2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treneri Aito Garsija i Serđo Skariolo analizirali neuspeh Aleksandra Čubrila  (Pročitano 1695 puta)
17. Apr 2006, 16:29:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Treneri Aito Garsija i Serđo Skariolo analizirali neuspeh Aleksandra Čubrila

Promašena karijera zbog mekog karaktera
Svetski priznati stručnjaci se slažu da je Čubrilo imao predispozicije za veliku karijeru, ali je njegov meki, gotovo dečji odnos prema igri i izgled nezainteresovanosti raspršio sve snove

Broj sedam na leđima, ista visina, ista težina, ista pokretljivost, dobre ruke, sigurnost u igri. Sve je to ukazivalo da bi Aleksandar Čubrilo mogao da postane novi Toni Kukoč. Sada je to samo istorija.
Vlada Stanković, portparol Evrolige i poznati treneri Aito Garsija i Serđo Skariolo, pokušali su da analiziraju zašto Čubrilo nije postao "novi Kukoč".

- Njegov fizički i psihički izgled umnogome je podsećao na Kukoča. Bio je isto građen, odnosno mršav, brz za svoju visinu, veoma pokretljiv. Bio je klasičan šuter, ali lošiji u odbrani, slab da se bori sa protivnicima ispod koša. Iako ga nisam poznavao, verovao sam da njemu nedostaje delić karaktera, onaj poznati "instikt ubice", koji imaju veliki igrači. On je bio igrač sa ogromnim talentom, korektan, odigrao je nekoliko dobrih sezona u Partizanu, sa malo nedostataka u igri, ali nikada nije dosegao ono što se očekivalo od njega - rekao je Stanković.

Neuspesi u Partizanu i Olimpiji

Čubrilo je rođen 1975, što znači da je sedam godina mlađi od Kukoča. Igrao je u Partizanu sa mnogo poznatih igrača, a jedan od njih je i Haris Brkić, koji je tragično nastradao 2000. Posle osam sezona provedenih u timu iz Humske ljudi iz kluba su procenili da on više ne može da napreduje i pruža ono što oni očekuju. Željan dokazivanja otišao je u Olimpiju iz Ljubljane i premda je trenirao sa slovenačkim timom, nikada nije odigrao zvaničnu utakmicu u zelenom dresu.

Čubrilo je tražio klub u kome će pokazati znanje koje je dovoljno da mu otvori vrata NBA, ali je to išlo jako teško.
- Imao je brzinu i veoma lako rešavao u napadu situacije "jedan na jedan". Jedina mana mu je bila što je bio fizički slab. Taj njegov nedostatak ni odličan šut sa distance nije mogao da popravi - bila je ocena Aita.

Avantura u Samari

Kada se činilo da je Čubrilo završio karijeru odjednom se u novembru 2001. pojavio u ruskom timu Samara. U osam utakmica u ruskoj ligi beležio je prosečno 11,8 poena, 3,1 skokova, 3,1 asistencija i 2,3 ukradene lopte. Ipak, ni takva sjajna forma i ocene nisu pomogle da ostane u klubu. Njegov karakter i izgled nezainteresovanosti nisu ubedili čelnike kluba da mu produže ugovor. A i Čubrilo nije forsirao u tom pravcu, pa se vratio u zemlju i igrao prvo u Novom Sadu, a potom i u košarkaškom klubu Avala gde je imao marginalnu ulogu, prekinuvši zauvek nade, iluzije i motivacije da se bori za mesto u svetu košarke.

- Sećanja na Čubrila kao igrača uključuju misli da je mnogo obećavao kada se pojavio. Imao je talenta, bio je mršav, ali žilav. Mogao je da igra na dve pozicije, ali je problem u karijeri proizilazio iz njegovog mekog karaktera - rekao je Serđo Skariolo.

Poslednje vesti o Aleksandru Čubrilu govore da je član Radničkog, koji danas doživljava svoje najteže dane, takmičeći se u nižim ligama. Čubrilo je osvojio SP 1987. godine za igrače do 22 godine. Svetski priznati stručnjaci se slažu u jednom. Čubrilo je imao sve predispozicije za veliku karijeru, za ulogu novog Tonija Kukoča, ali je njegov meki, gotovo dečji, karakter i izgled nezainteresovanosti raspršio sve snove u tom pravcu.

D. Ignjatović

Izvor: Glas Javnosti

(02. May 2007, 21:43:08)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
Samsung 
nekako mi se povlači velika paralela sa Bogdanovićem...   

nedostaje delić karaktera   razlika izmedju vrhunskih i osrednjih igrača..

IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
HTC Touch Cruise
Cubrilo je imao nekih velikih porodicnih problema, sto je po mom misljenju dosta uticalo na ishod njegove karijere.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Meni jedan od najdrazih igraca, navijao sam za partizan protiv drugih klubova(sem zvezde Smile) samo zbog njega.
Brz, skocan, odlican suter, ali nije uspeo igrao je jos negde u poljskoj.

Steta mogao je biti jedan od najboljih igraca nase zemlje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows 98
Browser
Opera 8.53
mob
Samsung i5700 + D880
I ja sam ga skroz gotivio,znao je povremeno dobro da zakuca,a i podsecao me na Rodnija Trotera Smile Cak mislim da su mu i navijaci skandirali "Rodni!" Smile
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.