Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:56:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Primalni krik - primalna terapija  (Pročitano 20147 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Primalna terapija nije EDUKACIJA, niti joga (bilo kakve vrste).
A ono ...efikasana ali "opasna"... nasmejem se.
Mogao bih sada da razglabam da niste i zasto niste u pravu... ali cemu to. Cisto sam postavio temu da vidim ima li  ljudi koji su citali Janova i kakva su im misljenjja. E sad vi imate takva... Zivotne "filozofije" su jedan od vidova bekstva od primalnih bolova, osecanja.  Preporucujem vam da nabavite nesto novije od Janova, Primalni krik je ipak napisan davno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne razumem zasto nekoma ta terapija nebi bila potrebna?
Poenta je da se stvari vide bas onolike kolike jesu,znaci ako se desi nesto lose,onda ce da boli,zato sto je to normalno
Stvar je u tome sto se svi plase da nece moci to da podnesu,pa onda rade sve sto je u njihovoj moci nebi li to izbegli,pa cak i veruju u vezbe joge i meditaciju,dakle u neku veliku utehu u koju se utapas polagano tako sto ces ravnomerno disati i osecati nekakvo jedinstvo sa visom silom
U Srbiji ne postoji niko ko bi mogao da sprovede takvu terapiju,stoga je nebitno pricati o efikasnosti te terapije u bilo kakvim drugim uslovima osim onih koji se navode u knjizi,nije bitno da li ce neko verovati u te rezultate iz knjige,vec da li ce poverovati da sve to moze sam da ucini...
Posto retko ko ima toliko vremena,a kamoli uslova da pokusa da iscedi iz sebe sve povrede koje je natalozio,sta nam preostaje?
Da izgradimo najprijatniju mogucu neurozu koju mozemo i da se drzimo nje

IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
@bcaran

Kazes nije EDUKACIJA - onda po tebi ni zivot nije edukacija nego konstantni izvor patnje a Janov dodje bogom dati isceljitelj od bola. Pa nazovi kako hoces - ali ako nekoga u nekoliko dana bacis u jamu primalnog bola akumuliranog od trenutka rodjenja pa do dana terapije i kazes mu to si ti - face the truth - postani svestan toga i nastavi da zivis tvoj zivot normalno - to je za mene INSTANT edukacija svesnosti. Zivotne 'filozofije' kazes su nacin bezanja od bola - hmm - mozda. Mozda je to razlog zasto ja ne osecam nikakvu potrebu za primalnom terapijom. Postavlja se samo jedno pitanje - u sirom sklopu stvari kakva je razlika izmedju nekog ko VERUJE u primalnu terapiju i nekoga ko neVERUJE (ako je kombinezon vec pokrenuo pojam verovanja). Vrlo sustinsko pitanje izlazi kao posledica - koja je svrha bilo koje psiho-terapije. Po meni da pomogne ljudima koji imaju probleme. Ko definise da oni imaju probleme - u vecini slucajeva psiho-terapeuti i socijalne norme i okruzenje. Ali uzmi naprimer nekog coveka bilo gde u svetu koji na primer za celog svog zivota kad kod mu postavis pitanje da li je srecan i da li ima nekih problema kaze: "Ja sam najsrecniji covek na svetu, nemam probleme, volim svoj zivot i sve u njemu". Taj covek umre tako srecan (da ne ulazimo sta se desava posle, i dali se bilo sta desava) - da li mislis da je njemu potreban Janov i njegova terapija. Sustina psihoterapije po meni je da pomogne ljudina da nadju nacin da procesiraju svoj bol i probleme - da li ti nazoves to 'skrivanjem od bola' ili nekako drugacije to nema nikakve veze. Ako mi imamo nacin da menjamo nase zivotne mape (da iskoristim termin Scot Peck-a) i naucimo da je jedini nacin da idemo kroz zivot da ih menjamo i da nalazimo nove nacine da absorbujemo nove stvari u sebe, ukljucucjuci tu i bol, nama psiho terapija nije potrebna, a bogami ni Janov. U suprotnom bi psihoterapeuti bili jos deblji i bogatiji a ljudi u ovom svetu jos vise izgubljeni nego sto su sada. Ja sam u svom zivotu 'bezanja od bola' kako ti kazes naucio bar jednu stvar - ne postoji magicni lek za sve, jedna terapija koja svima pomaze, svi smo razliciti i svi na lekove reagujemo drugacije.

