Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:29:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li vanzemaljci postoje?  (Pročitano 17249 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Istina.u tom slucaju bi bili slicni.A kao sto sam ti jednom prilikom vec napisao, nemam ni argumenata ni znanja da se bori mprotiv ove teorijem pa je iako mi zvuci nerealno necu osporavati.Pozdrav.  Smile
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 131
Zastava Mostar, Islamska drzava BiH
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N90
Ovaj dunjaluk na kojem živimo je prepun misterija koje nekad uspijevamo da riješimo, nekada se one same od sebe riješe, a nekada kada ostanemo nemoćni da iznađemo ispravan odgovor samo nudimo prepostavke i hipoteze koje nemaju nikakve naučne vrijednosti niti prihvatljivog objašnjenja.

Pitanje postojanja izvanzemaljskog života bio on u inteligentnoj formi ili ne, je zaokupljalo maštu ljudi još od davnina, pa su se stalno zapitkivali da li smo mi zaista sami, tj. da li smo mi jedina razumna bića koja žive u kosmosu ili možda negdje na nekoj udaljenoj planeti sličnoj Zemlji imamo neku razvijenu civilizaciju koja s vremena na vrijeme putujući specijalno dizajniranim svemirskim letjelicama posjećuje Zemlju. Oni koji su makar malo zavirili u polje naučne fantastike vidjeće koliko je ta ideja zaživljela među njenim pobornicima tako da su napisane na hiljade knjiga, snimljen veliki broj filmova, da bi na kraju kada se pomno prouče svi ti dokazi i sav prikupljeni materijal vidjeli da to nije ništa drugo do li čista fikcija.

Izraz “Leteći tanjiri” je prvi put upotrijebljen 1948. godine kada je jedan američki biznismen letio svojim avionom tražeći ostatke jednog slupanog aviona ugledao nepoznate i čudne leteće objekte u njegovoj blizini. Gledao ih je kako lete iznad vrhova planina, poredani u red koji je bio dug oko pet milja, kao da su bili zalijepljeni jedni za druge. Bilo ih je ukupno devet, ličili su na tanjire, veoma velikom brzinom su izbjegavali vrhove planine da bi se ponovo spuštali u nizine s velikom vještinom.

On je opisao novinama šta je doživio, a novine željne senzacije su počele da pretjeruju u tome dajući ovoj pojavi naziv “Leteći tanjiri”, zatim su se umnožila pitanja, različite priče su se prenosile kao neke čudne legende, međutim da je proučena ova pojava kako treba došli bi do zaključka da to nije bilo ništa drugo do li optička varka.

Ova optička varka se zove toplotna refleksija koja se dešava pod određenim okolnostima koje potpomažu u stvaranju blještave optičke varke, a ovo su potvrdile i američke zračne snage, navodeći da je to jedna vrsta fatamorgane koja se pojavljuje u gornjim slojevima sfere, a nastaje zbog povećanja sunčeve toplote koja utiče na nepomične slojeve vazduha koji usljed zagrijavanja počinju da se kreću u obliku toplotnih lopti, zatim dolazi do prelamanja svjetlosti ili do refleksije kroz te slojeve tako da vidimo sliku tih toplotnih lopti u obliku predmeta koji lete. Ova pojava se desila i u toku drugog svjetskog rata kada je radar koji se nalazio na jednom brodu razaraču opazio prisustvo nepoznatog objekta u njihovoj blizini, međutim kada su ispalili nekoliko projektila na taj cilj ništa se nije dogodilo, taj objekat je ostao na svome mjestu ne ispalivši na njih ni jednog projektila. Kada su se približili tom cilju nisu našli ništa, ali se taj cilj sada pojavio na drugom mjestu. Na kraju su ustanovili da je to bilo ostrvo Malta, a što se tiče prvog cilja to je bila refleksija ostrva Malte čiji su odraz vidjeli na vodi, a čudno je da su vremenski uvjeti zavarali ne samo ljudske oči nego i sam radar.

Ostavićemo po strani nagađanja i hipoteze koje su zasnovane na zapadnjačkim prepostavkama, pa ćemo pokušati doći do stava islama po ovom pitanju.

U Kur’anu se spominje da je Allah subhanehu ve te'ala, stvorio mnogo svjetova.

