Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 194 195 197 198 ... 202
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jesu li Srbi(Serbi), ipak najstariji narod na planeti?  (Pročitano 514515 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
па Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
Želim da se priključim temi jedim pitanjem pošto u svojoj okolini i nemam dovoljno kompententne sagovornike na ovu temu.

Interesuje me kako je moguće potvrditit teorije o doseljavanju Slovena na Balkan,teorijom smatram i doseljavanje u 7. veku ,kada protivrečenosti postoje i među antičkim piscima.

Ja mogu slobodno da kažem da nisam čitao antičke pisce ali jesam mnoge koji se na te izvore pozivaju i koji pišu prema tim izvorima.

Primera sada čitam autothoniste ali sam pre toga pročitao primera radi "Istorija Srba" , grupa pisaca u sest tomova.

I jeni i drugi se pozivaju na izvore,neki su danas lako proverivi jer postoje na internetu dostupne knjige čak i fotokopije.

I jedni i drugi donose zaključek na osnovu izvora kojima se služe.

Moje pitanje bi bilo kako i na osnovu čega kada čitate i proučavate donosite odluku kome će te verovati ?

IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
На основу тога што историја није скуп лијепи жеља и сликовница да се у њу црта све што се измашта. Извори аутохтониста су кита лабудова, цитирају за изворе сами себе и друге колеге јебивјетре.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
На основу тога што историја није скуп лијепи жеља и сликовница да се у њу црта све што се измашта. Извори аутохтониста су кита лабудова, цитирају за изворе сами себе и друге колеге јебивјетре.

Ne mogu da kažem da nisi u pravu ali to isto nalazim i kod istoričara koji nisu iz autohtonističke škole.

Primera radi iz gore navedene knjige "Istorija Srba" u prvom i drugom tomu na mnogo.mnogo mesta nailazio sam na sentence koje idu nešto kao:
O tom događaju nema dovoljno pisanih tragova ali najverovatnije je to bilo ovako zbog toga.
A na takve stvari nailazim i kod autohtonista.

Ja to nazivam projektovanje na osnovu nekih činjenica a projektovanje nije jednako istini.

Često se zapitam ako smo mi samo čitaoci istorije,bavimo se proučavanjem,čije smo mi žrtve kada donosimo zaključke,onih koji su bili prvi pisci istorije ili onih koji istoriju tumače na svoj način.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Rawen je u pravu. A to sto si ti primetio kada navode sta ne znaju je u slucaju ovih pravih istoricara profesionalizam.

Oviv drugi koriste nase praznine u znanju da pricaju gluposti, izmisljaju izvore i zanemaruju relevantne izvore.

Nadji zbirku Vizantijski izvori za istoriju naroda jugoslavije prvi tom. Tamo imas sve sto ti treba i analizu.


A da smo kao citaoci ostavljeni istoricarima da nas vode je cinjenica.

Ali ako procitas da napoleon nije posyojao ili da se sloveni nisu diseljavali na balkan, to nesto opasno smrdi
« Poslednja izmena: 14. Jan 2019, 08:53:15 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Citat
O tom događaju nema dovoljno pisanih tragova ali najverovatnije je to bilo ovako zbog toga.
Догађаји се реконструишу. Ако на једном мјесту имаш нешто што јуче није било ту можеш да претпоставиш да се ту материјализовало из ваздуха или да га је неко ту поставио у међувремену. Једна од те двије могућности је далеко реалнија, сложићеш се.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nasao sam na www.scribd.com ceo prvi tom vizantijskih izvora dostupan svima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
Citat
O tom događaju nema dovoljno pisanih tragova ali najverovatnije je to bilo ovako zbog toga.
Догађаји се реконструишу. Ако на једном мјесту имаш нешто што јуче није било ту можеш да претпоставиш да се ту материјализовало из ваздуха или да га је неко ту поставио у међувремену. Једна од те двије могућности је далеко реалнија, сложићеш се.

A sta ce mo sa multidisciplinarnim istoricarima koji se sluze biologijom,geologijom,religijom,forenzikom,genetikom a pre svega lingvistikom,genealogijom i etnologijom i koji ruse "zvanicnu istoriju" cak i zvanicne izvore?
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Те стручњаке опште праксе зајеби. Лингвистика деретићевог типа. Имамо ријеч са словима с, р и б, дакле јасно је да су у питању Срби.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 194 195 197 198 ... 202
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.