Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:28:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetlana Ražnatović  (Pročitano 6852 puta)
18. Apr 2006, 09:34:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Svetlana Ražnatović

Svetlana Ceca Ražnatović (rođena kao Svetlana Veličković), je popularna srpska folk pevačica, rođena 14. juna 1973. u selu Žitorađa, pokraj Prokuplja. Prvi javni nastup imala je u devetoj godini, a kada je u 13. zapevala u jednom hotelu na crnogorskom primorju, dok je letovala sa roditeljima, zapazio ju je Mirko Kodić (pevač i harmonikaš). On joj je pomogao da snimi svoju prvu ploču koja je izašla 1988. godine. Prvi njen hit bio je „Cvetak zanovetak“ sa kojim je na folk festivalu „Ilidža“ osvojila jednu od nagrada publike i stručnog žirija. Sa pesmom „To Miki“ 1990. postaje prava folk pevačica a ploče joj se prodaju u 350.000 primeraka. Zbog svoje ljubavne veze sa fudbalerom Harem Samardžićem odlazi u Švajcarsku. U Beograd se vraća 1993. godine kada snima album „Šta je to u tvojim venama“. Zatim sledi „Kukavica“, pesma koja postaje hit godine a Ceca održava svoj prvi koncert pred 10.000 ljudi na stadionu „Tašmajdan“.

Posle koncerta u beogradskoj hali „Pionir“ obelodanjena je Cecina veza sa Željkom Ražnatovićem Arkanom. U februaru 1995. godine održana je njihova svadba, koju su mnogi nazivali svadbom decenije. Rodila je dvoje dece: Veljka i Anastaziju. Slede hitovi: „Beograd“, „Idi dok si mlad“, „Maskarada“... Godine 1998. postala je predsednik fudbalskog kluba Obilić, koji se nalazio u vlasništvu njenog muža.

2000. godine njen muž je ubijen u atentatu. Ceca se tada povlači iz javnog života a 2003. godine nakon ubistva premijera Zorana Đinđića, u akciji "Sablja", hapse je pod optužbom da je držala velike količine oružja u kući bez dozvole i da je izvršila sa svojom sestrom proneveru u „Obiliću“. Posle skoro četiri meseca provedenih u CZ-u, Cecu puštaju na slobodu. Godine 2004. sledi album „Gore od ljubavi“.