Ti svjetovi su različiti, međutim ne navodi se da li ti svjetovi posjeduju inteligenciju, tj. razum ili ne.

Pod postojanjem tih svjetova se podrazumijeva svijet ljudi, džina, meleka, šejtana, svijet životinja, biljaka i dr. vrsta koje samo Allah zna. U ajetima koji govore o postojanju više svjetova kao što je to u riječima Uzvišenog: “Hvala Allahu Gospodaru svih svjetova”. Imamo različitih tefsira, pa ćemo navesti neke od njih.

Kaže Katade da su svjetovi sve ono što je prisutno mimo Allaha. Ibn Abbas smatra da su to džinni i ljudi. El-Fura’ drži da se pod pojmom svjetovi misli na sve one koji imaju razum, a to su ljudi, džinni, šejtani i meleci. Dok na drugom mjestu Ibn Abbas kaže da je to sve ono što ima dušu. Vehb ibn Munebih kaže: “Allah ima 18 000 svjetova, a dunjaluk je dio tog svijeta”. Dok Seid El-Hudri prenosi da Allah ima 40 000 svjetova, a Zemlja od istoka do zapada je jedan svijet. Mukatil navodi da Allah ima 80 000 svjetova, 40 000 se nalazi na moru,a drugih 40 000 se nalazi na kopnu. Prenosi Rebia ibn Enes od Ebi Alija da je rekao: “Džinni su svijet i ljudi su svijet, Zemlja ima svoja četiri ugla i na svakom uglu 1500 svjetova koje je Allah stvorio radi ibadeta”.

Navodeći ova mišljenja Kurtubi na kraju kaže: “Prvo mišljenje je najispravnije (sve ono što je prisutno i stvoreno mimo Allaha) zbog riječi Uzvišenog: “I reče faraon: 'Ko je gospodar svjetova.' Reče: 'Gospodar nebesa i Zemlje i onoga što se nalazi između njih”.

Allah kada govori da će se obračunati sa onima kojima su dolazili poslanici nam spominje samo dvije skupine razumnih bića, to su ljudi i džinni, tako da se na taj način isključuje postojanje bilo kakvih drugih inteligentnih bića kojima je dolazila Objava. Uzvišeni Allah kaže: “I džinne i ljude nisam stvorio ni zašto drugo nego da me obožavaju”. Zarijat 56

Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve sellem, nije nigdje u svojim hadisima spomenuo takvo nešto niti bilo čime nagovjestio iako njegovi hadisi govore o onome što je bilo i što će biti do kijametskog dana, da takvo nešto zaista postoji i da ima bilo kakvog uticaja na ljudski rod Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve sellem bi nam to zasigurno dostavio. Zatim ne nalazimo tome spomena ni kod jedne generacije selefa, niti je išta od toga zabilježeno u njihovim vrijednim knjigama.

Sve priče, viđenja, navodi i dokazi koji potvrđuju tezu postajanja jedne inteligentne nacije koja je sposobna da sagradi svemirske letjelice su veoma slabe i nedostaje im naučna autentičnost.

Mnogi slučajevi za koje se tvrdilo da su istiniti i da su zaista viđene takve letjelice kasnije se ispostavilo da je to bila ili optička varka ili vještački satelit koji je skrenuo sa svoje putanje, ili metereološki baloni ili neki drugi prirodni i natprirodni slučajevi. Kao što imamo dva slična slučaja koji o ovome govore, jedan od njih se desio u Rusiji, a drugi u Americi.

20. septembra 1977. stanovnici grada Petrovostoka su ugledali jedan ogroman leteći objekat koji je letio iznad njih, ličio je na morsku meduzu samo što je bio daleko veći. Lebdio je tako između neba i zemlje oko par sati, a vidjeli su ga i stanovnici Lenjingrada kao i Helsinkija. Zvanični vladini dužnosnici se nisu odmah oglasili kako bi razjasnili ovaj fenomen, tako da su ostavili medijima i ljudskoj mašti otvoren prostor. Kasnije kada su izdali saopštenje rekli su da se radilo o meteoru. Ovom događaju koji se desio u Rusiji je prethodio jedan sličan događaj koji se desio u Americi, međutim u ovom slučaju vladine naučne institucije su se pobrinule da prikupe sav materijal vezan za tu pojavu koji je na kraju dostigao oko 400 stranica. Ovaj događaj koji se desio u Americi je odmah razjašnjen dok događaj u Rusiji nije. Zašto? Zašto su Rusi krili od očiju javnosti ovaj događaj?

