Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vatikan o brakovima između katolika i muslimana  (Pročitano 13048 puta)
31. Maj 2004, 03:59:12
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vatikan je krajem prošlog tjedna u službenom dokumentu pozvao muslimane da poštuju ljudska prava, slobode i dostojanstvo žene, ali je istodobno upozorio na posljedice brakova između katolika i muslimana.

Kako je rečeno, postoje gorka iskustva, jer je žena manje zaštićeni dio muslimanske obitelji. Instrukcije je sročilo Papinsko vijeće dušobrižnika za migrante i ljude u pokretu, a naslov dokumenta je 'Erga migrantes caritas Christi' (kršćanska ljubav prema migrantima).

Biskup Agostino Marchetto objasnio je novinarima zašto je ovaj dio Kurije, službeno uveden prije nekoliko godina, donio dokument ispisan na sedamdesetak stranica, u kojem su smjernice za ophođenje zapadnih doseljeničkih zemalja prema doseljenicima, osobito muslimanima: 'Način na koji se stvaraju današnje migracije nametnule su potrebu da se fenomen promatra univerzalno, ekumenski, jer u kršćanskim zemljama postoji puno imigranata koji ne pripadaju ovoj crkvi. To također nameće potrebu međureligijskog dijaloga, jer sve više muslimana doseljava u tradicionalno katoličke zemlje i obrnuto.'

Za međureligijski dijalog u Kuriji postoji posebno papinsko vijeće koje se time bavi. Ovaj najnoviji dokument vijeća za migracije poziva na ravnopravnost muškaraca i žena, bez obzira na to što se taj zahtjev u samoj Katoličkoj crkvi ne provodi u potpunosti.

Iz toga Crkva izvodi upozorenje od posljedica miješanih brakova s muslimanima, prvenstveno onih u kojima je muž musliman. Katolkinjama bi, stoji u dokumentu, trebala biti jasna uloga žene, koja je u islamskom partnerskom odnosu tradicionalno podređena.

Za sklapanje takvog braka potrebna je posebna dozvola od crkve, no migrantsko vijeće izričito upozorava katoličke partnere da pri sklapanju braka ne potpisuju šahadu, očitovanje o muslimanskoj vjeri.

Od crkvenih se službi za savjetovanje obitelji traži da štiti katoličke žene iz mješovitih brakova kada budu inzistirale na svojim pravima – u dokumentu stoji: budući da su propisi o krštenju u obje religije potpuno suprotni, kod priprave za brak katolički se partner mora obvezati da će djecu krstiti u crkvi i odgajati ih u kršćanskome duhu
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Pa vidis SF,Vatikan svira onoj stvari.Namecu volju narodu.LJubav je od svega jaca,pa i od zakona.Makar se katolik vencao sa budistom-to je brak pred Bogom.A pred Bogom smo svi jednaki.
POZDRAV Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Da ne bi izgledalo da Crkva prihvaća mješovite brakove samo od "prošlog tjedna" reći ću da je to uobičajena i prihvaćana praksa dugi niz godina i prakticirana je bez velikih poteškoća, barem s Katoličke strane, i upravljana zakonom. Sve ono što si napisao, o posebnim dozvolama i obredima stoji.

@Filip_Apatin
Vatikan ne gura nos i nameće svoju volju narodu, nego je, na upite upravo ljudi u takvim brakovima, koji su veliki vjernici i nisu željeli biti izvan Crkve zato što su slušali srce, razmislio i donio propise koje treba obdržavati da bi i vjernici u mješovitim brakovima bili pripadnici Crkve i mogli prakticirati svoju vjeru. Nitko ne kaže da ljubav nije jača od svega i nitko tu ljubav ne želi negirati ili umanjiti, no ovdje u pitanju i nije ljubav, nego pitanje mješovitih brakova, tj. i "oni" u Vatikanu znaju najbolje da je ljubav jača od svega, tj. već spomenutih problema.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Koliko znam samo je u islamu po default-u dozvoljeno svakom muškarcu da se oženi devojkom koja je pripadniva knjige. To znači da svaka ona koja veruje u neku od svetih muslimanskih knjiga (tora, biblija i kuran) može biti žena. To su jevrejke, hrišćanke i muslimanke.

Muslimanka se može udati samo za muslimana. Tuđe hoću svoje ne daju  

Sve ovo što koni pominje je novijeg vremena.

