Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:39:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: hapsenje Mladica  (Pročitano 22666 puta)
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Samoubistvo jeste idiotski ali to ne znaci da je ta osoba idiot, dosta ljudi nadje jedino rjesenje u tom cinu.
Moje mogucnosti se potezu samo u situacijama kad prica pocinje da zatupljuje kao sto je ovdje situacija
jer dvije strane niko nista nije pametno rekao. Ako nisam u pravu onda sam ja lud
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Tolomir je ključ
Haški optuženik general Zdravko Tolimir glavni je organizator skrivanja Mladića, svi pokušaji pregovora idu preko njega

BEOGRAD - Haški optuženik general Zdravko Tolimir glavni je organizator skrivanja Ratka Mladića, tvrde obaveštajni izvori Pressa. General Tolimir je, kako saznajemo, jedini koji bi mogao da pokaže put do Mladića i jedini koji bi mogao da ga ubedi da se preda.
- Tolimir je Mladićev prvi čovek za bezbednost, general u koga je imao bezgranično poverenje i na ljudskom i na profesionalnom planu. On je sve ove godine najvažniji u organizovanju Mladićevog skrivanja. Svi pokušaji da se pregovara sa Mladićem do sada su išli preko Tolimira... - kaže naš izvor iz vrha srpske tajne policije.
Tolimir, inače, važi za veštog obaveštajca koji zna kako se treba skrivati od najrazličitijih vrsta potera. Njegova moć leži u činjenici da je još pre deceniju i po počeo da stvara obaveštajnu mrežu koja, po svoj prilici, traje do današnjih dana.
Da se Mladić i Tolimir zajedno kriju od haške pravde, navedeno je u tajnom izveštaju VBA, a predsednik Saveta za saradnju sa Tribunalom Rasim Ljajić potvrdio je da je od Karle del Ponte dobio istu informaciju. Oni koji su ga dobro poznavali tvrde da je Tolimir "čovek sa misijom" i da je u ostvarivanju ciljeva koje preuzme na sebe "neverovatno dosledan".
- Dobro sam ga poznavao i mogu da kažem da ga nikada nisam video nasmejanog. On je totalno fanatičan kada treba da ostvari neki zadatak, a njegova misija u ovom slučaju svakako jeste borba protiv Tribunala. Važi za nepotkupljivog tipa, neosetljiv je na pare i na vlast, a nikakav pritisak, poput hapšenja jataka i maltretiranje svih Mladiću bliskih ljudi, neće ga pokolebati - kaže naš sagovornik.
U međuvremenu, vreme za Mladićevo izručenje Hagu polako ističe, a prema informacijama koje nezvanično stižu iz Vlade i policije, čini se da su političari mnogo veći optimisti kada je u pitanju njegovo hapšenje od onih koji hapšenje treba da obave. Visoki funkcioner srpske vlade, naime, tvrdi da je Mladić blokiran i da vreme odlaska u Hag zavisi samo od "umešnosti pregovarača".
Međutim, u redovima tajne policije vlada sasvim drugačije raspoloženje. Izvori iz BIA tvrde da političari prave račun bez krčmara.
- Nije istina da je blokiran, niti mi imamo predstavu gde se on nalazi. Danima smo iza poslednjih informacija o njegovom boravištu, stalno kasnimo i zapravo smo tamo gde smo bili i pre godinu dana. Ne verujem da će se do kraja aprila u tom smislu išta promeniti! - kaže izvor Pressa iz policije.
Rasim Ljajić, predsednik Nacionalnog saveta za saradnju sa Tribunalom, izjavio je za novosadski "Dnevnik" da je u operativnom smislu došlo do izvesnih pomaka u potrazi za Mladićem.
- Raspolažemo sa mnogo više informacija nego pre samo mesec dana. E, sad, da li će te informacije biti i dovoljne, to trenutno ne mogu da tvrdim. Ipak, treba sačekati i videti kako će se dalje odvijati operativne akcije koje se preduzimaju, odnosno da li će nas saznanja koja imamo zaista dovesti do Mladića - rekao je Ljajić.
J. PANTOVIĆ

