Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:43:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najljigaviji ljubavni klišeji  (Pročitano 2483 puta)
19. Feb 2006, 15:18:01
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Najljigaviji ljubavni klišeji

Vrijeme je za zaljubljene, ali ni taj isforsirani period ne bi trebao proći bez zajedljivih komentara. Suprotno uobičajenim poticajima koje mediji daju pred Valentinovo, mi ćemo vas upozoriti na ljigavu stranu svega



Poznajete li osjećaj kad ugledate novo, privlačno lice i već nakon prvog kontakta očima poželite ga upoznati? Vaša se želja ostvari, ali njegov ili njezin nastup ipak sruše sve ideale koji su vam u sekundi prošli kroz glavu.

Tako to biva kad je jezik brži od pameti ili je pamet potpuno blokirana, pa u očaju pribjegavate poznatim i izlizanim izjavama ne razmišljajući da bi upravo takav nastup mogao sve pokvariti. Sljedeći put dobro razmislite...


TATA TI JE LOPOV?

Ne, ovim pitanjem veliki zavodnik ne pokušava provjeriti vaše obiteljske temelje i ne želi potvrditi svoje sumnje, jer već u sljedećoj rečenici možete očekivati: Pa tko je onda ukrao zvijezde s neba i stavio ih u tvoje oči?


Ako vam je ovo tata, počnite se brinuti...


Premda smo uvjereni da se zapravo radi o urbanoj legendi i da nitko nikada nije doista izgovorio tu rečenicu u pokušaju da nekoga drugog zavede, moramo upozoriti da se radi o broju jedan među ljigavim ljubavnim klišejima. Vjerujte, to nitko ne želi čuti, jer postoji sto ljepših načina da djevojci kažete da ima lijepe oči.

JESI LI SE JUTROS PROBUDILA UMORNA?

Radi se o još jednoj, vjerujemo, urbanoj legendi, a ne o stvarnom pokušaju osvajanja srca. Međutim, o tome neka prosude iskusni zavodnici. Kako bilo, ako od djevojke dobijete potvrdan odgovor, onda morate jednostavno konstatirati: To je zato što si cijele noći lutala mojim snovima! Ako je odgovor niječan, ne očajavajte, začudite se: Kako to, a cijele si noći lutala mojim snovima?

Čak i da se smatrate lošim zavodnikom koji nema sreće u ljubavi, ne pokušavajte ni ovom frazom. Zauzvrat biste mogli dobiti samo lagan podsmjeh, neugodniji od hladne vode, bolniji od bilo kakvog šamara.


Jeste ugodno spavali?


MOGLI BISMO OSTATI PRIJATELJI...

Svima je jasno – svaki je prekid težak i ponekad ne možete znati je li teže onome koji prekida ili onome tko je ostavljen. Usprkos tome, ne pokušavajte smiriti situaciju glupim konstatacijama: Ne brini, ostat ćemo prijatelji. Niti je spasiti pitanjem: Zar ne možemo ostati prijatelji?

Gotovo je. Stvar je završena. Htjeli vi, ne htjeli, život piše tužne priče i netko mora izvući kraći kraj. Ako ćete nakon nekog vremena oboje biti zainteresirani za ponovnu uspostavu odnosa, makar i prijateljsku, vjerujte, saznat ćete to na vrijeme, nema potrebe osiguravati se unaprijed.

NIJE ONAKO KAKO MISLIŠ...

Koliko ste puta u životu čuli ovu izjavu? Vjerojatno ni sami ne znate, jer ovaj je kliše primjenjiv u beskrajno mnogo situacija. Najdelikatnija je, naravno, ona kad je jedan od partnera uhvaćen na djelu, a ako je to na stvari, onda ovakvo nešto sigurno neće pomoći.


Nije onako kako misliš, draga...


Uslijedit će sigurno mogu objasniti, čini ti se, ne radi dramu od svega, a vi ćete se onda, ako vam mozak taj dan baš ne funkcionira, doista zapitati: Je l' je onako kako mislim? Naravno da nije. Samo vam se čini...

BEZ TEBE SAM NITKO I NIŠTA

Sama po sebi rečenica Bez tebe sam nitko i ništa možda zvuči romantično, ali ako bolje razmislite, zar doista želite takvog partnera/partnericu? Ili je ovo samo posljednji adut u rukavu, skriveno oružje koje poteže u posljednjem trenutku i slamka za spas?

