Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: STOP! policijskoj brutalnosti  (Pročitano 56313 puta)
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
I gde je sad unutrasnja kontrola,kako gradjanska tako i policijska Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
A kada nalete na prave krimose samo sto se ne izljube s' njima.
IP sačuvana
social share
Recite ne drogama, budite cenjeni gospodin alkoholicar!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Dečja svađa završena pesnicama i pretnjama oružjem

Policajac pretukao dečaka

Pripadnik požarevačkog SUP-a ošamario četrnaestogodišnjaka, a zatim ga udario pesnicom u glavu. Otac maloletnika krenuo da se razračuna, usledilo potezanje pištolja
KRAGUJEVAC - Policajac požarevačkog SUP-a, Mladen Đ. pretukao je četrnaestogodišnjeg N. S. iz Kragujevca. Roditelji tvrde da je policajac dete najpre ošamario, a onda ga je pesnicom udario u glavu. Otac dečaka je koji minut kasnije otišao da se razračuna sa njim, pa je došlo i do tuče. Policajac je pretio da će pucati, na šta mu je Predrag S. zapretio pištoljem.

Četrnaestogodišnji N.S. kaže da je sve počelo kada se grupa od dvadesetak klinaca sukobila sa jednim Romom.
- Igrali smo se na platou kod zgrada, kao i svake večeri. Tu se okupi cela ekipa iz naselja Stanovo. Bilo je oko osam sati kada se to dogodilo. Jedan Rom je psovao dečake, a oni su nasrnuli na njega. Ja sam mu šutnuo bicikl, nisam se tukao. Policajac ima trafiku kod zgrada, dva metra od platoa gde se igramo. Izleteo je iz trafike i naleteo ne mene. Udario mi je šamar. Ja sam počeo da se branim, kažem mu da nisam kriv, a on me udari pesnicom u glavu. Oko me je odmah zabolelo. Pobegao sam i rekao da ću da dovedem oca, a on mi je rekao: "Dođite, da bijem i tebe i njega!" - priča dečak.

N. S. je otišao kući i požalio se roditeljima. Njegov otac Predrag kaže da je uzeo pištolj i izleteo napolje.
- Pozvao sam ga da izađe da bije mene, a ne maloletno dete. On mi kaže da ne prilazim jer ima pištolj. Kad je izašao držao se za futrolu, a ja izvadim i repetiram- prazan pištolj. Kažem mu: "Pucaj, ne plašim se ja!", priđem i udarim ga pesnicom. Onako kako je on udario moje dete za koje sam spreman život da dam. Pa ko je bre taj koji sme da digne ruku na moje dete? On ima samo četrnaest godina. Na njemu se junači - ogorčen je otac Predrag, poznati kragujevački vulkanizer.

Policija, koja je nedugo posle svađe stigla na lice mesta, Predragu je oduzela pištolj koji je, tvrdi, bio bez okvira i municije. Obojica su završili u stanici ovdašnjeg SUP-a.
- Kragujevački policajci su svoj posao odradili pošteno i profesionalno, kaže Predrag.

- Ja se jesam pobio s njim i vadio pištolj, za to sam spreman da odgovaram! Kako zakon kaže. Ali neću da dozvolim da ovaj što mi je dete udario pesnicom u glavu prođe nekažnjeno. Pa neka je policajac po sto puta. Teraću ga do Vrhovnog suda - poručuje otac.

Majka Vera kaže da su dečaka odveli kod lekara oko jedanest uveče, kad se muž vratio iz stanice. U lekarskim nalazima piše da je četrnaestogodišnji N.S. zadobio udarac tupim predmetom u predelu desnog oka i slepoočnice. Nije gubio svest, ali je bio uplašen. Oko ga je bolelo nekoliko dana, a roditelji kažu da je doživeo veliki stres. Majka je očajna, kaže da je svesna da su pubertetlije nestašne, ali da niko, pa čak ni roditelji, nema pravo da ih maltretira i tuče.
Porodica najavljuje i privatnu tužbu protiv Mladena Đ. iz Prizrena, radnika SUP-a Požarevac, koji je pretukao njihovo dete.

Kragujevačka policija preduzela je sve mere protiv učesnika u ovom događaju, potvrđeno nam je u SUP Kragujevac. Protiv oca dečaka biće podneta krivična prijava zbog neovlašćenog nošenja oružja i zato što se tokom svađe mašio pištolja. Protiv policajca će biti podneta prekršajna prijava, a predmet će biti prosleđen kolegama iz Požarevca gde je Mladen Đ. i zaposlen.
Da li će požarevački SUP pokrenuti disciplinski postupak protiv svog radnika, još uvek nije poznato.


Izvor: Glas Javnosti \ O. Jeremić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
Policajac pesničio dete
M. Đ. iz požarevačkog SUP, usred dana, na igralištu u Kragujevcu pretukao maloletnog N. S., a posle se potukao s dečakovim ocem

Kragujevac - Policajac požarevačkog SUP M. Đ. pretukao je četrnaestogodišnjeg N. S. iz Kragujevca usred belog dana na igralištu! Dečakovi roditelji Predrag i Vera tvrde da je policajac najpre ošamario njihovog sina, a potom udario dete pesnicom u glavu! Maloletni N. S. tvrdi da je, ni kriv ni dužan, dobio batine, od kojih mu je povređena slepoočnica jer je policajac "krenuo u napad" kad su klinci, njih dvadesetak, zadirkivali jednog Roma, "koji ih je psovao".

- Ja sam tom Romu šutnuo bicikl, ali ga nisam tukao. U tom trenutku iz kioska izleteo je čovek i uhvatio me. Iz mesta mi je udario šamar. Ja mu kažem: "Čiko, nisam ja ništa kriv!", a on me udari pesnicom. Sve mi se zavrtelo! Rekao sam mu da idem kući da dovedem oca, a on mi kaže: "Dođite, da bijem i njega i tebe!" - svedoči N. S.

Dečak je otišao kući i požalio se roditeljima, a njegov otac Predrag odmah je izleteo napolje. On tvrdi da je policajac koji mu je pretukao dete utekao u kiosk čim ga je spazio.
- Pozvao sam bitangu: "Izađe da biješ mene, a ne maloletno dete!" A on će na to: "Ne prilazi - imam pištolj!" Imam ga i ja, kažem, on izađe i tu se potučemo - kaže Predrag, dodajući da mu je policija oduzela pištolj, koji je bio prazan.

- Jesam se pobio s njim i vadio pištolj i za to sam spreman da odgovaram. Ali neću da dozvolim da ovaj što mi je dete od 14 godina udario pesnicom u glavu prođe nekažnjeno. Teraću ga do Vrhovnog suda - poručuje razjareni otac.

Majka Vera kaže da su dečaka odveli kod lekara uveče, čim se njen muž vratio iz stanice. Lekari su konstatovali da je N. S. zadobio udarac u predelu desnog oka i slepoočnice i da je bio veoma uplašen.

Kragujevačka policija najavljuje da će protiv brutalnog policajca M. Đ. biti podneta prekršajna prijava, a predmet će biti prosleđen kolegama iz Požarevca, dok će dečakov otac dobiti krivičnu prijavu zbog neovlašćenog nošenja oružja i pretnje pištoljem.


Izvor: Kurir
« Poslednja izmena: 02. Apr 2006, 12:27:13 od cg_ac »
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


$$$$$$$$$$$

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
SonyEricsson K510i
ostadoh bez teksta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
takodje...cak i ako mu sude,dobice prekrsajnu,sto je nista...
ja bi njemu krivicnu i padinjak mesec dana da sadi sargarepu i krompir...posle bi razmislio dal bi udario dete opet...
a.c.a.b.!
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Daleko od toga da smatram da je decak trebalo da bude napadnut od strane odrasle osobe -- sasvim podrzavam da napadac bude primerno kaznjen -- ali ipan ne mogu da se ne zapitam sta bi bilo da su bili pametni i da nisu "zadirkivali jednog Roma koji ih je psovao" i da napadnuti decko nije bio bas taj jedan koji se kurcio da sutne bicikl tog Roma.

Ovaj pandur siledzija je prognan sa Kosova zato sto je Srbin.

