Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:09:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Italijanska kuhinja  (Pročitano 52256 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pecena teletina “iznenadjenje”

900 gr teleceg buta
700 gr svinjskog buta
2 komada pilecih grudi
2 jaja
130 gr prsute
100 gr maslaca
1,5 dcl serija
3 kasike brasna
4 dcl telece supe
so, biber
 
Teleci but isecite na snicle i ulupajte. Isto ucinite i sa svinjetinom, a piletinu isecite na debljinu od 6 mm. Umutite jaja sa vodom i przite ih na 1,5 gr maslaca. Ostavite da se        ohlade. Rernu zagrejte na 190 stepeni. Teletinu stavite na dasku i zacinite. Redom poredjajte svinjetinu, piletinu, 60 gr prsute, omlet, pa ostatak prsute. Uvite teletinu i povezite koncem, stavite u vatrostalnu posudu. Meso premazite preostalim maslacem i prelite sherijem. Pecite 15 minuta na 200 stepeni, zatim smanjite na 180 stepeni i pecite jos 2 sata. Na 30 minuta prelivajte umakom od pecenja. Kad je meso gotovo, ostavite da se hladi 20-tak minuta, pa lagano isecite na kolutove. Sa tri kasike umaka od pecenja, proprzite brasno oko minut. Lagano dolivajte supu i kuvajte 5 minuta. Nakon tog vremena, prelite preko kolutova mesa i posluzite uz przeni krompir i povrce.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Odresci sa prsutom

6 telecih odrezaka
6 kriski kuvane sunke
1 dcl maslinova ulja
3 kasike brasna
80 gr maslaca
listovi kadulje
2 dcl belog vina
so, biber
 
Odreske dobro istucite tuckom za meso. Posolite ih i pobiberite, uvaljajte u brasno i przite s obe strane na ulju i maslacu. Na svaki odrezak stavite krisku sunke i list kadulje. Prelite vinom, poklopite i dinstajte na laganoj vatri. Na kraju je potrebno poredjati odreske na veci tanjir i preliti umakom od dinstanja razredjenog sa malo supe.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Spageti “Alla san giovaniello”

600 gr tankih spageta
1,5 kg ociscenog paradajza
200 gr crnih maslina
12 fileta incuna
2 kasike kapara
4 lista bosiljka
8 kasika maslinovog ulja
so, biber
 
Operite i ocedite kapare. Maslinama izvadite kostice i isecite ih na cetiri dela. Operite i isecite listove bosiljka. Isecite ocisceni paradajz. U zemljanu posudu stavite red paradajza, spageta izlomljenih na tri dela po duzini. Dodajte so, biber, ulje, bosiljak, komadice maslina i filete incuna. Redjate do kraja slojeve paradajza i spageta sa zacinima, s tim sto zavrsni red mora biti od paradajza. Spageti se moraju kuvati u umak od paradajza, ukoliko ga nema dovoljno, dolite supu. Posudu  poklopite i ostavite da se kuva 15 minuta.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Italijanske cufte

600 gr mlevene teletine
2 peciva
2 mala limuna
2 jajeta
1 šargarepa
1 čen belog luka
2 veze peršunovog lišća
1 pecivo
mleko
50 gr ribanog parmezana
3 kašike jogurta
supa
ruzmarin
nekoliko listića žalfije
2 kašike maslinovog ulja
so i biber

Natopiti pecivo bez kore u mleko. Naseckati beli luk i peršun, a naribati sitno koru lumuna i šargarepu. Meso staviti u veću činiju pa mu dodati jaja, oceđeno pecivo, šargarepu, parmezan, limunovu koru, peršun, so i biber. Dobro umesiti i oblikovati ćufte pa ih ispržiti.
Oliti ulje iz tiganja u kom su se pržile ćufte a uliti jogurt i sok od jednog limuna, i na blagoj vatri mešati drvenom varjačom, stružući sloj sa dna. Po potrebi dodati malo supe. U tu masu sipati naseckani ruzmarin i zalfiju. Kad se umak zgusne uliti sok drugog limuna, dosoliti, pobiberiti, i služiti uz ćufte.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ravioli

300 gr teletine
30 gr slanine
750 gr svinjskog mesa
60 gr maslaca
1 glavica luka
1 sargarepa
1 celer
1 dcl belog vina
220 gr svezeg kupusa
750 gr mortadele
2 kriske hleba namocenog u mleku
1 jaje
parmezan mrvice
so, biber
       
