Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:44:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dali je Isus sin Boziji?  (Pročitano 21193 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S7
Ne samo da nemas namjeru da raspravljas i da pises duge postove, nego nemas mogucnosti, ja ne studiram teologiju pa imas sto sta da naucis od mene kroz moja izlaganja ovde. Vjerujem da su mnogo jaca nego sva tvoja predavanja u tom selu koje se zove Foca!

Sto se tice pravoslavlja (citaj krivoslavlja) i tu mogu da te poducim a na navedene linove ne treba da idem, sto se svega toga tice mogu da ti budem profesor, ja ovde vecinom raspravljam sam sa vas mnogo o vasim temama, temama vase vjere u koje ste ubjedjeni a o kojma nemate nikakvog ama bas nikakvog pojma, znaci na vasem sam terenu sto se tema tice, bujrum moje tvrdnje mozes samo da pobijes svojmi jacim tvrdnjama ao ih imas !

Ako zelis samnom da diskutujes na bilo koju temu potrebni su ti dokazi jer takvu suplju pricu sto prosipas kroz svoje postove (ne samo ti nego mnogi..) mozes da prospes na ispitu tamo za neku bjednu sesticu, kod mene nebi imo ni 6!

Uci se da stanes iza rijeci prije nego je kazes!

Ja bih ti preporucio,kad si toliko mudar da se osvrnes na jednog cuvenog filozofa koji je rekao"Ja znam da nista ne znam",i malo spusti lopticu.Koje si ti "argumente" izneo covece ,ti samo vadis stivo iz starog i novog zaveta ......nista drugo.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
... Saint Paula (Pavleta) koji nije ni vidio Isusa.
Savle, gonitelj Hrišćana je imao susret sa Hristom Isusom i to je dovelo do radikalne promene (na bolje). On sam, kao Apostol Pavle, piše o tome, a i sveti Luka o tome piše u Delima Apostolskim.
Lično mi je drago da i sada postoji mogućnost da se susretnemo sa Vaskrslim Hristom (u molitvi, u svetoj pričesti...) i da susret sa Njim menja nas na bolje.
Meni takva promena treba.

Ne mogu ti reći da li se može neko susresti sa Muhamedom a.s.v.s. koji nije vaskrsao, niti (kroz njega) sa Alahom,
jer ja ne čitam muslimanske knjige.

Najiskrenije se nadam da ti intimno osećaš da nisi ... kakav bi mogao biti i da želiš da budeš promenjen na bolje.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava Mostar, Islamska drzava BiH
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N90
@nemam pojma

Isa a.s. je cist od tih stvari sto mu pripisujete, mi ne robujemo mrtvim niti ih trazimo za posrednike izmedju Boga i covjeka, Mi svaki dan po 5 puta uspostavljamo direktnu vezu sa Gospodaom nebesa i zemlje sto je ispravno! Ti idi preko nekoga a ja idem direktno, meni ne treba posrednik!

@Herros

Komsija moji argumenti ne trebaju pod navodnike, taj  tvoj post bi treba da stavi pod njih. Izvoli podastri ono sto imas ako ista imas!
IP sačuvana
social share
“Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava Mostar, Islamska drzava BiH
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N90
SIN BOZJI

Rijec "sin" po krshcanskom govoru "Sin Boziji" ne moze imati svoje stvarno znacenje, jer je pravo znacenje rijeci "sin", u svim jezicima svijeta, onaj koji se rodio od dva roditelja, a to je u slucaju Isusa, neka je na njega mir, nemoguce. To znaci da se u tom izrazu radi o metafori, cije je znacenje: "dobar i bezgrijeshan covjek" Dokaz tom metaforickom znacenju su vojskovodje stotnika, navedene u Markinom i Lukovom Evandjelu:


Evandjelje po Marku biljezi:

<< A kad satnik koji stajashe njemu nasuprot vidje da tako izdahnu, rece: "Zaista, ovaj covjek bijashe Sin Bozji!">> (15:39)


A u Lukinom Evandjelju se kaze ovako:

<<Kad satnik vidje shto se zbiva, stane slaviti Boga: "Zbilja, covjek ovaj bijashe pravednik!">> (23:47)

Tako je kod Luke rijec, "pravednik" zamjenila Markov izraz "Sin Boziji". I ak ose zanemari to shto se protivurijecje imedju ova dva izraza desilo zbog kontinuiranog iskrivljenja evandjelja, s cilje da se dokaze bogolikost Isusa, neka je na njega mir, ako se pretpostavi da su oba ispravna, tu u njima postoji dokaz da je, pravednog i dobrog covjeka, dopushteno usloviti sa "Sin Boziji", tim prije shto je stotnik vec na dva mjeseca iza Isusa rekao da je covjek.

