Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brutalna akcija Zandarmerije ... Neredi u Vrscu ...  (Pročitano 22061 puta)
05. Jun 2004, 13:31:19
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
www.delije.net

Brutalnom intervencijom Zandarmerije u hali u Vrscu prekinuta je druga polufinalna kosarkaska utakmica izmedju Hemofarma i Crvene Zvezde.

Incident je zapoceo medjusobnim koskanjem dvojice navijaca crveno-belih, sto su "plavi" iskoristili za uletanje u deo tribine gde su bile smestene Delije, pa je tucha velikih razmera bila neminovna. Zbog suzenog prostora i velikog broja pripadnika Zandarmerije, dosta obicnih gledalaca je nastradalo u opstem metezu i panici koja je usledila kada je policija pocela da bije sve sto se nalazilo na toj strani hale Milenijum. U znak protesta, uprava kluba i igraci Zvezde odbili su da izadju na parket u drugom poluvremenu, koje nije ni odigrano posle 56:55 za Vrscane nakon 20 minuta igre.

Prema nezvanicnim podacima, vise od 20-ak osoba je povredjeno, jednom navijacu je slomljena ruka, a na pregledima se nalaze cak i devojke kojima su slomljena rebra. Mogli bi komotno da stavimo ovde recenicu "Eto, tako izgleda zavodjenje reda i mira u Srbiji", ali necemo. Necemo, zato sto ovde nije kraj price. Naprotiv. Ovo je samo pocetak. Dosta smo cutali, gospodo "plavi". Pomislili smo da su "stara (po vas) dobra vremena" prosla posle "promena", ali neke stvari se izgleda nikada nece promeniti. Ili hoce, ako se potrudimo da na svetlost dana konacno izadje istina o brutalnosti onih koji navodno "sprecavaju incidente".

Sporstka centrala
Prekid u Vršcu!

Hemofarm - Crvena zvezda 56:55 (24:25, 32:30)

Drugi polufinalni susret košarkaške Super lige Srbije i Crne Gore između Hemofarma i Crvene Zvezde prekinut je pred početak drugog poluvremena.

Posle dosta prepirki i diskusije između rukovodstva dva kluba, a zatim i sa delegatom i arbitrima susreta, tim-menadžer gostiju Nebojša Ilić je potpisao protokol sa utakmice posle čega je sudija Jovčić odsvirao kraj meča, odnosno ozvaničio prekid.

Susret je prekinut kada je Žandarmerija u poluvremenu pokušala da umiri brojne pristalice "crveno-belih" koji su došli u Vršac da bodre svoje ljubimce, a pošto im to nije pošlo za rukom, rešili su da sve njih izbace van dvorane.

Došlo je do velikog okršaja na tribinama, a iz protesta celokupno rukovodstvo i košarkaši kluba sa Malog Kalemegdana, predvođeni Nebojšom Ilićem i Živoradom Anđelkovićem, napustilo je "Milenijum".


Vidjenje jednog od navijaca sa tribine :