Stvarnost je da je ono što su vidjeli Rusi nije bio leteći tanjir nego je to bila ruska raketa “Sojuz” koja je nosila satelit za špijuniranje “Kosmos 955”,  a koji je bio lansiran iz tajne baze koja se zove “Plistesk” iz koje se godišnje lansira više od pola satelita što ih lansira čitav svijet, zato Rusi nisu htjeli da se otkriju i da svijet sazna za ovu bazu. A ono što su vidjeli Amerikanci nije bilo ništa drugo do li jedan od bezbroj ruskih vjestačkih satelita koje su Rusi lansirali radi istraživanja svemira koji je skrenuo sa svoje putanje te ušao u Zemljinu atmosferu ponovo i odjednom velikom brzinom se vinuo ka nebu što je prouzrokovalo da se usljed velikog ubrzanja zapali i počne prelivati kroz različite nijanse boja tako da su njegovi osvijetljeni dijelovi ličili onima koji su ga gledali sa zemlje na prozore svemirskog broda. 

Vidimo da su nekada takvi slučajevi razjašnjavani i naučnim činjenicama utvrđeni dok je veliki broj tih slučajeva bio prepušten medijima koji su od takvih vijesti pravili senzacije kako bi imali što bolju prodaju stavljajući te vijesti na naslovne stranice svojih časopisa.

Ima tu još jedan faktor kojeg zapadni naučnici zanemaruju, a to je postojanje još jedne ineligentne civilizacije koja živi uporedo sa našom, a to je svijet džinna. Allah ih je obdario nekim sposobnostima koje ljudi ne posjeduju kao što imamo džinne koji žive u moru, džinne koji žive pod zemljom i džinne koji mogu da lete. Ako mi imamo ovakvu razvijenu civilizaciju onda je zasigurno da i naša braća džinne imaju istu, ako možda ne i napredniju u nekim domenima imajući u vidu njihove sposobnosti kojima ih je Allah obdario. Zato nije isključena i prepostavka da ono što vidimo od čudnih i natprirodnih pojava može biti džinnskog posla. I N.A.S.A. je istraživajući ovaj problem ustanovila da oko 90% takvih viđenja se može razjasniti kao prirodne pojave ili optičke varke, međutim za ostalih deset posto nemaju nikakvog prihvatljivog objašnjenja.

Čovjek je uložio do sada milijarde i milijarde dolara i rubalja u svemirska istraživanja i sve do sada nije otkriveno da postoji ni na jednoj planeti ikakva mogućnost postojanja života, čak i u najprimitivnijem obliku, pa kako onda neko može da izjavi da vanzemaljci postoje. Što se tiče Sunčevog sistema sa sigurnošću je utvrđeno da ni na jednoj od planeta ne postoji život, pa čak ni uslovi za razvoj života, jer na mnogim planetama niti ima oksigena, niti vode, temperature su ili tako visoke kao što je na Venera 462 °C, ili suviše niske kao na Marsu 100 °C ispod nule.

Kao zaključak nameće nam se činjenica da vanzemaljci onakvi kakvim ih predstavlja i zamišlja zapad ne postoje nego da su nastali kao produkt ljudske mašte kojeg su mediji, štampa, a ponajviše kinematografija iskoristili radi ovodunjalučkog profita.

Zatim kao što smo već prije spomenuli da to ima ikakve veze sa nama i da ima bilo kakve bitnosti Allah subhanehu ve te'ala i Njegov Poslanik sallallahu alejhi ve sellem bi nam to zasigurno razjasnili i ne bi nam to bilo skriveno.
IP sačuvana
social share
“Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo, a Allah zeli vidljivim uciniti svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima”. /At-Tawba; 32/
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Naravno da "vanzemlajci" postoje i da jedna irelevantna planeta u cosku ove jedne od mnogih galaksija nije jedinstvena ni po cemu.

Medjutim, vrlo je verovatno da se, upravo zato sto je tako, vanzemaljci, cak i da jesu mnogo razvijeniji od Zemljana i u stanju da dodju dovde, ne bi mnogo bavili ovim ovde. Sta ce im to? Sta bi Zemlja njima mogla da ponudi cega nem,a drugde u svemiru?!

