Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:36:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pite  (Pročitano 18326 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pita od krompira sa mesom

500 gr krompira
500 gr brashna
2 jajeta
1 sholjica ulja
2 kashichice vegete
1 kashichica prashka za pecivo
400 gr mlevene junetine
1 glavica crnog luka
so, biber
1 kashichica naseckanog pershunovog lista

Krompir skuvati i propasirati. Dodati brashno, jaja, ulje, vegetu i prashak za pecivo. Umesiti testo. Polovinu mase izruchiti u namashcen pleh. Na masnoci proprziti sitno naseckan crni luk, dodati mleveno meso i prziti. Posoliti, pobiberiti, dodati naseckan list pershuna. Proprzeno meso rasporediti po izlivenom testu u plehu. Preko staviti preostali deo teska od krompira i brashna. Premazati uljem i preci na srednjoj temperaturi.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Carska pita


Sastojci za više od 10 porcija

500 g tankih kora za pitu,
4 jajeta,
2 siljice jogurta,
2 čaše od jogurta šećera,
2 čaše od jogurta ulja,
7 kašika griza,
1 prašak za pecivo,
jabuke ili višnje (količina po želji).


Sirup:

2 čaše vode,
2 čaše šećera.


Priprema

Jaja, šećer, ulje, jogurt, griz i prašak za pecivo umutiti u kompaktnu masu.
Mazati četiri kore ovim filom i ređati jednu na drugu. Na četvrtu koru, ali samo na jedan kraj kore, staviti dobro oceđene izrendane jabuke ili višnje. Saviti kore u rolat, tako da jabuke ili višnje ostanu u sredini rolata.
Ponavljati postupak dok ima kora i fila. Rolate složiti u podmazan pleh i peći dok pita ne porumeni.
Skuvati srednje gust sirup i vrućim preliti pečenu pitu.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Pita od svezeg kupusa


Sastojci

Za kore:
500 g brašna
250 ml mlake vode
2 kašika ulja
1 kašika sirćeta
1 kašičica soli


Za fil:

1 gl. svežeg kupusa (oko 1-1,2 kg)
2 kašike ulja
200 g sira (ovčijeg)
4-5 češnja belog luka
1 kašičica aleve paprike
3-4 lorberovog lista
so, biber (po ukusu)

Priprema

Od navedenih sastojaka (za koru) izraditi dobro testo (oko 15 min. rukom) koje ne sme tvrdo da bude.
Podeliti ga na dva dela (manji poklopac i veći kora) svaki deo još malo izraditi, namazati malo zejtinom, položiti na čistu tacnu poprskanu brašnom i ostaviti 30 min. da stoji.

Posle toga, koru razvući, a ne razvijati, onoliko koliko je tepsija široka, plus za zidove tepsije, postaviti je u podmazanu tepsiju i naneti pripremljen i ohlađen fil. Drugi mali deo testa razviti i poklopiti fil. Testo koje je malo padalo preko zidova tepsije vratiti na poklopac pite (taj manji deo) i malo nagužvati (kao venac).

Premazati razmućenim žumancetom kome dodati 3-4 kapi mlake vode i staviti da se peče. Peče se na 220 °C oko 20 min. poklopi papirom za pečenje, nastavi još 10 minn. na 200 °C, smanji se temperatura na 180 °C i još 10 min. peče. Pečenu pitu pokriti čistom, hladnom kuhinjskom krpom, predhodno hladnom vodom nakvašenom. Ostaviti desetak minuta da se ohladi, pa onda služiti.


Fil:

Kupus sitno iseckati (kao za salatu) dodati mu lorberov list, beli luk iseckan na listiće i staviti da se prži. Prži se na zagrejanom ulju do zlatno – braon boje uz povremeno mešanje. Pri kraju prženja dodati alevu papriku, so, biber, promešati i još 5 min. pržiti. Pomeriti s ringle, dodati izmrvljen ovčiji sir i ostaviti da se hladi. Kada se ohladi naneti na postavljenu razvučenu koru (gore opisano).
P. S. Umesto ovčijeg sira može se upotrebiti i tvrđi kravlji sir. Kada je kupus pržen, a to je kada sva voda iz njega ispari tj. nestane, izvaditi lorberov list.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Krompirusa


1 kg brašna
2 dl mlake vode
1,5 kg krompira
2 veše glavice crnog luka
1 kašika ulja
1 čen belog luka
2 dl ulja
so i biber

Krompir oljuštite isecite na sitne kocke i kuvajte u slanoj vodi 10 minuta nakon što provri. Luk sitno nasecite i dinstajte na ulju dok ne dobije staklastu boju, krompir ocedite pa dodajte u luk da se malo proprži, začinite solju, biberom i sitnoseckanim belim lukom. Sklonite sa vatre i ostavite da se ohladi. Razvucite kore, naprskajte kašikom ulja i filujte, jufkr ređajte na pleh jednu do druge. Pitu prelijte preostalim uljem i pecite u rerni koju ste prethodno zagrejali na 200 stepeni 50-60 minuta.

Testo za pitu

1 kg mekog brašana
2 dl ulja
mlaka voda
kašičica soli

Brašno stavite na površinu za mešenje. Napravite na sredini gomilice udubljenje u koje ćete staviti kašičicu soli i jedu kašiku ulja. Vodu dodajte postepeno, i umesite čvrsto testo. Podelite na 6 manjih jufki, a svaku posebno namažite sa svih strana uljem. Važno je da jufke dobro nauljite jer će te tako spremljeno testo lako razviti u veoma tanke kore. Potrebno je da jufke u ulju odstoje sat vremena.


Ukoliko niste vicni spremanju testa za pitu, mogu da posluze i kupovne kore.

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zeljanica


700 gr kora za gibanicu
1 kg spanaća ili zelja
500 gr švapskog sira
1 čaša kisele vode
6 jaja
1 pavlaka
so
1 dl ulja


Spanać očistite, operite ga dobro, pa ga kuvajte desetak minuta u slanoj klučaloj vodi. Procedite spanać, prohladite ga pa ga grubo isecite na manje komade.
5 jaja dobro umutite, posolite ih malo, pa im dodajte sir, i sve mutite dok masa ne postane kremasta. Tada u masu dodajte spanać, pa još malo miksirajte dodajući postepeno kiselu vodu. Probajte i ako je potrebno dosolite.
Pleh podmažite uljem, pa na dno stavite dve kore, gornju namažite uljem, i prekrijte je još jednom korom. Nanesite lep sloj nadeva. Pokrijte korom koju ćete nauljiti, pa stavite još jednu koru i onda nadev. Na kraju pitu završite sa dve kore. Sad umutite pavlaku i ono preostalo jaje, pa time prelijte gornju koru pite. Neka pita malo odstoji da se nadev sažme sa korama. Rernu zagrejte na 225 stepeni i pecite pitu 35 minuta. Pita se može služiti topla ali i hladna.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:36:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.