Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:55:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mešanje roditelja u brak svoje dece  (Pročitano 9612 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile
tja, moja porodicna slika je sledeca: otac vezan za majku (svoju)
a majka (moja) okrenuta i posvecena svojoj deci...
sta bi od toga trebalo da ispadne?! 
Smile

ispostavilo se da onaj roditelj koji je vezan za svoga roditelja, uopste nije zainteresovan za svoju decu i njihovo vaspitavanje... ich nije bio posesivan prema svojoj deci, i ostao je dete do kraja zivota. govorim o svom ocu. vrhunac je sto ga je rodjena majka nadzivela.
onaj drugi roditelj, tj. majka, se maksimalno i vrlo pozrtvovano zalozio oko dece... i uopste nije posesivan u smislu koji si navela.
zato i kazem da nije sve tako crno-belo...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile
ne znam sta bi trebalo,mada "trebalo" nije odgovarajuca rijec u ovom slucaju,
da ispadne iz tvoje porodice.ne znam.to mozes samo ti da znas.

svaki,iole dobar roditelj je vezan za svoje dijete.
ali,ja bar,ne mijesam vezanost i posesivnost.
to su dva potpuno razlicita pojma.
nije sve crno bijelo?
ako smijem da se usudim,ti nisi od onih koji bi majci dozvolila da predje granicu i odredjuje kako da zivis,donosi vazne odluke u zivotu vezano za tvog partnera i odabira istog....cini mi se da ne,ako se ne varam.
dakle,ne znam kako si se pronasla gore.
i mene je neko njegovao,bio i jeste vezan za mene.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile
sta je starije, koka ili jaje?
vaspitavana sam da mislim svojom glavom... ili mi je to u naravi? da li je to ili /ili
ili je nesto trece...?

sad je tesko reci.
ali cenim da je moja majka obavila svoj roditeljski posao odlicno, i jos uvek ga obavlja... prilagodjavajuci se promenama i kod sebe i kod nas.

svakako da sam se za takve odnose izborila, i da svaki covek mora proci kroz tu fazu-
stavljanja roditeljima do znanja da oni jesu nasi roditelji, ali ne i sve i svja na ovome svetu...
i da oni i dalje imaju svoju ulogu, ali ne vise glavnu...
tesko je roditeljima da se oproste od glavne uloge u zivotima svoje dece i prihvate sporednu...
i da prihvate i to da njihovo dete otpocinje da igra u filmu koji samo rezira...

tu razgovorcic cesto ne pomaze, potrebni su radikalniji sukobi... pa tako 'prsti' par godina ili koliko vec treba, dok svi ne shvate, pronadju i prihvate  nove odnose.
roditeljima se treba suprotstaviti. zbog sebe i zbog njih  Smile
neznam da li za to postoji pravi trenutak, ili nikad nije kasno...    Smile
ali cini mi se da je period 15- 22god. savrsen za tako nesto...
lepo je biti voljen i mazen i zasticen (da da, uopste ne pricam o maltretiranju),
ali je lepo i imati SVOJ zivot, ... i biti i voljen i mazen  Smile

sem toga, imamo i situacije kada 'deca' kukaju na svoje roditelje,
te pokvarili su im brak, a pre toga ih ometali u necem, previse nametali svoje ciljeve itd...
elem, ljude koji krivicu za svoje nezadovoljstvo svojim zivotom
komplet svaljuju na svoje roditelje ... pa na drustvo, drzavu i tako redom...
 
neko mora da bude kriv za sve, najbolje da su to roditelji... ili bilo ko, samo ne mi  Smile


« Poslednja izmena: 21. Apr 2006, 08:54:37 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
vaspitavanje i dece
i samih sebe
je ozbiljan posao...

covek je sebicno bice, 
eventualno je nesebicno, ili manje sebicno, samo kada su deca u pitanju... Smile
a svima nam je poznato ono 'ja sam tebe pazio/la kad si bila mala, da bi imao ko mene da pazi kad ostarim...'