U Evandljeljima se mimo Isusa, mir njemu, izrazom "Sin Boziji". oslovljavaju i mnogi drugi dobri ljudi, kao ahto se pocinioc zla naziva "sinom sotone"


U Matejevom Evandljelju se kaze:

<<Blago mirotvorcima: oni ce se sinovima Bozjim zvati!>> (5:9)


<< A ja vam kazem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone
da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kisha pada pravednicima i nepravednicima.>> (5:44 - 5:45)


Iako je, prema predhodnoj recenici, Isus, mir neka je na njega, miroljubive i dobre nazvao "sinovima Bozijim", a boga oslovio sa Otac.

U razgovoru izmedju Isusa i jevreja, zabiljezeno u Ivanovom Evandjelju:

<< Vi cinite djela oca svojega." Rekoshe mu: "Mi se nismo rodili iz preljuba, jedan nam je Otac - Bog."
Rece im Isus: "Kad bi Bog bio vash Otac, ljubili biste mene jer sam ja od Boga izishao i doshao; nisam sam od sebe doshao, nego on me posla.
Zashto moje besjede ne razumijete? Zato shto niste kadri slushati moju rijec.
Vama je otac djavao i hoce vam se vrshiti prohtjeve oca svoga. On bijashe covjekoubojica od pocetka i ne stajashe u istini jer nema istine u njemu: kad govori laz, od svojega govori jer je lazac i otac lazi.>> (8:41 - 8:44)

Jevreji tvrde da su sinovi Boziji, tj. dobri Allahu pokorni, a Isus, neka je na njega mir, im uzvraca da su lazci i sotoni odani i da su njegovi sinovi; a on je samo lazac i otac lazova. A otac im, u doslovnom smislu rijeci, bez sumnje, nije ni Bog ni sotona. Zato se mora prihvatiti metaforicko znacenje tih izraza. Nuznost ovakvog razumjevanja potvrdjuju mnogobrojni odlomci. U njih spadaju i slijedeci odlomci:

Prve Ivanove Poslanice:

<<Tko cini grijeh, od djavla je jer djavao grijeshi od pocetka. Zato se pojavi Sin Bozji: da razori djela djavolska.
Tko god je rodjen od Boga, ne cini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne moze grijeshiti jer je rodjen od Boga.
Po ovom se raspoznaju djeca Bozja i djeca djavolska: tko god ne cini pravde i tko ne ljubi brata, nije od Boga.>> (3:8 - 3:10)


<<ljubljeni, ljubimo jedni druge jer ljubav je od Boga; i svaki koji ljubi, od Boga je rodj i poznaje Boga.>>
(4:7)

<<Tko god vjeruje: "Isus je Krist", od Boga je rodjen. I tko god ljubi roditelja, ljubi i rodjenoga.
Po ovom znamo da ljubimo djecu Bozju: kad Boga ljubimo i zapovijedi njegove vrshimo.>> (5:1 - 5:2)


Poslanice Rimljanima:

<<Svi koje vodi Duh Bozji sinovi su Bozji.>> (8:14)

Ovo bi se moglo moglo protumaciti kao: "Svi koje vode/bodre andjeli su dobri ljudi." Rijec Duh ili u arapskom Ruh znaci dusha, kao i nevidljiva duhovna bica, a to su andjeli. Pisao sam o tome na topicu "Kontradikcije u Kur'anu".


Poslanice Filipljanima:

<<Sve cinite bez mrmljanja i oklijevanja
da budete besprijekorni i cisti, djeca Bozja neporocna posred poroda>> (2:14 - 2:15)

I, bez sumnje, niko od pomenutih u ovim citatima nije u doslovnom smislu rijeci dijete Bozije, pa je nuzno prihvatiti figurativno znacenje. U knjigama starog zavjeta se, u tom kontekstu pominje izraz "Sin Boziji, a "Otac" sa znacenjem Bog, na nebrojenim mjestima.

U Evandljelju po Luki se za poslanika Adama kaze da je Sin Bozji:

<<Enoshev, Shetov, Adamov, Bozji.>> (3:38)
IP sačuvana
social share
“Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Ne samo da nemas namjeru da raspravljas i da pises duge postove, nego nemas mogucnosti, ja ne studiram teologiju pa imas sto sta da naucis od mene kroz moja izlaganja ovde. Vjerujem da su mnogo jaca nego sva tvoja predavanja u tom selu koje se zove Foca!

