Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Euatanazija  (Pročitano 12903 puta)
17. Mar 2004, 22:45:00
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
eutanazija- lako i blago umiranje, gasenje zivoga bez samrtnih bolova; ublazavanje smrti time sto se bolesniku dadu narkoticna sredstva (koja lekar sme da da, samo da bi ublazio umiranje a ne da bi ga ubrzao)

[b]Primjer:

Nakon što je u Velikoj Britaniji umrla žena koja je po sudovima tražila pravo da umre, ponovo su se otvorile rasprave o tome treba li u Konvenciju o ljudskim pravima uvesti da svako pored prava na život ima i pravo na smrt. Za sada su svojim neizljecivim bolesnicima, koji trpe veliki fizicki bol, odluku o tome da li ce ili nece živjeti zakonom dozvolili Holandija, dio Australije, jedna americka država i Kolumbija. Mada je BiH daleko od toga da se, u moru ostalih, bavi ovim pitanjem, da li se ostatak svijeta sa manje problema krece prema humanosti ili prema "milosrdnoj eutanaziji"? I ko ce odlucivati o tome kada treba umrijeti - covjek, sudbina, Bog ili doktor?

Da li podrzavate legalizaciju eutanazije ? Zasto?
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
Podrzavam. Prvi razlog licno ne bih zelela da se takmicim sa bolovima preko odredjene granice, ne uspeva mi. Drugi razlog, ne bih dozvolila da neko od meni dragih osoba pati ili da se zbog mene odrice svog nacina zivljenja. Ima tu jos stosta...zivot je nepredvidiv
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Apsolutno se slazem sa psihologom.
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Već smo negdje pisali o eutanaziji i moj stav je protiv.

@Olja
Eutanazija je vrlo kompleksan pojam, a tvoja definicija pokriva samo jedan dio eutanazije, točnije pasivnu, pozitivnu eutanaziju.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Postoje teme koje se na ovaj ili onaj nacin vracaju i ponavljaju na forumu, ali sa druge strane nemislim ni da je to lose jer svakim danom je sve vise i vise novih burekdzija, te mi je nekad stalo da cujem i njihovo misljenje.
Dok covek dise postoji i nada. Bio sam u situaciji da razmisljam o zivotu i smrti voljene osobe, ali do zadnjeg trenutka me je vodila neka nada. U ocajanju sam na kraju u trenutcima duboke kome mislio da ce mozda da se bas u tom trenutku na tom mestu spustiti vanzemaljci i doneti lek protiv raka. Zvuci ludo, ali u ocajanju coveku pada svasta na pamet.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 228
Licno ne podrzavam tu varijantu sa davanjem narkotika koji bi osobu odveli u "bezbolnu" smrt.
Ako mi se ikada desi da sam toliko bolestan da bi me jedino masine odrzavale u zivotu, zahtevacu da me iskljuce sa istih, jer to po meni nije zivot.
Neka se priroda brine o tome ko koliko treba da zivi i kako ce umreti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
Ako je smrt neminovna onda nemapotrebe muciti ljudsko bice uzaludnim lecenjem i ostavljati ga u bolovima. Treba ostaviti mogucnost da bolesnik ili porodica donese takvu odluku a treba se mozda posavetovati i sa crkvenim velikodostojnicima.
Ja licno podrzavam.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2268
mob
LG 
Ja sam isto za,zasto da se neko muci i pati kada ima mogucnost da spreci bolove i ode na onaj svet u miru..
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Navigare necesse est, vivere non est necesse...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1224
Zastava tamo gde jos niko nije bio...
mob
Nokia N78
Ja sam za!Imao sam priliku da vidim kako se covek muci nekoliko dana pred smrt!
(imao je rak pluca)
IP sačuvana
social share
Dunave, Dunave moje more...

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Bog je dao zivot, Bog ce ga uzeti kada on hoce. Niko drugi nema pravo na to, a ko sebi da takvo pravo navlaci na sebe prokletstvo.

Shvatam humanitarne pobude, ali to i dalje ne daje nikom prava koja nema.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.