Ovako, pisacu o svemu sto se desilo tamo vrlo detaljno jer o tome treba da se pise. Ako budemo zataskavali stvari ovo ce se sve ponoviti mozda u gorem obimu. Pocelo je medjusobnim koskanjem dvoje (!) ljudi koje su naravno ostali razvadjali. Da se razumemo, to je bilo toliko naivno i to nije bio razlog ali je posluzilo kao povod policiji da intervenise. Njihov medjusobni obracun na nikakav nacin nije mogao da ugrozi bilo koga jer su bili u sredini kopa. I kada je sve vec jenjavalo zandari su krenuli na nas. E sada, treba da znate da smo sa svih strana, cak i odozgo bili okruzeni zandarmima u onim kiborg oklopima. Na sve to oko hale i u hali bilo je pa ja mislim sigurno, (necu preterati) preko 600 (!) zandara u punoj ratnoj opremi.. Ja mogu da ispricam svoju licnu pricu sta se dalje desavalo a ona ce pokusati da vam odslika kako je sve preslo. Stajao sam u sredini tribine nekoliko ljudi od zandara na samoj tribini (to inace po novom zakonu i pravilima ne bi smeli da rade, da budu sa nama na istoj tribini). Krenuli su ne prema tom nazovi incidentu vec su krenuli da nas isteruju iz hale sa svih strana pritom nam ne ostavivsi izlaz kuda mozemo da se povucemo. Nemojte da mislite da smo bili pi*ke i da smo mogli ikako da im se suprotstavimo, bilo ih je nekoliko puta vise i tukli su redom bez pitanja. Meni je prisao pandur koji je stajao nedaleko pored mene, i iako sam potpuno mirno gledao bez komentara sta se desava, pukao me pendrekom po sred glave. Ostavio mi je prijatan oziljak iznad oka, koliko sam uspeo da pogledam pre nego sto sam seo ispred ekrana.. Mladic i devojka koji su stajali pored mene bili su baceni na pod i sutirani i udarani, dete (ne starije od 10 godina pored njih) takodje.. Treba da znate da je pod bez sedista ali da od izvadjenih sedista stoje siljci na koje su se nabijali ljudi koji su padali. Nekako su nas saterali u sredeinu tribine i tukli sa svih strana, udarci su padali sljudi su padali, krvavi od siljaka molili su da prestanu... Stoka pandurska se na to nije obazirala. Devojka iznad mene je imala naocare, pandur ju je udario preko lica i zabio ih u faci... Strasno... Svuda su bila isprepletana tela, ruke noge, patike, lomili su se... Negde sam cuo jedan stravican zvuk iznad mene kada su odozgo krenuli da nas biju, nikada necu saznati da li je taj zvuk bio zvuk kada puca kost... I sada sam se najezio dok ovo pisem.. Dok smo se povlacili, ispred mene nije bilo nikoga, nisam heroj ali sam pokusao da jednog klinca makar malo zastitim i stradala su mi ledja puno. Verujem da bi to uradio svako od vas koji pise i na to nisam ponosan.. Kako smo stali, jer nismo imali kuda, postali su jos besniji, udarali su nas i govorili: Napolje stoko! Odozgo je krenu talas i pao sam, krenuli su da me gaze a deo noge mi se zabio u ekser. Godra i Capocrimi su mi videli patike nakon toga kada smo izasli, bile su pune krvi.. Nekako sam preskocio ogradu, onu belu, nakon sto sam uspeo nekako da se pridignem, a tu je u tom hodniku nastao pakao, tukli su nas sa obe strane, terajuci nas, svaki kordon, na suprotnu stranu. Nije imalo sansi da se branimo, ljudi su padali, oni koji su izasli prolazili bi kroz "topli zec", batinali su ih sa svih strana. Decko kojega smo kasnije povezli kolima, izasao je medju prvima i ima krvavu glavu... Sacekali smo pod udarcima oko 5 minuta i onda su nas pustili napolje. Uspeo sam nekako da se domognem svojih kola kada sam izasao. Srecom, svi koji smo dosli zajedno manje-vise dobro smo prosli. Pod tim podraumevam da imam sve ekstremitete bez lomljave i da nisam ostao bez oka... Ne mogu sve da vam opisem sto sam video, negde nema reci, ona devojka sa slomljenim naocarima, ono dete koje pandur drzi za kosu dok ga drugi udara pendrekom... Boreci se protiv slobinog rezima doziveo sam svasta (ovo je vec licno) ali nikada nisam video ovakvo premlacivanje... Preko mobilnog su nam javili da je uprava povukla igrace sa terena. Sto se mene tice, mene ova Efes-turska-"srpska"-Danilovic-Divac liga vise ne zsanima. Radije jadranska ili bilo sta. Ovo vise nema smisla. O kradjama do tog trenutka necu, posle ovoga nije im mesto...

Daj boze da je onaj decko ziv i da ona devojka moze da vidi ikada vise. Jocicu, ministre policije, ne zanima me tvoja ostavka (mada nije zgorega), zanima me da oni PSI koji su tukli decu i devojke, ne ostanu bez posla ili im se odbije od plate, vec da idu u zatvor ili ludnicu!! Stoko pandurska kako vas nije sramota? Vi od nasih para, od nasih poreza plate primate, majku vam JEBEM! Za ovo neko MORA da odgovara...

Nemam vise snage...

poz,
XXXXXX ( ime naravno nije stavljeno iz bezbednosnih razloga )




Konferencija za novinare KK C.Zvezda
Konferencija za novinare Živorada Andjelkovića 05.06.2004


 

Odmah po dolasku iz Vršca, predsednik KK Crvena zvezda je odžao konferenciju za novinare u prostorijama kluba.Andjelković je rekao:

Veceras moramo da budemo i normalni i vrlo precizni kada govorimo.Moja prva zelja da se izvinim svim roditeljima cija su deca bili na utakmici.Zelim da kazem da osecam licnu odgovornost, ako im to nesto znaci.Mi ovo nismo zeleli. Navijacima Crvene zvezde porucujem da se izvinjavam ukoliko moja odluka da povucem ekipu iz hale bude imala za posledicu da Crvena zvezda ne osvoji ono sto se dugo ceka,a to je dupla kruna. I ako je tezina moja odluke takva da se to ne desi, ja sam spreman da zbog toga podnesem ostavku. Nemam licni interes u svemu, ako posle ovog dana budemo nastavili istu pricu u necemu sto nazivamo srpska kosarka, ja nisam spreman da snosim tu vrstu odgovornosti.

Ja nisam spreman da zarada titule Zvezde decak od 12 godina veceras bude u zivotnoj opasnosti, i to prevazilazi granice normalnog ponasanja. Ja nisam spreman da se dalje bavim ovim poslom ako ce utakmice biti na zivot i smrt. Zato molim za razumevanje. Morali smo ovo da uradimo, iako smo klub sportski doveli u opasnost. Spreman sam da snosim svu vrstu odgovornosti i pred Upravnim odborom kluba.

