Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predlog za danasnji jelovnik  (Pročitano 51221 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64

Predlog za danas


Musaka od oslića



POTREBNO JE:
1 kg patlidžana, 1 kg krompira, 600 g oslića, 4 veze blitve, 100 ml ulja, 100 ml vinskog sirćeta, 4 čena belog luka, peršun, so, biber, aleva paprika, limun, ruzmarin

PRIPREMA:
Ribu sitnije isecite, začinite seckanim peršunom, solju, biberom, ruzmarinom, uljem i limunovim sokom. Propasirajte dva čena belog luka, dodajte u pac, pa ostavite nekoliko sati u frižideru. Krompir i patlidžan ogulite i isecite na tanke kriške. Blitvu očistite i operite. U posudi pomešajte maslinovo ulje i sirće i dodajte so, biber, papriku, ruzmarin, iseckani peršun i beli luk. U podmazan pleh rasporedite polovinu kolutova krompira i patlidžana, pospite ga polovinom mešavine ulja i sirćeta, zatim rasporedite blitvu, malo posolite, a preko blitve rasporedite ribu. Odozgo stavite preostali krompir i patlidžan i prelijte ostatkom mešavine ulja i sirćeta. Pokrijte folijom i pecite petnaestak minuta u rerni zagrejanoj na 250 stepeni, a onda smanjite na 180 i pecite još pola sata.


Palačinke s tikvicama



POTREBNO JE
tikvica, 2 jaja,  4 čena belog luka,  150 g brašna, majoran, so, ulje

PRIPREMA
Tikvicu oljuštite i izrendajte, posolite i ostavite da odstoji. U činiju s tikvicama dodajte brašno, jaja, propasirani beli luk, posolite i začinite majoranom. U tiganju zagrejte ulje i ispecite palačinke, jednu po jednu. Služite palačinke uz sezonsku salatu.


Carski koh




POTREBNO JE
ZA KORU: 200 g mlevenog čokoladnog keksa, 50 ml gaziranog soka od višanja
ZA KOH: 6 jaja, 6 kašika šećera, 12 kašika griza, 1,5 l mleka , 7 kašika šećera, 3 vanilin šećera
ZA PRELIV: 2 jaja, 4 kašike šećera, kašika gustina, 1,5 l mleka, 300 g višanja

PRIPREMA
U podmazan pleh rasporedite mleveni čokoladni keks koji ste pomešali sa sokom od višanja i dobro utapkajte. Odvojte belanca od žumanaca, pa od belanaca umutite čvrst sneg. Postepeno, kašiku po kašiku, dodajte šećer, žumanca i na kraju griz. Kada dodate griz, nemojte mnogo da mešate da sneg ne bi pao. Preko kore od keksa izlijte masu za koh i pecite oko 20 minuta na 200 stepeni da lepo porumeni. Skuvajte litar mleko sa vanilin šećerom i njime, dok je vrelo, prelijte ispečeni koh. U ostatak mleka dodajte jaja umućena sa šećerom i brašnom i mešajte da se blago zgusne. Dodajte oceđene višnje, dobro izmešajte i prelijte koh koji je u međuvremenu upio mleko.

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Curetina sa povrcem ;


(za 4 osobe),
Vreme pripreme: 30 min

Sastojci:
600 g ćurećeg belog mesa
200 g čeri paradajza
150 g praziluka
200 g tikvica
200 g plavog patlidžana
200 g paprike babure
200 g šargarepe
3 supene kašike ulja
so
biber
300 g raženog hleba

Priprema: Ćureće belo meso iseći na šnicle, te ih posoliti i pobiberiti. Šnicle ispržiti u nauljenom tiganju. Praziluk i šargarepu iseckati na kolutove, a tikvice, patlidžan i papriku baburu na kockice. U drugom tiganju na ulju i malo vode dinstati praziluk, šargarepu i papriku 5 minuta. Zatim dodati tikvice, patlidžan i paradajz presečen na polovine. Kuvati još 10 minuta. Ćureće šnicle servirati uz povrće i poslužiti uz raženi hleb.

Napomena: Kada kupujete papriku, birajte komade živih, jasnih boja. Koža treba da je zategnuta i bez razmekšalih delova i oštećenja, a peteljka zelena i jedra. Sveža paprika je mesnata i ima hrskavu i čvrstu strukturu.

