Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:34:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sluša li još netko ploče?  (Pročitano 3378 puta)
01. Mar 2006, 00:21:44
Zvezda u usponu


Yo sere grasun, pero no soy grosero

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1066
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
...vinile, LP-je?..

Uvatio me večeras neki sevdah, pa mi se upravo vrti na gramofonu (Technics MK-II) "With the Beatles", originalna engleska, kupila majka na apsolventskom u Londonu prije 30-tak godina... Još na njoj etiketa "The HMV Shop"... Guštam ko malo dijete.. KO bibliofil koji u ruci drži neki stari manuskript..

Jebiga, uza svih hiljade mp3-albuma koje sam nagrabio zadnjih nekoliko godina, još uvijek me strahopoštovanje hvata prema vinilima.. I definitivno više cijenim taj način slušanja..
Svakih tolko (par tjedana, mjeseci) me nešto uhvati, pa pročačkam po roditeljskoj kolekciji, odaberem neku, izvadim je iz košuljice, očistim i stavim na gramofon, čisto iz gušta, da krcka, da se moram dignut nakon 20-tak minuta i okrenuti ploču Smile, sve te sitne imperfekcije, uz stravično topao zvuk, samo mi dodaju na guštu.. Mali ritual koji su svakodnevno ponavljale generacije prije nas, a koji se zbog svoje sporosti i nepraktičnosti totalno izgubio danas.. A s njim se - čini mi se - izgubila i ta neka kvaliteta slušanja.

Znam dosta ljudi - a i sam sam manje-više postao takav zadnjih godinu dana, na žalost -  koji su zahvaljujući mp3-cama i kompjuterima i downloadu i sličnome, prestali slušati muziku, i sada je samo probavljaju. Skineš i probaviš po jedan, dva ili više novih abuma dnevno: samo prožvačeš, il si pustiš ko kulisu, da se nabriješ na izlazak van, ili slično, totalno bez respekta..Jedno ili dva slušanja, i - gudbaj.

Imam samo jednog frenda (koji, indikativno, nema kompjuter) koji još uvijek pobožno pušta ploče (ima mrak gramofon i zvučnike strateški namještene, i posebnu četkicu za ploče), i moram priznati da se preporodim svaki put kad dođem kod njega, i nagovorim ga da pusti koju.. Uostalom, neki bendovi (npr. CCR ili Dylan ili Floydi) odnosno cijeli neki tipovi muzike (blues, jazz) samo su izgubili ovime - nevjerojatno ih se kvalitetnije i bolje doživi na vinilu nego na CD-u ili mp3-ju


OK - nakon ove logoreje, pitanje:
Slušate li još ploče?
Svakodnevno, rijetko, uopće više ne, nikad ni niste?
Imate li uopće koju ploču (vlastitu kupljenu, ne od staraca), imate li gramofon (većina ljudi koje znam već dugo više uopće nema gramofon)?
IP sačuvana
social share
***Porteño de ley***
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Slusam ih stalno. Imam gramofon, imam i svoje ploce. Nijedan uredjaj jos uvek ne moze da zameni dobar gramofon i dobre ploce. Uglavnom imam jugotonova izdanja. Ekv, Sarlo, Depeche mode, Rambo, Riblja corba, Dino Dvornik... Ali imam i neke nove Faithless, Moloko. Samo su malo zahtevne, mora da pazis da se ne ogrebu, da ih brises stalno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Nokia 
Imam granofon u sklopu muzicke linije Philips a ploce sam poceo sakupljati pre nekih 15god do duse zadnjih 5 god nisam ni jednu "novu" nabavio.Po nekada pistim ploce mada sve to imam i na kompu.Te ploce sto sam kupovao su :sve od Atomaca,sve od Jagoda,Osmi Putnik,Deep Purple,White Snake,Judas Priest-ali neki stari album uopste nije u fazonu HM,Maiden,Creedence,Doors,Elvis Presley ....imam mozda nekih 60-ak ploca i to je sve.Znaci nista spektakularno ali meni mnogo znace i nikada ih nebi prodao.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
ja naravno...sve vrste elektronske muzike (tehno,elektro,dens...)  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Apple iPhone SE 2020
nista kao pucketanje ploca  Smile

