Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:15:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Veliki prezir  (Pročitano 3488 puta)
16. Apr 2006, 08:12:53
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Veliki prezir

   
Muzički žanr   Alternativni rok   
Članovi   Vladimir Kolarić
Slavko Kontra
Predrag Ilčešin
Dušan Kuzmanović
Draga Antov
Boris Mandić
Robert Telčer
Robert Radić
Dušan Ševarlić   
Država porekla   Srbija   
Period karijere   1994. -   
Izdavačka kuća   Metropolis Rekords, B92   
Diskografija   
Ruka bez povratka
(2005.)   Brazde
(2001.)   Veliki prezir
(1996.)   

Veliki prezir je srpska rok grupa iz Vrbasa, osnovana 1994. godine. Do sada je izdala tri albuma.

Sadržaj
1 Biografija
2 Članovi grupe
2.1 Vokali
2.2 Gitaristi
2.3 Bubnjevi
3 Diskografija
3.1 Studio albumi
3.2 Lajv albumi
3.3 Singlovi
3.4 Kompilacije

Biografija

Veliki prezir formirao je Vladimir Kolarić juna 1994. godine. U originalnoj postavi, (osim Kolarića) bili su još i Slavko Kontra, Predrag Ilčešin i Dušan Kuzmanović. Odmah po osnivanju, bend pravi svoj prvi demo, za mesmu „Samo tebe znam”. Za ovu pesmu je snimljen spot u režiji Ace Ilića na proleće 1995. godine, i pesma postaje hit na svim TV i radio stanicama.

Na leto 1996. godine Veliki prezir snima svoj prvi album pod nazivom „Veliki prezir” koji se na tržištu pojavio u jesen iste godine. Pored pesme „Samo tebe znam” koja je još pre objavljivanja albuma postala hit, sa ploče se izdvajaju još dva singla: „Ne znam” i „Dobro je”. I za ove pesme spotove režisira Aca Ilić. Posle toga počinju i izraženije koncertne aktivnosti. Između ostalog, Veliki prezir početkom 1997. godine održava koncerte na NS-plus-u i u klubu „Crna mačka”, kojima ulazi u sam vrh srpske pop-rok scene.

U junu mesecu 1997. godine grupa snima svoj prvi koncertni album, pod imenom „1 2 3 4”. Na njemu se nalazi jedanaest pesama sa prošlog albuma, plus dvanaesta, pesma „Udica”, koja do tada nije objavljivana. Nakon toga dolazi do personalnih promena u Velikom preziru: grupi se se tada pridružili Draga Antov (basista grupe Oružjem protivu otmičara), Robert Telčer (gitarista grupe Boje (Boye)) i mladi i perspektivni bubnjar Boris Mandić.

Krajem 1999. godine, u produkciji radija B92 pojavila se kompilacija pod nazivom „Korak napred, dva koraka nazad”, na kojoj se našla i grupa Veliki prezir sa obradom pesme „Okean” od grupe La Strada. Po mišljenju mnogih muzičkih kritičara grupa Veliki prezir je ostavila najjači utisak na ovoj kompilaciji mladih bendova Srbije.

Drugi studijski album Velikog prezira pod nazivom „Brazde” se pojavio na tržištu marta 2001. godine. Kao najava ovog albuma izbačen je pilot singl sa pesmom „Danima” koji se pojavio godinu dana ranije od albuma. Na albumu se ta pesma pojavljuje u znatno mirnijoj produkciji od verzije sa singla. Kasnije se sa albuma snima spot za pesmu „Moram da znam”.

Četiri godine kasnije, krajem 2005, Veliki prezir objavljuje i svoj treći studijski album pod imenom „Ruka bez povratka”. Istovremeno se pojavljuje i singl „Konj”. Ovim albumom se ponovo menja postava benda: na mestu bubnjara došao je Robert Radić (nekadašnji bubnjar novosadske grupe Lov Hanters (Love Hunters)), a bas gitaru svira Dušan Ševarlić.

Članovi grupe

Vokali
Vladimir Kolarić - vokal, gitara (1994 -)

Gitaristi
Slavko Kontra - gitara (1994 - 2001)
Robert Telčer - gitara (2001 -)
Predrag Ilčešin - bas-gitara (1994 - 2001)
Draga Antov - bas-gitara (2001 - 2005)
Dušan Ševarlić - bas-gitara (2005 -)

Bubnjevi
Dušan Kuzmanović - bubnjevi (1994 - 2001)
Boris Mandić - bubnjevi (2001 - 2005)
Robert Radić - bubnjevi (2005 -)

Diskografija

Studio albumi
Veliki prezir - 1996
Brazde - 2001
Ruka bez povratka - 2005

Lajv albumi
1 2 3 4 - 1997

Singlovi
Samo tebe znam (Metropolis Rekords 1996.)
Ne znam (Metropolis Rekords 1996.)
Dobro je (Metropolis Rekords 1996.)
Danima (B92 2000.)
Moram da znam (B92 2001.)
Konj (B92 2005.)

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:15:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.