Kad bi se malo više tucali manje bi bilo ratova. Mislim da samo sex može smiriti Jevreje i Palestince.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Gorko iskustvo iz nedavne proslosti nas uci da cak i hriscanski brakovi izmedju dve konfesije mogu da budu generator problema i da ljubav puca pod pritiskom verskog opredeljenja. Malo je muslimana koji ce se mirne duse sloziti da im zena u potpunosti upraznjava drugu veru, pa da je cak u tome i podrzavaju, a tek bih voleo da vidim koliko njih nece osunetiti musko dete i privest ga veri Alahovoj, nego ce dati zeni da ga krsti u hriscanstvu...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
A šta ako se rodi žensko dete? Kako će ga sunetiti

Krštenje nije pandam obrezivanju. Obrezivanje nije čak ni obavezno niti ga obavlja svešteno lice već običan doktor.

A osim toga i Abisinci (Etiopljani) i Jevreji to rade uključujući i najpoznatije od njih Isusa, Avrama, Pavla, Josif...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
E.. ko nije citao Draskovicev Noz, nek procita, koristice mu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Vuk je govno a ne čovek, pa mu ne treba verovati ni u ono napisano u knjigama.

Valjda ja bolje znam o tome, jer mi je malo falilo da i mene obrežu, kao što su dobar deo mojih rođaka.

To je u stvari je trajna higijenska operacija, čest uvijena u religioznu oblandum, da bi je ljudi lakše prihvatili. Radila se i pre nastanka religija i u raznim pustinjskim društvima Masaji, Egipćani, Izraelci, Arapi, Aboridžini, a danas bogme i u Americi.

A u Islamu je to dato ne kao naredba već kao nešto što je pohvlano uraditi. Za razliku od Jevreja gde je to strogo propisano, da se radi 8. dana od rođenja, da rade rabini (mada danas to obično nije tako) i rade tako da se sva unitutrašnja kožica odstrani, u Islamu to uopšte nije definisano, pa se ovde smatra samo da to treba uraditi do 7. godine života, a npr. Indonežani rade sa 16. godina  To ni ne rade hodže već doktori i to danas već laserom, pa je operacija lakša od vađenja zuba.

Trebalo bi predložiti predstavnicima hrišćanskih crkava da uvedu obavezu svakodnevnog samokrštavanja u kupatilima. Bar se ne bi gušili po autobusima, pogotovo leti  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Neki dan sam sa mamom pricala o religiji i o Bibliji i postanku sveta,kao sto svi znate cela ljudska rasa je postala od dvoje ljudi-Adama i Eve...Ljudi su ti koji su stvorili Hriscanstvo,Jedejstvo,Muslimansku veru,Budizam i sve ostalo.Isus nije isao sa krstom u rukama i propovedao o novoj veri,posle njegove smrti ljudi su izmislili novu veru,da bi se kasnije podelili na Katolike i Pravoslavce...Sve je to po meni dokona ljudska izmisljotina...Svi smo od krvi i mesa i svi smo pred Bogom jednaki,Bog je jedan...Rodjena sam kao Pravoslavka,tako cu i umreti,postujem i svoje i tudje i ljude ne postujem po boji koze ili veri i veroispovesti...

Palestinci i Jevreji se nikad nece izmiriti i mira nikad nece biti,jer u Kuranu pise da su Muslimanima Jevreji najveci neprijatelji.Oni svoju decu tome uce od malih nogu,pa su cak spremni i da zrtvuju rodjenu decu da bi pobili par Jevreja.Zivim u Izraelu i znam tacno sta se desava ovde i na cega su Muslimani spremni,samo da bi pobili jos kog Jevreja.Ismail od kog je nastala Islamska vera je bio dete sluskinje jer Sara i Avram nisu mogli da imaju dece,ali eto cuda kad se sluskinja porodila i Sara je ostala trudna i tako postadose Jevreji i Muslimani,od 2 polubrata...

A sto se tice obrezivanja (vec smo imali takvu temu) kod Jevreja to OBAVEZNO radi Rabin,postoje izuzeci,ako je beba suvise mala ili bolesna u tom slucaju se radi u bolnici-doktori.Zasto se dete obrezuje bas 8-og dana zivota ne znam,nikad mi nije palo na pamet da pitam,pitacu. Smiley Znam da je kod Jevreja to zbog religije,a da je zdravije i cistije-jeste.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Zanimljivo pitanje - Isus je bio obrezan, nikada nije govorio protiv obrezivanja, naprotiv, ucio je da se stara vera (dakako, jevrejska, mojsijeva) ocuva i postuje, ali su posle njega raznorazni "teoreticari" i tvorci hriscanstva taj obicaj izbacili, pogazivsi na taj nacin direktno Hristovo uputstvo da se ocuva stara tradicija...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.