Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:14:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Indijanac objasnio ko je pravi domorodac  (Pročitano 31639 puta)
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Indijanci  Smile
Imao sam nekada veliko misljenje o njima, cak i postovanje jer su uvek bili prestavljeni kao casni i posteni i dobri.  Ali posto radim sa njima vec duze vreme imam mnogo drugu sliku.

Mogu oni da kenjaju da su oduvek bili u USA i u Kanadi ali to nije istina, u dalekoj proslosti su presli ovamo, dolazeci negde iz predela Azije, najverovatnije blize Mongoliji. 
Kod mene dobijaju 3000+ dolara na svaka 3 meseca, dobijaju 100000 dolara kada zavrse srednju, imaju besplatno lecenje, dobijaju pomoc od drzave, imaju shanse da rade, da idu u skolu jer im je i edukacija besplatna, ali nikada im nije dosta, oce jos.
Dobiju te pare i potrose na alkohol, ili slupanje automobila.  Jedna iz Srednje je slupala 3-a kola Mustang, Challenger i Charger u roku od nedelju dana. 
Mrze belce, cak i one kao na primer sto sam ja, koji nisu imali nikakve veze sa njihovim gubitcima.  Ali dzabe ti to pricas.  Ti si belac, ti si djubre, ti si ovo, ti si ono.  Dakle nemam postovanja prema njima vise.  Oces da pricamo o rasizmu, samo pridji blize njima, i videces i osetices to odmah.

@Bojan
Slazem se sa tobom

Drago mi je da nisam jedini koji vidi na ovo iz drugačijeg ugla
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Ja i ti smo imali i imamo priliku da se susretnemo sa ovima, tako da ja mislim da je nase misljenje validnije.

Sve lepo izgleda na TV-u i u knjigama dok ne vidis izbliza
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Ja i ti smo imali i imamo priliku da se susretnemo sa ovima, tako da ja mislim da je nase misljenje validnije.

Sve lepo izgleda na TV-u i u knjigama dok ne vidis izbliza

Baš tako ... pa sad kažem .. meni je bivša devojka njihove sorte i taj mentalitet nisam mogao da istrpim .. znači kao da su uhvatili Boga za kurac, Bože me oprosti, ako su ovde došli prvi pre Bog zna koliko godina a da i oni ne znaju da su prvi
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1430
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Indijanci  Smile
Imao sam nekada veliko misljenje o njima, cak i postovanje jer su uvek bili prestavljeni kao casni i posteni i dobri.  Ali posto radim sa njima vec duze vreme imam mnogo drugu sliku.

Mogu oni da kenjaju da su oduvek bili u USA i u Kanadi ali to nije istina, u dalekoj proslosti su presli ovamo, dolazeci negde iz predela Azije, najverovatnije blize Mongoliji. 
Kod mene dobijaju 3000+ dolara na svaka 3 meseca, dobijaju 100000 dolara kada zavrse srednju, imaju besplatno lecenje, dobijaju pomoc od drzave, imaju shanse da rade, da idu u skolu jer im je i edukacija besplatna, ali nikada im nije dosta, oce jos.
Dobiju te pare i potrose na alkohol, ili slupanje automobila.  Jedna iz Srednje je slupala 3-a kola Mustang, Challenger i Charger u roku od nedelju dana. 
Mrze belce, cak i one kao na primer sto sam ja, koji nisu imali nikakve veze sa njihovim gubitcima.  Ali dzabe ti to pricas.  Ti si belac, ti si djubre, ti si ovo, ti si ono.  Dakle nemam postovanja prema njima vise.  Oces da pricamo o rasizmu, samo pridji blize njima, i videces i osetices to odmah.

@Bojan
Slazem se sa tobom

I ja sam pre imao pozitivno misljenje koje sam gradio iz nekih tekstova i filmova, tek posle sam shvatio da su u stvari gomila divljaka.