svaki covek zeli dobro sebi i svojoj deci.
pitanje je samo kojim redom se to rangira, ili je na ravnoj nozi...  Smile

no i deca su sebicna bica...  Smile
ako neko dozvoljava roditeljsko mesanje u svoj zivot pa i brak, sta nam to govori?
da nema povernja u onoga s kim je u braku?
da veruje da ga roditelji vise i iskrenije vole i podrzavaju od supruznika?
ili mu je svejedno, i radije bi da drugi odlucuje za njega? zasto bas roditelj?

u cemu je njegova sebicnost?
pa recimo u tome sto sedi na dve stolice, i sebi maksimalno ugadja
... a bracni odnosi trpe zbog toga ... i deca ako ih ima.

malko je manipulativno to 'dete', a ne samo nezrelo za brak.

ja govorim o roditeljskoj posesivosti kroz ugadjanje, a ne kroz maltretiranje... Smile

jer retko ko voli da bude maltretiran i ucenjivan,
pa tome gleda da stane na put sto pre, na ovaj ili onaj nacin...  Smile



« Poslednja izmena: 21. Apr 2006, 09:13:36 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
...sva sreca da toga kod mene nece biti...naime odlazim 1200 km od svojih i njegovih roditelja tako da nam se nitko nece petljati u brak ni odgajanje djece jednoga dana...toje jedna od najvecih gresaka roditelja danas...mijesaju se tamo gdje im nije ni najmanje mjesto...ipak mi zivimo svoj zivot a ne oni...uostalom toliko ce nas se pozeliti da im to nece biti ni na kraj pameti... Smile
ma koliko daleko otisla od roditelja..mesanja ce uvek biti..barem telefonskim putem..hehehehe..ma nema roditeljii su cudo svetsko...sala na stranu uvek ce naci razloga da se umesaju, a mis mo ti koji im moramo staviti an znanje da smo dovoljno odrasli i da dorasli svojim godinama i situacijama u kojima se nalazimo.To sam ja mojima na vreme stavila na znanje..da n bude zabuna kasnije Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
...sva sreca da toga kod mene nece biti...naime odlazim 1200 km od svojih i njegovih roditelja tako da nam se nitko nece petljati u brak ni odgajanje djece jednoga dana...toje jedna od najvecih gresaka roditelja danas...mijesaju se tamo gdje im nije ni najmanje mjesto...ipak mi zivimo svoj zivot a ne oni...uostalom toliko ce nas se pozeliti da im to nece biti ni na kraj pameti... Smile
ma koliko daleko otisla od roditelja..mesanja ce uvek biti..barem telefonskim putem..hehehehe..ma nema roditeljii su cudo svetsko...sala na stranu uvek ce naci razloga da se umesaju, a mis mo ti koji im moramo staviti an znanje da smo dovoljno odrasli i da dorasli svojim godinama i situacijama u kojima se nalazimo.To sam ja mojima na vreme stavila na znanje..da n bude zabuna kasnije Smile


...sva sreca da su i moji i negovi upuceni i dano im je do znanja da ne zelimo mjesanje...ali toga ce biti kao i kod svih drugih...pa zar nije to ustvari i neka normala...??
IP sačuvana
social share
iCentar
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1215
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
Samsung S8300
Ne pada mi napamet da na bilo koji nacin dopustim roditeljima da mi se mesaju u brak,ne dozvoljavam ni da komentarisu moju vezu,a kamoli brak.Moj zivot je moj stvar,ako pogresim meni ce se obiti o glavu ne njima.Vazi za brak,a vazi i za vaspitavanje moje dece.U to sam sasvim sigurna,jer ja recimo imam slucaj da su mojom roditeljima brak rasturili njihovi roditelji iliti moje bakice i dekica.Ali samo su oni krivi sto su dozvolili tako nesto,i sto im je dete iliti ja,odrastalo bez njih,ili sa njima na neki nacin,a za sve ove godine mozda smo svega 3 puta bili nas troje zajedno,na istom mestu.Tako da sigurno necu dozvoliti,da ponovim njihovu gresku ili da mi se desi tako nesto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 13:55:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.