Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:40:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpska kuhinja  (Pročitano 127701 puta)
08. Apr 2006, 19:44:54
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0



Svuda podji, svojoj kuci dodji!
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Guzvara sa sirom


6 jaja
1/2 kg sira
jedan cen belog luka
1/2 glavice celera
400 g kajmaka
2 dl mleka
2 dl ulja
800 g domacih

Umutiti jaja i u njih staviti isitnjen sir i kajmak. Sipati ulje i mleko, dobro izmesati. Podmazite tepsiju. Svaku koru umocite u pripremljeni nadev, zguzvajte u ruci i stavite u serpu. Ostavite jednu suvu koru i njome pokrijte celu gibanicu.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Srpska pita

1 dl ulja   
so   
250 ml mleko   
3 kom. jaja   
500 gr sira   
500 gr kora za pitu 

Izmrvljeni sir pomesati sa zumancima, dodati mleko, cvrst sneg od belanaca i posoliti. Odvojiti sest kora za redjanje pite, a ostatak kora isitniti i staviti u nadev.
Pomastiti uljem pleh, poredjati jednu preko druge tri kore, poprskane izmedju ujlem. Na njih staviti pripremljen nadev, preliti uljem, pa sve pokriti preostalim korama. Na vrh pomazati koru uljem i poprskati vodom i peci u dobro zagrejanoj rerni.

 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sarma


2 glavice kiselog kupusa
800 grama mlevenog mesa
1 kg suvog mesa po izboru
300 gr mesnate slanine
1/2 šolje pirinca
2 glavice luka
aleva paprika
so i biber

Odvojte listove kiselog kupusa i nožem im odstranite zadebljani deo srednje žile lista. Odvojte samo one listove koji su dovoljno veliki da se od njih može smotati sarma. Ostatak glavice isecite na rezance, i stavite na dno lonca ili šerpe u kojoj će se sarma kuvati. Ostavite nekoliko velikih listova da njima na kraju prekrijete sarmu.

Isecite sitno luk. Uzmite polovinu spremljene slanine i iseckajte je na kockice. Pirinač operite u nekoliko voda.

U tiganju zagrejte dve kašike ulja pa na njemu propržite luk. Kada luk lepo porumeni, stavite mleveno meso.

Kada se meso upola proprži posolite i pobiberite po ukusu, stavite aleve paprike, i na kraju dodajte seckane slaninice. Sve dobro promešajte i sklonite sa vatre. Postoji običaj da se u ovu masu doda jedno živo jaje da bi se masa vezala. Ja to ne činim, jer jaje stegne nadev prilikom kuvanja i on bude previše čvrst. No ukoliko želite, jaje možete dodati.

Na dlan stavite list kupusa, na sredinu lista stavite potrebnu količinu nadeva. Previjte donji deo lista (onaj koji je bio pri korenu) na gore, pa zatim previjte desnu stranu lista u levo, zavucite prstima ivicu pod nadev i umotajte valjak. Na kraju prstima ugurajte gornju ivicu kupusa, čime je sarma zatvorena. Kažu da je sarma dobro smotana kad je možete baciti u vis a da se ne raspadne. Ipak ne morate pokušavati takve stvari.

Sarme ređajte tesno jednu uz drugu dok ne napunite red. Između sarmi udenite slaninu sečenu na režnjeve (ostavite kožuru na njima). A na prvi red sarmi poslažite suvo meso koje ste izabrali, isečeno na manje komade, i odstajalo u hladnoj vodi. Zatim slažite drugi red sarmi. I na kraju rasporedite preostalu slaninu i suvo meso. Sarmu nalijte vodom tako da prekrije poslednji red sarmi. Sada sve prekrijte listovima kupusa. Stavite na šporet, na jaku vatru da proključa. Kada proključa smanjite vatru na jednu trećinu, poklopite lonac ili šerpu i krčkajte sarmu najmanje 2 do 3 sata. Što se duže krčka sarma je lepša. Nikako nemojte dolivati vodu - sarma ne sme da bude preterano čorbasta, jer to onda nije prava sarma.

 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Srpska proja


600 gr kukuruznog brašna
180 gr masti
5 jaja
1-2 šolje mleka
so
 
Dobro umutite jaja i mast, pa uspite brašno i mleko, pa sve snažno mešajte varjačom tako da u testu nema grudvica. Mutite desetak minuta, a onda ostavite da se odmara desetak minuta. Tada dodajte toliko mleka da masa bude žitka. Pleh namažite mašću pa u pleh uspite masu, i pecite u rerni koju ste prethodno zagrejali na 200 stepeni. Kada je proja na pola pečena, umačite nož u vrelu mast i secite proju na male kvadrate. Vratite proju u rernu i pecite dok potpuno ne porumeni. Služite uz podvarak, sarmu ili kao predjelo.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hajducki djuvec


1 kg mladog crnog luka
4 paradajza
4 mlada krompira
nekoliko bamnji
1 patlidžan
1 tikvica
3 zelene paprike
pršunovo lišće
celerovo lišće
1/2 šolje pirinča
1kg svinjskog mesa
so i biber
 
