Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vatikan o brakovima između katolika i muslimana  (Pročitano 13052 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Svaka vera je izbacila i ubacila ono sto im godi...a svi pljuju jedni po drugima  :anger:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Nije valjda da rabini još koriste onaj prorez i krivi nožić, da bebi deru kožu nokrom sa palca, da dezinfekciju rade tako što uzmu gutalj vina pa ga posle pljuckaju po rani  Smile  BLJAK i FUJ!!!!!!!!!!!!!!!

Teoretski hrišćani bi trebali blagonaklono da gledaju na jevreje jer su nastali kao njihova sekta, a isto tako i muslimani. Pa zar hrišćani ne poštuju Stari zavet, a muslimani čitavu Bibliju? Čak je muslimania propisano da se drugačije odnose prema hrišćanima i jevrejima u mnogim stvarima, ja navedoh o ženidbi.

Ali praksa je nešto sasvim drugačija nažlost Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Ne znam sta Rabini koriste ali kozica se ne dere vec se odsece jednim potezom,ja sam gledala kako se to radi...Vino stavljaju da je fuj,jeste  :x Inace se stavlja krema i zaraste za 3-4 dana...

Ko bi n akoga kako trebao da gleda je diskutabilno,ako ces tako svi smo mi nastali od istog coveka i zene i svi smo jednaki,umesto da se ujedinjujemo mi se sve vise mrzimo i delimo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
Sto se tice Vuka, ne komentarisem kakav je covjek mada ga ne gotivim, ali "Noz" je mnogo dobra knjiga, i trebalo bi da se procita...
A cuo sam da Vatikan vraca ruskim pravoslavcima neku ikonu sto je dugo bila kod njih... Iskreno, ja mislim da se iza svake vjere krije koristoljublje i sto kaze Djole Balasevic "Od Bodjana do Hopova, sila hulja i lopova" mada ovaj jerej koji je mene krstio je faca i po... I on svira gitaru, opusten lik, pricao mi vic, kaze "Dosla Severina kod popa i kaze "Oprosti mi oce, zgrijesila sam" a pop kaze "Znam, gledao sam"" Inace, ne volim kad popovi pametuju, jer ne mogu da im ne odgovorim, a onda  me ljudi gledaju ko Sotonu...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Nije me bilo neko vrijeme, a vi ste se raspisali i ima puno toga za odgovoriti, pa ću pokušati, ako mi dozvolite.

1. Da bi se razumijela priča o Adamu i Evi, treba uzeti dobre komentare i razumijeti, a to ti Sanjica dobro znaš, da je svaki jezik specifičan i da svaki ima neke svoje karakterističnosti koje je jako teško, gotovo nemoguće, prevesti na drugi jezik. Također treba u tumačenju (posebno) Biblije imati na umu i mentalitet i kontekst u kojem je djelo nastalo, kome je pisano i zašto je uopće pisano. Puno puta sam to već napisao, no i dalje pozivam da u komentiranju Biblije, u ovom slučaju, koristite provjerene komentare, a ne one koji nam odgovaraju.

2. Kršćani su oni koji nasljeduju Krista, koji su Kristovi. Oni prihvaćaju Stari zavjet, ali ga prihvaćaju ne apsolutno nego sa svim onim "ispunjenjima" koja je Krist učinio. Također oni/mi prihvaćamo Isusa, povijesnu osobu, kao Mesiju, Pomazanika, onoga o kome cijeli Stari Zavjet piše. I u tom je razlika između kršćana i židova. Također, kršćani se odnašaju prema židovima, barem tako počinjemo shvaćati, kao prema starijem bratu.

3. U istom smislu treba shvaćati i potrebu i stvarnost obrezanja.

4. Svaka vjera je ubacila ono što koristi, a izbacila ono što ne doprinosi duhovnom rastu čovjeka. No, traba shvatiti ono što je uvedeno da bi zajednica mogla egzistirati i na taj način zajedno slaviti Boga i ići prema njemu.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.