Teske metale, gasove, sta god bi nnima moglo da treba sve drugo verovatno imaju u ogromim kolicinama i drugde.

Vecina naucnika se slaze da je voda osnova zivota onakvok kako ga mi razumemo, tj. ugljenovodonicnog, ali to ne mora ni u kom slucaju da znaci da su i ostali stanovnici svemira bazirani bas na ta dva nemetala. Ali, vrlo je verovatno da je cak i na Marsu bilo vode, a na nekim satelitima udaljenih planeta ovog irlevantnog (Suncevog) sistema sasvim sigurno je ima.

Sta bismo mi njima znacili? Nekim njihovim naucnicima za proucavanje nase zemljanske agresivnosti i sebicnosti?

Uostalom, mozda su mnogo nerazvijeniji od nas ili na slicnom nivou, i onda nema nikakve sanse da se ovde pojave pre nego sto covecanstvo bude izumrlo za manje od 1000 godina. Vec o tome da mi tamo negde (gde? ne znamo ni gde da okrenemo instrumente da merimo radijaciju iz kosmosa) stignemo ne vredi ni razmisljati.

Anyway...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


My head is on loose but my shoes are tied

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 8857
Zastava Shishatovac City
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia Peglica
Tom dilemom se ne opterecujem previshe....i da postoje i da ne...sta mi imamo od toga? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bash sad, il mozhe odmah? o.O
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sta imamo od toga?pa saznanje da nismo sami,samo po sebi je dovoljno u ovom slucaju.
ne moramo da imamo nesto od neceg da bi nas to,u ovom slucaju vanzemaljci,interesovalo.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Kao sto rekoh, vanzemaljci bez ikakve sumnje postoje, ali to nikako ne znaci da nismo sami, nego upravo da ostajemo sami, jer smo "samo malo zabaceni", tj. mi do njih ne mozemo, a oni nemaju sta ovde da traze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


My head is on loose but my shoes are tied

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 8857
Zastava Shishatovac City
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia Peglica
@Sesircic
Kazem samo da sam ja po prilicno na zlatnoj sredini po tom pitanju...nikakve koristi nemam da znam dal je iko 10 svetlosnih godina udaljen od mene ili ne (mislim na samu moralnu korist,da me neki ne bi pogesno shvatili)....moja neka teorija bi bila ne veruj nicemu sto ne vidis ocima...potom,ako vidim svemirski brod,letece tanjire,i nesto slicno...pozvacu ih na pice...).....verujem da ne zelim da osnujem neki tvrd stav da sam ubedjena i vodim preveliku diskusiju...Zivot je isuvishe kratak da bi proveli veliki deo optereceni ovakvim stvarima......jednostavno to je moje misljenje,i kao vecina vas,stojim pri tom..


E, samo jedno malo pitanje za sve od mene.Ako stojite ka cinjenici da postoje,i to tvdite kao vas stav...da li mislite da su oni ovoliko ocajni da saznaju da li mi postojimo?
Da li su oni toliko napredniji i inteligentniji od ljudi kad mi mozemo da nadjemo predpostavke da su oni posetili nasu planetu,a pak nikako do njih da dopremo?...

Po meni je to samo to samo jedna debela predpostavka covecije maste da bi digla kontraverzu,jer smo sami stvorili taj bujni plod u masti o letecim tanjirima i svemirskim brodovima...kako izgledaju,koje boje su Marsovci,da su napredniji u tehnologiji od nas Zemljana..pametniji...usvajanje Zemljana...bla bla..itd...ne znam...sve je moguce,mada samo sumnjam...
ponovo navodim,to je moje misljenje Smile
(sad ste me zamislili  Smile )
IP sačuvana
social share
Bash sad, il mozhe odmah? o.O
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Kao sto rekoh, vanzemaljci bez ikakve sumnje postoje, ali to nikako ne znaci da nismo sami, nego upravo da ostajemo sami, jer smo "samo malo zabaceni", tj. mi do njih ne mozemo, a oni nemaju sta ovde da traze.

Ne, apsolutno je netacno da nemaju sta ovde da traze. Ako pod terminom "vanzemaljac" podrazumevamo "oblik inteligentnog zivota koji je nastao i obitava van nase planete" i ako ne ulazimo u raspravu sta je to inteligencija  sa tacke gledista jedog vanzemaljca onda mozemo samo da zakljucimo da su oni vec dugo dugo vremena ovde.

