Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbi narod najstariji  (Pročitano 7037 puta)
06. Jun 2004, 14:21:41
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
"Srbi narod najstariji" je naslov knjige iz 15. veka koju je na latinskom napisao jedan istoricar iz Venecije. Pocevsi od tog naslova i razvijajuci dalje tezu, naravno potkrepljenu arheoloskim nalazima i istorijskim dokumentima, jedna nasa zana, slusao sam njeno kazivanje, je doktorirala u Parizu tridesetih godina proslog veka. Francuski profesor kod koga je branila svoju doktorsku disertaciju, je rekao da doktorirala mada se u sustini ne slaze sa njom.
   Jedan arheolog, sa kojim sam svojevremeno razgovarao, je pricao takodje o velikoj starosti Srba navodeci kao prilog da su motivi na kapama Etruraca gotovo istovetni nekim staroslovenskim motivima. Nedovoljno potkrepljeno ali sta je tu je.
   Poljaci su pre nekoliko godina objavili tehnicke crteze rekonstrukcije staroslovenskog ratnog broda. Izgleda gotovo istovetno kao vikingski ratni brodovi "Drakar". Posebna je zanimljivost da su na vikingskim Drakarima nalazili staroslovenske motive sto baca jos vecu temu za razmisljanje. Ocigledno je bilo do saradnje izmedju ta dva naroda a kako stoje stvari ne bi nas trebalo cuditi da su osim Erika crvenog i neke staroslovenske posade obilazile Ameriku.
   Pitanje je koliko je to i dobro ako smo stvarno narod najstariji. Proucavajuci istorijske knjige i razvoj naroda, primetio sam da svaki narod ima neku krivu uspona nakon cega se neminovno gubi. Grci su bili vladari sveta i nakon toga... sta su danas- ni vojnici ni umetnici. Zive od turizma. Rimljani- ista stvar, ne znam da li se ijedna vojska vise ismeva od Italijanske. Njihova moc je odavno pala. Tu se jos uvek bave dizajnom ali im roba nije bas na visokoj ceni zbog kvaliteta. Sa Turcima ista stvar, nekad su gazili sve ispred sebe a danas ne mogu da smire ni pobunjenika u svojoj zemlji. U neminovnom padu. Dakle ako smo mi narod najstariji da li je onda ovo nas suton pred konacni vecni mrak?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mozda i jeste, ali uvek cu gledati kao da nakon kise dodje duga i nakon zime dodje prolece... jebiga to mozda nije realno... ali je ljudski.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Znam...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 293
i ja sam cula za to da su Srbi najstariji ljudi na svetu, i da je Dusanov zakon napisan 3000. godine pre nove ere.... nema nikakve logike.....
IP sačuvana
social share
Ono što me ne uništi čini me jačim!! Oh, yeah! Smiley
                                                              K.P. (1988-?)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Nismo najstariji, ali spadamo medju najstarije civilizacije sveta i zbog toga nemamo zasto da se stidimo. O tome svedoci nase poreklo - postoji i tema na tu temu.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
dok god je istoricara kao sto je deretic bice i suludih ideja Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
Pozdrav svima!

Pa jes to da smo najstarija civilizacija odmah se vidi po nebrojanim delima srpskih graditela iz anticke epohe... srpskih piramida, srpskog vavilona, srpskog zida koji su kinezi ukrali i prenwli kamen po kamen u kinu, onda po ogromnoj literaturi napisanoj na cistoj cirilici klinastim pismom... itd. itd. ma zapravo meni je prijatelj komsije mojentetke koji je dva puta video biblioteku u Becu u poverenju pricao kako je srbin ucio stare Sumere kako da pisu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dobro, mozda je o tome citao kad je bio ta 2 puta Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
Ma daj te ljudi... mozemo mi sebi da pricamo bajke koliko hocemo i izmisljamo istoriju kakvu hocemo. Mozemo i da otvorimo oci i realno pogledamo kakvo mesto zauzimamo u svetu. Ako to uradimo videcemo da ni to realno mesto nije uopste lose... mu smo samo jedan od mnogo evropskih naroda s istorijom ni boljom ni gorom od vecine drugih . To vam je nesto kao prihvatanje samog sebe u psihologiji... tek kad sebe realno sagledamo mocicemo da iskoristimo svoj puni potencijal.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ma srbi su matori stotine hiljada godina Smiley samo zemlja jos nije svesna to da prihvati Smiley dinosaurusi su pisali cirilicom i tako to Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.