Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:15:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Curetina ~ Puretina  (Pročitano 10696 puta)
13. Apr 2006, 17:25:23
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Za pocetak, majka svih recepata sa curetinom:

Purica s mlincima

Sastojci
    * 1 purica
    * 1 paket mlinaca "Rafajac"
    * sol

Priprema
Puricu očistite, operite i natrljajte solju izvana i iznutra. Pecite je na srednje laganoj vatri (150 °C). Za vrijeme pečenja dolijevajte vodu da se dobije dovoljna količina soka. Pečenu puricu izvadite iz tepsije, a sok sačuvajte. Mlince izlomite na veće komade, prelijte ih kipućom vodom i tako ostavite par minuta. Zatim ih ocijedite, stavite u tepsiju u kojoj se purica pekla i dobro promješajte. Puricu stavite na mlince i vratite u pećnicu da se dopeče. Prije služenja mlince stavite u zagrijanu zdjelu, a preko njih složite puricu izrezanu na komade

Komentar
U jednoj TV emisiji videla sam da u mlince pre pecenja preliju sam malo kisele i slatke pavlake. To je varijacija osnovnog recepta, ali sumnjam da je lose Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Curece rolnice punjene sirom

4 tanje ćureće šnicle
40 gr putera
125 gr luka
1/2 crvene paprike
1 kiseli krastavčić
1 kašika seckanog peršuna
120 grama gauda sira
1/8 l supr
1/8 l belog vina
1/8 l slatke pavlake
2 kašičice senfa
1 kašika brašna
so
 


Na 10 gr putera izdinstajte sitna naseckane luk i papriku, malo posolite i ostavite da se ohladi. U međuvremenu iseckajte krastavčiće i pomešajte ih sa peršunom. Sir isecite na četiri kriške. Šnicle začinite sa obe strane solju, pa jednu stranu namažite sa malo senfa. Na senf stavite krišku sire, rasporedite povrće, savijte šnicle u rolnice i pričvrstite čačkalicama.
Preostali puter zagrejte u tiganju pa na njemu pržite meso dok ne dobije zlatno žutu boju. Tada nalijte supom vinom i pavlakom, poklopite i kuvajte oko 15 minuta. Izvadite na zagrejan tanjir, a u saft sipajte jednu kašiku brašna razmućenu sa malo vode, mešajte neko vreme, na laganoj vatri, da sos dobije gustinu. Prelijte rolnice.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Cureci batak sa kupusom i paradajzom

1 kg ćurećih karabataka
2 kašike soja sosa
malo tabasko sosa
ljuta aleva paprika
2 kašike ulja
500 gr paradajza
150 gr kukuruza šećerca
500 gr kiselog kupusa
majoran
so i biber
 
Meso operite i prosušite. Pomešajte soja sos, tabasko, alevu papriku i malo vode, pa tom mešavinom premazite meso sa svih strana, i ostavite da stoji jedan sat u toj marinadi. Na ugrejanom ulju meso zapeći sa svih strana (koristite šerpu a ne tiganj), na jakoj vatri.
Izvadite meso i dodajte sitno sečen kiseli kupus, nalijte sa malo vode, začinite majoranom biberom i solju, poklopite i dinstajte jedno pola sata, povremeno mešajuči i dodajući malo vode. U međuvremenu paradajz prelijte vrelom vodom, pa ga oljuštite i isecite na kockice.
Paradajz i kukuruz dodajte u kupus, vratite meso poklopite i dinstajte sat vremena na umerenoj vatri. Uz ovo jelo služite kuvani krompir.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Punjene curece grudi


1,25 kg ćurećih grudi u komadu bez kostiju
40 gr maslaca
200 gr slanine
1 mala glavica crnog luka
50 grama ćureće džigerice
4-5 kašičica rakije
1 jaje
2 kašičice prezli
250 ml belog vina
4 kašičice pavlake
ulje
so i biber
 

Ćureće grudi dobro operite, prosušite i isecite na dva dela. Na svakoj polovini nožem zasecite dubok džep celom dužinom. Zagrejte maslac pa njime premažite svaku polovinu spolja i iznutr. Slaninu isecite na 6 dugih tankih šnita, a ostatak isecite na kockice.
Sitno naseckajte luk i prodinstajte ga sa slaninom pred kraj dodajte džigericu koju ste prethodno oprali i takođe isekli na kocke i rakiju. Dinstati dok džigerica ne dobije smeđu boju. Sklonite sa vatre i smesi dodajte jaje umućeno sa prezlama i njom punite džepove na polovinama mesa. Zatvorite čačkalicama. Na malo ulja propržite meso sa obe strane, obložite ga kajševima slanine, položite u posudu za peženje prelijte sa malo vina i stavite u rernu žagrejanu na 200 do 225 stepeni. Dok se meso peče povremeno ga prelivajte sokom od pečenja, ako je potrebno dodajte još malo vina. Kad je meso gotovo stavite ga na zagrejan tanjir, a ostatak umaka prokuvajte u manjoj šerpi sa prostalim belim vinom, procedite, pomešajte sa pavlakom, i vratite još koji minut na vatru. Umak servirajte uz pečenje.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Punjena puretina sa svježim sirom
Specijalitet podravske kuhinje

