Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:56:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biznis logistika  (Pročitano 28369 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 226
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Kako da registrujem teretanu, i koliko to kosta? Inace ja imam vec jedno preduzece registrovano( za proizvodnju trgovinu i usluge) na moje ime, ako to nesto znaci.

Sto se tice crne gore oni za turizam prirodno imaju fenomenalne uslove, inace cujem da se infrastrukturno malo razvijate, ali ne bas prebrzo. Poslednji put sam u cg bio pre 7 god., i vas najveci problem tamo (tada) je bio tretiranje turista, i infrastruktura, od losih puteva, aerodroma, pa do toga da npr u igalu kanalizaciju ispustaju u plicak. Takodje mi nije jasno zasto Cg ne investira novac u zimski turizam, jer prirodno imaju jednak potencijal za zimski kao i za letnji turizam, a od toga bi mogla da zivi i drzava (kada nije leto) a i gradjani koji ne zive na moru.Pozdrav

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia N95 8GB
mozes i u okviru preduzeca, a mozes i kao fizicko lice da registrujes kao pruzanje usliga zabave i relaksacije(tako nesto)...
zavisi sta ti se vise isplati. ako ti placaju preko racuna zgodnije je u okviru preduzeca(u tvom slucaju vec postojeceg), ako ces kes onda kao preduzetnik.
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 242
Zastava Bosna i Hercegovina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo mene interesuje, dali neko ima ideju za neki posao, biznis, ili sta vec sa pocetnim kapitalom od 5000 evrosa? Dali se sa tim parama moze krenuti u neke trange-frange u cilju uvecavanja tog kapitala? Mozda kupovina nekih deonica perspektivnih firmi cija je trenutna cena niska? Dali je to uopste dovoljno para da bi se razmisljalo o necemu drugom osim o potrosnji?
To je odličan kapital za početak trgovine na berzi. Kažu stručnjaci.
IP sačuvana
social share
Muhammed, alejhi-selam: "Najbolji čovjek je onaj ko koristi ljudima, najlošiji je onaj ko im štetu nanosi."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia N95 8GB
Citat
To je odličan kapital za početak trgovine na berzi. Kažu stručnjaci.
platila baba dinar da udje a dva da izadje....
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia N95 8GB
transport brodom....
birajte forvardera (agenta) za prevoz kontejnerom. nisu kod svih cene iste, kako transporta tako dangube (lezarine).
generalno, lezarina je uracunata u cenu za prvih 15 tak dana boravka u luci prispeca.
zavisno od kolicine robe koju tovarite, uzimate kontejner od 20 fita(30m3),40 fita (60m3) i 40 fita hi cube(67m3)
dokument koji "prati" robu zove se bill of lading (tovarni list) ili skraceno B/L. B/L generalno glasi na donosioca (to order)
ko ga donese njegova roba. to je iz razloga sto je roba na brodu predmet trgovine, tako da u principu vi mozete da je prodate a da ona fizicki nije ni stigla u luku, onda taj neko moze da je proda dalje itd.
na B/L stoji tezina (bruto), broj koleta(paleta ili kutija) i samo uopsteno koja je roba u pitanju. i b/l i fakturu dobijate postom (dhl ili nesto slicno). vrlo je bitno da se broj koleta iz b/l slaze sa cinjenicnim stanjem jer se roba razduzuje koletarno a ne po kilazi. (oce malo da se djida sa kilazom Smile)
kad preuzimate robu u luci...... ili tovarite kontejner na kamion ili vrsite pretovar iz kontejnera u kamion(sve ima svoje  Smile
robu oslobadjate kod predstavnika agenta u svom gradu/zemlji i vrsite oslobadjanje iste na speditera koji ce vam je uputiti tamo gde vi kazete(saljete mu pisane instrukcije-koji granicni prelaz, ko je spediter na granici, mesto carinjenja) i saljete mu kopiju fakture na mail/fax.
ako agent nema predstavnika, pa snadjite se....(saljite dhl-om)
da bi znali kada vam stize brod, svaki agent ima svoj sajt, udjete na sajt. ukucate ili broj kontejnera ili broj b/l.....
a najbolje da kopiju b/l posaljete spediteru, jer od dolaska broda do trenutka kad vam je kontejner na raspolaganju prodje par dana.


mozda nekom zatreba...
« Poslednja izmena: 06. Jun 2007, 12:27:30 od zero1 »
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 70
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 3200
vidim da zamire tema, pa reko da pripomognem!  Smile

jel zna neko šta mi sve treba od papira za uvoz vrata iz kine?  Smile

ne mogu ništa da nađem na netu na domaćim sajtovima. na stranim, naravno, ima, ali nisamsiguran da li mi je sve to dovoljno za carinjenje robe  Smile

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:56:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.