Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 14:06:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Господ говори човеку  (Pročitano 15404 puta)
05. Mar 2006, 01:00:44
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Да ли си ти кад год размишљао сине, да све што се дотиче тебе, дотиче се једновремено и Мене, јер све што се тебе дотиче, дотиче се и зенице ока Mога. Ти си драг у очима Мојим, бесцен, и Ја сам те заволео, па је за Mене нарочито задовољство да те васпитавам.

Кад те искушења сколе и непријатељ навали као река, знај да то од Мене долази, да твоја немоћ осећа потребу за Мојом силом, и да си сигуран само онда када се Ја борим за тебе. Ако се налазиш у тешким приликама, међу људима који те не разумеју, који не воде рачуна о томе шта ти је пријатно, који те одбацују, то од Мене долази.

Ја сам Бог, који управља приликама. Ти се ниси сличајно нашао на своме месту. То је баш оно место које сам ти Ја одредио. Молио си Ме да те научим смирености, па ево, види: ставио сам те у ону средину, у ону школу, где се та лекција учи. Твоја средина и људи који живе са тобом, само испуњавају Моју вољу. Ако се налазиш у новчаној оскудици, тешко везујеш крај с крајем, то од Мене долази, јер Ја располажем материјалним средствима. Ја хоћу да Ми се ти обраћаш и да зависиш од Мене. Моје резерве су неисцрпне. Ја хоћу да се увериш у верност Моју и истинитост Мојих обећања. Да се не догоди да ти могу рећи у твојој невољи: "Ви нисте веровали Господу Богу вашем." (5 Мојс. 8,12-13) Aко преживљујеш ноћ бола, ако си одвојен од својих блиских, то од Мене долази. Ја сам Утешитељ и Исцелитељ болести, ја сам то допустио да би Ми се обратио и да би у Мени пронашао вечну утеху.

Ако си се разочарао у своме пријатељу, у некоме коме си открио своје срце, то од Мене долази. Ја сам допустио да се разочараш, да би показао да је Господ твој најбољи пријатељ. Некоме морамо поклонити срце, али ако то срце поклонимо некоме на земљи, сви нас могу повредити.

Ја хоћу да Ми ти све приносиш и да ми се повераваш. Неко те је оклеветао. Препусти ту ствар Мени и приклони Ми се, прибежишту своме, да би се избавио од злог језика. Ја ћу изнети твоју истину на светлост дана и доказаћу твоју невиност.

Ако су се твоји планови срушили, ако си клонуо душом и телом, то од Мене долази. Ти си правио планове и износио их Мени, да их Ја благословим, али Ја хоћу да ми ти препустиш да располажем приликама твога живота. Тада ће одговорност за све пасти на Мене. Јер је она за тебе сувише тешка и ти сам не можеш изаћи с њом на крај.

Ако су те неочекивано снашле животне невоље и ако ти је туга испунила срце, знај, то од Мене долази. Ја хоћу да твоје срце и твоја душа увек буду ватрени пред очима Мојим и да именом Мојим побеђујеш сваку малодушност. Ако већ дуго не добијаш вести од оних које волиш, па по својој малодушности падаш у очајање и ропћеш, то од Мене долази. Кроз патњу твоје душе, Ја испитујем јачину твоје вере у Моја обећања и силу и снагу твоје молитве за ближње. Јер ти њих ниси препоручио покрову Моје Пречисте Мајке, нити си препустио бригу о њима Мојој очинској љубави.

Ако те је снашла тешка болест - пролазна или неизлечива, па си прикован за болесничку постељу, знај да то од Мене долази. Ја хоћу да Ме ти у својој телесној немоћи још дубље упознаш. Хоћу да не ропћеш што ти је послато искушење и да не испитујеш Моје непроницљиве планове за спасење људских душа, него да се с поверењем препустиш Мени и дођеш под Моје окриље.

