Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:32:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brokeback Mountain  (Pročitano 10798 puta)
Ucesnik diskusija


Postani ono sto jesi - Nice

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
naravno da sam gledao film,
ne bi bilo poshteno da pljujem
a da ne odgledam (iako sa gadjenjem)
ali ulaznicu platio nisam ,ko razume
shvatice Smile Smile

inache od westerna cenim samo
one sa italijanskim ukusom .
medjutim prirodno je shto
se tamo ljudi iz kaubojskog
dela amerike bune , zamislite
samo kad bi neko snimio film
o npr dva ajduka-pedera ,zar ne
bi bili uvredjeni ...
            Ne verujem da bi hajduci bili uvredjeni jer ih vise nema Smile. Naravno , kapiram sta zelis da kazes, ali Srbija nije Amerika (hvala Bogu), pa ne mozes situaciju da preslikavas na nas. Amerikanci se totalno gube u svojoj politickoj korektnosti, kod njih to znaci da ako mozes da ismevas normalne, svakodnevne ljude, mozes i one koji su malo problematicni. Kod njih se niko ne ljuti kad se sale na racun jevreja, gayeva, katolika, komunista, politicara, (ne kazem da su oni nenormalni),....Pa samo pogledaj njihove dodele Oscar-a. Oni propagiraju jednakost i svi su smesni i ozbiljni.
IP sačuvana
social share
Lukavstvo lisice se zasniva na gluposti kokoske
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Postani ono sto jesi - Nice

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ma ljudi kako su na dodeli samo napravili omaz kaubojskih filmova,znaci svaki kaubojac moze imati gay scena
Omaz je bio........... prosto mi se povraca! Al,zacudo,samo 2 fore za gej kauboje (prva kad je Stewart rekao u vezi Kapotea:pokazali ste da ne moraju samo kauboji da budu gej!). Jeste smesno (kao i onaj 30sec. filmic na netu) ali je jos vise zalosno
            Slazem se apsolutno, ono sa kaubojcima je bilo stvarno preterano... Meni je dobra fora bila za Bjork (upucao je Dik Cejni dok je oblacila haljinu za dodelu).
             Inace mislim da je Brokeback samo pokrenuo lavinu, videcete kada svi zivi nagrnu da snimaju filmove o gay-evima. Pa cak su 3 filma ove godine na dodeli Oscar-a imali za tematiku homoseksualce i transseksualce (Brokeback, Capote i Transamerica). Sledece godine ocekujem svih 5 nominovanih filmova da imaju sex devijaciju za tematiku.  Smile
IP sačuvana
social share
Lukavstvo lisice se zasniva na gluposti kokoske
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne mogu da verujem... kako ljudi uvek pomesaju umetnost i politiku ....

Pa, jebote.. nagrada nije za ono sto je u filmu ili za ono sto film predstavlja...

Nagrade se dodeljuju za kvalitet: rezije, glume, scenarija, fotografije, animacije, muzike, etc...

Na kraju krajeva, da taj film sa zanatske strane nije dobro uradjen, on nikada ne bi bio nominovan za Oskara

Doduse, ovo je zemlja Srbija u kojoj je kandidat za Oskara Jesen stize dunjo moja jer je Smoki nekad bio faca
Obaska sto je taj film djubre u svakom smislu... ali je bar PC korektan na srpski nacin...

I pre nego sto mi pocnete da drobite kako lobiram za gej stvar, molim vas... odrastite...

Ja volim da gledam filmove i apsolutno me ne zanima sta se time propagira... film je umetnost, sve ostalo su gluposti...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Postani ono sto jesi - Nice

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
          Nemoj da se ljutis, ali je cinjenica da su ovogodisnji filmovi nominovani za Oscar-a mnogo slabijeg kvaliteta nego prethodnih godina. Naravno da bi nagrade trebalo da se dodeljuju za ukupnu vrednost a ne tematiku filma, ali Oscar ti nije bas uvek merilo kvaliteta. Eto ni oni nisu ove godine dali Oscar-a najboljem filmu (to je Brokeback bez obzira na tematiku) nego su ga dali mnogo slabijem Crash-u (ne znam dal si ga gledala, ali film je zesca smaracina, toliko rasne patetike da ti se smuci), da bi istakli koliko se Amerika bori za rasnu jednakost (kakva ironija!!!). Mene nervira sto su Amerikanci koliko secirali i pricali o Brokeback-u, da ti se na kraju jedan sasvim solidan film smuci.
          A naravno da filmove treba gledati zbog uzivanja, ali zar ti nisi nikada kad si cula za temu filma, rekla: "E ovo mi se bas ne gleda"?
IP sačuvana
social share
Lukavstvo lisice se zasniva na gluposti kokoske
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Naravno da se film gleda i zbog teme, ali se sud ne donosi samo zbog teme, vec zbog ukupnog utiska...
Sto se tice Oskara, upravo si svojim zakljuckom ukazao da gay lobi i jevrejski lobi nisu toliko jaki koliko neke osobe pumpaju...
Naravno, zbog PC korektnosti Rasel Krou nije dobio Oskara za fenomenalnu ulogu u filmu A Beautiful Mind, vec ga je dobio Denzel Vosington...
Takodje, Titanik je pobrao gooomilu nagrada, ali je sam scenario filma je pateticna ljubavna prica koja je pretvorena u tehnicki sjajno odredjen film..
Ali opet kazem, Americka filmska akademija nikad sebi ne bi dozvolila da dozivi takvu bruku da nagradu ponese film koji i sa te zanatske strane nije dobar.. Smiley
S druge strane, sudionici su mogli da budu i kauboj i ovca, ili kauboj i kauobojka, ili dve kaubojke... i reakcije bi bile potpuno drugacije...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Postani ono sto jesi - Nice

