Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ulazak u musku kozu ~ zapazanja zene koja je godinu dana zivela kao muskarac  (Pročitano 1506 puta)
01. Feb 2006, 19:45:00
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Ulazak u mušku kožu



Norah Vincent izgleda pomalo muškobanjasto, i sama voli žene, ali ni ona nije bila spremna za sve što je otkrila nakon što je godinu i pol dana živjela kao muškarac.

Urednica Molly Stern iz izdavačke kuće Viking, koja je objavila sjećanja na 18 'muških' mjeseci Nore Vincent pod naslovom "Self-made Man: One Woman's Journey Into Manhood and Back" (Samostvoreni muškarac: putovanje jedne žene u muškost i natrag), priznaje da je u početku bila skeptična prema toj ideji, koju su neke druge izdavačke kuće već odbile, ali da ju je konačno uvjerilo to što je Norah ušla u njen ured prerušena u 'Neda', svoju mušku personu.

"Stvar s Norom je da ona ovo nije radila iz vica. Ono u što smo morali biti sigurni je da ona može podići prag što se te ideje tiče, jer to je moglo izgledati kao štos. Ali čim ju sretnete, vidite koliko je iscrpna i temeljita, i znate da knjiga koju ona napiše mora imati petlju i biti bitna i mnogo reći o našem društvu", kaže Sternova.




Norah je angažirala stručnjake pomoću kojih se nabildala, produbila glas, šminkom imitirala popodnevnu neobrijanost, čak i stavljala gumeni penis u gaće, prikrivala grudi zavojima i po savjetu svojih muških prijatelja birala odijela i sportsku odjeću. Tijekom svojeg istraživanja za knjigu zalazila je u sportske barove, pa čak i striptiz-klubove, učlanila se u kuglačku ekipu i čak provela tri mjeseca u jednom samostanu. Upucavala se curama i na internetu i uživo, te čak s nekima završila i u krevetu (ali samo s onima koje je prethodno upozorila da je u stvari žensko). Sve to detaljno opisuje u svojoj knjizi - naravno, uz obaveznu promjenu svih imena.

"Ovo nije bio štos, nego stjecanje znanja", ističe Norah. "Ovo je projekt ljudskosti. Trebalo je ustanoviti nešto o ljudima kao bićima i ja sam to naučila na najbolji mogući način, tako što sam sama prošla kroz to. U postfeminističkom svijetu definicija onoga što je prihvatljivo žensko je sada mnogo šira od onoga što je prihvatljivo kao muško. Zato je bilo tako teško biti muškarac, jer kao žena imam mnogo više slobode."




"Bilo mi je odbojno, a mene inače žene privlače", sjeća se on(a) svog posjeta striptiz-klubu u muškom društvu. "Naletjela sam ravno na razliku između muške i ženske seksualnosti. Ženska seksualnost je mentalna, a kod muškaraca je to više potreba. Oni ne pokazuju slabost, ne pokazuju ni koliko su privrženi, naročito međusobno. I previše često sve njihove emocije iskazuju se kroz bijes. Imaju drugačije probleme od žena, ali nije im ništa bolje. Potrebno im je naše suosjećanje. Potrebna im je naša ljubav, i jedni druge trebaju možda više od ičega. Potrebno im je zajedništvo."

Zaključak, ukratko? "Bila bih vrlo iscrpljena na kraju dana, bilo mi je potrebno da opet postanem ja. Da sam uspjela nestati, bila bih sociopat. Ali stalno kao da sam sjedila iznad same sebe i gledala se kao 'Neda'. To je užasan osjećaj. Zbilja volim to što sam žena. Sada to volim još više, jer sam svjesna kolika je to privilegija."

Izvor: Klik
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nemac koji je godinu dana ziveo kao Turcin koji u Nemackoj boravi na crno, i ziveo od zarade na crno. Predstavljao se kao Turcin iz Bugarske da bi opravdao neznanje Turskog jezika. Objavio knjigu.

IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile uh  Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Cudna mi cuda!!! Pa ja 40 godina zivim kao muskarac!!!

Mogao bi da objavim knjigu: Vanzemaljac kao Zemljanin!!!

Da napisem ocas posla ako je u izgledu honorar???
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava Kapiri Mposhi
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC 
stavljala gumeni penis u gace!! hmm, kakva perverzna kucka Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
MALO NAS JE - AL SMO GOVNA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple Iphone XR
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.