Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:44:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Objasnite mi(Please)  (Pročitano 5854 puta)
12. Jun 2004, 11:04:07
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 43
Da li bi neko od vas hteo da mi definise ili objasni sledece:

1.localhost ?

2.news server ?

3.Shell ?

4.covers ?

5.labels ?

6.ASCII KOD ?

7.Internet Link ?
 
8.E-MAIL Responders add ?

9.web server-Add a Group ?

10. "MARKO MARIC A.K.A MARE" Sta je to u stvari A.K.A ?
Kad se to mahom upotrebljava,Sta oznacava ta skracenica itd... ?
IP sačuvana
social share
volim counter strike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
1. Localhost je oznaka za server na lokalnoj masini, skracenica koja vodi na adresu 127.0.0.1 , adresu lokala svakog racunara.

2. News server - server preko koga guraju news ili usenet grupe, velo slican mail serveru ali se koristi iskljucivo za vesti.

3. Shell - interface software izmedju korisnika i racunara koji interpretira ono sto ti napises racunaru.

4. Covers - naslovnice za cdove, video kasete, dvdove

5. Labels - nalepnice sa nazivima ili recimo cenama.

6. ASCII - American Standard Code for Information Interchange - standard koji se koristi u svetu racunara za zapisivanje brojeva i slova.

7. Internet Link - veza izmedju providera

8. E-MAIL Responders - pojedini mail klijent serverski programi omogucavaju da na osnovu kljucnih reci u mailu ili uopsteno za svaki mail podesis mail koji ce doci kao respond ili ti automatski odgovor.

9. web server - kompjuterski software koji od obicnog racunara moze napraviti serversku masinu na kojoj je moguce skladistiti i pregledati sadrzaj sa interneta.

10. A.k.a = also known as = alias = pseudonim.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Citat: Fox
Da li bi neko od vas hteo da mi definise ili objasni sledece:
 
1.localhost ?
 
2.news server ?
 
3.Shell ?
 
4.covers ?
 
5.labels ?
 
6.ASCII KOD ?
 
7.Internet Link ?
 
8.E-MAIL Responders add ?
 
9.web server-Add a Group ?

10. "MARKO MARIC A.K.A MARE" Sta je to u stvari A.K.A ?
Kad se to mahom upotrebljava,Sta oznacava ta skracenica itd... ?


Vecinu definicija za strane reci mozes naci prego Google-a, npr:

Ako ukucas define:rec koja se trazi , dobices definicju te reci, ondnosno ako ukucas recimo define:ASCII , dobices:

Citat
(American Standard Code for Information Interchange) -- This is the de facto world-wide standard for the code numbers used by computers to represent all the upper and lower-case Latin letters, numbers, punctuation, etc. There are 128 standard ASCII codes each of which can be represented by a 7 digit binary number: 0000000 through 1111111, plus parity.


E sad da vidimo ovako:

localhost ili 127.0.0.1 je adresa koja je rezervisana za ima tvog kompa, npr. ako ti se komp zove "Pera" to je isto sto i localhost i 127.0.0.1 , odnosno ako koristis neki "web program" koji koristi localhost da bi radio, onda da bi mogao da mu pristupis moras u browser-u da ukucas http://localhost

news server - samo rec kaze (Vesti, Server), to je server na kojima se nalaze brojne news grupe

Shell - to je relativno pitanje, ako mislis na UNIX Shell, to nesto slicno kao sto je u Windowsu, DOS tako je i na UNIXU, Shell - odnosno komandna linija

covers - pretpostavljam da se misli na omote za CD

labels - i ovo predpostavljam da ima neke veze s omotima za CD-ove, ne znam reci su jako relativne ...

internet link - nemoguce da ne znas sta je to ...

E-MAIL Responders - Sluze za automatsko odgovaranje na poslatog emaila na neku odresu, odnosno ako postavis email responder na tvoju email adresu i napises "Na odmoru sam, mozete me kontaktirati na telefon" i ko ti posalje mail na tu adresu, dobice tvoj odgovor "Na odmoru sam, mozete me kontaktirati na telefon" i znace da ti nisi kod kuce

web server-Add a Group  .... hmm... web server je server (kompjuter) na kome se nalaze web prezentacije, kao sto je ova

A.K.A -  Also Known As , znaci:

Pera A.K.A Petar ;  Pera Also Known As Petar ; Pera poznatiji kao Petar


Nadam se da sam ti bar malo razjasnio sta je sta, ali moras biti precizniji na sta mislis jer neke reci imaju vise znacenja ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Neke stvari su povadjene iz konteksta, posebno ovo internet link i web server-Add a Group i sl Smiley al nema veze Smiley Vazno je da se ja i ti slazemo Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
A nisam video da si ti postovao pre mene... a reci su povadjene iz recenica, tako da  neke gube smisao Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jedino sto windows nema klasican shell Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Da, ali nema svrhe sad ulaziti jos u to Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 43
Pozdrav svima !
Pre svega mnogo vam hvala ! Smiley
Izvinjavam se,nisam bio u mogucnosti ranije da se javim.
Da ne bih otvarao novu temu,mozete li mi objasniti jos par stvari:

Css ?

Bitmap ?

Vektori ?


Veliko Hvala.
IP sačuvana
social share
volim counter strike.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Citat: Fox
Pozdrav svima !
Pre svega mnogo vam hvala ! Smiley
Izvinjavam se,nisam bio u mogucnosti ranije da se javim.
Da ne bih otvarao novu temu,mozete li mi objasniti jos par stvari:

Css ?

Bitmap ?

Vektori ?


Veliko Hvala.


CSS -  Cascading Style Sheets. To je neka vrsta "stila" (style) kojim se odredjuje kako ce HTML stranica da izgleda

Bitmap - Prosto receno: Slika

Vektori - ... Mislis na vektorsku grafiku?  Ako je to, onda je upitanji jedna vrsta "crtanja", ali za razliku od obicnog "crtanja" vektori ne gube kvalitet kada se povecavaju ili smanjuju, odnosno nema "pixelizacije" ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bitmap - To bi bila slika koja je definisana preko mape ili ti kao mreze u kojoj svako polje ima zapisanu svoju vrednost. Dakle kao kad bi uzeo i na milimetarskom papiru pounjavao svaki kvadratic.

Vektor - Vektorsko crtanje je crtanje koje se definise na drugaciji nacin od bitmapa, naime kod vektora linije su definisane preko pravca smera i slicnih osobina i samim time vektorsku liniju mozes kriviti na drugu stranu a kada zumiras ona se povecava ali nikad neces dobiti kvadratice ako kod bitmape.

Definicija css-a koju je zokili dao je sasvim ok za tvoje potrebe
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:44:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.