nazalost, ploce koje je cale skupljao (cream, pako de lusija, stonsi, bb king, pink floyd, etc) ostale su tamo negde, zajedno sa gramofonom...
ovde imamo neko prastaro cudo... koje vise ne radi nego sto radi... i neke totalno bez... ploce...
mozda.. jednog dana kad budem imala svoje pare kupim gramofon i krenem da skupljam ploce... Smiley
mislim... sta ocekivati od osobe kojoj je jedna od prvih uspomena u zivotu omot jednog albuma stonsa... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Yo sere grasun, pero no soy grosero

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1066
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Ovo me ponukalo na opasku, sorry ako je malo O/T:

Tako sam i ja, kao, krenuo skupljati ploče nedavno, kad se fetiš iskristalizirao do punog oblika. Imam ogromnu kolekciju od staraca i ujaka koji je u mladosti bio DJ, ali sam se baš nabrijao početi kupovati neke svoje omiljene albume u vinil-izdanju - jer, nikad ranije nisam - kako sam stasao do ozbiljnog ljubitelja glazbe sa 13, 14 godina, već su naveliko cirkulirali CD-i, ploče su bile out, tako da sam prošle zime prvi put u životu kupio nekoliko vinila.
Nažalost, while we were sleeping, ploče su postale igrarija bogatih audiofila i hifi-manijaka. Kupiti za neke normalne, ne prevelike novce, možeš samo neke poluproizvode, ogrebane ploče, Live izdanja , albume poderanih omota, ili općenito ne baš najuzbudljiviju vinil-lovinu. Ja sam uspio naći neke relativno OK stvari, ali, nisam baš najzadovoljniji..
Ali, u jednome shopu sam našao biser prije nekoliko mjeseci - sa žarom sam spazio fino očuvani primjerak "Green River" Creedensa, već ga uzeo da kupim, kad mi frajer reče da je cijena 500 kuna - skoro 70 eura. Bez krvi u licu sam je ostavio i izašao van. Jebote! NIsam mogao vjerovati.

Tako da se bojim da ću vlastitu kolekciju skupljati vrrlo vrrrlo polako u usporedbi sa MP3-cama...
IP sačuvana
social share
***Porteño de ley***
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Mi se krijemo iza muzike da bi smo se otkrili

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Imam i ja neki prastari kamakraun i jedino sto je opstalo je gramofon:)opstalo je samo ono sto je vredno:)nema sta,nista ne moze da zameni taj pucketavi zvuk!!Ranije sam cesce slusala ploce, ali posto nisam kuci(nego studiram)redje ih konzumiram:(. Nista mi roditelji nisu sacuvali ,ali sam nesto pribavila za svoju dusu(skromno):Nazareth, The Doors, Jethro Tull, Janis Joplin, Hair, Leb i Sol itd..i volela bih jednog dana da napravim "biblioteku" ploca
IP sačuvana
social share
Prokrijumchari svoj put kroz zlodelu i strah, sakrij se u svoju rupu i zvachi svoj hleb.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Slusam ja ploce, ni jedan CD player ni disk ne mogu mi pruziti taj ugodjaj kao ploca. Imam oko 650 ploca, te albume na diskovima nikada necu naci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung Neki shit
Slusam ja ponekad

Inace i dalje jurim alice in chains na vinyilu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Slusam ja ploce, ni jedan CD player ni disk ne mogu mi pruziti taj ugodjaj kao ploca. Imam oko 650 ploca, te albume na diskovima nikada necu naci.

Svaka cast za kolekciju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:34:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.