Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:50:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bonzita  (Pročitano 15321 puta)
11. Jul 2004, 10:49:18
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Bonzita

10 kasika secera uspinovati pa dodati:
250 g margarina
7 kasika meda
150 g seckanih oraha
100 g suvog grozdja
5 kasika susama
100 g cokolade za kuvanje
Sve pomesati pa dodati korn fleks toliko da se dobije masa
koja se moze oblikovati. Izliti sve na masni papir, dobro
izpritiskati oklagijom i ostaviti da se ohladi a onda
seci stanglice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Definitivno nije moj fazon... med-ne volim (uostalom, sto bi neko jeo med kad postoji EuroKrem, zar ne?   ), orase jos manje a suvo grozdje - nikako!!! Mada, znam da se puno ljudi prima na to... Jbg, stvar ukusa!
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Anegdota:
Danas pomenuti Vlada u jednoj od tema iz lobotomije je bio patriota... i nikako mu nije islo u glavu sto smo mi povremeno kupovali mars ili twix... i tako smo jednom usli u polemiku... zasto twix od 30 din kupujemo a ne bonzitu od 7... to je trajalo i trajalo.. dok on nije otisao samnom da jedemo... ja kupio 2 twixa... jedan za mene jedan za moju tadasnju simpatiju... on kupio 8 bonzita... i komotno sve pojeo
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Jako se obradovah kada videh naslov "Bonzita" ovde na forumu.
Posle fakulteta skoro devet godina sam radio u komercijali Fabrike keksa iz Cuprije tako da sam aktivno ucestvovao u nabavljanju opreme i pravljenju prvih Bonziti...
Radni naslov zvao se "Granola" i to je bio prvi makrobiotski proizvod na trzistu SFRJ. Tek posle neposredno pred pustanje u prodaju i poslednjih termina za stampanje ambalaze ( folije u Gornjem Milanovcu, kutije u Pancevu i transportnih kutija u Krusevcu ) na sirem kolegijumu uz prisustvo i predlog markentiske agenture iz Beograda ciji je bila clan jedna plavisa sa najduzim nogama koje sam u zivotu video, i bas ta stasita devojka predlozi da se umesto Granole novi proizvod zove "Bonzita" asocirajuci na Bon - nesto lepo i na zito koje znaci zdravlje... Kako je bila slatka ikako je raskosno krstila noge da smo mi sa druge strane stolova popadali u nesvest nikom nije palo na pamet da je prekida u izlaganju a jos gore da joj protivureci... I tako nastade ime bonzite...
Tim prehambenih inzinjera Branko, Stanojlo, Daca, Mirjana i jos 100 radnika dadose se na posao, napravise stotinjak razlicitih vrsta Bonzite od kojih smo izabrali pocetne tri vrste koje su se pojavile u prodaju. Moram da ovde odam priznanje Ratku sefu odrzavanja koji je iako samo sa srednjom elektrotehnickom skolom imao u glavi vise nego cela jedna generacija fakulteta, koji je uspeo da na najobicnijem ekstruderu za flips napravi loptice koje su osnovni sadrzaj bonzite.
Mogu ponosno da kazem da sam ja odredio ukus i recepturu sa mojim drugom Stanojlom za Bonzitu sa suvim grozdjem. Posle nekih pet sest meseci Rade i Sveta sefovi proizvodnje u pogonima savladase tehnologiju proizvodnje cokolade, sto je najvaznije sa kompletnom opremom koju je Ratko i njegovo odrzavanje samo napravilo i bez i jedne jedine dodatno kupljene masine....
Boga mi bili smo super tim... Prosecna starost nam je tada bila na rukovodecim mestima izmedju 27 - 29 godina, dok sam ja bio pet godina mladji od njih.
I onda pocesmo da proizvodimo Bonzitu sa cokoladom i sa cokoladnom podlogom...
Lepa su to bila vremena... Uveh se rado setim svih mojih prijatelja iz Fabrike Keksa " Ravanica " i jako mi je bilo krivo kada su nam se zivotni putevi razlisli, ali kako stara Bavarska poslovica kaze: Ljudi se u zivotu vide najmanje dva puta, sto me tesi i nadam se da cu se mozda nekad vratiti i opet raditi u tom divnom kolektivu
To je bila prica o nastajanju Bonzite...
Zamalo da zaboravim... Otac Bonzite i covek koji ju je doveo u Yu bio je Miki Spasic, mlad ekonomista (tada 29 godina) i veliki drugar.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Mljac...lepa ta Bonzita,a mozes je kupiti u radnji za male pare. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2355
ја сам до сада само и јела Бонжиту из продавнице
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
bonzita u svim oblicima Smile

kad krecem odavde samo molim Boga da mi ne otvaraju kofer na granici, inace bi me ocarinili kao i svih 250 bonzita koje ponesem svaki put Smiley

urnisem bonzite
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
@ D=r²(1+a²)-n²

Kada dolazim sledeci put za Srbiju, ako hoces vodim te u Fabriku Keksa, tako da neces morati da jedes bonzitu samo iz prodavnice, nego da vidis kako se ona i pravi i da je probas direktno sa proizvodne linije...

Sine Filipe, tebe necu da pozivam nego cu samo da te pokupim sa sobom, nadam se da mama nece imati nista protiv
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Posto ne zivim u YU nemam sanse da jedem Bonzite ali jedva cekam da sednem na JAT-ov sledeci let, tamo uz svaki obrok ide i po jedna Bonzita mmmmm Smiley
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Koja smo mi socijala Smiley U avionima bonzitu Smiley najjeftiniju grickalicu Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:50:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.