Cinjenica je da su ameri napravili civilizaciju kakva do sada nije vidjena u svetu, ko sto kaze covek znaju samo da se bune jer nemaju sta da ponude.
« Poslednja izmena: 08. Feb 2013, 17:23:55 od WizKing »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Ja i ti smo imali i imamo priliku da se susretnemo sa ovima, tako da ja mislim da je nase misljenje validnije.

Sve lepo izgleda na TV-u i u knjigama dok ne vidis izbliza

Baš tako ... pa sad kažem .. meni je bivša devojka njihove sorte i taj mentalitet nisam mogao da istrpim .. znači kao da su uhvatili Boga za kurac, Bože me oprosti, ako su ovde došli prvi pre Bog zna koliko godina a da i oni ne znaju da su prvi
Slicno ko i crnci. Oni samo se pozivaju na slavery i samo hoce da im neko nesto da. Ja gledam na Srbiju, bili smo 500 godina skoro pod Turcima pa nismo napravili toliku frku.  I svi su drugi rasisti samo oni nisu. Ali necu ni da branim ni bele ovde, ni oni nisu nista bolji.  Sve u svemu je USA jedno veliko govno.

Indijanci  Smile
Imao sam nekada veliko misljenje o njima, cak i postovanje jer su uvek bili prestavljeni kao casni i posteni i dobri.  Ali posto radim sa njima vec duze vreme imam mnogo drugu sliku.

Mogu oni da kenjaju da su oduvek bili u USA i u Kanadi ali to nije istina, u dalekoj proslosti su presli ovamo, dolazeci negde iz predela Azije, najverovatnije blize Mongoliji. 
Kod mene dobijaju 3000+ dolara na svaka 3 meseca, dobijaju 100000 dolara kada zavrse srednju, imaju besplatno lecenje, dobijaju pomoc od drzave, imaju shanse da rade, da idu u skolu jer im je i edukacija besplatna, ali nikada im nije dosta, oce jos.
Dobiju te pare i potrose na alkohol, ili slupanje automobila.  Jedna iz Srednje je slupala 3-a kola Mustang, Challenger i Charger u roku od nedelju dana. 
Mrze belce, cak i one kao na primer sto sam ja, koji nisu imali nikakve veze sa njihovim gubitcima.  Ali dzabe ti to pricas.  Ti si belac, ti si djubre, ti si ovo, ti si ono.  Dakle nemam postovanja prema njima vise.  Oces da pricamo o rasizmu, samo pridji blize njima, i videces i osetices to odmah.

@Bojan
Slazem se sa tobom

I ja sam pre imao pozitivno misljenje koje sam gradio iz nekih tekstova i filmova, tek posle sam shvatio da su u stvari gomila divljaka.

Cinjenica je da su ameri napravili civilizaciju kakva do sada nije vidjena u svetu, ko sto kaze covek znaju samo da se bune jer nemaju sta da ponude.
Bas tako.  Tako se i ponasaju.  Ja gotovo svaki dan imam problema sa njima na poslu, kako kao radnici, tako i kao gosti.  I uvek isto, vredjanje i ponasanje budi bog snama
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Citat
Kod mene dobijaju 3000+ dolara na svaka 3 meseca, dobijaju 100000 dolara kada zavrse srednju, imaju besplatno lecenje, dobijaju pomoc od drzave, imaju shanse da rade, da idu u skolu jer im je i edukacija besplatna,

и то је мало Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia N-shurnaest
Za kontekst price kako je bitno kada su oni dosli na tlo Amerike?! To je kao kada bi ti neko rekao da "ti" ustvari ne zivis u "svojoj" zemlji kao srbin jer su ti preci dosli iz Zakarpatja a ovde ziveli  Arbanasi , vlasi  tj. potomci delimicno romanizovanih Ilira.. ko god, a ni oni naravno usled mesanja ne postoje kao etnos pa ustvari ovaj predeo pripada mamutima tj primordijalnim bakterijama jer su eto one prve gmizale ovuda...ne kontam pricu u tom smeru.
I recimo da nas je ostalo samo sacica, potukli nas ovi ili oni, zar ne bi bio malcice ljut...