Za testo:
500 gr brasna
4 jaja
6 kasika vode

Pripremite nadev.  Na maslacu przite slaninu narezanu na listice. Zatim dodajte naseckani luk, kolutice sargarepe i celera. Przite na umerenoj vatri dok ne pozuti. Dodajte teletinu i svinjetinu. Posolite i pobiberite. Dolite vino, poklopite i dinstajte 2 sata povremeno dolivajuci vrucu vodu. Kad je meso mekano, izvadite ga. Smesi dodajte kupus koji ste prethodno 10 minuta prokuvali u kipucoj vodi. Przite nekoliko minuta. Izvadite kupus pa ga zajedno s mesom i mortadelom sameljite u masini za mlevanje mesa. Dve kriske belog hleba namocite u mleko, izvadite i dodajte mlevenom mesu. Dodajte jaje, rendani parmezan, posolite i pobiberite.
Napravite testo. Prosejte brasno. U sredini napravite udubljenje, dodajte jaja i vodu. Smesu dobro razvite u tanko testo. Testo lagano isecite na kvadratice. Na svaki stavite kuglicu nadeva, poklopite drugim isecenim testom i ucvrstite rubove. Raviole kuvajte u kipucoj prethodno posoljenoj vodi  5 - 6 minuta, ocedite i posluzite s umakom od mesa i rendanim parmezanom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
shaolina pitati kako se prave lasagne Smile on to za 10-15 minuta Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Špageti od srca srcu




Sastojci

300 grama špageta
250 grama šunke
100 grama maslaca
1 zelena paprika
1 pavlaka
malo mleka
1 kocka supe
malo vegete
50 grama parmezana
sitno seckan peršun

Način pripreme

Špagete skuvajte, procedite i stavite u vatrostalnu činiju prethodno podmazanu maslacem. Preko stavite šunku. Na puteru ispržite slaninu i papriku iseckanu na kockice. Dodajte mleko, vegetu, kocku supe, pavlaku, peršun i parmezan. Prelijte preko špageta i pecite oko 10 minuta.

Vreme pripreme: 30 minuta


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4285
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Taljerini sa sosom od paradajza

Potrebno je :


1.   500 g. taljerina,
2.   1/2 kg. svežeg paradajza ili
      400 g. iz konzerve;
3.   3 čena belog luka,
4.   6 kašika maslinovog ulja,
5.   1/2 vezice peršuna,
6.   origano, so i biber.

Ako koristite svež paradajz, prvo ga blanširajte, ogulite kožicu i isecite na kockice, a ako koristite onaj iz konzerve, samo ga nasecite na krupne komade i istisnite viljuškom. U dubljem tiganju ugrejte 4 kašike maslinovog ulja, dodajte sitno iseckan beli luk i kratko propržite pazeći da ne zagori. Dodajte paradajz i dinstajte dok se ne raskuva. Začinite origanom i nastavite sa dinstanjem dok sos ne postane gust. Posolite i pobiberite. Taljerine skuvajte u slanoj vodi, ocedite, ubacite u tiganj sa dve kašike maslinovog ulja, dodajte iseckan peršun, pa vrlo kratko propržite energično mešajući. Od testenine oblikujte gnezda i prelivajte sosom od paradajza.


Izvor: turbo-kuvar
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4285
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Njoki od griza

Potrebno je za 5 porcija :

1.   130 grama griza,
2.   5 dcl mleka,
3.   so,
4.   2 kašike nastruganog parmezana,
5.   125 grama masti,
6.   2-3 žumanca,
7.   narendan sir za posipanje.

Način pripreme : Skuvati griz u mleku, posoliti i dodati strugan parmezan i mast. Skloniti s vatre i umešati jedno po jedno žumance. Masu od griza izručiti na pokvašenu dasku, rastanjiti je na debljinu jedan centimetar i ostaviti da se ohladi. Zatim okruglim kalupom vaditi pogačice, poređati ih u pleh, posuti struganim sirom i peći u dobro zagrejanoj rerni na 225 stepeni, tj. dok ne porumene. Služiti uz perklet.

Izvor: turbo-kuvar
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


Ostavicu post da bih pratila temu .
Volim italijanksu kuhinju ,pogotovo integralne paste sa povrcem , dosta zdravih zacina i maslinovim uljem .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:09:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.