A ti brate sad lepo napisi sta za tebe znaci Primalna terapija Janova - pa da ova diskusija ima nekog smisla - umesto sto ostavis dve pljuvacke recenice, postavis sebe na pijedastal tipa "vi glupani - ja znam sve a vi nista - niste dostojni da znate moje misljenje nego je najbolje da malo citate knjige - pa kroz jedno 250 godina mozda cemo i biti na istom nivou". Diskusija znaci - razmena misljenja - cisto da podsetim (bez obzira ko je upravu a ko ne). U suprotnom cuti tu gde si uzivaj u sopstvenoj velicini. 

@kombinezon

pa kaze " ... pa cak i veruju u vezbe joge i meditaciju ..." - a da li ti verujes u aspirin kad ga popijes? Ljudi rade neke stvari iz dva razloga- jer im neko kaze da to moze da im pomogne i zato sto kad probaju vide da im zaista pomaze. Da li je pomoc dosla kao placbo efekat ili zbog toga sto su nesto radili - koga je briga. Po tebi su budale i maloumnici sve milijarde ljudi koji su se bavili meditacijom i jogom kroz ljudku istoriju i vekove. Ja ti samo kazem kao i nekima pre tebe - ne kudi konja koga nisi jahao. Veoma je ruzna ljudska osobina da omalovazavaju druge ljude i ono sto rade samo da bi njihom licni ego bio veci. Prvo probaj nesto pa daj ocenu - ako ne verujes u nesto nemas pravo da komentarises. Nadams e da smo se razumeli.

Obojci - bez obzira da li je terapija Janova dobra ili nije i da li su istali metodi kakvi kod oni bili dobri ili ne - postavlja se uvek pitanje koji je cilj terapije kao takve. Sta covek koji to radi zaista dobija. Moderna medicina je puna fenomenalnih prica o lecenju posledica bez imalo imanja svesnosti o uzrocima. Janov je jedan od retkih koji se usudio da trazi uzrok i zato mu treba odati postovanje. Ali cak i tada svako treba da razmisli sta je cilj njegovih aktivnosti. Ultimativno se takvim pitanjima dolazi do krucijalnog pitanja - koja je svrha zivota. E vidis tu dolaze na scenu 'licne filozofije' kako ih bcaran zove. Da li su ine bezanje od bola ili put ka svesnosti o njemu - svako moze da govori samo za sebe.