Ljudi su presli na kontinent dok je moreuz bio zaledjen, naselili ga. To je bio raj na zemlji, raj.
Indijanci jebeno ne podnose alkohol, niti su znali za njega pre dolaska belaca, organizam im deleko brze propada pod uticajem alkohola. Socijalni polozaj... reci da su na margini  nema dovoljnu tezinu, jedu super dzank food i opijaju se. To je ono sto im je dostupno. Ova prica oko lupanja kola nema ni mesta kad pricas generalno. Za ove pomoci i besplatnu negu, odgledao sam bar 3 dokumentarca, koji govore da im je upravo zdravstvena nega najuzasnija jer su im dostupni u rezervatima samo lekari indijanci koji su imali dosta losije obrazovanje i gotovo polu priuceni. Jedan od tih dokumentaraca je skinut sa youtube-a, nedugo posto je postavljen. Ako lazu oni, lazem i ja.
Po vasoj prici indijanci su gori od bande skinera...wtf.
Da bi video kako to u knjigama izgleda moras prvo da ih procitas.
« Poslednja izmena: 08. Feb 2013, 18:01:04 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Ja i ti smo imali i imamo priliku da se susretnemo sa ovima, tako da ja mislim da je nase misljenje validnije.

Sve lepo izgleda na TV-u i u knjigama dok ne vidis izbliza

Baš tako ... pa sad kažem .. meni je bivša devojka njihove sorte i taj mentalitet nisam mogao da istrpim .. znači kao da su uhvatili Boga za kurac, Bože me oprosti, ako su ovde došli prvi pre Bog zna koliko godina a da i oni ne znaju da su prvi
Slicno ko i crnci. Oni samo se pozivaju na slavery i samo hoce da im neko nesto da. Ja gledam na Srbiju, bili smo 500 godina skoro pod Turcima pa nismo napravili toliku frku.  I svi su drugi rasisti samo oni nisu. Ali necu ni da branim ni bele ovde, ni oni nisu nista bolji.  Sve u svemu je USA jedno veliko govno.

Znaš šta mene nervira ... kad dođu i kao ... ne možete nam ništa ... pa ja na poslu s njima i pakistancima ne mogu da pričam ... znači misle da su neko i nešto a ustvari su niko i ništa i uopšte se ne bore za svoja prava koja imaju ( ovde pričam o indijcima a ne o pakistancima da se razumemo ) ...

Ovde kod nas oni ne plaćaju ništa od poreza ... i lepo im kaže da ukoliko ne žele da plaćaju pored, jedino šta moraju da urade je da prikažu svoju karticu koja im je kao lična karta ali koja dokazuje da su oni ' native ' ... znaš koliko njih se buni radi toga ? radi jebene kartice koju moraju samo da pokažu da im se ne bi naplaćivao porez na kupovinu ... znači strašno

Da bi video kako to u knjigama izgleda moras prvo da ih procitas.

Ne trebam ja da čitam nikakve knjige, ja to gledam uživo ispred svojih očiju
« Poslednja izmena: 08. Feb 2013, 18:02:31 od bojan.c »
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia N-shurnaest
Bravo.

Kontam da je vase nezadovoljstvo, tip of the iceberg price o njima.
« Poslednja izmena: 08. Feb 2013, 18:08:19 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Bravo.

Kontam da je vase nezadovoljstvo, tip of the iceberg price o njima.

Koje priče ? Ti s njima ako progovoriš par rečenica u sasvim normalnom dijalogu a da pri tom ne spomenu kako su ' oni prvi ', očigledno da si promašio temu pa gledaju u par rečenica da ti kažu da odjebeš i da se pokupiš jer im nisi interesantan pošto nećeš da znaš da su ' oni prvi '
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:14:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.