Ако си маштао да учиниш неко нарочито дело ради Мене, а уместо тога пао си у болесничку постељу и онемоћао, знај да то од Мене долази. Кад си био здрав, био си презаузет својим пословима и твоје мисли су биле далеко од Мене. Сети се да су се неки од најбољих Мојих сарадника удаљили од светских послова да би у миру научили да се непрестано моле. Ако си неочекивано позван да заузмеш неки тежак и одговоран положај, иди прихвати се и ослони се на Мене. Ја ти поверавам тај задатак, јер те је зато благословио Господ Бог у свим делима твојим, у свему што будеш радио својим рукама.

Данас ти дајем овај сасуд јелеја, савет Свете Животворне Тројице. Користи се њиме слободно дете Моје. Сваку тешкоћу која искрсне, сваку увредљиву реч коју примиш, сваку сметњу у твом раду која би могла да те ожалости и обесхрабри, сваку своју немоћ и неспособност – помажи овим јелејем. Сећај се да је свака невоља Божија поука, прилика да се нечему научиш. Свака оштрина ће отупети да се ти не позледиш. Стога усади у срце своје речи које Сам ти данас објавио – ТО ОД МЕНЕ ДОЛАЗИ. Јер ово за тебе није само реч, но то је живот твој!

Јеремонах Серафим Роуз
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.11
@ costa
E ovo je stvarno dobro,stvarno istice sustinu,iako na momente cini mi se agresivna,sta mislis?E ako znas nesto o ovom jeremonahu Rouzu napisi nesto interesovalo bi me i samo nastavi da stavljas na post ovakve stvari,tako dosta pomazes ljudima,nekima da ucvrste veru nekima da je spoznaju,ziv bio!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a jeste li vi sigurni da to nije
teshka jeres kad neko uzima
sebi za pravo da saopshtava neshto
u ime boga ? Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Htijenje da se govori u ime boga: tako je rodeno zlo! iskonsko zlo! to je rak-rana na tijelu covjecanstva!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.11
@bf_109_g_6
Nije batice,zato sto ''ne uzima on sebi za pravo",nego Bog govori kroz njega kao i kroz sve ostale svece... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@bf_109_g_6
Nije batice,zato sto ''ne uzima on sebi za pravo",nego Bog govori kroz njega kao i kroz sve ostale svece... Smile

otkud ti znash da je on svetac,mozda to
iz njega govori djavo ... Smile Smile Smile Smile
na kraju krajeva ,bog valjda moze sam da
govori za sebe ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.11
@bf_109_g_6
Bog se javlja kroz ljude...jer jednostavno kada bi se on pojavio i svi ga videli gubi se osnovna ideja koja je gore i recena...a nije je djavo napisao jer su ovo reci utehe koje coveku koji se bori protiv zla i u najtezim trenucima daje snagu da istraje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ti dokazujesh da ovo dolazi od
boga , tako shto verujesh da
dolazi od boga .

ali razmisli malo: da li bi
bog stvarao choveka ako je
hteo da chovek potpuno zavisi
od njega?

razmotri malo pretpostavku da
ovo dolazi od djavola ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
@jelen
Serafim-Judzin Rouz(Eugene Rose) 1934-1982
Amerikanac,jeromonah Ruske Zagranicne Crkve,jedan od veoma postovanih novijih otaca.Podvizavao se sumama severne Kalifornije nekoliko km od sela Platina pa je poznat i kao Serafim platinski...
Na ovoj crno-beloj slici je vec upokojen,ali radost na licu se ocitava...
(usput, nisam znao da je to on pisao?)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

serafim-rouz.jpg
(24.58 KB, 480x868)
serafim.jpg
(22.02 KB, 480x668)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.11
@bf_109_g_6
ja tebi to ne mogu dokazati,mozes samo ti sam sebi...ja ne dokazujem,ja verujem,osecam i znam da je to od Boga jer znam da mi pruza utehu i uliva snagu da nastavim da se borim i da cvrsto verujem u istinu,u Hrista;moze tebi neko 100 redova ispisati ali dok ne pokusas sam nemoguce je shvatiti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 14:06:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.