Stay human!
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne omalovazavam tebe,a ni druge ljude koji se bave jogom,omalovazavam verovanje da se spajanjem sa nekom slimom dolazi do necega,a cini mi se da joga to govori...da se postizanjem nekog velikog mira dolazi do odredjenog saznanja i prosvetljenja
mozda je sve to sto ja mislim o jogi pogresno,ali onda mozes da objasnis tako
meni se ne cini mogucim da odgovor bilo kog problema lezu u nekoj meditaciji i da se do njega moze doci smirivanjem i harmonijom,jer je takvo stanje nemoguce kada se nesto stvarno resava i kada se vodi nekakva borba,izgleda mi mkao da bi mir trebao da doje posle resavanja problema
da sad ova tema nebi postala borba izmedju primalne terapije i joge,necu da te pitam sta nalazis u njoj i koliko ti je pomogla,jer kao sto verovatno i sam znas,lako se moze svaki tvoj argument izvrnuti tako da bude protivagrument u smislu poboljsanja tvog psihickog zdravlja,ali ponavljam,daj da ne pretvaramo ovo u tu borbu
dakle,ono sto ja mislim je da je joga zapravo savrsena uteha i zato je postujem jer u uslovima u kojima zivimo to je veoma moguce najbolje resenje koje nam je na raspolaganju,a o tome koliko ljudi smatram budalama...pa recimo da smatram budalama sve koji vole mtv,zabranjuju zenama da idu ulicom bez vela na licu,glasaju za busha,mrze bez razloga....a takvih ima mozda i vise od dve milijarde(a odakle ti ta cifra nije mi jasno),a to sto se radilo nesto vekovima uopste ne znaci da to necemu valja,pa ljudi su vekovima koristili crnce kao robove,pa jel to sad znaci da su oni zapravo zivotinje?A ako ne verujem u nesto to ne znaci da nemam pravo da komentarisem,vec znaci da imam pravo da kazem zbog cega u to nesto ne verujem,da iznesem svoju tacku gledista,a ako se tebi to ne svidja ti nastavi da verujes slobodno,jer ti ja nisam zabranio da verujes niti te osudjujem na bilo koji nacin,samo govorim zasto ja ne verujem u to

Primalna terapija mi se cini realnom zato sto se u njoj najvise paznje obraca na stvarne dogadjaje,na prave stresove,a ne na zivotnu filozofiju i na to sta i kako treba posmatrati da bi se videlo u pravom svetlu,svako posmatra stvari iskljucivo iz svog ugla,a terapeut je tu samo da mu ne dozvoli da odustane od toga i da ga tera da ide do kraja
primalna terap[ija ne traje nekoliko dana,niti se neko "baca u jamu primalnog bola" u nekoliko dana,vec svako ide onom brzinom kojom je u stanju,terapeut ne odredjuje kada ce se neko suociti sa svojim bolom,vec sam pacijent...primalna terapija prosecno traje oko godinu dana
koliko vidim ti ili nisi ni procitao primalni krik ili si ga zaboravio

a o ciljevima terapije...pa to da li je neko bolestan ne odlucuje drustvo i drustvene norme,jer su i one bolesne,mozda po nekom zvanicnom zakonu,ali normalan(zdrav)covek bi ionako trebalo da bude u stanju da se pridrzava zakona u dovoljnoj meri da ostane na slobodi,a to da li ce ga okolina smatrati normalnim,po drustveno prihvacenim pravilima ionako nebi bila njegova briga
Dakle covek sam treba da dijagnostikuje,tj da primeti da ima probleme...a svako to moze,nije tu potreban nikakav strucnjak
Drugo,covek koji kaze da je savrseno srecan i nema nikakvih problema zaista i nema potrebu da ga lece nikakvom terapijom,ni primalnom niti jogom niti bilo cime,pod uslovom da je zaista tako,da mi je zivot sredjen i da tako oseca,a da to nije maska...
Dakle nije mi jasna tvoja poenta u tom pitanju,ako je ta da dokazes da postoji tamo neko na svetu kome nije potrbna pomoc terapeuta,onda si uspeo,jer sigurno da postoji
A to sto ce neko nauciti da se prilagodjava novim stvarima i izvestiti se u izbegavanju toga da oseti povrede i bolove nije nikakav dokaz da mu ne treba terapija,vec nasuprot bas,moze biti dokaz da je vec debelo zaglibio ako moze sebe da ubedi da nijedan problem nije strasan i da se odlicno snalazi i "procesira" svoj bol umesto da ga oseca
A ti koji si naucio u svom zivotu da jedna terapija ne pomaze svima,tvrdis da pomaze dvema milijardama ljudi
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Lepo si rekao da svaki argument moze da se iskoristi kao protiv-argument. To si ti vrlo lepo iskoristio na par mesta. Samim tim je i takva vrsta prepiranja besciljna i kontra produktivna jer se gubi njen cilj. Da ne ulazim u detalje.