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
        Dobro ti je ovo zadnje. Stvarno bi dobra tema bila nesrecna i neshvacena ljubavna prica kauboja i ovce (ili konja) Smile Smile Smile
        U sustini se slazemo oko Oscar-a... Ali jako me zanima sta je to sto ti se jako svidelo u Brokeback-u? Voleo bih da cujem neko konkretno misljenje o filmu (od tebe i od drugih koju su gledali).
          Npr. meni su i Ledger i Gyllenhaal (obojica heteroseksualci) odlicno odglumeli, posebno u onoj sceni zesceg ljubljenja (sto je meni bilo mucno) kad ga zena uhvati na delu. Citao sam intervju sa Ledger-om kako je odglumeo bas tu scenu, kaze da je zamisljao da roni, zazmureo i zaustavio dah i poceo da dise tek kada je reditelj rekao stop. Ledger je po meni, u onoj konkurenciji, trebao da dobije Oscar-a za najboljeg glumca umesto Ph.S. Hofman-a (Capote), zato sto je ovaj samo imitirao onog malog pedercica (pardon gay-a Smile), nije glumeo.
IP sačuvana
social share
Lukavstvo lisice se zasniva na gluposti kokoske
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mislim da vi ovde brkate dve
stvari : u holivudu i oko
holivuda se filmovi snimaju radi
dve stvari - ili totalno glupi
komercijalni filmovi koji idu na
najnizu loptu (sex i nasilje)
ili politichki propagandni filmovi
judeo-liberala (prava pedera/lezbejki,
crnaca ,sve kulture su jednake ..)

poshto ovo prvo sigurno ne moze da
bude umetnost ,za oskara se kandiduju
ovi drugi . to shto je pederska planina
dobila neke oskare a druge nije je
potpuno irelevantno jer taj film zaista
ne vredi ni diskova/trake na kojima je
sniman. u poredjenju sa ovima titanik
izgleda kao remek-delo jer iako
plitka to je pricha o jednoj normalnoj,
prirodnoj ljubavi.

medjutim,ono shto je najopasnije za
nas u srbiji shto se polako stvara
klima da je umetnost podrzavati
izopachenost i podsmevati se normalnom,
prirodnom zivotu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Postani ono sto jesi - Nice

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
          Tebi je sigurno zivot mnogo jednostavan "bf_...", kad toliko uproscavas stvari. Smile Ali dobro, to je tvoje misljenje. Iskreno kod nas bolje da se ne snimaju filmovi nego da se prave ovakve gluposti. U poredjenju sa "Aporijom", "Jesen stize dunjo moja", "Pogled sa Ajfelovog tornja", "Ivkova slava", ..... cak i najveci holivudski sljam predstavlja remek delo. Shvatanje ti je malo paranoicno.
          Uostalom pricamo o jednom filmu, jednom obicnom filmu, niko ne trazi neku skrivenu zaveru izmedju uvodne i odjavne spice.
IP sačuvana
social share
Lukavstvo lisice se zasniva na gluposti kokoske
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jedina razlika izmedju nashih danasnjih
filmova i slichnih holivudskih je shto
ameri imaju vishe love pa njihovi
filmovi lepshe izgledaju . s druge strane
nasha "publika" je manje razmazena i
dovoljno joj je da je film domaci pa da
mu pruzi shansu .ovde naravno mislim na
komercijalna ostvarenja - cilj da se zaradi
shto vishe love .

 kod nas se srecom josh ne snimaju
u velikoj meri propagandni igrani filmovi ,mada b-92 vec
ima prilichan broj "dokumentarnih" propagandnih filmova
usmerenih na unishtavanje nacije ...

a ti anea,udri jace - mozda ti mozak ipak proradi  Smile[pre][/pre]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:32:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.