Blu-ray za Xbox 360 iz Lite-Ona? Izvori bliski industriji tvrde kako proizvođač optičkih pogona Lite-On proizvodi Blu-ray pogon namijenjen ugradnji u Xbox 360. Prema istim navodima, Blu-ray pogon će moći samo čitati Blu-ray medije i ugrađivat će se u samu konzolu, umjesto da bude ponuđen kao USB dodatak kao što je bio slučaj s HD DVD-om. Novi optički pogoni trebali bi biti spremni za ugradnju u sljedeću verziju Xboxa 360 u drugoj polovici godine.
U Lite-Onu nisu željeli komentirati ove tvrdnje pozivajući se na zaštitu tajnosti svojih partnera. Microsoft je ranije odbacio navode kako će ponuditi Blu-ray pogon za svoju konzolu.
S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky je nastavak prošlogodišnjeg S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl, a nedavno je i zvaničnim putem objavljen datum kada će se ova igra naći na tržištu. Razvijen od strane ukrajinske firme GSC Game World, ovaj PC naslov će ugledati svetlost dana 29. augusta 2011 godine, a radnja Clear Sky dešava se pre događaja iz Shadow of Chernobyl. Radi se o igri u prvom licu u kojoj igrač ima ulogu misterioznog skupljača trofeja koji pokušava da dođe do radioaktivnog zemljišta a na tom putu se suočava sa raznim preprekama, počevši od paranormalnih aktivnosti i mutanata pa sve do oštre konkurencije.
Age of Empires III: The Asian Dynasties patch v1.01 Vesti - Igre | Autor Silard Šimon | 03 april 2008
Ensemble Studios je izbacio prvi patch za ovaj dodatak RTS naslovu Age of Empires III, dižući ga na verziju 1.01. Ispravaka je stvarno puno, i detaljan spisak za sve izmene nacija u igri možete pročitati u Word dokumetnu iz attachmenta, dok se patch može preuzeti ovde (15.4 MB).
I Ubisoft na Steamu Vesti - Igre | Autor Silard Šimon | 03 april 2008
Najnoviji Valve-ov partner je francuska izdavačka kuća Ubisoft, koji je od danas počeo distribuciju svojih naslova preko sistema Steam. Tako ćete od sada biti u mogućnosti da i na ovaj način kupite naslove kao što je Far Cry, ali i serijali Tom Clancy i Heroes of Might & Magic. Takođe su počeli sa pretprodajom dugoočekivane PC verzije Assassin's Creeda, koja izlazi 9. aprila.
Frontlines: Fuel of War patch v1.02 Vesti - Igre | Autor Silard Šimon | 03 april 2008
Kaos Studios je objavio najnoviju verziju patcha za FPS igru Frontlines: Fuel of War, koja je ovim dostigla verziju 1.02. Najviše pažnje je obraćeno na stabilnost igre, a ispravljeni su i propusti multiplayer dela. Patch možete preuzeti ovde (183.5 MB).
World of Warcraft patch v2.4.1 Vesti - Igre | Autor Silard Šimon | 03 april 2008
Izlazak poslednje "velike" verzije patcha Blizzardovog MMORPG kralja World of Warcraft je jedva prošao, a već nam stižu sledeće ispravke sa oznakom 2.4.1. Lista ubačenih izmena se nalazi u nastavku teksta, a patch se nalazi ovde (5 MB). Inače, 2.4 je bila i poslednja verzija patcha 2.x pre izlaska sledećeg dodatka Wrath of the Lich-King.
Hunter Tranquilizing Shot no longer incorrectly restricts use of other Hunter abilities in specific situations.
User Interface - Combat Log Only the last 300 combat log entries are now stored. Filter settings are now properly saved. Changing zones will no longer reload the entire log
Bug Fixes Fixed a sound engine error that was causing lock-ups on exit. Fixed a shader error that was causing kernel panics on Mac PowerPCs. Fixed a bug on Mac that was preventing the intro Cinematics from playing.
DUALSHOCK 3 Nakon podosta vremena i najava u Sonyju su konačno predstavili i za idući tjedan zakazali prve isporuke DUALSHOCK 3 kontrolera za PlayStation 3. Tako će se vibrirajući efekt poznat iz ranijih inačica Sonyjeveih konzola konačno moći osjetiti i na trećoj generaciji PlayStationa.
Razlike, osim vibrirajućeg efekta, između dosadašnjeg SIXAXIS kontrolera i DUASHOCK 3 gotovo i nema. Novi upravljač nudi kao i dosada upravljanje pokretima, bežično povezivanje, punjenje integrirane baterije USB kabelom ali i vibriranje tokom igranja.
Kako je vibrirajući kontroler pomalo kasno došao na tržište, igre koje trenutno pružaju vibriranje tokom igre mogu se gotovo izbrojiti na prste. Nove igre koje se nađu na tržištu, od sada će (ukoliko budu podržavale vibrirajući efekt) nositi i posebnu oznaku. Budući vlasnici morat će na konzolu instalirati i posebnu zakrpu. Očekivana tržišna cijena je 60 dolara.
Najavljen Tom Clancy's HAWX Premda smo svojedobno pisali kako se šuška da će Ubisoft nakon kupovine intelektualnih prava za ime Toma Clancyja vjerojatno najaviti kakav MMO, jučer nas je spomenuta izdavačka kuća iznenadila objavom Tom Clancy's HAWX-a.
Riječ je o avio-simulaciji smještenoj u 2012. koja nas stavlja u ulogu pilota zaposlenog u privatnoj vojnoj tvrtki u kojoj nas očekuje preko pedeset suvremenih zrakoplova opremljenih najmodernijim vojnim sustavima, pa čak i onima koji su još uvijek u stadiju ispitivanja.
Sama kampanja podržava kooperativnu igru do 4 igrača, dok će se u klasičnim deathmatchevima sukobljavati do 16 igrača. Tom Clancy's HAWX bi trebao biti objavljen ove jeseni za Xbox 360, PlayStation 3 i PC.
PC bez Maddena 09 Prošlog je tjedna Electronic Arts najavio novo izdanje similacije američkog nogometa Madden NFL 09 koje bi se trebalo pojaviti 12. kolovoza na tržištu. Zbog velike pompe, izostanak PC-ja kao jedne od planiranih platformi prošao je prilično neopaženo, no kad su se strasti stišale, bilo je vrijeme da netko objasni razlog takve odluke.
To je ovih dana učinio Peter Moore na svom službenom blogu koji kaže kako je PC za EA Sports preveliki izazov, budući da većinu njihove publike predstavljaju vlasnici konzola, konkretno PlayStationa 3, Xboxa 360 i Wiija. Zbog toga su ove godine odlučili izostaviti nekoliko igara s PC-ja, tako da uskoro možemo očekivati još neke neugodne vijesti iz EA Sportsa.
Obama proziva roditelje Američki senator Barack Obama planira pokrenuti gomilu reformi ukoliko bude izabran za Predsjednika SAD-a, među kojima je jačanje roditeljske uloge u odgoju djece. Izjavom kako vlada i njezini činovnici ne mogu napraviti sve, Obama se već u par navrata obratio roditeljima sa zamolbom da ugase televizore i uklone video-igre aludirajući na roditeljski nemar i činjenicu da je upravo televizijom i igrama najlakše kontrolirati djecu.
Malodobnici pri tome često upijaju sasvim krive predodžbe o stvarnom svijetu, dok ocjenama nadležnih službi o podobnosti sadržaja televizijskih emisija i igara malo koji roditelj uopće pridaje pažnju i nemaju pojma što im djeca igraju ili gledaju.