Za jogu si dobro primetio - definitivno je ne razumes - i zato sam ti i rekao da ne sudis. Svako ima pravo na misljenje, sdruge strane. Joga se ne bavi spajanjem sa visom silom niti govori o visoj sili, ne bavi se smirivanjem i umrtvljavanjem. Ovo zadnje je ono kako se u zapadnoj filozofiji obicno gleda na budizam - oni hoce samo da sede meditiraju i cekaju tamo neko prosvetljenje. Takav nacin gledanja na svet je i doveo da imas ljude koji glasaju za Busa, treaju zene da pokrivaju lice i ubijaju se izmedju sebe zato sto verujuu razlicite stvari.

Prica o mom super srecnom coveku ima svrhu bas da dovede to komentara koji si ti pomenuo - a sta ako je cela njegova prica samo maska njegovog bola? A STA ONDA - to sam ja i pitao. On umre srecan zajedno sa svojom maskom sa kojom je uspesno skrivao bol, bez svesti o istom. I opet postavljam pitanje - da li je njemu potrebna terapija i koja je svrha terapije uopste? Jer kada postavis takvo pitanje imajuci u vidu mog hipotetickog super-srecnog0-lika dolazis neminovno do pitanja - sta je cilj zivota? Da li je dovoljno da ljudi budu srecni, da li terapeuti pomazu ljudima da budu srecni i razumeju svoj bol, ili ih suocava sa bolom i onda ih ostavlja da se sami batrgaju?

Istocnjacka filozofija a narocito budizam se bavi bas tim iskonskim pitanjem - zasto ljudi pate, kako im pomoci da ne pate. Ta pitanja je Buda postavljao sebi za svog zivota i posvetio svoj zivot nalazenju tih odgovora. Meni se cini da je odgovor nasao i da su mnogi nasli odgovor na ista pitanja ziveci svoj zivot prateci njegov put. Da li je onda i Budi bilapotrebna psihoterapija jer je sam sebe zavaravao meditacijom i bezao od prave istine o bolu? Mozda je Janov mogao da mu pomogne?

Joga sa druge strane se prvo bavi fizickim telom (u dobrom delu svog ucenja). Uci ljude kako da razviju svesnost o istom. Oni koji zele malo vise od boljitka na fizickom planu mogu da se bave vezbama koji potpomazu razvoju svesnosti o povezanosti fizickog i necega sto bi grubo i netacno nazvali duhovnim (ja vise volim naziv energetskim ili psihofizickim). Naravno sve to kao i sve ostalo je teorija. Praksa zavisi od ljudi i njihovih poriva, zelja i projekcija. Ljudske prirode su razlicite a samim tim i nacin na koji razumeju ono cime se bave i sta se desava oko njih. Tu je i najveci problem joge - svako moze da je radi na drugi nacin, da je shvati na drugi nacin. Ali zar to nije sama ljudska priroda. To samo govori mnogo o nama kao nesavrsenim bicima a ne o metodu koga primenjujemo. Da iskoristim jednu kerecu poslovicu - ne postoje zli psi, postoje samo zli gospodari.

