Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:44:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hadziluk  (Pročitano 13317 puta)
27. Mar 2006, 21:07:07
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 258
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia n80
Pre 15 godina sam bio u Izraelu kao turista.Naravno posetio sam i zid placa,obisao hadzu.
Pocele su da mi se desavaju cudne stvari.Poslovi mi pucaju nelogicno.Dobio sam odgovor od jednog hodze da je to zato sto prolazim kroz iskusenja kao sveti covek koi je bio na hadziluku.Da li to znaci da moram postiti i pridrzavati se nekih obicaja za koje ne znam.
Ima li neko neki odgovor ili komenta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Cim si pitao hodzu, normalno je da ce ti tako odgovoriti. E sad, ako ti verujes u te stvari radi ono sto ti on kaze. Moc sugestije je cudo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
"Hadziluk" nije obilazak Zida placa. Ta "hadza" koju si ti obisao -- sta je to?

Za hriscane postoji slozeni ritual koji podrazumeva "hadziluk" po tradiciji iz 16. veka, iz vremena kad je Otomanska Imperija drzala Jerusalim. Pre toga (u vreme Vizantije i krstasa) takodje su postojala poklonicka putovanja u Jerusalim, ali forma (raspored obreda) je bila nesto drugacija. U svakom slucaju hriscanski "hadziluk"je iskljucivo na Uskrs, ima sest tacaka u samom Jerusalimu, i ne ide se na Zid placa osim eventualno turisticki.

Naravno muslimanski hadj je ima jos stroza i starija pravila za Meku, ali Jerusalim za muslimane nije pravi hadj.

Dakle, nije mi jasno o cemu pricas. Jesi li Jevrejin pa pominjes Zid placa? Jevreji nemaju "hadziluk", sve je uvek "alija" -- uspenje u jeruslaim kao vrh ovog sveta. Danas se ta rec koristi za useljenje u Izrael, ali nekad je znacila ritualnu posetu Jeruslaimu.

Najzad, ako si bio u Izraelu pre 15 godina, a poslovi ti "pucaju nelogicno", da li se to desava sada (u psolednjih godinu-dve) u kom slucaju nema veze sa Izraelom, ili se desava svih ovih 15 godina a ti si se sad naprasno setio da na nekakvom intenrent forumu priupitas da li neko od 20-togodisnjaka koji ni na kakav hadz/hadj nisu isli znaju nesto da ti kazu o tvojim poslovima?
« Poslednja izmena: 27. Mar 2006, 22:02:12 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Citat
a ti si se sad naprasno setio da na nekakvom intenrent forumu priupitas da li neko od 20-togodisnjaka koji ni na kakav hadz/hadj nisu isli znaju nesto da ti kazu o tvojim poslovima?

@Tralalala
Mislila sam da si stariji  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@Neca2

Hadzija se postaje ako za Vaskrs obidjes mesta koja je pohodio Hristos u Palestini i Izraelu, ili ako ides u Meku za vreme Kurban Bajrama. Drugacije ne mozes biti hadzija, a svet covek ne mozes biti prostim poklonjenjem svetim mestima. Postovi i drugi obicaji ti nece pomoci jer ne deluju mehanicki kao medicinski lekovi. Ako si musliman ne znam sta ti kazem, ako si iz hriscanske sredine, trebao bi potraziti duhovnika pa s njim popricati o tome ako mislis da bi svoje probleme trebao resaviti trazeci pomoc od vere. Medjutim dao si malo podataka o tome sta ti se desava tako da je tesko i reci jos nesto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@Tralalala
Mislila sam da si stariji Smile

A ti mislis on pita bas mene? Hmmm...  Smile

P.S. Necemo o tome da si i ti starija!  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 300
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Apple iPhone 3G
Citat
U svakom slucaju hriscanski "hadziluk"je iskljucivo na Uskrs, ima sest tacaka u samom Jerusalimu, i ne ide se na Zid placa osim eventualno turisticki.
Mozes li mi reci koje su to tacke ili obaveze sto trebaju da se ispune za vrijeme hriscanskog hadziluka?
« Poslednja izmena: 21. Sep 2008, 14:17:47 od Boe »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Teme starije od 6 meseci ne aktivirati. I to nema nkakve veze sa ovim sto ti kazes.
Da si procitao Pravilnik Burek Foruma , ne bi to rekao.


« Poslednja izmena: 21. Sep 2008, 14:19:20 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:44:52
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.