Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ne prestaje "uvoz" polovnjaka sa crnogorskim tablicama u Srbiju  (Pročitano 4539 puta)
09. Apr 2006, 13:11:23
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne prestaje "uvoz" polovnjaka sa crnogorskim tablicama u Srbiju

Sa ovlašćenjem Janka ili Marka

Prema podacima Uprave carina Pljevlja, prošle godine uvezeno oko 3.800 automobila, a samo u januaru i februaru ove godine skoro hiljadu i po

BEOGRAD - Na putevima po Srbiji sve je više automobila sa crnogorskim tablicama. Prema nekim podacima, takvih je na hiljade. Kod nas gotovo da nema grada bez polovnih automobila inostrane proizvodnje sa registracijom nekog od crnogorskih mesta. Opet, u Crnoj Gori gradovi su prepuni automobilima koji nemaju tablice i čekaju na plaćanje poreza i registraciju.

Polovnjaci se u Crnoj Gori uvoze i registruju bez ikakvih ograničenja, pa mogu da budu stariji i od 10 godina. Vozači u Srbiji takve automobile kupuju u Srbiji pa ih preko brojnih posrednika ili agencija registruju u Crnoj Gori na tuđe ime i voze u Srbiji na ovlašćenje. U brojnim oglasima, novinskim i na Internetu, nude se usluge - registrujem auta na BA ili BP, odnosno PV tablice (Berane, Bijelo Polje, Pljevlja).

Unosan biznis
Zanimljivo je da je, prema podacima Uprave carina Pljevlja, prošle godine uvezeno oko 3.800 automobila, a samo u januaru i februaru ove godine skoro hiljadu i po. Prema rečima Mihajla Debeljevića, šefa Carinske ispostave, preko 90 odsto uvezenih polovnjaka ide za Srbiju, a prethodno se registruju na državljane Crne Gore, pri čemu registrovane firme za spoljno-trgovinski promet vozilima mogu uvesti neograničen broj automobila. U Pljevljima ih ima tri - "Cvijović", "Flojdkar" i "GM produkt". Najviše se uvoze golfovi proizvedeni između 1988. i 1998. godine.
      

UVOZ "GOLFA DVOJKE"

Kako se uvoze polovnjaci sa Zapada u Srbiju preko Crne Gore, na primer "golf dvojka"?
Zavisno od godišta i broja pređenih kilometara, takav auto u Nemačkoj nije skuplji od 600-700 evra. Na prevoz treba dodati 200-300 evra. Nakon toga sledi sertifikat, odnosno potvrda o homologaciji štetnosti izduvnih gasova podgoričkog Mašinskog fakulteta, pa porez i carina, i na kraju famozna registracija. Ukoliko imate sreće, na kraju možete doći do solidnog automobila, godišta oko 1990, za 2.000 evra.
      
   
   

Neko je već izračunao da će, ukoliko se nastavi sa ovakvim tempom uvoza, svaki drugi stanovnik Pljevalja uvesti auto. Ovaj posao je postao i veliki biznis, pogotovu na severu Crne Gore, jer pojedini imaju na svom imenu i po stotinak registrovanih automobila i za svaku takvu uslugu, uz potpis na ovlašćenju, dobijaju po 100 evra.

Polovni automobili, koji po važećim propisima ovde ne mogu da se registruju, mogu se kupiti i po Srbiji. U Priboju i Prijepolju, gradovima na srpsko-crnogorskoj granici, nekoliko je uvoznika koji prodaju auta najčešće uvezena iz Italije. Tako su se poslednjih dana u Priboju mogli pazariti "golf trojka" iz 1996. za 2.300 evra, "mercedes" iz 1988. za 1.700 evra, a na parkingu su stajali i dobro očuvani "fijat marea" i "pežo 306". Na pomenutu sumu treba dodati još oko 1.000 do 1.200 evra koliki su troškovi registracije u Crnoj Gori.

