Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:07:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Meksicka kuhinja  (Pročitano 30146 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tako umokac


 200 g krem sira
 200 g kisele pavlake
 malo ljutog sosa
 malo soja-sosa
 2 kasicice limunovog soka
 450 g salse (sosa)
 1 veza seckanog mladog luka
 60 g seckanih crnih maslinki
 1/2 glavice zelene salate – oprane, osusene i iseckane
 200 g fino rendanog Cedar sira
 2 paradajza, ociscenih od semenki i iseckanih

Pomesajte krem sir, kiselu pavlaku, ljuti sos, soja-sos i sok od limuna. Razvucite ovu masu na 22x33 cm stakleni tanjir. Namazite sos preko toga, pospite seckanim lukom, crnim maslinkama, salatom, Cedar sirom i paradajzom. Pokrijte najlonskom folijom i blago pritisnite slojeve da se malo slepe. Rashladite i sluzite.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Caldo De Res (Juneca corba)

 450 g junece plecke
 1 paradajz, isecen na 4 dela
 2 krompira, isecena na kockice
 1 luk, iseckan
 3 sargarepe, iseckane
 1/2 kanje glavice kupusa, iseckane
 4 cena belog luka, zdrobljena
 6 kasicica seckanog svezeg persuna
 1 kasika soli
 1/4 kasicice mlevenog kima
 1/2 dl svezeg soka limuna

U vecu serpu stavite meso, paradajz, krompir, luk, sargarepe, kupus, beli luk, 5 kasicica prsuna, so i kim. Dodajte vode da pokrije sve sastojke, promesajte i na tihoj vatri kuvajte poklopljeno oko 2 sata. Skinite poklopac, promesajte i kuvajte jos jedan sat nepoklopljeno. Sluzite vruce. Pre jela sipajte sok limuna i garnirajte preostalim persunom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Gvakamole


 2 avokada
 1/2 limuna, iscedjenog
 2 kasike seckanog luka
 1/2 kasicice soli
 2 kasike maslinovog ulja

Isecite avokado na polovine izvadite seme i kasicicom izvadite meso u ciniju. Viljuskom izgnjecite avokado, umesajte limun, luk, so i maslinovo ulje. Poklopite ciniju i stavite u frizider da se rashladi najmanje 1 sat.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Burito

500 gr juneceg odreska
1 kasicica maslinovog ulja
1 srednji luk (iseckan)
1 kesica cimeta
4 klincica
1 lovorov list
2 solje junece supes
8 tortilja
paradajz salsa

Odstranite visak masnoce sa mesa, isecite na kockice velicine 2 cm. Zagrejte ulje u tiganju srednje velicine, kuvajte dok meso ne bude zlatno braon boje. Mesu dodajte cimet, klincice, lovorov list i junecu supu. Zagrejte dok ne provri , smanjite temperaturu i krckajte, poklopljeno jos 30 minuta ili dok meso nije mekano a tecnost skoro sva nestala. Izvadite klincice i lovorov list. Meso usitnite sa dve viljuske. Sluzite uvijeno u tortilju kao palacinke, sa paradajz salsom i salatom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Sastojci

500 grama svinjskog mesa
crvena ljuta tucana paprika
čili, kari, biber, vegeta, mašavina kineskih ljutih začina
prezle
jaja
kukuruz
grašak
spiralne makarone

Način pripreme

Šnicle istucati, preko njih staviti sve začine, uvaljati u jaja, prezle i brašno, lepo ih ispržiti. Za to vreme na šporetu u manjoj posudi propržiti grašak, kukuruz, dodati sve pomenute začine, naliti vodom i pred kraj kuvanja dodati makarone. Pustiti da ispari voda, pa kada je sve skuvano, preliti preko vrućih šnicli i uživati u božanstvenom ukusu začina, mesa i povrća.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Đakonije sa čilijem

Ukoliko znate da kuvate, a volite paradajz, kukuruz, pasulj, jake začine, meso i cimet, onda vam priprema specijaliteta meksičke kuhinje neće teško pasti. Intenzivni, raznoliki ukusi predjela i glavnih jela, uz nezaobilazni naćos (čips sa pikantnim umacima) i margaritu čine osnovu meksičke nacionalne kuhinje.



Većina recepata koji se nalaze na meniju meksičkih restorana bazirani su na spoju starosedelačke tradicije sa kulinarskim trendovima koje su u zemlju sombrera doneli španski kolonisti. Za naš ukus, meksička hrana je možda previše pikantna i neobična; specijaliteti od slatkog voća sa mesom, začinjeni jakom čili papričicom, predstavljaju izlet u nama nepoznat gastronomski svet. Ali, avanturisti željni novih, drugačijih ukusa mogu da priuštite sebi nezaboravnu gurmansku avanturu isprobavanjem najpopularnijih jela meksičke kuhinje.

