Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Hagu počinje suđenje po tužbi BiH protiv SCG za genocid  (Pročitano 15434 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1032
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
 Smile
IP sačuvana
social share
"Uspjeh nije slučajan"
"Uspjeh je stanje uma.
Ako želite uspjeti, sami sebe
počnite smatrati uspješnim"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
INTERVJU Radoslav Stojanović, šef pravnog tima SCG

Dobićemo proces protiv Bosne

Naša javnost može da bude mirna jer nismo napravili nijednu grešku, ni u proceduralnom ni u dokumentacionom smislu i jasno je da imamo prednost. Pomogle su nam presude Tribunala

BEOGRAD / HAG - Uspeli smo da dokažemo da Srbija i Crna Gora nije imala nameru da uništi muslimanski narod u Bosni i Hercegovini i da, prema tome, genocida nije ni bilo - ističe u intervjuu za Glas javnosti profesor dr Radoslav Stojanović, šef našeg pravnog tima, u procesu protiv BiH za navodni genocid koji je počinila SCG, koji je pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu trajao od 27. februara do 9. maja.

Kako ocenjujete našu odbranu ?
Veoma sam zadovoljan načinom na koji smo izložili našu odbranu! Bosanska strana je u početku bila oštra, ali ipak ne onako kako smo očekivali. Mi smo u početku bili pomirljivi, s konkretnom ponudom da dođe do pomirenja. Međutim, oni su pomislili da se mi branimo, odnosno da je to znak naše slabosti, pa su u drugom krugu krenuli đonom. Ali, mi smo na đon uzvratili - čekićem i mislim da smo stekli značajnu prednost. Osim te prednosti, drugoj strani smo pronašli i mnoge greške u dokazima, prevođenju i slično. Takođe smo stekli nadmoćnost i u delu u kojem je profesor Tibor Varadi govorio o nadležnosti Suda. Ne bih želeo da se bavim prognozama ali smatram da tim Tibora Varadija ima preko 50 odsto šansi da se Sud proglasi nenadležnim. Siguran sam da će Sud voditi računa i o javnom mnjenju i vodiće računa da eventualnom presudom uspostavi ravnotežu. Zato smo mi u prednosti.

   

   
   
POMIRENJE, A NE PRESUDA

Mi smo u više navrata pozivali na mirno rešenje spora i pre nego što Sud donese presudu. To bih voleo da se dogodi, ne zato što smo mi slabiji, nego zato što smo upućeni jedni na druge i što moramo da živimo zajedno. Presuda bi bila kamen spoticanja u razvoju dobrosusedskih odnosa. Veoma je važno da naša zemlja ne bude osuđena za genocid i ne ponese tu strašnu ljagu - ističe Stojanović.

NEMA NADLEŽNOSTI, NEMA NI OSUDE

Očekujem da će Međunarodni sud pravde u junu odlučiti o svojoj nadležnosti. Ako se proglasi nenadležnim, kao što mi očekujemo, onda neće biti ni odluke. U suprotnom, presuda će biti doneta najverovatnije u proleće sledeće godine. Radi se o veoma ozbiljnom pitanju jer je ovo prvi slučaj za optužbu za genocid, a ujedno i jedan od tri najveća slučaja u celokupnoj, devedesetogodišnjoj istoriji Suda - kaže Radoslav Stojanović.

   
   

   
   

   
   

   

Da li je muslimanska strana uspela nešto da dokaže?
Oni su uspeli da dokažu postojanje pojedinih zločina, ali su u mnogim stvarima preterali, naročito sa 250 hiljada žrtava. Zanimljivo je da su nama pomogle presude Haškog tribunala jer u Tribunalu niko nije osuđen za genocid. To znači da nam je Haški tribunal pružio dokaze da genocida nije bilo. Zločini koji su počinjeni, a koji su evidentni, koje su počinile sve strane su zločini protiv čovečnosti ili ratni zločini, a to već nije nadležnost suda.

Kakav je utisak na Sud ostavio naš pravni tim?
Odličan! Od Suda smo dobili pohvalu za rad našeg tima, posebno mladih pravnika. U bosanskom timu govorili su samo strani advokati, bilo ih je deset, dok smo mi imali samo dva stranca. Oni su radili samo glavom, a mi smo uneli i srce i to je još jedan razlog što smo u prednosti.

Hoćemo li dobiti ovaj spor ?
Naša javnost može da bude mirna. Postigli smo osnovni cilj i nismo napravili nijednu grešku, za razliku od druge strane. Kad neko ne napravi grešku ni u proceduralnom, ni u dokumentacionom smislu, onda je jasno na čijoj je strani prednost.


Izvor: Glas Javnosti \ P. Pašić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.