Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otac terao maloletne ćerke na prostituciju  (Pročitano 5211 puta)
31. Jan 2006, 21:19:54
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
 Slučaj kakav se ne pamti u Smederevu i okolini
Otac terao maloletne ćerke na prostituciju

SMEDEREVO - U Okružnom sudu u Smederevu pokrenuta je istraga protiv R. J. (52) iz sela K. kod Smederevske Palanke zbog sumnje da je svoje dve maloletne ćerke prodavao za novac, terajući ih da se bave prostitucijom.

R. J., koji ima završenih pet razreda osnovne škole, navodno je početkom novembra 2005. godine sklopio ugovor s vlasnicima dva noćna kluba u Tutinu, u kojima su njegove kćerke od 16 i 17 godina radile kao konobarice. One su za novac nudile i seksualne usluge mušterijama lokala, a prema dosadašnjim saznanjima, koristile su i drogu. Veći deo plata i tako zarađenih para devojke su bile prinuđene da predaju ocu koji ih je trošio za kupovinu alkohola.

Slučaj je otkrila beogradska policija i maloletne devojke premestila iz Tutina u „Sigurnu kuću“ u Beogradu.

Okrivljeni R.J. se tereti za trgovinu ljudima jer je ćerke navodio na prostituciju iz koristoljublja. Stariju ćerku, kada je imala 15 godina, naterao je da zasnuje vanbračne zajednice sa dva starija muškarca i jednim maloletnikom. Od njih je zauzvrat primao novac i poklone.

U zahtevu za sprovođenje istrage navodi se i da je R.J. u svojoj kući u selu K. ove godine na Božić pokušao da obljubi stariju ćerku, dodirujući je po grudima i nagovarajući je da skine pantalone. Ona se odbranila, pa mu tužilac na teret stavlja i krivično delo nedozvoljene polne radnje.

R.J. ima još sina i dve ćerke od kojih je starija udata. Za njega kažu da je alkoholičar i da godinama psihički maltretira porodicu koja živi od socijalne pomoći. Ćerke i suprugu je često tukao, nanoseći im i teške telesne povrede zbog čega se tereti i za nasilje u porodici.

R. J. je od 18. januara u pritvoru, a Okružno tužilaštvo najavilo je da će proširiti zahtev za istragu i pokrenuti krivični postupak za trgovinu ljudima i protiv dvojice vlasnika kafića u Tutinu u kojima su se maloletnice od novembra prošle do sredine januara ove godine bavile prostitucijom.


Izvor: Blic \ J. Ilić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Zbrinute zlostavljane devojčice

Ocu podvodaču oduzimaju decu

Dve sestre od 15 i 17 godina iz sela K. kod Smederevske Palanke, koje je otac R.J. seksualno maltretirao i primoravao na prostituciju, sklonjene su na bezbedno mesto u Beogradu. Devojčice su istraumirane, u lošem su psihičkom stanju i u ovom trenutku prolaze kroz terapiju koja će im pomoći da se stabilizuju.

Zbog sigurnosti devojčica, koje je beogradska policija pronašla u Tutinu, „Blic“ nije u mogućnosti da otkrije mesto na kome se nalaze. Ipak, prvih mesec dana posle spasavanja iz kafića u kojima su radile kao konobarice i prostitutke, devojčice su provele u „Sigurnoj ženskoj kući“ u Beogradu.

- Dve sestre su kod nas dovedene 12. decembra prošle godine, a Centar za socijalni rad prebacio ih je u januaru u adekvatnije institucije. Jedna devojčica je prebačena 6. januara, a druga deset dana kasnije. Po našim procenama, devojčice su bile u veoma lošem stanju i nisu se dobro slagale jer su došle iz porodice sa poremećenim odnosima, u kojoj je dominirao otac nasilnik. Završile se samo osnovnu školu i, koliko je nama poznato, boravile su jedno vreme u hraniteljskoj porodici, u koju ih je otac dao. Protiv oca je pokrenut postupak za oduzimanje roditeljskog prava - kaže za „Blic“ Vesna Stanojević, direktorka „Sigurne ženske kuće“.

Jelena Kalušević, dečji psiholog, objašnjava da je u slučajevima zlostavljane dece najvažnije da se ona izdvoje iz porodice u kojoj su zlostavljana i smeste negde gde će se osećati zaštićeno. Sa decom počinje individualni i grupni rad koji treba da dovede do njihove lične psihološke stabilizacije i do razvijanja socijalnih veština da bi mogla da se uklope u društvenu sredinu. Deca se postepeno uključuju u školu, a zatim se razmišlja o njihovom daljem smeštaju. Deca se retko vraćaju u prirodnu porodicu, osim ako iz nje nije izdvojen nasilnik, zahvaljujući pokrenutom sudskom procesu.