Tortilja

Sastojci (za četiri osobe):
- 3 šoljice kukuruznog brašna

- prašak za pecivo
- 2 kašičice soli
- 100 g margarina
- šoljica vruće vode
Priprema:
Pomešajte kukuruzno brašno, prašak za pecivo i so. Margarin iseckajte na listiće i umesite ga u brašno tako da testo počne da se mrvi. Dodajte vruću vodu i mesite testo sve dok ne postane glatko. Potom ga prekrijte krpom i ostavite da se „odmara“ sat vremena, pa ga zatim podelite na 12 loptica i svaku lopticu razvucite oklagijom. Svaku tortilju stavite u tepsiju ili tiganj i pecite sa obe strane.
Vreme pripreme: 90 minuta
Energetska vrednost 435 kalorija


Sir sa jajima i hlebom

Sastojci (za četiri osobe):
- glavica crnog luka
- 3 kašike maslaca
- 1 zelena paprika
- so
- 1 iseckana čili papričica
- 2 žumanca
- 100 g kačkavalja
- 1 šoljica mleka
- 2 kašike brašna
- 5 kriški hleba
Priprema:
Iseckajte luk i papriku, pa ih propržite na maslacu. Dodajte im brašno i mleko, pa kuvajte dok se masa ne zgusne. Dodajte narendani kačkavalj, umućena žumanca, so i iseckanu čili papričicu.
Kriške hleba prepecite u tosteru ili na plotni, pa ih namažite pripremljenim nadevom.
Vreme pripreme: 20 minuta
Energetska vrednost 397 kalorija


Čorba od bundeve

Sastojci (za četiri osobe):
- 1 kg bundeve
- 1 šipka cimeta
- 1 glavica crnog luka
- 2 kašičice malteksa
- 1 glavica belog luka
- 1 kašičica kumina u prahu
- 2 kašike hladno ceđenog maslinovog ulja
- 1 l vode
- 1 kašika morske soli
Priprema:
Zagrejte ulje na blagoj vatri, pa dodajte začine i iseckan luk. Dinstajte dok ne omekša. Bundevu iseckajte na kockice, dodajte začinima i nalijte vodom, pa dinstajte još 15 minuta. Skinite sa šporeta, dodajte malteks i izvadite štapić cimeta. Smesu izmiksajte u blenderu do srednje gustine.
Vreme pripreme: 35 minuta
Energetska vrednost 214 kalorija


Meksička salata

Sastojci (za četiri osobe):
- 1 zelena paprika
- 2 glavice crvenog luka
- 2 crvene paprike
- so
- 2 kašike šećera
- 2 kašike paradajz sosa
- pola šoljice sirćeta
- sok jednog limuna
- kašičica mlevene paprike
- malo crnog bibera
- 1 šoljica maslinovog ulja
- 1 kašičica vinjaka
- 2 čili papričice
Priprema:
Iseckajte paprike i ostalo povrće i prelijte ga paradajz sosom. U drugu posudu sipajte začine, dodajte im sirće, limunov sok, ulje i vinjak, pa prelijte preko povrća. Ohladite i servirajte sa tortiljama i jelima od mesa.
Vreme pripreme: 20 minuta

Energetska vrednost 206 kalorija

Pita sa breskvama

Sastojci:
- 500 g bresaka
- 200 g šećera
- 2 šoljice brašna
- pola kesice praška za pecivo
- pola kašičice soli
- 150 g margarina
- 5 kašika hladne vode
- 2 kašičice cimeta
Priprema:
Breskve očistite od koštica, skuvajte ih, propasirajte, dodajte šećer i kuvajte dok se ne zgusnu.
Pomešajte brašno, so, prašak za pecivo i margarin, pa dodajte toliko vode da možete da umesite glatko testo. Podelite ga na dva dela, pa donji deo stavite u tepsiju, preko njega sipajte kašu od bresaka, a odozgo stavite drugu polovinu testa. Pospite mešavinom šećera i cimeta i pecite 20 minuta na temperaturi od 220 stepeni. Kolač isecite na kocke i služite.
Vreme pripreme: 65 minuta

Energetska vrednost 503 kalorije

Pikantno meso sa voćem

Sastojci (za četiri osobe):
- 250 g junećeg mesa
- 250 g svinjskog mesa
- 3 glavice crvenog luka
- 1 čen belog luka
- 75 g margarina
- 4 paradajza
- 50 g badema
- 12 maslina
- 2 banane
- 2 jabuke
- 1 kašika suvog grožđa
- cimet, so
- pola kašičice mlevene čili papričice
- pola limuna
Priprema:
Iseckajte beli i crveni luk i dinstajte ih na maslacu dok ne požute. Dodajte im iseckano meso, oljušten paradajz, iseckane bademe, masline, banane i jabuke, pa dinstajte još 15 minuta. Kad je meso upola skuvano, dodajte mu začine i iseckanu čili papričicu. Kad jelo bude gotovo, prelijte ga sokom od limuna.
Vreme pripreme: 70 minuta
Energetska vrednost 573 kalorije

alo.rs
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:07:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.