Jedina veza Joge sa ovom diskusijom je sto postoje vezbe u Jogi koje su vrlo slicne primalnoj terapiji i imaju isti cilj kao i primalna terapija. Ako procitas moje postove ponovo videces. Da li je Janov koristio ucenje Joge kao izvor ne znam - ali znam da drugi slicni likovi jesu. Neki od njih su se velicali svojim 'otkricem' i dobro ga naplatili, drugi su pak govorili istinito odakle je poreklo toga sto rade. Na primer Emil Kue i njegova cuvena sugestivna terapija, ili (ne)cuveni Silva metod (toliko popularan u napacenoj Srbiji za vreme sankcija). To su samo neki od mnogih primera. Ne treba ni spominjati Scot Pecka koji je svojim licnim terapeutskim iskustvom prakticno na kraju dosao na stazu Budizma i sada propagira vezbe meditacije po Americi i svetu (nista lose u tome, samo dajem kao primer).
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
da se ne zamaramo nepotrebnim krenucu od sreckovica,dakle ako je on lepo sebe ubedio da je srecan i to tako lepo oseca,a nema nijedan razlog objektivno gledano da bude srecan,mislis li da ce zaista uspeti sebe tako dobro da slaze i da ceo zivot prozivi u toj sreci,pa i da umre ubedjen kako je ceo zivot lepo i srecno proziveo?
E upravo se o tome radi,ja ne verujem da covek moze sebe da ubedi u to sa je srecan i da ne postoji bol koji mi je nekada nanet,ma koliko se trudio i ma kakve tehnike razvijao,ali recimo da ipak nekako poverujem u to,da poverujem da nam joga na primer moze pomoci u tome da sve te bolove zaista nikada i ne osetimo,da ostanu zakopani negde daleko od nas i da se osecamo srecnima bez njihovog izbijanja na povrsinu i uticaja na nasu podsvest,onda cu priznati da je ona jednako dobra terapija kao i primalna terapija,cak i mnogo bolja jer izbegavamo svo to mucenje i bol.Ako je tako nesto moguce.Ali ja cvrsto verujem da mi negde duboko u sebi znamo sta se dogadja i da ne zaboravljamo nista,verujem da nas sve to ceka,i da ce te povrede kontrolisati nas zivot sve dok ih ne iskopamo i ne osetimo punim intenzitetom bas onako kako smo trebali tada kada su nam nanete da smo mogli da podnesemo tada
Terapeut ne ostavlja ljude da se suoce sa svojim bolom i da se batrgaju sami,niti ih suocava sa njim i uci da budu srecni,on ih pusta da ga osete i posmatra njihov razvitak i povecanje izdrzljivosti i spremnosti za nove bolove koji cekaju svoj red
Ponovo cu reci da mi se cini da ti nisi ni procitao tu knjigu o kojoj je ovde rec,ili da te jednostavno nije zainteresovala dovoljno da obratis paznju..ili jednostavno namerno pricas onako kako to odgovara ne vezano za primalni krik

a skot pek ne propagira vise nista jer je mrtav
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Vidis ni sam znao za Scot Peck-a. Hvala na informaciji. Primalni krik sam citao - kao sto sam rekao davno. U glavi mi stoji koncept terapije i razlozi za nju ali ne mogu da komentarisem detalje. I da nije mi se preterano dojmila, mada me je odusevio Janov i to sto se usudio tako nesto da radi.

Ne ne i opet krivo. Sta ti je ljudski ego - nisi procitao ono sto sam ja napisao (ili hteo da napisem) vec ono sto si hteo da procitas. Derida dosta govori o tome u svojoj filozofiji ali nevemo o tome. Moj sreckomic nema ama bac NIKAKVE veze sa jogom i budizmom. Ove poslednje dve stvari imaju za cilj da te suoce sa bolom jer ti dizu svesnost o sebi samom i svemu sto nosis u sebi. Sreckovis je sa druge strane samo primer za diskusiju. Tvoj komentar na njega - "ja ne verujem da je to moguce" - nije bio odgovor na moje pitanje. Ja sam postavio hipotezu - bez komentara da li je ona moguca - to je nebitno. Bitno je pitanje - da li je tom coveku potrebna bilo koja terapija. Ako nije - onda mozemo da se slozimo da samo svako od nas moze da oceni da i mu nesto treba ili ne. Da li ce nesto postici iz izkusavanja te svoje potrebe je drugo pitanje. Ako je pak odgovor da je nasem sreckovicu potrebna terapija - pitanje stoji - zasto? Sta je onda svrha zivota - ako je cilj te terapije da coveka suoci sa bolom koji je on sakrio od sebe i odbaci svoju vestacku cauru srece da bi video istinu. Ja onda pitam sta je istina? Ko sebi moze da da za pravo da definise istinu za nekog drugog.

