Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Indiana Jones 4-Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull  (Pročitano 23399 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Harison Ford i „Indijana Džons“ u Beogradu
Još sam u dobroj formi
Autor: M. Mijatović | 28.05.2008 - 06:05

Posle 19 godina, Ford ponovo u
ulozi profesora

Najnoviji film o avanturama najpoznatijeg filmskog arheologa Indijane Džonsa, „Kraljevstvo kristalne lobanje“ biće premijerno prikazan u Centru „Sava“ večeras u dva termina - 18 i 20.30 sati. Film je svetsku premijeru imao na nedavno održanom Kanskom filmskom festivalu, a od večeras će ljubitelji dobre avanture ponovo uživati u neobičnim dogodovštinama Indijane Džonsa, koga ponovo tumači Harison Ford (66). Slavni glumac je u intervjuu koji smo dobili posredstvom kuće „Taramaunt“ pričao o tome kako je prvi put dobio ulogu i kako posle pauze od 19 godina sada gleda na svoj najpoznatiji filmski lik.

Da li se sećate kada vam je prvi put dodeljena uloga Indijane Džonsa?
- Ta uloga je prvobitno bila namenjena Tomu Seleku, međutim, njegova TV mreža mu nije dala da u tom trenutku napusti seriju koju je snimao. Moj menadžer me je pozvao i rekao mi da pročitam scenario i da zatim odem na sastanak sa Stivenom Spilbergom u njegovoj kući. Nikada ga pre toga nisam upoznao. Pročitao sam scenario i veoma mi se dopao, a uvideo sam i da ima veliki potencijal. Sastanak s njim je prošao odlično, i to je bilo to.

Hajde da se vratimo u vreme kada ste prvi put igrali Indijanu Džonsa. Kako ste pristupili stvaranju njegovog lika?
- Sve je počelo s čitanjem scenarija. Kada sam pročitao da je to čovek koji nosi bič, fedora šešir i kožnu jaknu u džungli, bilo mi je jasno koliko je poseban. Čim obučete tu odeću, shvatite ko ste i šta bi trebalo da budete. Scenario je bio veoma jasan kada je u pitanju ovaj lik. U ovom liku sam video ogromnu šansu, iako sam morao da nosim debelu kožnu jaknu u džungli.

Nakon prvog dela „Pljačkaši izgubljenog blaga“, usledila su još tri nastavka.
- Moje iskustvo sa Indijanom Džons je dugogodišnje, pa me ne iznenađuje to što mi taj lik odzvanja u kostima. Poslednji put, nakon odsustva od skoro dvadeset godina, bilo je zanimljivo ponovo nositi taj šešir. Kada sam ga stavio na glavu, osećaj je bio prijatan i poznat, nešto što sam dobro poznavao.

Indijana Džons je arheolog, a samo je malo broj ljudi iz te profesije krasio filmski ekran. Koliko ste znali o toj profesiji kada ste se uključili u taj projekat?
- Ono što me je tada zanimalo bilo je da znam stanje arheologije i njene domete za period u kom se odvija radnja filma. Prvi film se događa negde četrdesetih, tako da sam čitao arheološke anale iz tih godina jer sam želeo da se upoznam sa stvarima o kojima film govori.

Sada kada je tu i četvrti nastavak putešestvija, vi ste opet jedini stalan lik serijala. Da li je već na početku odlučeno da će se u svakom nastavku pojavljivati druga devojka i drugi neprijatelj?
- Mislim da je takva odluka donesena kako bi projekat zadržao svežinu. Što se tiče različitih žena koje se pojavljuju u filmu, svaka od njih je imala veliku ulogu i svaka je bila potpuno drugačija. Na taj način smo mogli da pokažemo kako se Indijana ponaša u različitim vezama sa različitim ženama i pod različitim okolnostima.

Sada smo stigli do „Kraljevstva kristalne lobanje“. Da li ste ikada verovali da će se to ponoviti posle 19 godina?
- Znao sam da će se to dogoditi jednog dana. Pet ili šest godina nakon trećeg nastavka počeli smo da razgovaramo o novom filmu, ali smo čekali najbolji scenario sa najboljom idejom. Ja sam, u stvari, pročitao tri scenarija i neke od ideja iz prvog smo preneli u drugi, neke smo izbacili, a neke razradili. Džordž i Stiven su se trudili najviše, ali smo na kraju sva trojica morali da se usaglasimo i svi smo radili na tome.

Stariji ste 19 godina. Hoćemo li u filmu videti kako to utiče na lik? Da li je to izvedeno na smešan način?
- Indijana je u istoj formi kao i ja. Godine su faktor u smislu da se i radnja filma dešava kasnije u vremenu, ali ne i u nekom drugom smislu.

Čuveni šešir i bič
Vi zaista posedujete fedora šešir i jaknu, jesu li to originalni kostimi iz filma?
- Nisam siguran, možda jesu. Znam da mi jakna i pantalone i dalje pristaju i znam da se za različite scene pravilo više komada iste odeće. Sećam se kada je novi kostimograf došao kod mene kući da mi donese odelo i šešir iz arhive. Čak i kod kuće sam osećao lik Indijane Džonsa, samo su cipele bile malo iznošene, ali lik je bio tu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Film je 9/10 ali ne bih ga nazvao Indiana Jones. Jednostavno je nekako blah
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
drugi put da je ljupki arheolog podlegao čarima neke dame.

Zasto sve vise pocinje da lici na jebenog i krajnje dosadnog majmuna 007

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Wideo sam neke screenowe,i izgleda kao glup film... Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


...and justice for all!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 501
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3310
Gledao sam ga juče u bioskopu.

Zadržao je duh u kojem su snimljena prva tri dela, dakle gomila akciono-komičnih scena, bez previše kompjuterskih efekata, solidna radnja, predvidljiva ljubavna priča...

Sve što sam očekivao dobio sam, mada me je nedostatak CGI (prijatno) iznenadio, više se Spielberg uzdao u koreografiju akcije i kaskadere.

4/5
IP sačuvana
social share
U istini su dugačke noge.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
u potpunosti se slazem sa @Dr Jekkyl. Malopre sam ga gledao i bome, nije matori za potcenjivanje nimalo  Smile
9/10
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo opusteno!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 11290
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Film je onako solidan, mozda sam previse ocekivao posle 19.god. pa sam se malo razocarao. Dajem visoku ocenu 9/10.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Čuo sam da kida,da je opako dobar Smile

  Dajte neki dobar torrent na pp  Smile Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Нису лоша времена, него човек.

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 462
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Spilberg je stvarno opterecen vanzemaljcima,ali je i dalje najbolji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


* Provokator *

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 25950
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia C3
Nije lose, iznenadila me je "Fora" sa vanzemaljcima.  Smile

Stari dobri Indy.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Everybody lies.The only variable is about what." 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.