Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 16:34:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kad menstruacija kasni  (Pročitano 84841 puta)
31. Mar 2006, 06:52:18
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Kad menstruacija kasni

Biti žensko ume da bude prava gnjavaža i da donese neke strahove koji vam se nimalo ne dopadaju. Jedna od takvih stvari je menstruacija. Možda ste s nestrpljenjem dočekale prvu menstruaciju, jer ona znači da polako od devojčice postajete devojka i da ćete postati žena (plus, ako je već i vaše drugarice imaju, ni vi ne želite da "zaostajete"), a možda i niste bile preterano oduševljene time što ste je dobile. Najčešće, jednom kada dobijete menstruaciju, ona vrlo brzo prestane da bude novost i mnogima postane samo gnjavaža koju moraju da istrpe (mogući bolovi u stomaku, problemi s varenjem, pogoršan ten "onih dana", iscrpljenost od gubitka krvi...). Nekada, menstruacija postane i izvor straha - preciznije rečeno, to što vam je menstruacija izostala postane izvor straha.

Svaka devojčica i devojka koje već imaju menstruaciju znaju za jedan od mogućih razloga izostanka menstruacije - trudnoću. Trudnoća je nešto što vam u tinejdžerskim godinama definitivno nije potrebno. Premladi ste da budete roditelji; niti ste se dovoljno "naludovali" pa da želite da se u potpunosti posvetite potrebama jedne bebe, niti ste završili školu, niti imate posao od koga biste izdržavali dete... Ukratko, izostanak menstruacije može da vas navede da se osećate užasnuto.

E, sad, ono što treba da znate jeste da postoje različiti razlozi za izostanak ili kašnjenje menstruacije, a trudnoća je samo jedna od mogućnosti. Pre svega, da li ste ikada imale seksualan odnos, ili vam je, nekim drugim putem, sperma nekog dečaka ili muškarca dospela do intimnih organa? Ne verujte u priče koje je tu i tamo moguće čuti, da je ta-i-ta devojka zatrudnela tako što je bila u kadi u kojoj je pre nje bio neki dečko, ili preko WC šolje, preko bazena... Takve priče spadaju u urbane legende. Premda postoji teoretska šansa da se nešto slično desi, ta šansa je toliko mala (recimo, jedan prema nekoliko milijardi) da je u potpunosti možete zanemariti. Dakle, ako niste dospele u kontakt sa spermom, niste ni trudne - menstruacija vam kasni iz nekog drugog razloga.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Razlog za kašnjenje menstruacije je najverovatnije to što vam hormoni još uvek nisu "stabilni", što je potpuno normalno za vaše godine. To znači da vam menstruacija samo kasni i da ćete je pre ili kasnije opet dobiti - ako vas izostanak menstruacije baš jako plaši, ili ako duže od dva meseca niste imale menstruaciju, posetite ginekologa (možete otići s mamom, sestrom, drugaricom...) i on će vam preporučiti neku terapiju.

E, sad, ako vam menstruacija kasni, a imale ste seksualne odnose, onda, naravno, postoji mogućnost da ste trudne (ta mogućnost je zaista minimalna ukoliko ste koristile neki pouzdan oblik zaštite, kao što su kondom ili kontraceptivne pilule). Ukoliko ste imale odnos sa zaštitom, možete mirno sačekati još neko vreme - razlog su najverovatnije hormoni i menstruaciju ćete dobiti. Ipak, ako je prošlo više od dva meseca nakon prethodne menstruacije, posetite ginekologa (bez stida - ako ste dovoljno zrele za seksualne odnose, onda ste dovoljno zrele i da znate da je za svaku devojku normalno da ide na kontrole kod ginekologa), čisto da otkrijete uzrok kašnjenja.

Ukoliko je menstruacija izostala posle odnosa bez zaštite, pa, tu nema sumnje šta treba da učinite. Bez oklevanja idite ginekologu - oklevanje može skupo da vas košta. Trudnoća nije kijavica da prođe sama od sebe i ako ste zaista trudne, najbolje je da to saznate što je ranije moguće, dok još uvek postoji mogućnost izbora šta učiniti s njom. Da vas malo umirimo, to što ste imale odnos bez zaštite pa vam je izostala menstruacija ne znači obavezno da ste trudne - i kod vas su mogući problemi s hormonima - ali bolje je saznati na vreme. Kad ste već kod ginekologa, raspitajte se o metodima zaštite i pitajte ga da vam preporuči ono koje bi vam najviše odgovaralo, kako u budućnosti ne biste imale razloga za ovakvo seckanje živaca.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 894
Zastava SCG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
još jedan razlog kašnjenja menstruacije su ciste na jajnicima.kod mlađih devojaka su to uglavnom vodene ciste koje su "bezopasne".naravno treba i na njih obratiti paznju jer mogu biti zaista velike tako da ometaju rad samog jajnika gde dolazi do kašnjenja menstuacije.iz ličnog iskustva znam da ih netreba odstranjivati hiruškim putem jer svaka operacija(nasilno probijanje ciste) ostavlja trag ili oziljak.one vremenom pucaju tako da je moje mišljenje da ih ginekolog netreba dirati osim u izuzetnim situacijama(npr.kod devojčica koje još nisu dobile menstuaciju).
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
lelo u pravu si samo ne znam dal bih se u potpunosti slozio sa bezopasnim, jer su one jedna vrsta tumora koja moze napraviti mnogo stete. Moja djevojka ima ciste i zna da joj kasni i po tri mjeseca i naravno pije kontraceptivna sredstva protiv toga s tim sto su joj te ciste cak malo presle i na bubrege sto dodatno komplikuje stvari i ima grdnih muka oko toga. Sto se tice sigurnosti mislim da je najsigurniji vid zastite uzimanje kontraceptivnih sredstava ali naravno uzimanje samo uz savjet ginekologa na drugom mjestu bi mi bio kondom a na trecem spirala koja je vrlo nezgodna ali dosta pouzdana. A mogucnost trudnoce je vrlo opsirna tema jer sam proces oplodnje je dug i zavisi od jedno milion faktora. Eto ja malo da nesto kazem posto je to moj fah  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 894
Zastava SCG
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hvala na savetu  što se toga tiče!to bezopasne sam stavila pod navodnicima!ovde sam konkretno navela na vodene ciste koje ima 80% žena ,a mislim da  svega 20% to zna.
vodene ciste nastaju od raznih prehlada (od nama bezazlene kijavice do upale jajnika i drugog)koje se na neki način ne izleče kako treba.veći problemi nastaju ako su jajnici mikrocistični ili policistični .teško se leče jer su se žene sa takvim jajnicima rodile.pokušaću da nađem recept za čaj koji je odličan, u pitanju je hajdučka trava ,belo vino i kantarion!
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


