Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 22:59:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Petar Graso  (Pročitano 5374 puta)
04. Apr 2006, 17:07:32
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Petar Graso

1995.

- Oliver na "Dori 1995." (izboru hrvatske pjesme za pjesmu Europe) izvodi prvu Petrovu pjesmu "Boginja" i osvaja 2.mjesto
- Oliverov album "Vrime" izlazi sa pjesmama "Boginja" i "Vrime božje" u aranžmanima Guida Minea (producenta albuma) i Gorana Mačužića ili Dragana Lukića
- na albumu Doris Dragović "Baklje Ivanjske" izlazi Petrova pjesma "Da si tu"
- 29. srpnja pjesma "Vrime božje" postaje hitom tjedna splitskog radija "Gradska mreža"

1996.

- Petar se odlučuje za samostalni nastup na "Dori 1996." sa pjesmom "Otkada nije mi tu" te osvaja 8.mjesto
- primjećen uspjeh Petar postiže na "Melodijama hrvatskog Jadrana Split '96." sa hitom "Prosjak ljubavi" osvojivši 3. nagradu po glasovima publike i titulu najboljeg debitanta druge festivalske večeri
- nastupom na "ZadarFestu '96." sa hitom "Trebam nekoga" njegova popularnost počinje vrtoglavo rasti ("Trebam nekoga" dobija nagradu za najbolji aranžman i 1.nagradu po glasovima publike, a pjesma koju je izveo Oliver Dragojević "Gore si ti" 1.nagradu po glasovima stručnog žirija - Petar postaje apsolutnim pobjednikom festivala !)

1997.

- Graso snima video-spot za hit-pjesmu "Trebam nekoga" u režiji Vinka Brešana
- Petru na "Dori 1997." po drugi put ispred nosa bježi pobjeda i odlazak na "Euroviziju" (sa hitom "Idi" osvaja 2.mjesto)
- nakon dugo vremena izlazi slijedeći hrvatski animirani film "Čudnovate zgode šegrta Hlapića" za kojega je Petar napisao završnu hit-pjesmu "Ljubav pozlati sve" (paralelno izlazi i video-spot za tu pjesmu u režiji Željka Zime)
- Petar u Opatiji snima video-spot za pjesmu "Idi" (režirala ga je Katja Restović)
- Petar u duetu sa košarkašem Dinom Rađom izvodi pjesmu "Nisan više ja sa njon"
- Grašo nastupa na "Festivalbaru '97." u Puli, gdje uz Garya Barlowa (bivseg pjevača grupe "Take that") oduševljava publiku (posebno tinejdžerski dio)
- na "Melodijama hrvatskog Jadrana Split'97." Petar izvodi pjesmu "Ne boli me" i postaje ponovno pobjednik nekog festivala; osvaja "Zlatnog galeba" prve finalne večeri i "Grand Prix" "Superfinala Melodija"
- 18.kolovoza Petru konačno izlazi prvi album "Mjesec iznad oblaka", koji u prvih sedam dana prodaje biva prodan na 13500, u prvih mjesec dana na više od 35000, u prva dva mjeseca na 44700, u prva tri mjeseca na preko 60000, u godinu dana na više od 80000 a u dvije godine na preko 90000 CDova i kazeta
- u povodu rekordne mjesečne prodaje, na svečanoj promociji albuma "Mjesec iznad oblaka" održanoj u hotelu "Esplanade" u Zagrebu, Petar dobija "Zlatnu ploču" i "Srebrnu ploču"
- izlazi video-spot za pjesmu "Volim i postojim" u režiji Zorana Peze
- na "ZadarFestu '97" Danijela izvodi Grašinu pjesmu "Što sam ja, što si ti"; na prvoj i na finalnoj večeri osvaja 3.nagradu po glasovima publike; Grašo u show programu izvodi svoj duet sa Doris Dragović "Što je to od mene ostalo"
- 30.listopada Grašo nastupa na svom prvom većem splitskom koncertu "Petar Grašo i gosti" održanom u Velikoj dvorani sportskog centra "Gripe"; dvorana je bila popunjena do zadnjeg mjesta, a nastupali su i zvijezde "Večernje škole" Denis i Aljoša, Danijela, Doris Dragović i Oliver Dragojević; isti taj koncert je Petar održao 12, 13. i 14.studenog u Koncertnoj Dvorani "Vatroslav Lisinski" u Zagrebu

1998.