Ja sam na parketu pokusao da reagujem kao menadzer i pomognem na smirivanju situacije, pazljivo sam razgovorao i sa igracima i ljudima iz uprave, pre ove odluke. Prema mojim informacijama povredjeno je 25 navijaca, a najugrozeniji je taj decak koji ide u sesti razred osnovne skole. Ja sada mislim samo na njegove roditelje i molim se da ce on biti u redu.

Tokom konferencije za novinare ispred prostorija kluba na Malom Kalemengdanu, oko 30 minuta posle ponoci, nalazili su se predstavnici beogradske policije.

 
Ale,svako dete zna,ceo grad to zna,da ste picke vi,da su vam,vodje sve murijaaaaaaaaaaaa



Evo povredjenog deteta i ocaj oca ...


Ale,svako dete zna,ceo grad to zna,da ste picke vi,da su vam,vodje sve murijaaaaaaaaaaaa

(02. May 2007, 21:32:25)
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 251
To je zalosno sto se desilo, utakmica je bila fenomenalna, atmosfera jos bolja , a cobani od pandura jos jedanput su pokazali koliki je njihov nivo inteligencije  Smile  i njihovih sefova, tuzno . nadam se da ce se decko izvuci

evo i zadnjeg izvestaja:

Druga utakmica polufinalne plej of serije između Hemofarma i Crvene zvezde u Vršcu registrovana je rezultatom 20:0 za Hemofarm, posle čega je ekipa iz Vršca rezultatom 2:0 u seriji ušla u finale.

Utakmica KK Hemofarm - KK Crvena Zvezda registruje se službenim rezultatom 20:0 u korist ekipe KK Hemofarm, shodno službenim pravilima igre, čl.30.1, čl.30.2 i čl. 31.1, stoji na zvaničnom sajtu Efes YUBA lige.

Ekipa KK Crvena Zvezda odbila je da igra u drugom poluvremenu, iako su prema zvaničnom izveštaju službenih lica postojali potpuno regularni uslovi za nastavak utakmice, stoji u obrazloženju.

Hemofarm će u finalu plej ofa igrati protiv Partizana. Prvi meč igra se u sredu, 9. juna u Beogradu, a drugi, takođe u Pioniru, dva dana kasnije. Treća utakmica igra se u ponedeljak, 14. juna u Vršcu, eventualna četvrta dva dana kasnije takođe u Milenijumu, a ako bude potrebno, peti meč će se igrati u Beogradu, u subotu, 19. juna.

realno bilo bi fer da se tekma ponovi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2180
nivo inteligencije Smile: koja inteligencija Smile:  Smile:  Smile:
IP sačuvana
social share

Nisam vegeterijanac zato sto volim zivotinje vec zato sto mrzim biljke
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Poslao sam danas pismo podeske Ziki Andjelkovicu, svaka mu cast, hvala... ne treba mi krvava titula...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Doći će i njima crni petak .. dobr možda ne petak .. ali ..   Smile
Jednom mi je već bio pun Q tih žandara .. sad sam se naljutio .. danas sam slušao na TV'u svedočenja ljudi koji su bili tamo .. i video snimke .. ono je užaš ..  :anger:

Šta bre oni misle da su .. i oni imaju krv i meso .. a oni oklopi teško da će ih zaštititi od 10 kg'a TNT'a .. (TnT nije graf. čip !! ) .. sad tek vidim zašto ih treba raspustiti mada sam bio protiv toga ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2180
tnt???neka...neka.NUKE 'EM
IP sačuvana
social share

Nisam vegeterijanac zato sto volim zivotinje vec zato sto mrzim biljke
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
Trebao sam da idem na tu utakmicu i sad mi je krivo sto nisam bio pa samo jednog od njih da pljunem u lice. E stvarno jesu bre ko cobanski psi pusteni sa lanca stoka jedna smrdljiva, gledam onog njihovog kapetana sta li je na BK ne znam mu smrdljivo ime, kako ga nije sramota "zandarmerija je sve radila po propisima" ma vratice se to njemu kad-tad, nicija nije do zore gorela. Zvezdi svaka cast inace obozavam posebno ovaj klub u celom sportskom drustvu i nikad nisam bio srecniji od onog dana u N.Sadu ali mi ovakva titula i ovakva liga pre svega zaista ne treba.Ako smo pametni stvarno cemo se povuci skroz iz ove nase lige i sa refleksom u jadransku ko ih bre jebe sve!!!
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
mob
Nokia 6120c
Jos nesto svaka cast celoj upravi pokazali su da su svetlosnim godinama ispred vecine drugih sportskih kolektiva (ne vezano za koji sport) u nasoj zemlji. Samo tako nastavite
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Što bi se reklo .. pišaćemo se mi još .. Smile
A onaj kapetan je neki Guru .. Guri .. Gurica .. Gurtna .. tako nekako .. samo su se zeznuli posle 4-5 godine CS'a .. žandari nemaju šanse ..   :|

Malo da se našalim mada mi nije do smeha ..  Smile  .. lepo su videli ko je u publici i da su se ljudi gušili .. ali stoka ostaje stoka ..  :anger:
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.