bucka

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 9
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung E530
Da li neko zna da li mogu da se tkz. izlece policisticni jajnici - tj. da budu normalni ? A inace do kasnjenja dolazi i ako pankreas luci vise insulina nego sto je to i potrebno jer on direktno utice na rad jajnika a samim tim i ovulacijama.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


7th son of a 7th son

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6046
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC one s
evo i ja da dodam nesto, valjda moze biti od pomoci


Menstrualni ciklusi kod svake zene se razlikuju. Iako su simptomi poput neredovnih ili bolnih menstruacija neprijatni, cesto su posledica prirodne hormonalne promene a ne oboljenja.Kao prvo tretman refleksologije (masaza precizno odredjenih tacaka na stopalima)dovode do prijatnog osecaja dubike opustenosti oslobadjajuci telo stanja psiho-fizicke napetosti.

Dakle, terapeut ce posebnu paznju posvetiti prvom delu tretmana koji se odnosi na generalno opustanje kako bi se postigla duboka opustenost pri cemu se normalizuje disanje, pospesuje krvotok, opusta misicna masa. A sve to dovodi od prijatnog osecaja nervne opustenost pri cemu se telu omogucava da dodje do svoje prirodne ravnoteze i opustenosti.

naglasak ce biti na refleksnim tackama reproduktivnih organa i endoktrinog sistema. Pazljivo se “masiraju” jajnici da bi se stimulisalo stvaranje estrogena i progesterona: materica, radi pospesivanja cirkulacije i jacanja kao i “ciscenja” zida materice; jajovodi kako bi se odrzala njihova prohodnost. Akcenat je na stitnoj i parastitnoj zlezdi zbog regulisanja nivoa kalcijuma.

Masazom hipofize stimulise se rad endoktrinog sistema. Paznja se posvecuje kicmenom stubu da bi se otklonila eventualna ukocenost ledjnog dela i omogucio neometani protok energije u karlicni deo. Masazom pankreasa regulise se nivo secera u krvi.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
kada vidim zhensko da sedi na hladnom betonu i hoda bosa po plochicama i parketu , dodje mi da joj zviznem tako opaku sljagu da joj takve stvari vishe nikad ne padnu na pamet... moja pokojna baka je umela da kaze "ko se chuva i Bog ga chuva". . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
MacOS X
Browser
Mozilla (KHTML,
zdravo !!!!!!!!!!!!!!


MOje ime je Aleksandra, imam 28 godina i imam 4 djece, od 10,8,6 i 5 mjeseci.  Posle zadnjeg porodaja sam imala malo krvarenje/kafenkasto bijelo pranje skoro 3 mjeseca.  Otisla sam kod ginekologa jer mi je to bilo nenormalno sa obzirom da sam uvjek imala redovne menstrucije.   Ginekolog mi je uraadio papa test i uzeo bneke testove da vidi da nemam neke bakterije, u meduvremenu sam dobila neke tablete da pije za infekciju, jer je on mislio da se raadi o nekoj infekciji.  nakon tih tableta mi je krvarenje prestalo, ali ja jos uvjek nisam dobila menstruaciju.  Bila sam opet na kontrolu i ginekolog mi je rekao da imam neke male ciste koje nisu opasne i koje nekada pucaju same po sebi ili uz primjenu kontacepnivnih sredstava. ja prvi put pisem o ovoj temi i tako reci nemam uopste iskustva.  Mada se plasim jer sam cula da ciste nije dobro imati.   Molim vas daj te mi neki odgovor ili neki savjet :?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ajmo, droga, petarde, ulosci na komad!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3545
Zastava Dry Valley Nis Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson K510i
imam 4 djece, od 10,8,6 i 5 mjeseci.
hoce neko da me prosvetli?
IP sačuvana
social share
Najzad sam pobedio u fantaziji!!!

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 16:34:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.