Mozda zato reaguje osiono kad neko -- pa makar to bila i deca, ali grupa dece -- "zadirkuje" jednog coveka, a narocito kad izgleda da to rade zato sto je taj jedan covek Rom, pa mu jos sutiraju bicikl,

To sve vazi makar i da ih je taj Rom psovao. Uostalom valjda zadirkivanje prethodi psovanju. Ako te neko psuje, ti neces njega da "zadirkujes" nego eventualno da i ti njega opsujes ili mozda i udaris... A deca priznaju da su "zadirkivala". Pa sad, igracka-placka.

Naravno, za retarde koji ce odmah da skoce, kao sto to cine na sve sto napisem, jos cetiri puta:

policajca treba kazniti

policajca treba kazniti

policajca treba kazniti

policajca treba kazniti

ali i oni koji "zadirkuju" treba da misle zasto to rade i da konsekvence ne moraju da budu prijatne cak ni kad je njihova grupa vrlo brojna a "zadirkuju" samo jednog (tj. Roma "koji psuje").

A i njihovi roditelji -- pa makar i "poznati vulkanizeri" (koji prete pistoljem) -- treba da se zapitaju zasto njihova deca zadirkuju bas Roma, a ne nekog drugog i da li su to naucila na ulici (pitaju li se "poznati" roditelji gde su im deca?) ili kod kuce.

Anyway...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
Brate,na stranu to sto je on progran,sazaljevam sa njim naravnom,ali on je pod 1 sluzbeno lice i mora da se ponasa profesionalno.
Udaranje ili bilo kakav vid maltretiranja maloletnih osoba se kaznjava krivicno,sto se u ovom slucaju nece doogditi,jel murija stiti svoje,a ljudi ne poznaju dovoljno zakon te se cesto zadovoljavaju i kaznama koje nisu bas primerene,a svakako po njih negativne...
A to sto su deca maltretirala malog cigana je druga prica.Deca su deca,kad vide da u drustvu neko strci,da je crn,da smrdi,da je debeo,da nosi naocare... odmah pocinju da ga zadirkuju i zezaju...to je u svakoj grupi dece tako,uostalom nisu ga ovi tukli,vec samo zezali...
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Koliko sam ja razumeo on ovde nije bio sluzbeno lice nego zabrinuti gradjanin, prodavac iz kioska. Sluzbeno lice je na teritoriji druge opstine.

Uopste nisam sporio da ni u kom slucaju nije smeo da tuce decaka i da mora da bude kaznjen -- cak sam za one koji to ne zele da shvate kad im se kaze samo jednom napisao vise puta (cetiri puta jedno ispoid drugog). Zaista sam bio ubedjen da je to dovoljno i -- iskreno govoreci -- ne mogu da verujem da nije.


Medjutim, mene je ovde mnogo vise interesovalo to dodatno pitanje: zasto ti decaci rade to sto rade.

Uopste nije normalno da se bilo ko maltretira zato sto je razlicit -- naprotiv, to je potpuno nedopustivo. Takodje, to nije rezultat nekakve toboznje ljudske potrebe da se svaka razlicitost omalovazava ("zeza"), vredja ili napada, nego posledica vaspitavanja (u kuci i/ili na ulici) da to treba da se radi.

A upravo iz toga proizilazi agresivnost na svim nivoima drustva (decaci "zezaju"/"zadirkuju" Roma -- i uzgred, rec koju ti koristis je nedopustiva u civilizovanoj komunikaciji jer potice od grcke reci "antiganos" tj. "nedodirljiv") -- policajac koji nije na duznosti udara decu pesnicom, otac ("poznati vulkanizer") preti policajcu pistoljem (za koji mozda i nema dozvolu), neki Crnogorci bombarduju Dubrovnik, neke Sandzaklije kolju vise hioljada Srba u Sarajevu, neki Srbi ubijaju preko hiljadu muslimana u Srebrenici, neki (ako ne i ogromna vecina) Hrvati proteruju 300.000 Srba itd.

Sve pocinje sa "zezanjem" nekog zbog naocara ili zato sto "smrdi".

Da li ti smrdis? Da li smrdis kad npr. igras basket dva sata pa ne mozes da se istusiras jer nema vode samo dva sata u tvojoj zgradi? Da li svi Romi imaju kupatilo? Da li ti mozda skupljas neki mirisljavi otpad da bi preziveo?

Mislim stvarno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


PartizanForever!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3497
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson 
Strasno.... Smile

StopRepresijiNadNavijacima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.144 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.