Rok 11. maj

Ukoliko premijer Vojislav Koštunica ne uspe da ispoštuje dogovor sa Karlom del Ponte, Evropska unija moraće, htela-ne htela, da reaguje. Ipak, iako bi Mladić trebalo da se pojavi do 3. maja u Ševeningenu, kada je planirana i konferencija za novinare, sva je prilika da će konačni rok ipak biti 11. maj.
- Suđenje po tužbi BiH za genocid završava se 9. maja. Postoji bojazan da bi Mladićevo hapšenje u međuvremenu moglo da odloži završetak tog procesa, jer bi bosanska strana mogla da traži njegovo izjašnjavanje po pitanjima Srebrenice. Dogovoreno je da se zbog završetka postupka izručenje Mladića, ako bude uhapšen, obavi neposredno posle toga - saznajemo u Haškom tribunalu.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 461
Zastava Bihac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Motorola V3
ah sta da vam kazem..."heroj" koji se skriva i nesmije otic svijetlog obraza u svijet i odbranit se od tuzbi za koje treba odgovarat..po cemu su oni heroji ??? sto se sakrivaju i bjeze..
IP sačuvana
social share
Aman,Bosno moja,zemljo ponosna,zemljo mojih djedova...
Aman,Hercegovino rijeko Neretvo,kraj tebe sam rastao...
Aman,moj SANDZAKU,zeljo velika,u tebi je ljubav moja....
Aman,Sarajevo,Dzenet seheru,budis snove,budis utjehu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung Note 10+
ah sta da vam kazem..."heroj" koji se skriva i nesmije otic svijetlog obraza u svijet i odbranit se od tuzbi za koje treba odgovarat..po cemu su oni heroji ??? sto se sakrivaju i bjeze..
Rece zemljak cuvenog ratnog zlocinca alije izetbegovica  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
i Tudjman i Alija su bili ratni zlocinci ali ni jedan nije odgovarao  Smile
izgleda da je samo na Srbima da odgovaraju za ratne zlocine

posteno prema Srpskim zrtvama, nema sta !

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 461
Zastava Bihac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Motorola V3
al' nadam se kad ga uhvate i kad ga osude..da se neubije...vec da guli 40 godina!  Smile
IP sačuvana
social share
Aman,Bosno moja,zemljo ponosna,zemljo mojih djedova...
Aman,Hercegovino rijeko Neretvo,kraj tebe sam rastao...
Aman,moj SANDZAKU,zeljo velika,u tebi je ljubav moja....
Aman,Sarajevo,Dzenet seheru,budis snove,budis utjehu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung Note 10+
Znas kad ce da ga uhvate  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ja mislim da ce on radije da se ubije nego da ga uhvate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma uhapsice ga samo da nadju kompromis sa cika Putinom.Patriote pate, duboko pate zamisli prepevali onu Bajaginu;
nije votka rakija mada nocas udara tuga mi je velika,velikaa ko Rusijaa................ Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Balkanski špijun
Ratko Vučetić, "jatak" Ratka Mladića, uhapšen pošto je dojavljeno da je u kafani pričao da je u kontaktu sa generalom

BEOGRAD - Vlast u Srbiji i dalje tapka u mestu u "slučaju Mladić", a do koje mere je panika obuzela vrhove Bezbednosno-informativne agencije i Vojnobezbednosne agencije, svedoči i hapšenje "jataka", Ratka Vučetića. Kako saznaje Kurir, ovaj penzionisani kapetan bojnog broda i stopostotni invalid priveden je zbog kafanske priče u kojoj se glasno hvalio "kako mu je jedan momak iz Mladićevog obezbeđenja rekao da se komandant neće živ predati"!

- Sve su to čuli lokalni kalinovički špijuni i javili gde treba. Pošto vlast definitivno nema pojma o tome ko je u kontaktu s Mladićem, kao ni gde se on nalazi, po principu "i ćorava koka ubode zrno" uhapsili su Vučetića, koji ponajmanje zna šta se dešava oko njegovog bivšeg komandanta - navodi izvor Kurira i dodaje da od završetka rata u Bosni Vučetić nema nikakav kontakt s Ratkom Mladićem.

