Me To Your Leader Bile - Love stinks Chemlab - Filament
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iako je zanr imao svoje uspone i padove uvek ce biti prilicno underground.Stari industrial vise ne postoji u mainstream muzici....izadju stari ebm bendovi ploce ali to sve prolazi nezapazeno od strane medija.I dan danas postoje mnogi poznati industrial rock i metal bendovi...neki su prilicno poznati kao Marilyn Manson ili Rammstein dok neki  pravci,muzicari i bendovi cak nisu ni spomenenuti u ovom clanku a sigurno to zasluzuju..

Sta vi mislite o ovom zanru?
Da li zelite da pocnete da slusate ovaj zanr?
Komentarisite...Pricajte...Kritikujte...Kazite koje su vam omiljene grupe samo pricajte o Industrialu.

« Poslednja izmena: 03. Feb 2007, 13:45:05 od darthmaul »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung Neki shit
evo celu temu sam maksimalno rekonstruisao...ne mogu da poverujem da ne postoji ni jedan fan industrial muzike na bureku..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moram priznati da nisam nikakav fan idustrial-a, ali kod druga sam na zurci cuo pesmu Megalomaniac-KMFDM, kao i Son Of A Gun.....priznajem da su ostavile utisak na mene.

Vidis....ne znam otkud mu te pesme, ni on to ne slusa....cudno, moram da ga pitam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
Eto. Ispostavilo se da slusam i industrial!  Smile
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
i Aphex Twin naravno sa njegovim primesama industrial-a i experimental zvuka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Safari
ja slusam ind  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung Neki shit
jupi...cetvoro ljudi se javilo...dovoljno da mi stave osmeh na lice  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


H A R D S T Y L E !

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 70
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson w810i
I ja slusham Industrial... Obozavam Kraftwerk.  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Misliim sta reci

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 18
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6630 1.0
mob
Nokia 6630
Sta znam... Od navedenih bendova Gotivim Nine Inch Nails, Ministry i Fear Factory
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1533
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 6630
i Aphex Twin naravno sa njegovim primesama industrial-a i experimental zvuka  Smile
...da i dalje se secam spota "window licker"...kada sam dosao jednu noc razvaljen kuci...i prvi put ga pogledao...
bilo je zajebano.. Smile
IP sačuvana
social share
* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_,* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 12:28:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.