Sto se tice pravoslavlja (citaj krivoslavlja) i tu mogu da te poducim a na navedene linove ne treba da idem, sto se svega toga tice mogu da ti budem profesor, ja ovde vecinom raspravljam sam sa vas mnogo o vasim temama, temama vase vjere u koje ste ubjedjeni a o kojma nemate nikakvog ama bas nikakvog pojma, znaci na vasem sam terenu sto se tema tice, bujrum moje tvrdnje mozes samo da pobijes svojmi jacim tvrdnjama ao ih imas !

Ako zelis samnom da diskutujes na bilo koju temu potrebni su ti dokazi jer takvu suplju pricu sto prosipas kroz svoje postove (ne samo ti nego mnogi..) mozes da prospes na ispitu tamo za neku bjednu sesticu, kod mene nebi imo ni 6!

Uci se da stanes iza rijeci prije nego je kazes!

Moliću da ne vredjaš forumaše i ljude pravoslavne vere.  Smile

Drugo, znam mnoge ljude islamske vere, nijedan me nikada nije ubedjivao da ja ustvari ništa ne znam o hrišćanstvu i da je ono što su nas učili naši stari glupost. Ti time gaziš neke normalne ljudske osobine - poštovanje,razumevanje,moral...a to te islam sigurno ne uči. Takav si čovek- svoju poštuješ tudju ne poštuješ i preokrećeš. Ili se malo više obrazuj o hriščanstvu ili o toj veri nemoj ni da diskutuješ.
Još jednom li pročitam reči ''šuplja priča'' ima da se ozbiljno razbesnim, a to neće valjati. Smile

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava Mostar, Islamska drzava BiH
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N90
Rekoh ja predlazem ovo:

- Vas ima ovde 3000 a ja sam sam izgleda pa bi najbolje bilo da se svi u usrdno pomolimo Bogu i prizovemo Bozije prokletstvo na onoga ko govori neistinu MOZE LI?

"A onima koji se s tobom budu o njemu raspravljali, nakon što ti je vec znanje o tome došlo, ti reci: “Hodite, pozvacemo sinove naše i sinove vaše, i žene naše i žene vaše, a doci cemo i mi, pa cemo se usrdno pomoliti i Allahovo prokletstvo na one koji neistinu govore prizvati!” (Ali-Imran, 62)

Ja molim Allaha s.w.t. da da prokletstvo onome koji govori neistinu! AMIN
IP sačuvana
social share
“Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@nemam pojma

Isa a.s. je cist od tih stvari sto mu pripisujete, mi ne robujemo mrtvim niti ih trazimo za posrednike izmedju Boga i covjeka, Mi svaki dan po 5 puta uspostavljamo direktnu vezu sa Gospodaom nebesa i zemlje sto je ispravno! Ti idi preko nekoga a ja idem direktno, meni ne treba posrednik!


Žao mi je što tako misliš.
Naime, Hristos Isus je vaskrsao i živ je.

Takođe, On Jeste Bog, tako da molitve upućene Njemu, dolaze gde im mesto jeste.
(Uzgred, molitve upućene njemu - čak i to inicira Gospod Isus, jer mi ne znam kako i za šta treba da se molimo.)

Ja znam da se ti klanjaš 5 puta dnevno, i verujem da se moliš Bogu i više od tih 5 puta, jer svaka tvoja misao je Bogu poznata, a koliko samo puta dnevno ti poželiš ovo ili ono... A to jesu molitve srca tvoga!

I pametno zboriš - ne trebaju nam posrednici između nas i Boga Jedinoga!

Premda, mislim da se Bog, Koji je Dobri Otac, neće ljutiti na one koji ne idu direktno kod Njega, već - kako ti reče - preko posrednika. Ne ljuti se kada naiđeš na takve, već ih pomeni jednom tokom onih 5 klanjanja! I videćeš preobražaj!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Piši o svojoj veri... a tih 3000  će te slušati i komentarisati. A slušaj hrišćane kada ti govore da o  njihovoj veri učiš pogrešno, čitaj ono što pišu...niko te ne tera da to prihvatiš ali nemoj ni da izokrećeš. To mnogi hoće da ti kažu, ali ih ti ne čuješ.
Lepo je čuti drugačije mišljene, vredjanja su ovde nepoželjna.
Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava Mostar, Islamska drzava BiH
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N90
Pa kako se ti osudjujes po nekoliko puta se javljati na ovu temu a jos uvijek odgovor nisi donio ?

Pa ja sam naveo iz biblije citate,a ne iz romana!

Objasni kontradiktornost, ako pripadas krscanstvu !
IP sačuvana
social share
“Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa kako se ti osudjujes po nekoliko puta se javljati na ovu temu a jos uvijek odgovor nisi donio ?
Pa ja sam naveo iz biblije citate,a ne iz romana!
Objasni kontradiktornost, ako pripadas krscanstvu !

Kome kažeš?
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:44:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.