Koliko uopće čovjek može biti iskren dok izgovara taj kliše? No, da se ne zapletemo u filozofsku raspravu, zaključit ćemo da, premda se ne radi o priglupoj izjavi pri upucavanju, ovo ipak smatramo jednim od ljigavijih poteza, osobito ako se njime pokušava spasiti veza.
    

Nema takve na ovome svijetu...

NITKO KAO TI

Nikad nisam volio kao što volim tebe, nitko me nije uzbuđivao kao ti, nikad nisam vidio takve oči, nikad me takve usne nisu ljubile, nema takve nigdje na Zemlji... Sve što otprilike zvuči, počinje ili završava u ovakvom stilu možete smatrati klišeiziranim i ponovljenim. Ništa originalno, ništa dirljivo...

Ako ne možete smisliti nešto drugo, radije to recite cvijetom ili drvetom, poklonom koji vam ne znači ništa, a njoj/njemu znači sve. Osim toga, riječi doista ponekad postanu suvišne, ako smijemo upotrijebiti kliše, ali barem iskreni.

MOŽE POLJUBAC?


Može pusa?

Ako je želite poljubiti, učinite to. Ne ispitujte suviše jer biste je time između ostalog mogli uvrijediti ako smatra da vam je znakovima već dovoljno pokazala. Zato slijedite osjećaj, nagon i zaboravite na isprike ili odobrenje. Možda ljubavna scena završi šamarom, ali nećete se osjećati ni puno drugačije ako odgovor na vaše pametno pitanje bude negativan.

Stoga uzmite stvar u svoje ruke i klonite se bespotrebnih klišeja koji vam ni u čemu neće pomoći.

MOGLI BISMO GLEDATI FILMOVE KOD MENE

Drugim, ali mnogo upečatljivijim riječima: Gledat ćemo video dok se ne rastope boje! Vrlo je jasno što time želite reći, pa ako ste već htjeli sakriti svoju namjeru, pokušajte to učiniti na drugi način, a ne pozivom na gledanje filmova.

Ukoliko je veza u samom začetku, vrlo je vjerojatno da će se djevojka prepasti i smisliti neki dobar izgovor. Ukoliko je izjava upućena muškarcu, možda bolje niste mogli pogoditi.

DA NEMAŠ MOŽDA ŠEĆERNU BOLEST?

Ne, ovo nije nikakva glupa šala na račun ljudi koji boluju od dijabetesa, ovo je izjava kojoj neki pristupaju s najvećom ozbiljnošću. Naime, pitate li to djevojku koju poznajete i za koju sigurno znate da ne boluje ni od kakve bolesti, odgovor će biti niječan, a vaš sljedeći korak je: A zašto si onda tako slatka?


Izvolite! Pitajte ima li koja šećernu bolest!


Naravno, ako pitanje uputite djevojci ili dečku koje ste prvi put upoznali, a on ili ona zbilja boluju od dijabetesa, onda vam nema spasa. Bježite glavom bez obzira ili upotrijebite prvu papirnatu vrećicu na koju naiđete. Kao pokrivalo za glavu, naravno.

LJUBAVI, ŠEĆERU, DUŠO, SREĆO, MAČKICE...

Mogli bismo naći mali milijun ovakvih tepanja. U redu, složit ćemo se s tim da one nisu posve nenormalne i da se u vezama redovito koriste, priznali to parovi ili ne, njihov problem, ali u situacijama kad pravi odnos još nije ni na vidiku, ovakvi klišeji mogu zazvučati u najmanju ruku smiješno.

Ipak, ovo je jedini kliše koji ćemo vam oprostiti jer doista može biti iskren i spontan, a nekome to puno znači. Na kraju upozoravamo, budući da je vrijeme zaljubljenih, kao što smo već rekli, potrudite se ljubav izjaviti sitnicom koja onome kome se poklanja nešto znači, a ne jeftinim izjavama.


Izvor: Tportal \ AS

   
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
-da nemas mozda secernu bolest?
-imam.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Udarna recenica je propustena:

To mene ne razumes!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 260
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Nokia E71
Citat
citat Sarmica:
-da nemas mozda secernu bolest?
-imam.

Jel znaš da su poljubci najbolji lek.
IP sačuvana
social share
"Willing is not enough, we must do." - Bruce Lee
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:43:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.