Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Piju-piju recepti ~ Jela od piletine  (Pročitano 30709 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Piletina sa pančetom



Sastojci

600 grama belog mesa
2 šargarepe
150 grama edamera
4 šnite pančete
4 krompira
4 čena belog luka
4 glavice crnog luka
začini, so, malo ulja

Način pripreme

Crni luk očistiti i iseći na režnjeve, a šargarepu iseći na kolutove. Krompir očistiti pa ga iseći na kockice, a sir narendati. Belo meso posoliti sa obe strane i pripremiti 4 lista folije. Polovinu folije na koju ćete slagati sastojke premazati uljem.

Na foliju prvo staviti kolutove luka, preko njega šargarepu, a zatik krompir. Odozgo staviti belo meso pa dodati začin. Preko mesa staviti pančetu, preko toga rendani edamer i beli luk. Preklopiti drugom polovinom folije, staviti u pleh i peći 45 minuta u već zagrejanoj rerni.

Vreme pripreme: 60 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple iPhone 3Gs
Pileće ćufte u sosu od šampinjona

Sastojci

    * 1/2 kg pilećeg filea
    * 4 kriške bajatog hleba
    * 1/2 praziluka
    * 2 šargarepe
    * 2 čena belog luka
    * 1 jaje
    * 1 kašičica aleve paprike
    * 400 grama šampinjona
    * 1 glavica crnog luka
    * 1 kašika senfa
    * 3 kašike brašna
    * 7 dl pileće supe
    * 1,5 dl ulja
    * so, biber i suvi začin po ukusu

Način pripreme

Praziluk i crni luk iseći na kockice, šargarešu oljuštiti i izrendati na krupno rende, šampinjone iseckati na listiće, a beli luk što sitnije iseckati (ili narendati na najsitnije rende).

Kriške hleba natopiti u malo vode, zatim dobro ocediti i izmrviti. Piletinu samleti na mašini za mlevenje mesa ili usitniti u supersecku. U odgovarajućoj dubljoj posudi sjediniti mlevenu piletinu, izmrvljen hleb, jaje, praziluk, beli luk, alevu papriku i rendanu šargarepu. Začiniti solju, biberom i suvim začinom po ukusu. Masu dobro izmešati tako da se sjedini.

Pripremljenu masu za ćufte vaditi nauljenom kašikom i spuštati na zagrejano ulje, pa pržiti sa obe strane. Pržene ćufte vaditi i ostaviti na toplom.

Posebno na malo ulja propržiti crni luk da postane staklast, dodati šampinjone i dinstati desetak minuta, što je dovoljno da pečurke omekšaju a suvišna tečnost uvri. Zatim posuti brašnom, promešati, sipati vruću pileću supu (domaću ili skuvanu od koncentrata - kocke za supu) i kuvati dalje dok se ne dobije odgovarajuća gustina. Ovaj sos treba da bude gustine otprilike kao jogurt. U pripremljen sos dodati senf, promešati i začiniti biberom. Zatim staviti i ćufte i sve zajedno krčkati još 5-10 minuta.

Ove ćufte najbolje je servirati uz pire krompir i sezonsku salatu.

Vreme pripreme:
40 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1427
Zastava ~/Belgrade\Serbia\Europe\Earth
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Apple 
Piletina "ala kinezska brza hrana" 2 osobe

1. Pileća prsa (od celog pileta)
2. Gustin
3. Ulje
4. Začini

Da bi vam piletina bila hrskava, pečena, onako smežurana kao u kinskim restoranima.. a ujedno i mekana kad je pregrizete.. potrebno je piletinu pravilno istranžirati. Naime, pileća prsa prvo raydvoite na dva dela, potom ih isecite tako da dobijete 4 tanke "šnicle" a njih isecite na "froncle" debljine ~1,5-2 cm. Važno je da te "froncle" potom sečete pod oštrim uglom a ne pod pravim na "kockice" (nadam se da ste me razumeli).
Tako isečenu piletinu uvaljajte u gustin (u gustin dodajte po ukusu, malo soli, aleve paprike, začina C)
Ulje dobro zagrejte.

Ja obično kao dodatak jedem pirinač + soja sos..( i Tobasco, feferoni ili sl.. posto volim ljuto)

Prijatno

 Smile
IP sačuvana
social share
.: nema granica ljudskoj gluposti :.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Dinstano pile

Potrebno je :

1.   1 ili 2 pileta
2.   začin "C"
3.   1 do 2 pune kašike masti
4.   so.

Najjednostavniji način za pripremanje pileta je dinstanje, pri čemu se dobija najukusnija piletina. Dobro utrljati začin "C" spolja i iznutra, a ako treba pile još posoliti.

Stavite pile u dublju šerpu i dodajte kašiku masti. Kratko vreme ga pržite bez dolivanja vode, a zatim počnite sa dodavanjem minimalnih količina vode. Češće protresite šerpu, pogledajte pile i okrenite ga da se ne zalepi za dno posude.

Temperatura treba da bude umerena. Pile treba da omekša, da porumeni, ali ne da se prepeče. Pile pripremljeno na ovaj način može se poslužiti toplo ili hladno uz salate i dadatke od povrća.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Koh od pileće džigerice

potrebno je :

1.   250 g pileće džigerice,
2.   40 g butera,
3.   3 dl bešamela,
4.   6 jaja, so, biber,
5.   peršun, žalfija.

Džigericu isečemo na sitne kocke, uvaljamo u malo vrelog butera, dodamo peršun i malo žalfije. Izgnječimo još dok je topla.

Kada se ohladi, penasto umutimo sa ostatkom butera, bešamelom, posolimo i pobiberimo po ukusu, dodamo žumanca, a kada se sasvim ohladi, pažljivo dodamo čvrsti sneg od belanaca.

Uspemo u duguljasti, rebrasti kalup, namazan buterom i posut mrvicama. (malo lupkamo da se masa dobro sabije). Pečemo u zagrejanoj pećnici na umerenoj vatri oko 20-25 minuta.

Vrata pećnice ne smemo otvarati, jer će jelo splasnuti. Kada se ispeče, sačekamo 1-2 minuta da se koh odvoji od zidova kalupa. Izvrnemo na činiju i služimo odmah. Ako pripremimo kao samostalno jelo, prilažemo mešanu zelenu salatu.

Lagano je i dijetalno jelo.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.