Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đinđić usmrćen iz drugog pokušaja  (Pročitano 1184 puta)
02. Nov 2004, 12:44:10
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Đinđić usmrćen iz
drugog pokušaja
Prvi hitac rikošetirao unutar zgrade, a Đinđić se u tom trenutku okrenuo da vidi nešto, izjavio svedok

BEOGRAD - Radnici obezbeđenja Vlade Srbije Zoran Trajković (42) i Zoran Petrović (36) izjavili su na jučerašnjem suđenju optuženima za ubistvo premijera Zorana Đinđića da su na dan ubistva 12. marta 2003. čuli dva pucnja, ali da su prvobitne procene bile da je pucano iz srušene zgrade u Nemanjinoj 9, koja se nalazi pored zgrade vlade.

- Začula su se dva pucnja, jedan za drugim. Ličila su na prasak i bili su istog zvuka. Nastala je panika, opšti haos, nije se znalo odakle se puca, ni ko gde udara. Jedni su vikali da se puca iz Nemanjine 9, a kolega Miroslav Garić mi je javio da je pucano iz Gepratove - ispričao je Petrović, koji je u trenutku pucnjavnje bio u stražarskoj kućici u dvorištu, prema Ulici admirala Geprata, 15 metara dalje od ulaza broj 5, na kojem je ubijen Đinđić.

Najavljen dolazak u vladu

Petrović je objasnio da je bio zadužen da osmatra prostor ka Ulici admirala Geprata, ali da pre pucnjave u tom kraju nije uočio ništa sumnjivo.
- Šef Danilo Koprivica je naredio da uzmemo duge cevi i krenemo kroz park prema Gepratovoj. Kada smo došli do neke barake, neke osobe rekle su da je pucano iz Gepratove, a kada smo došli tamo, saznali smo da su napadači pobegli - objasnio je svedok.

On je dodao da na dan ubistva premijera nije radio video nadzor na zgradi vlade i da je isključen četiri-pet dana ranije zbog renoviranja prvog sprata, ali ne zna po čijem naređenju. Petrović je dodao da lično obezbeđenje nije uvek najavljivalo dolazak, ali da je taj dan to učinilo.

Zoran Trajković, jedini svedok koji je video kada je pogođen premijer Đinđić, rekao je da je prvi metak pogodio u ulaz zgrade i rikošetirao, a drugi premijera. U optužnici se navodi da je Zvezdan Jovanović Zveki iz snajpera, prvim projektilom pogodio premijera, a drugim njegovog telohranitelja Veruovića. Šestorica pripadnika Đinđićevog ličnog obezbeđenja tvrdilo je na prethodnim suđenjima da je čulo i treći hitac.
   
      

Legijina majka: Žao mu drugova

Natalija Ulemek, majka prvooptuženog Milorada Ulemeka Legije, rekla je juče da su joj suđenja jedina prilika da vidi sina.
- U posetu mu idu deca, koja su mala, a ja dolazim na suđenja.
Na pitanje kako njen sin posle pet meseci podnosi boravak u zatvoru, Natalija Ulemek, sležući ramenima, odogovara neodređeno:
- Šta će, predao se jer mu je bilo žao drugova.
      
      
      
   

Trajković, koji je na dan ubistva Đinđića radio na ulazu broj 5, izjavio je da otvorio vrata premijeru, koji je hodao uz pomoć štaka, a potom se okrenuo prema unutaršnjosti zgrade.
- U tom momentu začula se pucnjava. Prvi pucanj je bio jačeg inteziteta, kao da je pukla guma. To je bio rikošet jer sam video prašinu i kamenčiće na ulazu. Premijer je odreagovao trzajem, počeo da se okreće polako na levo, kao da hoće nešto da vidi. U tom momentu, čuo se i drugi pucanj i premijer je viknuo "joj", a zatim počeo da pada unutar zgrade. Obezbeđenje ispred je vikalo da pucamo prema zgradi u Nemanjinoj 9, na kojoj su polupani prozori. Ja sam pritrčao da zatvorim vrata, jer sam mislio da će nastaviti još da se puca - opisao je Trajković.

Telohranitelji psovali

On je dodao da je potom odvukao premijera do stepeništa, a da su Đinđićevi telohranitelji psovali zbog čega obezbeđenje nije pucalo.

Trajković je istakao da je video ranu na premijerovom stomaku, ali da mu se činilo da ima ranu i ispod pazuha.
- Premijer je krkljao, a kada smo ga unosili u kola, imao sam osećaj da nije živ-dodao je svedok.

On je rekao da je kasnije primetio ćebe na otvorenom prozoru u Gepratovoj 14, kao i da je ubrzo u zgradu došao Vlaidmir Beba Popović, a nešto kasnije i Nebojša Čović. Suđenje se nastavlja danas saslušanjem svedoka.
D. Ćuruvija
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.