Prvo i osnovno, covek emituje razlicite tipove signala u prostor van Suncevog sistema, ti signali su vec negde daleko daleko i neko ih je sigurno vec cuo. Kao sto kaze poznati teoreticar fizike Stiven Hokins:" Mislim da bi trebalo da drzimo glave pognute" Ono sto je covek hteo da kaze je da kad vanzemaljci budu saznali za postojanje ovakve raznolikosti zivota na nasoj planeti sigurno ce doci i poceti da ekploatisu, a sto i ne bi. Pa i ljudi bi prvi otisli na drugu planetu kada bi saznali da tamo ima nesto zanimljivo, njima blisko i unistili to kao sto sistematski unistavau zivot i na svojoj maticnoj planeti.

E sad pravo pitanje nije "da postoje?" (smesno je i potpuno arogantno pretpostaviti da zivot postoji samo na Zemlji) kao sto po meni nije ni "da li su tu?" . Naravno da su tu, oni su tu oduvek, a mogli su doci i juce. Ako su znali da dodju ovde onda znaju i da dodju u vreme kada su recimo izumrli dinosaurusi. A razlog njihovog dolaska? E to je vec pitanje koje je zanimljivo i evo nekoliko pretpostavki:

1. Radi ekploracije zivota i minerala na Zemlji, a narocito Coveka kao predstavnika tog zivota i najrazvijenije vrste,
2. Radi ekploatacije energetskih resursa. Ovde ne mislim na neku "rudu" ili tako neku glupost, sigurno da su dovoljno napredni da im ne trebaju nikakvi minerali sa Zemlje koje vec nemaju, osim iz razloga navedenih u prvoj pretpostavci. Mislim na ekploataciju samog zivota i covekove duhovne energije u nama nepoznate svrhe.
3. Radi eventualne fuzije Coveka kao fizickog bica  i njihovih dusa ( koje su najverovatnije reptoidnog oblika jer postoji veliki broj dokaza koji ukazuju na ovako nesto) i prolongiranja svog zivota kroz nas, tako da prakticno "kupe" sve sto valja od ljudske vrste i nastavljaju svoj put svemirom.
IP sačuvana
social share
Ica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@Sesircic
Kazem samo da sam ja po prilicno na zlatnoj sredini po tom pitanju...nikakve koristi nemam da znam dal je iko 10 svetlosnih godina udaljen od mene ili ne (mislim na samu moralnu korist,da me neki ne bi pogesno shvatili)....moja neka teorija bi bila ne veruj nicemu sto ne vidis ocima...potom,ako vidim svemirski brod,letece tanjire,i nesto slicno...pozvacu ih na pice...).....verujem da ne zelim da osnujem neki tvrd stav da sam ubedjena i vodim preveliku diskusiju...Zivot je isuvishe kratak da bi proveli veliki deo optereceni ovakvim stvarima......jednostavno to je moje misljenje,i kao vecina vas,stojim pri tom..


E, samo jedno malo pitanje za sve od mene.Ako stojite ka cinjenici da postoje,i to tvdite kao vas stav...da li mislite da su oni ovoliko ocajni da saznaju da li mi postojimo?
Da li su oni toliko napredniji i inteligentniji od ljudi kad mi mozemo da nadjemo predpostavke da su oni posetili nasu planetu,a pak nikako do njih da dopremo?...

Po meni je to samo to samo jedna debela predpostavka covecije maste da bi digla kontraverzu,jer smo sami stvorili taj bujni plod u masti o letecim tanjirima i svemirskim brodovima...kako izgledaju,koje boje su Marsovci,da su napredniji u tehnologiji od nas Zemljana..pametniji...usvajanje Zemljana...bla bla..itd...ne znam...sve je moguce,mada samo sumnjam...
ponovo navodim,to je moje misljenje Smile
(sad ste me zamislili Smile )