Danas, Ceca iza sebe ima 13 albuma. Osim što se bavi muzikom, imala je i par pokušaja na velikom platnu - 1991. glumila je Koštanu u istoimenom domaćem filmu.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ceca je propevala još kao petogodišnja klinka u rodnoj Žitorađi, a prvi nastup imala je na amaterskom takmičenju sa jednom šaljivom narodnom pesmom:
- Želela sam da pevam pesmu Hanke Paldum "Volela sam volela", ali su organizatori mislili da je jedna šaljiva izvorna pesma prikladnija mojim godinama. "Jedno jutro rano, kad zora zarudi, ustala je svekrva snaju da probudi. Ajd' svekrvo napolje i ugasi sveću, ja sam tebi rekla da ti radit' neću" - seća se Ceca takmičenja na kojem je osvojila prvo mesto. Ubrzo je počela da mašta o tome da postane najveća muzička zvezda.
- Samo sam o tome pričala. Nisu mogli da me odvoje od ogledala! Dane sam provodila pozirajući sa zamišljenim mikrofonom u ruci. Moj čuveni pogled u stranu bio je izvežban još tokom detinjstva - objašnjava Ceca želju za javnim nastupima, koji su usledili koju godinu kasnije, kada je kao devetogodišnja devojčica počela da peva na žurkama, svadbama, ispraćajima.
Prelomni momenat za početak njene karijere dogodio 1987. godine. Dok je bila na letovanju sa roditeljima na Crnogorskom primorju zapevala je u bašti jednog hotela. Tu ju je čuo iskusni harmonikaš i kompozitor Mirko Kodić i, shvativši da se radi o prvorazrednom talentu, odmah dogovorio da Ceca snimi LP ploču. Devojčurak koji peva "Cvetak zanovetak" osvaja publiku na muzičkom festivalu "Ilidža" u Sarajevu, a ova pesma postaje apsolutni tinejdžerski hit u bivšoj Jugoslaviji, po kojoj će i Cecin prvi album dobiti ime. Ipak, početkom devedesetih Ceca više nikada nije otpevala svoju prvu pesmu.
- Nisam je nikada pevala na koncertima i neću. Ponosna sam na nju, ali mislim da sada nije prikladna mojim godinama - rekla je Ceca.
Njena karijera počinje da se kreće vratolomnom brzinom. Ceca je nekako uspevala da istovremeno ide i na koncertne turneje i u školu. Uveče je pevala, a preko dana spremala predmete za Veterinarsku školu.
Njen treći album "Pustite me da ga vidim" i hit "To, Miki" donosi joj definitivnu slavu i postaje jasno da Ceca mora da se preseli u Beograd. A ona je čak razmišljala da prekine karijeru:
- Želela sam da upišem Fakultet dramskih umetnosti, a sestra Lidija medicinu - rekla je. Na radost svih njenih fanova to se nije dogodilo. Ceca se doselila u kuću Mirka Kodića, koji ju je sa suprugom Vesnom učio šminkanju i ponašanju na sceni.
Ceca se oprobala i kao glumica, igrajući lepoticu vrele krvi Koštanu u istoimenom filmu Stojana Stojičića iz 1991. godine. Međutim, nije pristala da se razgolićuje i na seksi scene, pa napušta već snimljen projekat.
Ubrzo odlučuje da ode u inostranstvo i zaradi pare za kupovinu stana. Ipak, pauza od pet meseci u vreme rata i raspada SFRJ donela je Svetlani Veličković veliko razočarenje. Ljubomorne kolege lansiraju priču kako je pobegla u svet da peva Muslimanima po Evropi. Nikad nije utvrđeno da li je tadašnja velika zvezda Dragana Mirković, na koju se sumnjalo, lansirala ove glasine, tek deo Cecine publike naseo je na ovu priču. Slomljena i razočarana Ceca je jedva smogla snage da se izbori sa zlonamernim komentarima kolega.
- Nek se zna - Ceca Veličković je bila Srpkinja i dalje je Srpkinja - rekla je Ceca prvom prilikom na jednom koncertu pred Srbima u Nemačkoj.
Do kraja 1993. Ceca nije ništa snimala. Htela je da složi životne kockice i uzme sudbinu u svoje ruke.Vratila se u prestonicu i kupila stan u Beogradu. Marina Tucaković i Futa Radulović joj daju pesmu "Kukavica", koju prethodno Vesna Zmijanac, Ana Bekuta i Mira Škorić nisu htele da snime. Ceca objavljuje album "Šta je to u tvojim venama (Kukavica)" i prodaje ga u 300.000 primeraka. Ona održava svoj prvi veliki koncert pred oko 10.000 fanova na beogradskom stadionu Tašmajdan. Bio je to njen potpun trijumf!
Godina 1994. bila je zapamćena po mega koncertu u beogradskoj hali "Pionir". Na koktelu posle koncerta po prvi put je promovisana nova ljubavna romansa Cece sa Željkom Ražnatovićem Arkanom. Svadba decenije održana je 19. februara 1995. u hotelu "Beograd interkontinental". I pored toga što rađa dvoje dece, Veljka i Anastasiju, Ceca se podiže na Olimp najpopularnije, najznačajnije i najkomercijalnije srpske estradne zvezde. Slede hitovi: "Beograd", "Idi dok si mlad", "Fatalna ljubav", "Neodoljiv, neumoljiv", "Isuse", "Maskarada", "Crveno", "Dokaz"...
Izlazak albuma "Ceca 2000" šokirao je javnost promenom pevačicinog imidža. "Novu" Cecu karakteriše duga crna kosa, "sajber" haljine i jarko zelena sočiva. Odličnu marketinšku kampanju iznenada je prekinulo ubistvo Cecinog supruga Željka Ražnatovića 15. januara 2000. godine.
Noseći se s bolom, Ceca se lagano oporavlja i pojavljuje na muzičkoj sceni u oktobru 2001. godine albumom "Decenija". Ali ni na jednoj novoj fotografiji Cecinog osmeha nema "ni u najavi".
Osmeh joj se vratio 15. juna 2002. godine kada je zablistala na prepunoj Marakani pred oko 100.000 svojih fanova.
- Oduvek mi je bio san da napunim Marakanu i eto, ta želja mi se ostvarila - rekla je Ceca.
Prema mišljenju mnogih medijskih analitičara, koncert na Marakani 2002. bio je događaj godine na čitavom Balkanu. Za razliku od njega, jučerašnji spektakl na Ušću može da se poredi sa velikim koncertima na planeti!

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Da fotke ne bi zavrsile na Sex forumu...  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ceca 004.JPG
(271.33 KB, 733x1024)
ceca 005.JPG
(285.03 KB, 890x1024)
ceca 006.JPG
(169.82 KB, 1024x570)
ceca 007.JPG
(265.54 KB, 1024x896)
ceca 008.JPG
(358.31 KB, 993x1024)
ceca 009.JPG
(339.44 KB, 999x1024)
ceca 010.JPG
(299.7 KB, 1008x1024)
ceca 001.JPG
(320.71 KB, 745x1024)
ceca 002.JPG
(214.96 KB, 636x1024)
ceca 003.JPG
(291.16 KB, 1024x975)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


No lifer

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava Niksic
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 6220
Da fotke ne bi zavrsile na Sex forumu...  Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:28:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.378 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.