Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:00:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 58
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: vernici...  (Pročitano 37023 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
...hm, moram priznati da nisam bas sve pazljivo citala, tako da se hvatam za rec 'moral' i njoj suprotstavljam pojam 'etika' koji je nastao mnogo mnogo pre hriscanstva
sta je moralno a sta ne, mozebiti propisuje hriscanstvo
ali sta je eticki ili ne propisuju ljudi ljudima
...u oba slucaja se govori o sukobu dobro/ lose (zlo), samo sa razlicitih pozicija
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Tema je "vernici".

I ja sam vjernik na neki nacin, ali ne na ovaj klasicni po kom je jedini izvor saznanja o Bogu sveto pismo. O dosta stvari ovdje je vec diskutovano pa cu ja iznjeti svoje vidjenje.

Prvo o ovom ulasku i ubijanju djece. Tu treba odvojiti dva pojma:
     1) Visa Bozija kontrola situaciom
     2) Sloboda volje

Svaki covjek ima slobodu volje da radi sta zeli, to znaci da mi nismo roboti kojima Bog upravlja, vec ljudi koji sami odlucujemo o sudbini svojoj. Tako da niko ne mora ciniti zlocine, niti Bog ima namjeru da nekoga natjera da nesto cini, a to sto on uradi je proizaslo iz njegove slobode koju posjeduje
Visa Bozija kontrola je "visa" kao sto joj i ime kaze i odnosi se na citav kosmos. Mogu da kazem da Bog upravlja situacijama i stanjima, ali ne i dozivljajima i osjecanjima pojedinca. Ovaj zlocin koji je pocinio covjek je iscupan iz konteksta desavanja. On to nije uradio iz cista mira vec je morao postojati neki razlog prozet emocijama koje ne zavise od Boga, vec licno od pojedinca. To je mogla biti, ljutnja, mrznja kao i mnogi drugi uzroci emocionalne prirode. Ali treba tu obratiti paznju ne samo na pocinioca i Boziju volju, vec i na ostecenu stranu.
Zapravo na roditelje koji su ovim ostali bez  djece. Zasto je njima Bog oduzeo djecu? Moram priznati da je pitanje slozenijeg kalibra, ali opet se moze naci odgovor. Ta djeca koja su pobijena ne bi stradala da su bila "cista" na visem  planu. To znaci da su ona dosla na ovaj svijet prakticki sa minimalnim uslovima za prezivljavanje. Razlog opet vuce korjen u roditeljima, i ne samo njima nego i precima koji vuku tu necistotu sa sobom. Vjerovatno ovo o cemu pricam je prema hriscanstvu grijeh koji se prenosi na potomstvo. Tako to ide dok neko ne skapira da treba da zaustavi taj negativni proces jednostavnim nacinom.

Kako da zaustavi proces koji je na smrtonosnom nivou ?

Treba se osloboditi svih vrsta vezanosti: materjalnih, duhovnih i dusevnih i svih negativnih emocija cija mjesta treba da  zamjene pozitivne emocije.
Oslonac ne treba traziti u matriji, duhu ili dusi vec iskljucivo u Bogu.

Sve je volja Bozija, sta god da se desi u zivotu. Jednostavno, treba napustiti ogranicenu ljudsku logiku i primiti neogranicenu Bozansku. Bez obzira sto covjek pocini zlocin i upropasti svoju dusu to nikad nece uticati na nas ako smo pravilno orjentisani. Nasi emotivni psihicki procesi nisu pod nicijom voljom do nas samih, tako da samoubistva terorista leze samo njima na dusi. Svi dogadjaji su samo tu
kako bi mi nase emocije doveli ured, svaka prijatna i neprijatna situacija je tu kako bi djelovala na nas da se priblizimo Bogu.

Nisam bas siguran da je Bog cekao 5 milijardi godina da stvori covjeka. On ga je citavo vrijeme stvararao.
       
Nego, jos treba reci nesto o Bogu. Listajuci religiozne teme ovog foruma nailazio sam na one cije ime svjedoci da se radi o Bogu. I kad pogledam sta se tu pise vidim da nam je jadno sve !  Smile
Tu su uglavnom ljudi podjeljeni na one koji ne vjeruju u Boga, i na one koji nisu sigrni ni da Bog postoji ili da ne postoji, mislim da se zovu dijagnostici. Malo je onih koji vjeruju u Boga a i oni svoje stavove polazu na racun vjere, sto stvara pometnju. Ateista nikad nece shvatiti vjernika koji mu prepricava svoju vjeru, a dignastici ostaju u jednakoj magli zbunjenosti. Tako se forum puni sukobljenim misljenjima u kojima se nikad niko nece sloziti.
Najveca je besmislica je pricati o Bogu a da se pri tom nema pojma sta je Bog, moze se reci da se ne vjeruje da postoji, i to je OK. Ali kome se na forumu tim pristupom moze nesto objasniti ? I te prazne price jedna na drugu lice. Ljudi odlaze daleko tim putem da poslije ne znaju da se vrate.
Da se i moj post ne pretvori u bezvezariju moram jos kazati da pobijanje postojanja Boga klasinim rijecima bezvrjedno.

Uvijek ce nam ljudska logika odredjivati sta da radimo i kako da mislimo, dok jednom ne stanemo i ne zapitamo se: "Pa kako je moguce da sam ja toliko pametan da mi je jasno da nista nema smisla i da Bog ne postoji, a ja sam izasao iz mali milion besvjesnih procesa, od kojih je ama bas svaki imao smisao, i u kojima nisam bio ni blizu svoje sadasnje pameti !"  Smile      

« Poslednja izmena: 05. Mar 2006, 00:26:10 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
...Da se i moj post ne pretvori u bezvezariju...