Pa mozda bi i trebalo da se zamislis pre nego sto dajes povrsne izjave. Da li si pokusala da zamislis coveka koji odlazi na Mars recimo i tamo nalazi neke bakterije. E sad tebi pitanje da li su bakterije svesne da smo mi ljudi dosli iz udaljenih krajeva svemira, i njihovom slucaju - nase planete Zemlje  da ih otkrijemo. Pa naravno da ne bakterije su nizi oblik zivota. Isto ti je tako i sa vanzemaljcima, tj. ako su oni ovde nece da kao u debilnim Holivudskim filmovima da izvrse invaziju punim frontalnim napadom na glavne gradove nekim smesnim laserskim oruzjem pa da se mi uplasimo i krenemo opsta panika i salutiranja Amerikanaca koji pucaju od patriotizma  Smile . Ne, oni ce, veoma logicno, da se tokom duzeg perioda od recimo 300 godina jednostanvo integrisu u zivot na Zemlji a da mi toga necemo biti svesni, cak mozda ni do samoga kraja nase vrste. Ne bi ni znali gde prestaje nasa vrsta a gde pocinje njihova. Za to postoje dva razloga:

1. Oni ne zele da budu primeceni, pa se kriju.
2. Cak kada se i ne bi krili, ljudi ih ne bi ni primetili kao sto ni one bakterije ne bi nista osetile osim nekih za njih nepovezanih culnih dozivljaja.
IP sačuvana
social share
Ica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@Sesircic
Kazem samo da sam ja po prilicno na zlatnoj sredini po tom pitanju...nikakve koristi nemam da znam dal je iko 10 svetlosnih godina udaljen od mene ili ne (mislim na samu moralnu korist,da me neki ne bi pogesno shvatili)....moja neka teorija bi bila ne veruj nicemu sto ne vidis ocima...potom,ako vidim svemirski brod,letece tanjire,i nesto slicno...pozvacu ih na pice...).....verujem da ne zelim da osnujem neki tvrd stav da sam ubedjena i vodim preveliku diskusiju...Zivot je isuvishe kratak da bi proveli veliki deo optereceni ovakvim stvarima......jednostavno to je moje misljenje,i kao vecina vas,stojim pri tom..


E, samo jedno malo pitanje za sve od mene.Ako stojite ka cinjenici da postoje,i to tvdite kao vas stav...da li mislite da su oni ovoliko ocajni da saznaju da li mi postojimo?
Da li su oni toliko napredniji i inteligentniji od ljudi kad mi mozemo da nadjemo predpostavke da su oni posetili nasu planetu,a pak nikako do njih da dopremo?...

Po meni je to samo to samo jedna debela predpostavka covecije maste da bi digla kontraverzu,jer smo sami stvorili taj bujni plod u masti o letecim tanjirima i svemirskim brodovima...kako izgledaju,koje boje su Marsovci,da su napredniji u tehnologiji od nas Zemljana..pametniji...usvajanje Zemljana...bla bla..itd...ne znam...sve je moguce,mada samo sumnjam...
ponovo navodim,to je moje misljenje Smile
(sad ste me zamislili Smile )

Pa mozda bi i trebalo da se zamislis pre nego sto dajes povrsne izjave. Da li si pokusala da zamislis coveka koji odlazi na Mars recimo i tamo nalazi neke bakterije. E sad tebi pitanje da li su bakterije svesne da smo mi ljudi dosli iz udaljenih krajeva svemira, i njihovom slucaju - nase planete Zemlje  da ih otkrijemo. Pa naravno da ne bakterije su nizi oblik zivota. Isto ti je tako i sa vanzemaljcima, tj. ako su oni ovde nece da kao u debilnim Holivudskim filmovima da izvrse invaziju punim frontalnim napadom na glavne gradove nekim smesnim laserskim oruzjem pa da se mi uplasimo i krenemo opsta panika i salutiranja Amerikanaca koji pucaju od patriotizma  Smile . Ne, oni ce, veoma logicno, da se tokom duzeg perioda od recimo 300 godina jednostanvo integrisu u zivot na Zemlji a da mi toga necemo biti svesni, cak mozda ni do samoga kraja nase vrste. Ne bi ni znali gde prestaje nasa vrsta a gde pocinje njihova. Za to postoje dva razloga:

1. Oni ne zele da budu primeceni, pa se kriju.
2. Cak kada se i ne bi krili, ljudi ih ne bi ni primetili kao sto ni one bakterije ne bi nista osetile osim nekih za njih nepovezanih culnih dozivljaja.
IP sačuvana
social share
Ica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:29:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.