IN < - Rush - najbolji rok bend svih vremena - >LO
(1/10) > >> :: Odgovori!
Autor: shomi22 :
RUSH je legendarni kandski rok bend koga sacinjavaju pevac,klavijaturista i basista Geddy Lee (Gary Lee Weinrib) gitarista Alex Lifeson (Aleksandar Zivojinovic - SRBIN) i bubnjar i tekstopisac Neil Peart.
Pre nego sto su debitovali 1974 god. bend je bio poznat po njihovoj instrumentalnoj virtuoznosti
i kompleksnim kompozicijama. RUSH je inace nastao 1968 u Vilovdejlu, Ontario, a tada su ga sacinjavali
Lifeson, Lee i John Rutsey koga je zamenio bubnjar Peart u Julu 1974, dve nedelje pre nego sto je bend
imao svoju prvu Americku turneju.
RUSH vec tri decenije vazi za jedan, ako ne i najuspesniji bend svih vremena u istoriji roka, a to dokazuje i njihov ogromni uticaj na bendove kao sto su: Dream Theater, Primus, Metallica, Smashing Pumpkins, i Kanadske rokere The Barenaked Ladies.
RUSH je nagradjivan nekoliko puta sa JUNO AWARD i bili su uvrsteni u CANADIAN MUSIC HALL of FAME 1994 godine. Kroz svoju karijeru svaki clan benda pojedinacno je prepoznatljiv kao jedan od najvicnijih i najvirtouznijih sviraca svojih instrumenata. Svaki clan benda je osvojio i nekoliko priznanja u anketama citalaca najpoznatijih muzickih casopisa. Sve u svemu, bend moze da se ponosi sa 22 zlatne ploce i 14 platinastih (od toga 3 multi-platinaste) stvarajuci od njih jedne od najvise prodavanih rok grupa u svetu.
Po prodavanosti albuma RUSH je rame uz rame sa KISS-om, a veoma malo zaostaje za Beatles-ima i The Rolling Stones-ima po najvecoj prodaji zlatnih i platinastih albuma.

http://www.rush.com
Autor: puppykin :
za mene nisu najbolji.. cak, do pre ovog texta nisam ni cuo za njih..
Autor: shomi22 :
Nisi cuo za bend koji je prodao milione albuma...
Pitaj bilo kojeg muzicara za njih...
Pitaj ko je najbolji bubnjar na svetu 20 godina za redom...
Autor: darthmaul :
@mr.Puppy

ubi se majke mi
nisi cuo za rush

Alex lifeson je inace rodjen u srbiji i ziveo je do 1965
fazon je sto nikada do tada nije dosao

inace prodali su preko 45 miliona ploca
Autor: puppykin :
sto da se ubijem.. cuo sam za svakakve ali za rush nisam.. i ne interesuju me..
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana