Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:16:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fali mi Bekam  (Pročitano 921 puta)
11. Apr 2006, 08:41:58
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Vikendom kod Terazijske česme zakazana menjanja sličica fudbalera

Fali mi Bekam


Prema nekim procenama, za prosečno tromesečno zadovoljstvo traganja za svim učesnicima Svetskog prvenstva u Nemačkoj treba oko 4.000 dinara

Prvo vežbaš sam, a onda sa pitomim drugarima. Ako od njih pukneš, onda nemoj ni da sanjaš Ligu šampiona, a ako ih oguliš, onda hrabro na matore! Ako te pobede, zezaće te nekoliko dana za vreme velikog odmora, pa to prođe. A ako ti njih slučajno pobediš? Tad dobijaš dve macole malim prstom, ali i status heroja koji ćeš sutra imati u redu za viršle sa senfom. To vredi sve dange koje ćeš popiti u drugom polugodištu. A ni devojčicama iz razreda neće biti baš svejedno - kaže Jovan Đorđević, jedan od "krivaca" za ono što će izgleda postati tradicija.

Kod Terazijske česme, subotom i nedeljom, od 17 sati pa nadalje, tapka se naveliko.
- Nemoj nikada da pokazuješ ceo štos duplikata jer, ako ga drugi vide, shvatiće da ti je ostalo još malo da popuniš album i tražiće ti deset za jednu, upućuje dalje u tajne "menjaže" Đorđević.

A prošlog vikenda najveći fanovi Paninijevih albuma odmerili su snage. Očevi su stigli sa decom, supruge sa muževima, drugarice, ali bilo je najviše studenata i dobrano prestarelih sakupljača.

- Meni je ovo verovatno poslednji put da skupljam sličice. Mislim da sam svoje "odradio" jer ih skupljam od malih nogu - kaže dvadesetdevetogodišnji Milan, student, dok mu supruga Valerija asistira. Jedno u rukama drži štos sličica, drugo papir sa "nedostajućim" brojevima.

U jednom albumu ima 587 praznih polja koja treba popuniti. Jedna kesica sa pet sličica košta 25 dinara. Prema nekim procenama, za prosečno tromesečno zadovoljstvo traganja za svim učesnicima Svetskog prvenstva u Nemačkoj treba oko 4.000 dinara. Zaljubljenici kažu da starije verzije albuma sa podacima o svakom igraču čak koriste sportski komentatori za potpunije informisanje gledalaca. U prodaji je i album sa karikaturama fudbalera ispod koje su podaci o određenom igraču. Ne znate o kome se radi dok na zalepite sličicu, a komentare je pisao Aleksandar Stojanović, sportski komentator.

- Fali mi 20 sličica, od toga bar deset Engleza - Bekam, Runi, Krauč... - nervirao se jedan ljubitelj.
Jovan Sekulić, urednik sportske rubrike u Večernjim novostima, Svetska i Evropska prvenstva ovekovečena na sličicama ne propušta 20 godina.

- Na poslu nas ima mnogo koji skupljamo sličice. To nam je prvi zadatak kada izađemo s kolegijuma. Zna se, prvo menjamo sličice - priča Sekulić, navijač Zvezde, a ljubitelj Intera i Reala. I, eto, profesionalne deformacije na delu! S kolegom Vladom Vukmirovićem, udruženim snagama, Sekulić je tragao za sličicom Terija.
- I supruge skupljaju s nama, samo njima ne damo da lepe sličice. Bio bi ovo prilično skup hobi da nije ovakvih prilika da razmenite duplikate - kaže Sekulić.

Od Svetskog prvenstva u Italiji 1990. distributeri su uveli mogućnost da se sličice koje nedostaju kolekcionarima kupe.
- Ej, da kupiš! To ne bih uradio makar ne popunio album! Pazi, da kupiš! Čemu onda sva ona muka, gušt, radost kad nabaviš ono što ti fali ako nemaš petlju za tih nekoliko komada? Sa takvima ne menjam ništa - zaključuje svoju kolekcionarsku filozofiju Jovan Đorđević.


Izvor: Glas Javnosti \ Jasna Vučić, foto: Ivan Međedović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 04:16:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.