Luk isecite na tanke kriške, paradajz na kolutove, a ostalo povrće na kockice. Sve stavite u veću činiju, dobro posolite, i pobiberite pa dodajte meso sečeno na kocke i pirinac. Izmešajte i prespite u zemljani đuveč. Sada nalijte vodom da povrće ogrezne. Dodajte kašiku masti. Stavite u hladnu rernu i pecite 3 sata na umerenoj temperaturi. Đuveč izvadite iz rerne tek kad se napola ohladi. Iznesite na sto i služite.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Prebranac


1/2 kg belog pasulja (tetovac)
1/2kg crnog luka
1 kašiku aleve paprike
1 luta paprika po želji
lis lovora
1 dl ulja
so i biber

Pasulj stavite u dosta hladne vode pa stavite da provri, neka vri desetak minuta, tada ga procedite sipajte čistu vodu, dodajte lis lovore začinite solju i biberom i kuvajte sat vremena vodite računa da vam se zrna ne raspadnu. U većoj vatrostalnoj posudi ili šerpi zagrejte ulje pa na njemu lagano dinstajte naseckani luk tako da luk potpuno omekša. Začinite sa dosta bibera, soli po ukusu i sipajte alevu papriku, sve izmešajte. Kada je kuvan pasulj procedite ali tako da vam ostane 1/3 vode a prostalu tečnost sačuvajte. Sipajte pasulj u posudu sa lukom i sve dobro promešajte. Probajte pa po potrebi dodatno začinite. Ako volite ređi prebranac dodajte još tečnosti u kojoj se kuvao pasulj. Po zelji stavite u masu jednu celu ljutu papriku. Pecite u rerni na 180 stepeni jedno sat vremena. Ako vam se učini da će biti pregusto jelu možete tokom pečenja dodati malo tečnosti u kojoj se kuvao pasulj.
Gotov prebranac treba da na površini ima laku svetlo smeđu skramu.
Služi se topao i hladan uz pečanje ili kao osnova posnog ručka.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Niski cevap na raznju


svinjsko meso od buta i vrata
2-3 glavice crnog luka
nekoliko zelenih paprika
projino brašno
biber
so
nekoliko suvih grana vinove loze


Meso isecite na komade, posolite, pobiberite i stavite u šerpu u koju ste nasekli puno crnog luka i nekoliko zelenih isecenih paprika. Meso treba da odstoji tako u luku najmanje 2-3 sata. Nakon toga ga nanižite na ražanj i pecite. Ražanj treba da je dugačak i nešto tanji. Meso će biti veoma ukusno ako u žar dodate nešto suvog granja od vinove loze. Naravno može se peći meso i na električnom ražnju koji danas poseduju mnoge rerne ali neće imati tako savršen ukus. Nakon petnaest minuta pečenja meso pospite projnim brašnom i pecite još jedno 20 minuta. U međuvremenu u šerpu nasecite sitno crni luk. Gotov ćevap skinite sa ražnja i vruć ubacite u šerpu sa lukom, šerpu dobro protresite i tako iznesite meso na sto.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Srpski djuvec


1,5 kg paradajza
750 g crnog luka isecenog na rebarca
1 plavi patlidzan isecen na kockice
5 babura isecene na trake
2 tikvice isecene na kocke
1 vezica sitno iseckanog persuna,
3-4 sitno iseckanog celerovog lista, so, biber
1,5 dl ulja
1 kg govedeg mesa isecenog na parcice
60 g otrebljenog, opranog pirinca
2 solje vode

Paradajz oprati, iseci na kolutove i ostaviti na stranu. Ostalo povrce i mirisno bilje staviti u drugi sud, posoliti, pobiberiti, preliti sa 50 g ulja i pomesati. U sud u kome ce se djuvec peci poredjati polovinu kolicine paradajza, preko njega rasporediti polovinu pripremljenog povrca i poredjati parcice mesa. Zatim staviti drugu polovinu povrca, posuti pirincem i na kraju poredjati preostali paradajz. Naliti vodom i preliti preostalim uljem. Ovako pripremljen djuvec peci u umereno zagrejanoj rerni (225°C) oko 2 sata. U toku pecenja dodati jos nekoliko kolutova paradajza.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Karadjordjeva snicla

500 gr svinjskih odrezaka
150 gr kajmaka
2 јаја
brasno, prezle
so

Svinjske odreske dobro izlupajte da bi se istanjili i omeksali, pa na svaki odrezak stavite po malo kajmaka. Uvite meso kao rolat i pricvrstite cackalicom. Odreske uvaljajte prvo u brasno, pa u umucena jaja i na kraju uvaljajte u prezle. Przite na vrelom ulju.


Ovo definitivno moram da dodam, odnosno citiram  Smile

"Karadjordjeva snicla nosi ime po vođi prvog srpskog ustanka protiv Turaka, Karađorđu. Ne znamo da li je on voleo baš ovakvu šniclu, ali znamo da je kod nas vrlo popularna. Teleća šnicla se uroluje sa kajmakom, uvalja u jaja i prezlu i prži u dubokoj masnoći. Služi se sa tartar sosom. Uz Karađorđevu šniclu prijaće neko kvalitetno crno vino."



IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:40:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.