Da nema veze ne bi bilo "struje"! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Post je bio prepun gresaka, ali uspio sam donekle da ga sredim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Post je bio prepun gresaka, ali uspio sam donekle da ga sredim.

Ti si mislio samo na gramaticke greske. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@Magic

Jesi li se ti priklonio teosofiji?

Sve sto si rekao poprilicno bi potpisao. Tvoji stavovi su gotovo pravoslavni, samo ti hvali da izbacis tu reinkaranciju, i put samorealizacije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG 4X HD
Citat
"Pa kako je moguce da sam ja toliko pametan da mi je jasno da nista nema smisla i da Bog ne postoji, a ja sam izasao iz mali milion besvjesnih procesa, od kojih je ama bas svaki imao smisao, i u kojima nisam bio ni blizu svoje sadasnje pameti !"
lako je moguce-priroda,nekada su ljudi pripisivali bogovima munje i gromove i sve ostalo sto nisu drugacije mogli da objasne,
i tvoje pitanje je isto.danas genetika daje odgovor na njega,pa ces znati kako je moguce,ako zelis da znas.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1813
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
kad se postavi pitanje ima li boga? prvo bi morali da razjasnimo o kojem bogu govorimo

sajentoloskom,
komunistickom,
pravoslavnom,
katolickom,
baptistickom,
muslimanskom
budistickom
grckom- antickom
rimskom - antickom
egipatskom
sumerskom
nastaviti po secanju i slobodnoj volji...

religije kroz crkve i svestenike sire vekovima svoje ideje kako bi vladali sto vecim brojem ljudi. nije za dzabe napisano da je prvi komunista bio upravo Hrist koji je zeleo ljudsku ravnopravnost i ispastao zbog svoje ideje a u stvari okupljao ljude oko sebe da bi zajebavao rimljane.

pitanje ima li boga je besmisleno u danasnje doba i pokrecu ga oni koji pokusavaju da dokazu svoje prevazidjene teorije (ovde ne mislim na pokretanje ove teme vec na rasprave u svetu oko religijskih pitanja.
u ime boga i zbog vere u njega pocinjeni su monstruozni zlocini u istoriji covecanstva. ako pogledamo danas muslimane koji hoce da istrebe i preobrate sve narode na svetu u svoju veru ne mogu i necu da se nesetim najveceg istrebljenja civilizacije koju su u ime katolicke crkve (hriscanstva) pocinili konkvistadori na americkom kontinentu. kasnije su (opet hriscani i opet evropljani) na severnoamerickom kontinentu istrebili sve divljake-crvenokosce. ovo su samo drasticni primeri koji su se pravdali verom i sirenjem vere a u stvari su bili pokrice za najobicniju pljacku i porobljavanje.

nisu ovo usamljeni slucajevi ni u jednoj velikoj civilizaciji ni religiji. kada je god trebalo opravdanje za postizanje ciljeva prizivao se bog i vera.

doduse da budem skroz iskren danas se poziva na demokratiju i ljudske vrednosti pa se onda radi na isti nacin kao kad se pozivalo na veru i boga 

IP sačuvana
social share
Ljudi zive onoliko dugo koliko ih drugi ljudi spominju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Vi koji ste protiv vere, obicno ste i protiv neke zavere koja vlada medju ljudima, a onda kazete kako je vera ustvari alat za manipulaciju ljudima, a znamo da pre pojave ateizma nije bilo coveka na planeti koji nije bio religiozan, onda ispada da je tu opasna zavera vladala celim covecanstvom.

Vasom logikom zakljucivanja moglo bi se reci, da su prvi ljudi bili ateisti, a onda su bili prevareni sa religijom, jer su se pojavili nekakvi ljudi koji manipulisu masom, pa tek sada u doba tehnike i naucnih dostignuca nekolicina njih je uspela provratiti neveru svojih predaka...

Argumenti za negiranje vere su vam stavrno jaki...

Cak sta vise, licemerno je to sa vase strane. Jer po vama celo covecanstvo je bilo zaostalo sto je verovalo, a sada vi kao znate nesto. To je tipicna hegelovska filozofija, germanske superiornosti, koja je uzrok ideologijama poput komunzima i nacizma, a kaze kako su Germani dosegli najvisu samosvest o sebi, jer su prevazisli taj stadijum religije i evoluirali u neki visi razum.

Uostalom je li svet bolje mesto za ziveti otkako postoje oni koji se izjasnjavaju kao ateisti? Sta nam moze ponuditi zapadna ateisticka civilizacija, osim jednog dobro sklepanog matrixa..
« Poslednja izmena: 05. Mar 2006, 13:36:13 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
LG 4X HD
Citat
Uostalom je li svet bolje mesto za ziveti otkako postoje oni koji se izjasnjavaju kao ateisti?
A je li svet bolje mesto otkad postoje oni koji se izjasnjavaju kao vernici?dobro razmisli o ovome.da ne bi opet nabrajali zlodela ucinjena od strane vernika,pokusaj ti da nabrojis njihova dobra dela.
kad budes shvatio koliki je taj  debalans i koliko je zlodela vise ucinjeno u ime vere i od strane vernika od njihovih dobrih dela i ako ti je ostalo jos imalo slobodne volje videces da bi ovaj svet bio mnogo bolji i pravedniji da vera i vernici nikad nisu ni postojali.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 58
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:00:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.