Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:20:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Način na koji volite  (Pročitano 4784 puta)
04. Apr 2006, 08:30:28
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Način na koji volite

Ljubav - jedna od glavnih stvari u svačijem životu. Često je uverenje da se tek u tinejdžerskim godinama postaje "dovoljno veliki" za zaljubljivanje i ljubav, ali nije tako. Kao što nisu u pravu ni oni koji vam kažu da ste premladi za ljubav - koliko god godina da imate. "Premlad/premlada za ljubav" jednostavno ne postoji (govorimo o emociji, ne o seksu). Kako to?

Tako što vole svi i zaljubljuju se svi. I dete u vrtiću se zaljubi - najčešće to bude najbolji drug ili najbolja drugarica. Naravno da ta ljubav nije ista kao kada se zaljubi tinejdžer ili kada se zaljubi odrasla osoba, ali ljubav (i zaljubljenost) ipak jeste. To je veoma lepo osećanje. Kod dece je često da ljubav osete jednostavno zato što su voljena - primaju lepo osećanje i srećna su zbog toga, te žele i da uzvrate podjednako lepim.

U pubertetu se stvari, naravno, menjaju. Zbog "divljanja hormona" svaka emocija postaje izuzetno intenzivna, što se odnosi i na ljubav. Kada se zaljubite, to bude žestoko, snažno (neki zaljubljenost osete u trenutku, nekima mogu da budu potrebni meseci da shvate da je to što osećaju zaljubljenost, ali sama emocija je veoma jaka - ono što nije jaka emocija najčešće ispadne dopadanje, ne ljubav). Sad, to što je emocija jaka, ne znači da je prava, a da dečja zaljubljenost to nije; prava ljubav su i jedno i drugo, razlikuju se u intenzitetu i načinu, ali se u oba slučaja radi o ljubavi.

Tu je i pitanje zrelosti. Kada ste mladi i hormoni vam divljaju, i osetite da vam se neko žestoko dopada i da jako želite da budete s tom osobom, može da bude da vas ta osoba zapravo samo seksualno privlači. Može da postoji snažna seksualna privlačnost i prema osobi u koju niste zaljubljeni; tu seksualnu privlačnost ne treba brkati s ljubavlju. Nije nikakva sramota da vas seksualno neko privuče, a da niste zaljubljeni u njega/nju, i takvog osećanja se ne treba stideti. Samo, malo je bez veze da s tom osobom i imate intimne odnose - a zašto je bez veze, shvatite tek kasnije.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Kako postajete zreliji, samostalniji, sigurniji u sebe, tako i vaša ljubav postaje zrelija. Sve više shvatate da je ljubav veoma kompleksno osećanje; nije samo požuda, ni jako osećanje dopadanja i "moram da budem s njim/njom" već i radost kad je voljenoj osobi dobro i kad ima uspeha u onome što voli, tuga i bol kad joj nešto ne ide, zabrinutost kada joj nije dobro ili kad ima problema... Čitav spektar osećanja, i sve to spada u ljubav.

Kada se tako osećate zbog nekoga, onda je i vođenje ljubavi s tom osobom prava stvar; pored toga što se emotivno osećate ispunjenije nego kada ste bili intimni s nekim ko vam se ovlaš dopada, a seksualno vas je privukao, i fizičko uživanje je znatno veće. Jednom kada to iskusite, pitate se šta vam je ono ranije trebalo, kad je samo bleda senka onoga što pravo vođenje ljubavi može da bude.

Sve to osećate zato što ste sazreli i zato što ste naučili da volite na zreo način. Nemojte se uzrujavati niti osećati krivim ako još niste stigli do toga; do te tačke se u principu i ne stigne u tinejdžerskim godinama (da budemo iskreni, do prave, zrele ljubavi neki ne stignu ni do kraja života - neki se do kraja zadrže na "hoću seks s tom osobom!" stepenu). Nema žurbe.

Ako ne srljate ni sa čim, već strpljivo istražujete svoja osećanja, svoje sklonosti i potrebe, ako pažljivo posmatrate druge i trudite se da naučite i o njihovim potrebama (i povremeno potrebe vama dragih ljudi stavite ispred sopstvenih - povremeno, a ne stalno!), doći ćete i vi do zrelosti i do prave ljubavi. Tada će vam i ova priča, koja vam sada, moguće, deluje apstraktno i "dobro, verujemo vam na reč", biti jasnija - tačno ćete znati na šta mislimo, jer ćete to i iz sopstvenog iskustva moći da potvrdite.

Do tada uživajte u onome što već imate, istražujte, bez straha se raspitujte o svemu što vas zanima - zabavljajte se!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
uh..meni bi trebalo zabraniti da volim..ja kad volim..granica mi je nebo..a to ne valja..ama nikako Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dubinom današnjeg pada merim visinu sutrašnje pobe

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 286
Zastava na najlepšem mestu
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8310
ja kad volim onda volim  i smatram da u životu se samo jednom voli i samo jednom ljubi sve ostalo je vreme koje trošiš na to da bi zaboravio te usne te dodire pa i seks jer u trenutku ti se čini da si sve zaboravio kad sretneš nekog ko je cakan ali magije nestane sa prvim dodirima i poljupcima kad shvatiš da to nije to
IP sačuvana
social share
Zajedno gradimo svet u kome se nijedna misao neće izgubiti i u kome se pamti samo najlepše. Zato gde god da si zatvori oči otvori srce i znaj da te volim
"Obrazovanje se ne sastoji od toga koliko ste zapamtili ili koliko znate. Sastoji se od toga da razlikujete koliko znate, a koliko ne
[b][/b]
Neznanje je majka drskosti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
samo jednom u zivotu se voli?
fatalizam Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja licno mislim...(napomena: Smile nisam klinka,tako da se moje misljenje moze uzeti i kao "govor iskustva") da nije tacno da se voli samo jednom u zivotu...Voli se pono puta,ali razlicito! I tacno je-ima to velike veze sa godinama ali zavisi i od gomile drugih stvari...Nekada si zaslepljen izgledom,nekada "pricom",izazovom...kroz sve to covek prolazi dok odrasta...Sto si zreliji-zrelije i volis (valjda naucis...nemam pojma  Smile)
U jedno sam sigurna-Treba se uvek "dati do kraja"! Bez femkanja.igranja igrica...foliranja...Jer samo tada i mozes reci da volis Smile
I zato-samo napred...ljubav je ono sto VI nosite u srcu...niko drugi tu ne moze nista da doda niti da oduzme...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Ja sam voleo vise puta za ovih 25 godina i prestajao. Jaka stvar. To nije nikakav problem, kad covek iskreno porazgovara sam sa sobom. Znam sta zelim, i to i trazim. No regrets.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1215
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S8300
Ljubav je,hm,tako reci relativna stvar.Verujes u nju,lepo ti je,srecan si,a onda je dovoljna i najmanja greska i sitnica da se odjednom sve to srusi,a mesto srece zamene patnja i bol."Voleti znaci patiti".Postoji i mogucnost da tada shvatis da je ta ljubav bila samo greska u tvom zivotu,gubljenje vremena i zivaca,ali opet jedno novo iskustvo.Ima i puno onih koji vole samo jednom u zivotu ali to nije pravilo!!!Ljubav je vazna,ali ne odrzava jednu vezu.Pored ljubavi moras imati neki stepen tolerancije prema partneru,razumevanje,poverenje i jos puno toga!
Ali dobro,to sve dodje samo od sebe kada pronadjes "tu pravu osobu".  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
e pa,sto ljudi vole da pate,pa to ti je.

sve sam vise ubijedjena da je vecina zaljubljena u svoju patnju...

ako se ne krvari,place,drami,prave skandali....ne racuna se da volite....

"voleti znaci patiti."

i onda se ljudi pitaju zasto nemaju normalne,lijepe,ispunjene veze i ljubavi.

pa nije ljubav patologija....
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:20:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.