Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tražim savet: Kako da pomognem nekome ko je teško depresivan?  (Pročitano 11088 puta)
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
sta god,nemojte u lazu
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Sendo 0000
ma, nisu oni za Lazu. Tamo idu ljudi sa ozbiljnim dijagnozama.

ovi su samo tesko bezobrazni! UUFFF!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@tasanavl
da bezobrazluk.neki ljudi,bliski,poverljivi,dragi i dobronamerni,mi kazu da sam stroga,da eto covek bolestan.
ma to je cista manipulacija,igra na kartu ljudskog sazaljenja i dobrote.ubedi ih da je nemocan.
ja znam "svoju krv",bezobrazan,i stojim iza toga.depresija da,samoziva manijakalna struktura da,ali to nije nemocan dusevni bolesnik nego lenj stvor koji nece da se bori za normalan  zivot.najteze je ostvariti obican normalan zivot.bekstvo u ludilo,samoubistvo i sl.manipulacije su najlakse.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4
Zastava Niš
OS
Linux
Browser
Mozilla
Pre svega, komentarisao bih postove tipa "to su takvi i takvi ljudi". Mi ne znamo šta se krije u duši takvog čoveka i ne bi trebalo olako da postavljamo "dijagnoze". Neko u njemu vidi sado-mazo, drugi histeričnu ličnost, treći žrtvu roditelja. A stvarnost je uvek mnogo kompleksnija. Ne treba da svodimo ljude na takve uprošćene predstave. Naravno da njegovi bližnji najbolje vide o čemu se radi, ali verujte da i oni mogu vrlo lako da pogreše. Iz onoga što je napisala tasanavi nisam siguran da li je u pitanju teatralno ponašanje, potreba da se oseti da je roditeljima stalo do mene, ili zaista samoubilačke tendencije. Treba biti izuzetno oprezan, jer ako dođe do najgoreg biće kasno za popravni.

Možda bi mogli bolje da procenimo kad bi nam opisala kako su ti navodni pokušaji samoubistva izgledali.

Ipak, po meni sigurno je da ta osoba ima neki problem i da je nesigurna. I treba joj pomoći. Odbacivanje može samo da pogorša stanje. Dakle, treba prihvatiti osobu onakvu kakva je i reći "dobro da vidimo u čemu je problem i da porazgovaramo o tome". Najbolje bi bilo kad bi vi uspeli da ga razumete, jer je to ono što on želi, a ako ga pošaljete kod pshijatra može da se iznervira još više.

Citat
koliko ja vidim,to bih pre nazvao bezobrazlukom.
depresivni ljudi ne kinje druge,vec su okrenuti iskljucivo sebi.
to se leci jakim radom (fizikala),i malo batina usput.
Jedino što sam siguran je da to nije bezobrazluk, a okrenutost sebi nije depresivnost već introvertnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


dead or alive you`re comin` with me

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3874
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@sita
pazi,ljudi pomazu onom ko place.
sto vise pokazujes sigurnost u sebe,u tom slucaju,
manje su sanse da ces biti shvacena.
kad mogu drugi da ``glume``,pa valjda mozes i ti.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@maho,
mislim da te nisam dobro razumela.
placemo svi mii ponekad u zivotu,zbog shvacenih ili ne shvacenih razloga.ja sam covek pesnik.razumem i onostranost dusevnog zivota i znam da je u svacijim ocima zivot isto-razlicita pojava.znam i da je tesko dovesti zivotni tok u normalu,posebno kod ljudi naseg mentaliteta i koji prolaze svo ovo cudo.imam razumevanja,ali nemam opravdanja za predaju negativnim pojavama.ok.negativno nas preplavi i mimo nase volje,ali sustina je boriti se za svoju zdravu dusu.
ne pricam o bolesnim osobama,vec o onima koji imaju dobru inteligenciju,dobro zdravlje i dobru poziciju za borbu.nikome od nas nije lako,bili bogati ili siromasni,to nije sustina ni merilo srece i uspeha.uspesan covek je onaj koji se ne predaje(sem Bogu),koji se uprkos svim nedacama bori.pa bore se za zivot i oni koji znaju da su oboleli i da im leka nema,a sto ne bi mlad i zdrav covek.nije sramota raditi i zziveti,ma sta.nekad smo ambiciozni a "karma" nam ne da da se ostvarimo.i sta odlucimo se za depresiju,samoubistvo ili nesto od tih uzasa.ne,nekad covek mora pristati na manje da bi dobio vise.
naci dusevni mir nije lako,ali jeste cilj.onda sve bude drugacije,svaka prepreka nije vise strasna i nemoguca vec je izazov i zadatak.
nadam se da nisam prestroga,jer sama sam prosla dugogodisnju borbu za svoj dusevni mir i razumem ljude koji pate,tesko je,ali mora-ne treba-mora se boriti.
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


dead or alive you`re comin` with me

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3874
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
htedoh reci-gledaj sebe.
pesnici lose prolaze,to je dokazano,valjda sto su dusevni.
ne valja ti to.
daj mu prst-uzme ti nogu,jel ti poznato?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.