Ratko Vučetić čak i da hoće ne može mnogo da pomogne najtraženijem haškom optuženiku, jer je slabo pokretan, amputirane potkolenice leve noge, bez levog palca i s ozbiljnim srčanim problemima. Sagovornik, Kurira, Vučetićev ratni drug, kaže da ovaj oficir u penziji već godinama po kafanama priča o ratnim doživljajima i da "je o navodnim kontaktima s odbeglim Mladićem pričao stotinu puta".

Po kalinovičkom kraju, ali i šire, i danas prepričavaju kako je Vučetić ostao obogaljen. Kao potpukovnik VRS, učestvovao je u oslobađanju Trnova i tom prilikom je ranjen, jurišajući na bunker u Rogoju, mestu na putu Foča-Sarajevo.

- Vučetić je predvodio juriš na jedan muslimanski bunker i tom prilikom je stao na nagaznu protivpešadijsku minu. Od nje mu je razneseno stopalo leve noge, a prst na ruci je izgubio jer je u trenutku protrčavanja kroz minsko polje u ruci nosio bombu "kašikaru", koja je u međuvremenu eksplodirala - navodi sagovornik Kurira. On priča da je Vučetić posle teške operacije i izlaska iz bolnice tražio da bude vraćen u Vojsku Republike Srpske. Tamo je nastavio da službuje kao oficir veze i do kraja rata, iako težak invalid, bio je veliki optimista.

Kako saznajemo, pre hapšenja, Ratko Vučetić je već saslušavan kao svedok u procesu protiv Jova Đoga, koji se, takođe, tereti za pomaganje u skrivanju Ratka Mladića. Ni Đogo, ali ni Saša Badnjar, kao ni Stanko i Predrag Ristić, nemaju nikakve kontakte s Mladićem već godinama. Prema informacijama Kurira, njihovi kontakti s Ratkom Mladićem prestali su još 2002.

Đorđe Kalanj, advokat Jova Đoga, smatra da se osumnjičeni drže u bez osnova.
- Očigledno je da je cilj da se oni u pritvoru drže što duže, dok se cela frka s Mladićevim hapšenjem ne završi - kaže Kalanj za Kurir i dodaje da je najnovije produženje pritvora za njegovog klijenta bez osnova i najavljuje da će tim povodom obratiti Odboru za pravosuđe "zbog nezakonitosti i postupanja sudija i tužioca".

- Potpuno je nebulozno obrazloženje da će on, ako ga puste na slobodu, moći da se sastane s Ratkom Mladićem. Ne razumem kako bi to uspeo pored tolike hajke na haškog begunca - kaže advokat.
Inače, svi Ratkovi jataci u istrazi, koja je proglašena službenom tajnom, brane se ćutanjem.
   
Jure i Karadžića

Jake snage Eufora u Bosni i Hercegovini juče i prekjuče su pod blokadom držale putni pravac Čajniče-Pljevlja, do međunarodnog graničnog prelaza Metaljka, između BiH i Crne Gore i detaljno kontrolisale automobile, robu i putnike.
Kako saznaje Kurir iz vrha MUP RS, ova akcija Eufora je pokrenuta u cilju hvatanja Radovana Karadžića. Naš izvor dodaje da Eufor poseduje operativne podatke prema kojima je Karadžić lociran u trouglu Foča-Čajnjiče-Višegrad, a njegovo poslednje pojavljivanje je, navodno, zabeleženo u selu Zavajit kod Foče.

Đogov brat u policiji

Kako Kurir nezvanično saznaje, u utorak pre podne policija je privela na informativni razgovor brata Jova Đoga, Spasoja, koji je aktivni pukovnik i pilot VSCG. Međutim, za razliku od ostalih, on je posle nekoliko sati pušten na slobodu.



Izvor: Kurir / (Lj. K. - U. K. - I.C.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:39:53
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.