- Grašo nastupa na memorijalu "Sergio Blažić Đoser" u Puli pred 6000 ljudi
- 6.ožujka Danijela izvodi na "Dori 1998." Petrovu pjesmu "Neka mi ne svane" i osvaja 1.mjesto; to je Petrov prvi put da ima priliku otići na "Eurosong" (koji se ove godine održava u Birminghamu) i da njegova pjesma predstavlja Hrvatsku
- na petom "Pop Media Festu" u Karlovcu (dodjela nagrada medija estradnim izvođačima za proteklu 1997. godinu) Grašo osvaja 4 nagrade u kategorijama: skladatelj godine, hit godine, izvođač godine i pjesma godine
- 9.svibnja na "Eurosongu '98" u Birminghamu (Velika Britanija) pjesma "Neka mi ne svane" kao pjesma Hrvatske osvaja zadovoljavajuće 5. mjesto
- na "Melodijama hrvatskog Jadrana Split'98." Grašo izvodi pjesmu "Lomi me" sa kojom osvaja "Srebrnog galeba" (2. nagradu) po glasovima publike na "Zabavnim melodijama" (1. večer) i nagradu za najcjelovitiju skladbu u "Superfinalu" (finalna večer)
- izlazi video-spot za pjesmu "Lomi me" u režiji Katje Restović
- Petar nastupa na svečanom koncertu održanom u Koncertnoj dvorani "Vatroslav Lisinski" u Zagrebu u povodu Dana policije
- pjesma "Lomi me" je proglašena hitom godine na dodjeli nagrada "Radio Velike Gorice"

1999.

- na trećoj večeri "Dore 1999." (ovogodišnja "Dora" se sastoji od tri večeri, a zadnja je ona prava "Dora '99 - izbor hrvatske pjesme za pjesmu Evrope") Petar izvodi pjesmu "Ljubav jedne žene" i, premda favorit, po treći put na "Dori" osvaja 2.mjesto; na prvoj večeri "Dore" pod nazivom "Naj Dora" najboljom je od svih dosadašnjih 6 pjesmama pobjednica proglašena Petrova pjesma "Neka mi ne svane" koju izvodi Danijela
- u prekrasnom okruženju nacionalnog parka "Risnjak" Grašo snima spot za pjesmu "Ljubav jedne žene" u režiji Katje Restović
- na šestom karlovačkom "Pop Media Festu", za razliku od prošle godine, Petar osvaja samo jednu nagradu, i to u kategoriji "pop pjevač godine"
- 31.svibnja Petar s Danijelom nastupa u Ljubljani u Križankama pred oko 5000 ljudi na svom najvećem slovenskom koncertu; sa Petrom i Danijelom je nastupio i poznati slovenski pjevač Milan Rudan sa svojom grupom Remi band i slovenska grupa Nude; karte su bile rasprodane nekoliko dana prije koncerta
- na "Melodijama hrvatskog Jadrana Split'99" Petar izvodi pjesmu "Lakše mi je s njom" s kojom osvaja "Zlatnog galeba" (1. nagrada) po glasovima publike na "Melodijama Jadrana" (2. večer) i "Srebrnog galeba" (2. nagrada) u "Superfinalu" (finalna večer), takođe po glasovima publike
- izlazi video-spot za pjesmu "Lakše mi je s njom" u režiji Katje Restović
- 25.rujna izlazi Petrov novi (drugi) album "Utorak", koji biva naručen u 35000 primjeraka prije izlaska; tih 35000 naručenih primjeraka biva prodano u 2 dana (oko 25000 već prvog dana); u Sloveniji drugih 90000 primjeraka biva prodano u 2 dana
- predstavljen je video-spot za pjesmu "'Ko nam brani" u režiji Zorana Peze
- 14.listopada na svečanoj promociji albuma "Utorak" održanoj u Smaragdnoj dvorani hotela "Esplanade" u Zagrebu Petar dobiva "Srebrnu ploču" i "Zlatnu ploču" u povodu rekordne ---prodaje tog albuma, te "Platinastu ploču" za ukupnu dosadašnju nakladu njegovog prvog albuma "Mjesec iznad oblaka" od preko 90000 primjeraka prodanih u Hrvatskoj i 60000 u Sloveniji
- album "Utorak" osvaja i "Platinastu ploču" u Sloveniji
- izlazi video-spot za pjesmu "Nevista"
- 19.prosinca Petar nastupa na "Zagrebfestu '99" 

