Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:17:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog - politicki nekorektan !?  (Pročitano 14366 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
@sesiric
 Smile ...  
sve sto zaista imamo je ovde na Zemlji.
covek ima 'moc' da unisti, pokvari, zatruje.
ne treba mu Bog da mu to (za)brani.
ne treba mu Bog da obeca nagradu za necinjenje zlodela protiv Prirode, ljudi i drugih zivih bica?!
mi ne zivimo u stahu od gneva bozjeg.
ako malo bolje pogledamo svet oko sebe, i ljudski i zivotinjski i svakojaki drugi, nikad nije ni bilo straha od bozje pravde.
to je mit.


IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
@costa
istoricar sam umetnosti (i po interesovanjima)
sto ce reci, meni je kredibilnije sta su ljudi zaista radili, iz kojih god motiva,od onoga sta su proklamovali.
ono sto je ostalo iza Konstantina definise ga jasno kao paganina. istorijske cinjenice, znamenja, simboli na novcu, spomenici, portreti...
da je koketirao sa hriscanstvom, jeste. da je verovao u paganske bogove, jeste. da ga je hriscanstvo uzelo kao svetli primer, jeste.
ono sto sam ja citala, nije bilo verski obojeno.
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ja verujem Crkvi. Ako ga je Crkva kanonizovala to znaci da ga je narod postovao i da postoje ne trulezne mosti, da ga je Bog oznacio za svea i da njegova dela svedoce o njemu.






IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
LG 4X HD
Citat
da ga je Bog oznacio za svea i da njegova dela svedoce o njemu.

nije ga Bog proglasio za sveca,vec crkva Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
preporucujem svima da procitate makar "Istoriju Vizantije' (Georgije Ostrogorski)
lepo je napisana, i veoma informativna. autor je koristio i vizantijske i nevizantijske izvore.
ono sto ce svima posebno biti interesantno, dosta se govori i o nastanku i nas Srba, nasem razvoju i zivotu na Balkanu u okviru Vizantijskog carstva.
a u svetlu istorijskih podataka koji, dakle, nisu iz samo jednog izvora.
govori o zakonima i zakonicima, vladarima, ratovima, stalezima, privredi, novcu... krstaskim pohodima...turskim osvajanjima... o nastanku, evoluciji i opadanju jednog velikog carstava. 
nema naravoucenija, nema potcrtane premise, nije 'ideoloski' obojeno stivo.

ako vas zaineresuje, procitajte nesto i od naseg cenjenog vizantologa Radivoja Radica
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
@ costa, ako ti verujes crkvi, a ja zivotu,
tesko da mi mozemo da razgovaramo  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zanimljiv ugao gledanja na stvari Smile

u najmanju ruku.pazi sad... :[115]:iz tvog ugla.

Bozija propaganda je losa.djavo nije ni ruzan,ni crven i definitivno nema rogove.

naprotiv.djavo je jako dobro prerusen i vrlo cesto je prerusen u dobro.a to je sjajna taktika Smile

negdje sam procitala,ili cula na filmu,sada vec nisam sigurna,da je najveci trik koji je djavo izveo na zemlji to sto je ubijedio ljude da ne postoji.sjajno Smile.bolji politicki i manipulativni potez nije mogao da izvede.

kazes da Bog ima sve medije(crkve,dzamije,sinagoge...),a djavo nema nista.
ma hajde?tip drzi najvazniji medij.televiziju.pokriven je maltene svaki kutak na planeti.
zlo ne moze da dodje do izrazaja?
pa od njegovog orgijanja ne moze da se zivi,od njegovih govora i prerusavanja.
ako uporedis one koji idu u crkve ili druge vjerske objekte,sa onima koji sjede ispred televizora,kompjutera,koji vode ratove i prave razno razne bojne otrove...vidjeces cije je biracko tijelo u manjini Smile

tako da taj gospodin Satana uopste nije za potcjenjivanje.
sve mozes osim da ga zalis.
on je izuzetno perfidan i sjajan politicar.
i pun je obecanja.nista manje nego Bog.
i jedan i drugi obecavaju i daju.
e sad,cija ti se kampanja vise svidja.... Smile


