Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:48:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smak sveta!?  (Pročitano 81733 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Mi se sada uglavnom bavimo poslovima jer smo neasvrseni. Moramo spavati jer se umaramo, a umaramo se jer smo podlozni gravitaciji i trosenju energije prilikom kretanja. Moramo jesti i piti jer nam organizam trazi, moramo graditi sebi kuce da bi smo se sklonili od hladnoce i vrucine, kise i snega. Moramo sebi obezbediti lekove da bi smo se mogli leciti...No to su samo nuzne stvari, koliko poslova ljudi samo rade ne rad egzistencijalnih potreba, nego cisto iz zabave. Ali i ta zabava je posledica nesavrsenosti.

Sigurno je da nam nece trebati skole jer cemo primi svo znanje o Carstvu Nebeskom, nece nam trebati bolnice jer nece biti bolesti, nece nam trebati automobili jer cemo se kretati prema nekom mestu i samom pomisli na to mesto, nece nam trebati kuce da se sakrijemo od hladnoce i vrucine, jer nece biti ni hladnoce ni vrucine. Nece nam trebati ni bolnice jer nece biti bolesti. Nece nam trebati ni policija ni vojska jer nece biti kriminala niti ratova....

Kada je Hristos jednom prilikom isao iz Judeje u Galileju, trebao jeproci kroz Samariju, i usput da bi se odmorio seo je pored jednog izvora, koji bese Jakovljev. Jakov je sin Isaka, a ovaj je sin patrijarha Avraama, s kim je Bog sklopio zavet izmedju ljudi i coveka. Jedna zena je u tome momentu dosla na izvor da zahvati vode i nakon jendog kratkog razgovora Hristos rece zeni:"Ko pije od ove vode opet ce ozednjeti, a ko se napije vode koju ca ja da mu dam, nece vise ozednjeti i u njemu ce poteci izvor zive vode". Eto kako kaze Hristos, "Poteci ce izvor zive vode". Znaci u buducem zivotu nece nam trebati poslovi koje obavljamo ovde na zemlji, jer cemo mi ljudi biti izvori zive vode, hrane, zdravlja, mira, srece, topline itd...

A kako ce to nase telo da izgleda, izgledace kao Hristovo vaskrslo telo. Hristos je nakon vaskrsenja prosao kroz zapecacenj gorb, prosao je kroz zakljucana vrata kod svojih apostola, i vazneo se na nebesa bez ikakve rakete, pri tome prolazeci kroz uzarene zvezde i odolevajcui kosmickom zracenju bez ikakvog ostecenja....dakle poptuno savrseni telo.

Veruj mi ne mogu ti ni ja sada toliko pricati o tom novom zivotu, jer na srecu ja ga nisam doziveo. Kazem na srecu, jer da sam ga nekim slucajme video verovanto bi me peklo zbog svih greha koje u sebi nosim kao moderan covek. Ovo sve sto ti pricam je po svedocenju svetih otaca pravoslavlja, nekima je i sam Gospod ukazao na sve lepote buduceg sveta.

Dovoljno je da znamo da nas ceka vecan mir, vecna ljubav i vecna svetlost. Kako ce sve ostalo izgledati, sa aspketa spasenja nije vazno da znamo. Jer sta god da se bude nalazilo u Carstvu Nebeskom sve je manje od toga troga nabrojanog. Zato su nam te tri stvari i otkrivene kao najvaznije.
« Poslednja izmena: 07. Apr 2006, 01:02:06 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1

Naime smak sveta mnogi zamisljaju kao fizicki raspad zemlje, gde ce zemlja biti unistena u nekoj kataklizmi. Mnogi danas smatraju da bi to moglo biti u nuklearnom ratu, mnogi nacnici smatraju da bi se mogla desiti kataklizma ako bi neki meteor velik udario na zemlju, a navode i da ce se za nekih 5 milijardi godina Sunce pretvoriti u super novu, a do tada ce zemlja biti sprzena.

Jedno od navedenog će zbrisati Zemlju ... što je i logično. Činjenice su iza svakog ćoška.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
....
Dovoljno je da znamo da nas ceka vecan mir, vecna ljubav i vecna svetlost. Kako ce sve ostalo izgledati, sa aspketa spasenja nije vazno da znamo. Jer sta god da se bude nalazilo u Carstvu Nebeskom sve je manje od toga troga nabrojanog. Zato su nam te tri stvari i otkrivene kao najvaznije.
Malo li je?
Meni je dovoljno!
Neka bude po Božijoj milosti.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Citat
Jedno od navedenog će zbrisati Zemlju ... što je i logično. Činjenice su iza svakog ćoška

Nece zbrisati. Kraj sveta je moralno pitanje, ne fizikalno kako ga tretiraju naucnici.

Citat
Malo li je?
Meni je dovoljno!
Neka bude po Božijoj milosti.

Da bas tako.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia E72
Ali ne kapiram kako li ćemo izbeći ono kometu koja "treba"  da nas udari 2036. . . Možda će to biti drugi dolazak Hristov?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Nece biti to drugi dolazak. Ne postoji nacin da se proracuna ni dan, ni godina kada ce se desiti drugi dolazak Hristov.

Daleko je jos 2036, hoce li nas udariti ili nece, mozda ce skrenuti s kursa. Ne verujem da je ta kometa toliko opasna, inace bi o tome vec znale i ptice na grani. Mozda ako udari u zemlju izazvace neke klimatske poremecaje. No od onih naucnih predvidjanja, da ce se od udara meteora promeniti klima na zemlji, da ce se stvoriti novo ledeno doba, da ce ljudi izumreti....nista od toga.

Glavni znaci kraja sveta su nemoral i pojava antijrista  a to je jedino sto ce zahvatiti celu planetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Citat
Jedno od navedenog će zbrisati Zemlju ... što je i logično. Činjenice su iza svakog ćoška

Nece zbrisati. Kraj sveta je moralno pitanje, ne fizikalno kako ga tretiraju naucnici.

Hoće, to je moje mišljenje.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia E72
A da li je incest, po Isusu, greh?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Citat
Jedno od navedenog će zbrisati Zemlju ... što je i logično. Činjenice su iza svakog ćoška

Nece zbrisati. Kraj sveta je moralno pitanje, ne fizikalno kako ga tretiraju naucnici.

Hoće, to je moje mišljenje.

Pa dobro ako ti je to vise pri srcu.

A da li je incest, po Isusu, greh?

Verovatno ciljas na Adama i Evu i razmnozavanje prvih ljudi jel?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia E72
Počevši i od toga, da. Pošto incest se danas smatra grehom, ali više nekim kršenjem morala nego grehom. Greh se tu više spominje da ne bi smo dolazili u seksualne kontakte sa osobama sa kojima smo u srodstvu. . .
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 49
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:48:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.