Puni se crnogorski budžet
Kupci ne moraju čak ni da odlaze u Pljevlja, Bijelo Polje ili druge crnogorske gradove. Prodavci će vas lako povezati sa svojim kolegama u Crnoj Gori, koji sami dolaze po automobili u Priboj ili Prijepolje, odvoze vašeg "ljubimca" i vraćaju ga za nekoliko dana, sa sve crnogorskim tablicama i ovlašćenjem, u kome piše da vozite auto nekog Janka ili Marka. Budžet Crne Gore iz dana u dan je sve puniji, a na srbijanskim putevima sve više "Crnogoraca" za volanom.

Prema važećim zakonima, sve ovo predstavlja prekršaj za koji je predviđena i odgovarajuća kazna. Dakle, državljani Srbije koji imaju mesto boravka i prebivalište na teritoriji Srbije ne bi smeli da upravljaju vozilima sa stranim tablicama, makar da je reč i o crnogorskim. Pripadnici MUP-a imaju pravo da i oduzmu vozilo, a protiv vozača se piše prijava zbog učinjenog carinskog prekršaja. Najgora varijanta je da se vozilo trajno oduzme i proda.
Inače, za polovne automobile uvezene iz Crne Gore važe isti propisi kao za uvoz iz bilo koje zemlje.

Doduše, to što se "crnogorskim automobilima" trenutno gleda kroz prste ne znači da će tako i ostati, pogotovo posle mogućeg raspada državne zajednice. Među onima koji su zainteresovani za rešenje ovog problema, a takvih je na hiljade, u opticaju je nekoliko priča - prilikom preregistracije na srbijanske table platiće se neka taksa, u najgorem slučaju od pola do jednog evra po kubiku. Gotovo niko i ne pomišlja da bi sve to moglo stopirati sa najvišeg mesta, naročito ako se ima u vidu da su i neki funkcioneri MUP-a kupili auto upravo na ovaj način.


Izvor: Glas Javnosti \ Zvonko Prijović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Tel.Me 
a da li neko zna kako, tj. da li ima neki nacin da se preregisturje automobil sa CG tabilca na SR tabilice...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 101
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6600
Mozes da ga preregistrujes pod uslovom da zadovoljava euro3 standard!
IP sačuvana
social share
Zivot je nekom majka, a nekom maceha!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


tu sam uvek kada treba...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 724
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Tel.Me 
a sta mislis da li moze sledeca fora:
Auto koji imam je registrovan na oca moje zene...
Zena je inace, sa licnom kartom kao i ja - Srijba, Beograd...

da li je moguce da to kao neki "poklon" prodje, tj, njen cale njoj poklanja auto i da ga na konto toga preregistrujem na SR tabilica... meni to zvuci logicno da moze!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3162
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 3G 8GB
a sta mislis da li moze sledeca fora:
Auto koji imam je registrovan na oca moje zene...
Zena je inace, sa licnom kartom kao i ja - Srijba, Beograd...

da li je moguce da to kao neki "poklon" prodje, tj, njen cale njoj poklanja auto i da ga na konto toga preregistrujem na SR tabilica... meni to zvuci logicno da moze!



Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
Nokia N95 8GB
a sta mislis da li moze sledeca fora:
Auto koji imam je registrovan na oca moje zene...
Zena je inace, sa licnom kartom kao i ja - Srijba, Beograd...

da li je moguce da to kao neki "poklon" prodje, tj, njen cale njoj poklanja auto i da ga na konto toga preregistrujem na SR tabilica... meni to zvuci logicno da moze!


U pravu si i to jeste logicno i cak po zakonu bi trebalo da je tako,u normalnim drzavama. Medjutim u ovakvim virtuelnim drzavama .....
Ovako stvari stoje: Isljucivo evro 3 standard cak i u slucaju nasledstava( pu pu da ne cuje zlo).
Jedino kako moze da se provuce je kao sportski rekvizit ali za to ti vec treba auto moto klub....
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ma čitao sam u Auto Start-u da iz ministarstva finansija ni ne razmišljju o preregistraciji sa BA tablica na srbijanske, i da će ti automobili biti tretirani kao i svaki drugi polovnjak iz inostranstva. Ako ima Euro 3 motor onda može registracija naravno kroz carinu i pdv, molim lepo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.