Citat je iz filma Bryan Singer-a (usual suspects - dezurni krivci).
Eto vidis sta se desi kada nasednes na dobru propagandu!!!
Satana je prerusen i pokvaren itd,.. Otkud nama to?
Odakle smo culi? U skoli, kuci,na TV-u, filmovima, knjigama,...
Upravo je crkva (svih religija) ta koja kontrolise medije kao TV,...
(pa cak imaju i sopstvene medije, internet strane, mesta na forumima,...)
POdsecam da je i da danas jos u velikoj meri crkva ta koja cenzurise, zabranjuje.
Da ne navodim samo, brojna imena  filmova koji su bili zabranjivani i sakaceni zbog toga sto se crkva
nije slagala sa njihovom sadrzinom. (steta sto ja neznam  da postoji nijedan film u kome je satana dobar -
i onda pricamo o demokratiji; pa nema je cak ni u umetnosti)
Podsecam, u cije ime su vodjeni svi ratovi? Navedi mi samo jedan rat koji nije bio u ime boga???
Iako nisam Djavolji advokat mislim da i njemu treba dati rec, pa glasajte a koga hocete!!!
Osim ako jedno od prerusenih lica tog majstora orgijanja i prerusavanja Satane nije lice samog Boga!!!
(tj. iz straha da neko pogresno ne razume hocu da kazem "osim ako je Bog nista drugo do preruseni Satana)


   "Ja sam kao Bog
    i Bog je kao ja!
    Velik sam kao Bog,
    a on je mali kao ja!
    On nije iznad mene
    niti sam ja ispod."   
   
         Silesius
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ima jedna zgodna pričica koja pokazuje ... kako da kažem ...  Smile minimum Božijeg ljubaznog zadovoljstva:

"A šta vi mislite? Jedan čovek je imao dva sina; prišavši prvome reče: sinko, idi danas i radi u vinogradu. On odgovori i reče: idem, gospodaru, i ne ode. Tada priđe drugome i reče isto tako. A on odgovori i reče: neću, ali se kasnije pokaja i ode. Koji je od dvojice učinio očevu volju? Rekoše: drugi. ... "
Priča ide i dalje i govori o veri (iz Novog Zaveta je, šta drugo možemo očekivati).

Interesatna mi je jer vidim da ima nade za mene, dok god furam uskom stazom menjanja, promene, od goreg ka boljem.
Možda su i ljudi - crkva, to imali kao parametar da li treba uvrstiti cara Konstantina među svetitelje (i njegovu majku Jelenu).

Bojim se da po našim kriterijumima ni ... majka Tereza nebi prošla (mnogo je bila ... šta? Albanka? Katolik?), ni ... Vladika Nikolaj (mnogo je, bre, ... putovao po zapadu! ...).


IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@arlekin

Nece biti bas tako. Netrulezno telo iz koga tece prijatan mirs mira, bez balzamovanja, i bilo kakve bioloske konzervacije je dokaz da nema Crkva bas sve sa kanonizacijom. Osim toga nijedan covek nece biti kanonizovan dok se Crkva ne uveri da mu je telo ostalo netrulzeno.

@nemam pojma

Pa valjda ti kao pravoslavni vernik znas sta je potrebno da bi neko postao svetac??
« Poslednja izmena: 28. Mar 2006, 11:59:56 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@nemam pojma

Pa valjda ti kao pravoslavni vernik znas sta je potrebno da bi neko postao svetac??

Znam.
Dobar je kriterijum. Transparentan, Bogo-centričan i Ljubazan. I otvoren za podvižnike vremena sadašnjeg.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 09:17:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.