Izvor: Blic \ T. Spajić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


vrlo, vrlo zadovoljan tip

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 206
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
smrt na lomaci bi mu malo bilo...  dabogda u paklu vjecno gorio
IP sačuvana
social share
just like a curse, just like a stray
you feed it once and now it stays
so tear me open, but beware
there's things inside without a care...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
posle kad ga koknes,lezis 15 god.u mardelju.ma hajde seckala bi ga na komade.za takve nema kazne zatvora a dobice ,evo zivi bili pa videli 5-7 god.i eto monstruma ponovo medju nama.
linc,govorim ,javni linc. Smile Smile Smile
 Smiley 1 a zrtve ?????????????????????????????????????????????????????????????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Jel su ganci u pitanju?
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ovaj covek je izopacen i odvratan (i svakako treba da bude strogo kaznjen),

ali nista manje odvratni nisu oni koji smatraju da drugo ljudsko bice treba da bude lincovano, cereceno itd.

-- iz bilo kog razloga, pa i zato sto se oni uzasavaju zlocina koji je to drugo bice ucinilo.
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S4
Nista od toga,dobice i on 6 meseci uslovno
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Inace u romskoj populaciji to je uobicajna praksa
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@tralalalala
opet ti dobroljube.
stvarno si covekoljubac,divim se tome koliko ima ljudi koji bi stitili sve na svetu,jedes li kokoske,krave,svinje i ostalu bracu ili si pravi bratoljub pa si lepo vegi koji ni mrava ne bi zgazio.
e i ja sam tako mislila kad sam bila mala.ljude treba strogo kaznjavati,ljudi uce samo skolom teskih udaraca,veruj mi.
nista licno,samo nemoj mene toliko "mrzeti"ja jesam vegi da ne bi ubijala,niti da bi ko zbog mene ubijao.ja o svojoj dobroj karmi mislim.
a za te manijake staro zavetne kazne i iza toga stojim.ljudi su bica sa svescu i darom slobodne volje,pa ko zloupotrebljava i treba daa ga stigne.opet to sto ja kazem je cista milost da u ovom zivotu plate svoj dug,u sledecem ce oni biti zrtve manijaka to je gora cena i tu se zakon karme ne zatvara vec otvara novi krug.
he,he,ti i ja o istoj temi vise puta...zanimljivo nema sta,bas si ljut na mene. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Tja, sita...

Meni zivotinje nisu braca kao sto kazes da tebi jesu, ali ih ne jedem zato sto su prepune otrova (antibiotika, kostanog brasna od crkotina drugih zivotinja, hormona, ponekad i promenjenih gena)...

Ni u kakav apsolutni zakon, pa ni u neminovnost karme, ne verujem.

Za razliku od tebe, ne koristim staku autoritarne svesti -- ne treba mi; mogu da hodam i bez toga. Vi sto biste bez toga copali ili padali na nos mozete da radite sta hocete, ali jedino ne mozete da svoje misljenje namecete kao jedino validno. Dakle, ono je za mene bezvredno jer je protiv-ljudsko.

Mene ljudska prava intersuju kao apsolut, zato sto ona vaze iskljucivo kao opsteljudska -- dakle i moja -- samo donde dokle vaze i za masovne ubice.

Onog trenutka kad se ukinu bilo cija ljudska prava, ukidanje tvojih sopstvenih, ili bilo cijih drugih je na dohvat ruke. To neki nisu u stanju da shvate, ali to je cinjenica pokazana vise puta u 20. veku. A ja to necu dozvoliti.

Dakle, ono sto ja govorim je zasnovano na zakonu i na razumu, a ne na emocijama kojima ti -- ocigledno -- robujes, pa mozes samo u okviru mrznje ili ljubavi da funkcionises.

U tom smislu: ne mrzim te, ni najmanje. Nemam kad da se bavim tobom: sasvim sam ravnodusan. Mozes da zivis srecno 100 godina ili da umres danas -- to za mene nema nikakvu vrednost. Jedino cu te spreciti u pokusajima da od mog sveta -- i sveta ljudi do kojih mi je stalo -- napravis koncentracioni logor tvog sopstvenog jednoumlja. A ti slobodno nastavi da zivis u jednom takvom svetu donde dokle ga meni ne nameces.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.