Savet: Belo pileće ili ćureće meso za odrasle je zdravstveno najprihvatljivije zbog malog sadržaja masti, posebno ako se ukloni kožica. Međutim, ćuretinu u ishrani treba da izbegavaju osobe koje boluju od gihta i određene vrste bubrežnih kamenaca jer ovo meso ima visoku koncentraciju purina.


Porcija za odraslu osobu: 525 g
Energetska vrednost porcije: 535 kcal


Procentualna zastupljenost u energetskoj vrednosti porcije
Sadržaj belančevina 39g 29%
Sadržaj ukupnih masti 22g 37%
Sadržaj zasićenih masti 4g

Sadržaj holesterola 100mg

Sadržaj ugljenih hidrata 45g 34%
Sadržaj natrijuma 700mg

Sadržaj vlakana 12g
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Dorucak: Musli sa mlekom i medom.
Rucak: Belo meso u sendvicu sa salatom ... crni hleb.
Vecera: Voce, povrce.
Izmedju obroka, po neku vocku.
Za ovo vam treba oko 600din nedeljno!!!

mozda malo vise, ali to je to ...
« Poslednja izmena: 21. Okt 2009, 21:04:45 od RaznosacPica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Supa 1000 oaza



Sastojci
200 grama narendane šargarepe
200 grama narendanog celera
200 grama narendanog krastavca
200 grama narendanog crnog luka
200 grama seckanog kupusa
1 čen zgnječenog belog luka
200 grama testenine (obične ili integralne, po izboru
sok 1 limuna
2 kašike ulja
1,5 l vode
biber i so po ukusu
Način pripreme

Staviti vodu da proključa pa dodati povrće. Posoliti i pobiberiti po ukusu i kuvati 7-8 minuta. Dodati i testeninu po izboru i nastaviti sa kuvanjem dok testenina ne omekša. Smaknuti sa vatre, sipati ulje i sok od limuna pa služiti.

Vreme pripreme: 30 minuta


Pita sa spanaćem i šampinjonima



Sastojci
200 grama obarenog i iseckanog spanaća
200 grama očišćenih i iseckanih šampinjona
2 glavice crnog luka
1/2 glavice belog luka
2 šargarepe
2 šoljice kisele vode
1/2 kg kora
začini, ulje
Način pripreme

Na malo ulja propržiti 1 glavicu iseckanog crnog luka, 1 izrendanu šargarepu i 1/4 sitno iseckanog belog luka. U to dodati obaren i iseckan spanać, začiniti i dinstati oko 15 minuta, dok sva tečnost ne ispari. Skinuti sa vatre i dodati 1 šoljicu kisele vode.

U drugoj posudi na malo ulja propržiti 1 glavicu iseckanog crnog luka, 1 izrendanu šargarepu i 1/4 sitno iseckanog belog luka. U to dodati očišćene i iseckane šampinjone, začiniti i dinstati dok sva tečnost ne ispari. Skinuti sa vatre i dodati 1 šoljicu kisele vode.

U podmazan pleh staviti 3 kore, pa preko njih filovati šampinjove i narendati biljni kačkavalj, pa opet staviti 2 kore i filovati ih spanaćem i tako do vrha; završiti korom. Pouljiti po vrhu i staviti da se peče. Peći oko 30 minuta na temperaturi 220 stepeni.

Vreme pripreme: 60 minuta

Brazilski pirinač



Sastojci
1 šolja pirinča
3 šolje mleka
1 šolja vode
1 vanil šećer
3 kašike šećera
1 kašičica cimeta
200 grama šlaga
2 konzerve kompota od bresaka ili kajsija
Način pripreme

U šerpu na šporetu sipati mleko i kada je toplo, dodati pirinač. Uz stalno mešanje (varjačom) kuvati i kada počne da se zgušnjava (pirinač nije skuvan!), dodati vodu kako bi se pirinač do kraja skuvao. Kada se skuva (zrno mora biti celo), dodati vanil šećer i šećer i ostaviti da se ohladi.

Za to vreme iseckati voće na kockice i umutiti šlag. U ohlađen pirinač umešati voće, šlag i cimet. Sjediniti sastojke (varjačom) i izliti u čaše za sladoled ili neke pliće keramičke čaše.

Ukrasiti polovinama voćki i poprskati sa nekoliko kapi soka iz kompota. Staviti u frizider da se stegne i može se služiti već za pola sata.

Vreme pripreme: 30 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.