2000.

- Petar nastupa u zabavnom dijelu svečane obljetnice osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora održanoj u HNK Zagreb
- na koncertu u Taboru u Mariboru Petar dobija dvostruku "Platinastu ploču" za vise nego uspjesnu prodaju albuma "Utorak"
- izlazi video-spot za pjesmu "Utorak"
- 26. i 27.travnja na rasprodanim koncertima održanim u dvorani Univerzal u Skopju u Makedoniji Petar pjeva pred 4000 ljudi na svakom od ta dva koncerta i biva proglašen pjevačem godine u Makedoniji
- 31.svibnja Petar ponovo nastupa sa Danijelom u Križankama u Ljubljani pred 5000 ljudi i radi jos jedan uspješan koncert (kao i prošlogodišnji)
- na "Melodijama hrvatskog Jadrana 2000." Petar pobjeđuje u velikom stilu sa pjesmom "Sve nas manje ima tu" osvojivši "Zlatnog galeba" (1.nagrada) po glasovima publike u večeri "Zabavne Melodije" i "Grand prix" (po glasovima publike i ocjenjivačkih sudova 30 hrvatskih radio-postaja) u "Superfinalu"
- izlazi video-spot za pjesmu "Sve nas manje ima tu"

2001.

- premda uz (najavljenu) veliku podršku obožavatelja, Petar na "Dori 2001." sa pjesmom "Ni mrvu sriće" osvaja 3.mjesto
- 5.ožujka (dan nakon "Dore 2001.") pjesma "Ni mrvu sriće" postaje "Zlatnikom" (tj. hitom dana) splitskog radija "Radio Dalmacija"
- izlazi video-spot za pjesmu "Ni mrvu sriće" u režiji Zorana Peze
- u "Superfinalu"(finalna večer) "Melodija hrvatskog Jadrana 2001." s pjesmom "Najteža rič" Petar osvaja "Brončanog galeba" (3.nagradu) po glasovima publike, a s istom pjesmom na 2.festivalskoj večeri ("Melodije Jadrana") osvaja "Srebrnog galeba" (2.nagradu), takođe po glasovima publike; Petrova druga pjesma na ovom festivalu, "Odavno, zauvijek" koju je izvela Danijela na 1.festivalskoj večeri ("Zabavne Melodije"), osvaja "Brončanog galeba" (3.nagradu) po glasovima publike; na 4.festivalskoj večeri pod nazivom "40 pjesama za 40 godina Zdenka Runjića" Petar izvodi staru Runjićevu pjesmu "Vrbe", a u ansamblu sa ostalim izvođačima ove posebne, autorske večeri izvodi još dvije Runjićeve uspješnice, "Splite moj" i "Vjeruj u ljubav"

2003.

- Četiri godine nakon hit albuma Utorak koji je prodan u dijamantnoj nakladi (preko 60 000).
- Petar Grašo uskoro objavljuje novi album.
- Osim pobjednice Splitskog festivala, pjesme  Vera od suvog zlata, na albumu se nalazi još  deset novih pjesama, od kojih prvi slijedi  singl Jedina.
- Autori na albumu su Tonči i Vjekoslava Huljić te  sam Petar Grašo, a producenti Nikša Bratoš  i Ian Vherry.
- Album će se u trgovinama pojaviti 25.10.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 22:59:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.