Sastojci:
pureća prsa bez kostiju
kelj
svježi sir
jaja
brašno
krušne mrvice
sol
Vegeta
ulje
limun

Priprema:
Pureće šnicle malo potučemo, posolimo i pospemo Vegetom. Listove kelja blanširamo u vodi koju smo prethodno posolili. Na odreske stavljamo list kelja, na to svježi sir, preklopimo i paniramo u brašnu, jajima i mrvicama. Pečemo na umjerenoj vatri u dubokom ulju.
Za prilog poslužujemo pekarski krumpir, krokete ili povrće.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Perkelt od puretine s domaim tijestom pomiješanim s vrhnjem i sirom

Sastojci:
iskoštani pureći zabatak
crveni luk
slanina
domaća tjestenina
sir
vrhnje
zaični:
paprika ljuta i slatka
sol, papar
dodatak jelima "Gudlin family"


Priprema:
Usitnjeni crveni luk uz dodatak slanine lagano popržimo. Dodamo začine: papriku ljutu i slatku, sol, papar, dodatak Gudlin family. Podlijemo vodom i pirjamo dok ne postane homogena smjesa. U smjesu dodamo sitno sjeckane komade puretine i pirjamo dok puretina ne omekša. Serviramo domaće tijesto uz dodatak sira i vrhnja, pomiješamo te preko toga stavimo puretinu u umaku. Po želji dodamo kiselo povrće.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Pureća prsa u umaku od gorgonzole i maslina

Sastojci:
pureća prsa sol
vrhnje za kuhanje
papar
masline punjene paprikom
origano
gorgonzola
slatko vino – prošek
luk
crvena paprika
češnjak

Priprema:
Pureća prsa posolimo, ukapamo vinom i ostavimo da malo odstoji. Pržimo na maslinovom ulju.
Na istom ulju popržimo sitno nasjeckani luk, češnjak, masline. Dodamo gorgonzolu narezanu na sitne komadiće. Usput dodajemo malo po malo vrhnje za kuhanje. U hodu stavljamo začine origano, papar i sol.
Kao prilog dajemo krokete.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Curetina sa paradajzom


Sastojci :

1 ćurka
2 kg paradajza
2 kg crvenog luka
2 litra supe
1 kašičica ljute paprike
brašno
so


Priprema:

Ćurku iseći na komade. Luk iseckati na tanke ploške i dinstati na masti dok ne postane staklast. Popariti paradajz, oguliti kožicu, naseckati na ploške i dodati prženom luku. Zatim dodati i meso, ljutu papriku, sve dobro promešati i ostaviti da se prži 15-tak minuta. Meso posuti brašnom, dobro promešati i nakon nekoliko minuta zaliti masnom supom. Ostaviti jelo da se krčka na umerenoj vatri dok ne omekša.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Pržena ćuretina
 

Potrebno je za 4 porcije : 

1.   glavica crnog luka,
2.   po 2 zelene, crvene i
      narandžaste paprike,
3.   600 g. ćurećih grudi,
4.   120 g. pirinča, kašika ulja,
5.   biber, so,
6.   300 ml pileće supe (instant),
7.   kašika kisele pavlake,
8.   3 grančice majorana.

Oljuštiti i iseckati crni luk. Oprati, očistiti papriku i iseći na kriške. Oprati ćureće grudi, istući drvenim tučkom i iseći na tanke trake. Pirinač skuvati u slanoj vodi prema uputstvu za upotrebu. Ulje zagrejati u tiganju. Meso pržiti uz stalno okretanje, izvaditi, posoliti, pobiberiti i ostaviti na toplom mestu. Luk i papriku pržiti u soku od pečenja. Preko sipati supu i na tihoj vatri dinstati oko 8 minuta. Kiselu pavlaku sipati u sos koji se više ne kuva, posoliti i pobiberiti. Ćuretinu zagrejati u sosu, posoliti i pobiberiti. Oprati dobro majoran, iseckati listiće i pomešati. Pirinač isprati hladnom vodom i servirati sa ćuretinom. Po želji ukrasiti začinskim biljem. Vreme pripremanja oko 50 minuta. Oko 400 kcal po porciji. Belančevina 45 g., masnoće 11 g., ugljenih hidrata 29 g.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Ćuretina u kokosu

Obrok: Glavno jelo
Kompleksnost: Srednje komplikovano
Vreme spremanja: Ispod 60 minuta
Vrsta: Meso

 
Sastojci

250 g ćurećeg belog mesa
l jaje
2 dl mleka
2 kašike slatke pavlake
l kašika kokosovog brašna
l kašika belog brašna
l dl crvenog vina
kari
pirinač
razno bareno povrće
l dl belog vina
kari sos
puter i so
Priprema
Ćuretinu izlupati na l cm debljine, uvaljati u brašno, jaje, kokosovo brašno i ispeći u fritezi.

Za žuti sos ugrejati mleko i začiniti kari sosom. Dodati pavlaku i so i zgušnjavati bešamelom.

Za crveni sos crno vino ugrejati do ključanja da ispari alkohol, začiniti bosiljkom i solju i zgušnjavati bešamelom.

Ćuretinu servirati uz pirinač, bareno povrće, preliti crvenim i kari sosom.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:15:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.