Sustina moje price je bas u tome sto je osnovni cilj Joge da razbija ljudske iluzije i projekcije i da ih priblizava njima samima i podize im svesnosti o svetu oko njih. Nije jos cilj da umvrtljuje kako ti to kazes. 

Pokusavam da ti kazem da pricamo o istim stvarima - ne postoji borba psihoterapija protiv joge. Postoje samo ljudska zelja ili ne-zelja da rade na sebi i shvate svoj cilj i sustinu. To je bar ono cemu ja sledim - da li ce nacin dostizanja tog znanja (nazovimo to znanjem) biti trotinet, pshioterapija, voodoo magija, bungi jumping - apsolutno nije bitno. Prvi korak na tom putu je osloboditi se predrasuda i iluzija. Ja se samo nadam da sam ja uspeo da bar malo okrnjim tvoju predrasudu o jogi i istocnim filozofijama.

Smile Smile - jedna tebi jedna meni - Ziv bio!   
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Niej ljudski ego nego upravo ono sto si ti napisao,pominjes hipoteticku stvar i ja ti dajem hipoteticki odgovor,ali ako govorimo o realnosti rekoh vec da ne verujem da je tako nesto moguce
Dakle,ako bi takav neko postojao,naravno da mu nebi trebala terapija jer nebi osecao nista od svega toga sa cime se inace treba suociti....ali takav neko ne postoji i zato kazem da je to moguce samo u nekim zamisljenim situacijama,jer mogu ja sada da predlozim hipotetickog coveka koji ima fotogorafsko pamcenje svega od kad se rodio,i sad se pitam hoce li uz pomoc joge uspeti da uskladi svoj zivot sa svim tim stresovima kojih se seca,ili ce to toga lakse doci primalnom terapijom?Ali posto si ti zaboravio o cemu se radi primalni krik i dosao si na ovu temu da napadas nesto sto nisi razumeo i da predlazes neke sopstvene metode(koje nisu tema),onda ne mozes ni da odgovoris.(a drugima govoris da ne kude konja kojeg nisu jahali)Kao sto rekoh,to da li si razbio moje "predrasude" o istocnjackim religijama nije ni najmanje bitno,jer je ovo jedna druga tema,a ako ne zelis o njoj da rsapravljas,ili zelis a nemas sta da kazes jer nisi upoznat sa istom,onda preskoci lepo propagiranje drugih terapija barem na ovoj temi,jer iako je ovo otvorena rasprava i svako misljenje je dobrodoslo,bio bi red da ono ima kakve takve veze sa primalnom terapijom sto tvoje bas i nema ako cemo iskreno
Ne smeta meni da se ti bavis cime hoces,niti sam rekao da imam nesto izrazito protiv toga ako tebi to pomaze...ja ovde samo zelim da procitam sta ljudi misle o primalnoj terapiji
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Da da - ljudska komunikacije me ponekad zaista zadivljuje.  Smile  Smiley 1

Sve jedno sta ja znam ili ne znam, sta "propagiram" ili ne. Voleo bih da vidim onog ko je pokrenuo diskusiju da kaze nesto na datu temu. Daj ajde svi ponesto da naucimo.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nepostoji nista novo da kazem sto Janov vec nije rekao u svojim knjigama. I mislim da bi  trebalo procitati pre nego kritikovati.
Ponavljam Primalna teorija nije edukacija.  Covek ima 3 nivoa svesti a "svesnost" o kojoj ti pricas je samo treci sloj. Vecina primalnih bolova nastaje na prva dva.
I nekako zanemaruje se sustina primalne terapije a to je bolest (neuroza) i kako ona nastaje. (nekako se vise zalazi o filozofiju sta je svrha zivota)
Ne postoji covek koji bezi od osecanja(bolova) i koji je srecan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:56:53
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.