Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žandarm ubio i zakopao nevenčanu suprugu  (Pročitano 5303 puta)
21. Jan 2006, 01:27:15
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
 Pronađeno telo Jane Banjac (20), izbeglice sa Kosova
Žandarm ubio i zakopao nevenčanu suprugu

GORNJI MILANOVAC - Pripadnik Žandarmerije Miroslav Perić (32) uhapšen je zbog sumnje da je ubio svoju nevenčanu suprugu Janu Banjac (20), izbeglicu sa Kosova. Telo Jane Banjac, nestale pre 20 dana, pronađeno je juče u selu Grabovica kod Gornjeg Milanovca.

Prema izjavama MUP-a, Perić je Janu ubio pištoljem 27. decembra prošle godine u selu Grabovica, na oko 300 metara od porodične kuće. Na istom mestu Perić je i zakopao njen leš.

Jana je od 4. novembra 2005. godine živela sa Perićem u vanbračnoj zajednici u njegovoj porodičnoj kući nadomak Gornjeg Milanovca. Ona je prognano lice sa Kosova i sa svojom porodicom bila je smeštena u kolektivnom centru u Mataruškoj Banji. Nestanak nesrećne devojke prijavila je njena majka SUP-u Kraljevo, 30. decembra, a dan kasnije njen nestanak prijavio je i sam Perić.

Perić je takođe rodom sa Kosova i radnik je MUP-a Srbije, odred Žandarmerije u Kraljevu. U Grabovici je, kako saznajemo, živeo sa majkom i sestrom. Porodica Perić se nije družila sa komšijama.

Kako saznajemo, Perić je pripadnicima MUP-a sam pokazao mesto gde je Janu zakopao.

Janina majka Gorica i braća S.B. (17) i M.B., koji žive u izbegličkom centru Žiča u Mataruškoj Banji, strašnu vest čuli su juče oko 16 sati. Stariji brat S.B. nam je ispričao da su se Jana i Miroslav upoznali na jednoj žurci u Mataruškoj Banji i da je njegova sestra baš te noći odlučila da sa Miroslavom započne novi život u Gornjem Milanovcu.

- Zabavljala se sa njim četiri meseca, ali mi to nismo znali. Odlučila je da se uda, i otišla je. Trebalo je da dođe 28. decembra, da bi sutradan polagala vozački ispit u Kraljevu. Zvali smo je, ali se ona više nije odazivala na svoj mobilni telefon. Javljao se Miroslav, koji je kazao da je u sredu, 28. decembra, pošla u Matarušku Banju, a njegova majka nam je rekla da je krenula prethodnog dana. Kako se Jana nije pojavljivala, majka je otišla u policiju i prijavila je slučaj - priča S.B.

Pokušaji porodice Banjac da stupi u kontakt sa zetom Miroslavom nisu urodili plodom. On je, prema rečima S.B., u međuvremenu otišao na vežbu u okolinu Bujanovca.

- Kada bismo ga pozvali, odgovarao nam je da ne može da priča, da ima posla, ili da ga baš tog momenta zove neki od nadređenih. To je bilo sve što smo mogili da saznamo od njega. Inače, Janina svekrva nam je govorila da se nisu svađali - objašnjava stariji Janin brat.

Jana je završila frizerski zanat. Kažu da je bila dobra devojka. Porodica Banjac se izdržavala od majčinog i njenog rada u hladnjači. O ocu ne znaju ništa već 11 godina. Otišao je u Rusiju na rad, i od tada mu se gubi svaki trag. Pre izbeglištva, porodica Banjac živela je u selu Berkovo u Metohiji.


Izvor: Blic \ D. Marković - D. Milošević
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Rešena misterija nestanka Jane Banjac (20) iz Mataruške Banje

Žandarm ubio nevenčanu ženu


GORNJI MILANOVAC - Pripadnici milanovačke policije, zajedno sa pripadnicima Žandarmerije uhapsili su juče Miroslava Perića iz Gornjeg Milanovca, pripadnika Žandarmerije, pod osnovanom sumnjom da je ubio svoju nevenčanu suprugu Janu Banjac iz Mataruške Banje. Nakon priznanja zločina, ekipa islednika iz Gornjeg Milanovca, Čačka i Kraljeva je izašla na lice mesta i iskopala telo nesretne Jane Banjac, koju je ubica zakopao na oko 300-400 metara od svoje porodične kuće.

Janić je, prema rečima Branislava Stanića, istražnog sudije Okružnog suda u Čačku, ubio Janu Banjac 27. decembra uveče, hicem iz pištolja u glavu. Ubistvo je izvršeno na mestu na kome je telo pronađeno. Nestanak Jane Banjac prijavila je njena majka, koja živi u izbegličkom kolektivnom smeštaju u Mataruškoj Banji, 30. decembra prošle godine, a njen nestanak prijavio dan kasnije i Miroslav Perić. Nakon istrage, policija je posumnjala da je nestanak Jane Banjac povezan sa Miroslavom Perićem, što je on u istražnom postupku i priznao. Radi se na potpunom rasvetljavanju zločina i okolnosti koje su do njega dovele.

Istražni sudija Branislav Stanić je Periću odredio pritvor od 30 dana. Takođe, naložena je obdukcija tela, kako bi se utvrdile okolnosti pod kojima je ubijena.

Zločin koji je juče ujutru dobio epilog priznanjem Perića da je ubio Janu Banjac, način na koji je zločin izvršen, i pokušaj da se zločin prikrije, ali i to da je počinilac pripadnik Žandarmerije, izazvao je nevericu i ogorčenje građana Gornjeg Milanovca, koji ne pamte sličan slučaj. S obzirom da je zločin tek otkriven, predstoje ozbiljne istražne radnje kojima će se rasvetliti pod kojim je okolnostima život izgubila Jana Banjac, izbeglica sa Kosova.


Izvor: Glas Javnosti \ Z.Marjanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Metak u potiljak, pa za kafanski sto
Miroslav Perić je važio za mirnog, staloženog i pouzdanog žandarma. Van radnog mesta, on je, kažu njegovi poznanici, bio prgav, umeo je da potegne revolver, puca u vazduh i šenluči. U jednom takvom piru prošle godine sam je sebe ranio u nogu

KRALJEVO - Nadležni za sada ne daju nikakve zvanične informacije o dvadesetdvogodišnjem žandarmu-ubici Miroslavu Periću, pripadniku kraljevačkog odreda Žandarmerije. On krajem minule godine zverski ubio nevenčanu suprugu Janu Banjac (20), a zatim je zakopao u obližnjem šumarku. Nezvanično saznajemo da je Perić uhapšen u četvrtak uveče na radnom mestu. Njegov odred se nalazio na području opština Bujanovac, Preševo i Medveđa, a žandarm je razoružan "na prevaru", zbog navodnog učestvovanja u kafanskoj tuči. Perić je, inače, raseljen sa Kosmeta i nastanjen u Gornjem Milanovcu.

Niko od kolega nije primećivao znake uznemirenosti i rastrojstva kod Perića, a važio je za mirnog, staloženog i pouzdanog žandarma. Van radnog mesta, on je, kažu njegovi poznanici, bio prgav, umeo je da potegne revolver, da puca u vazduh i šenluči. U jednom takvom piru prošle godine sam je sebe ranio u nogu. Nakon ubistva nevenčane supruge, metkom u potiljak, on je otišao da igra stoni tenis, koji dan kasnije s prijateljima bio je na dočeku Nove godine, a 3. januara sa kolegama otišao u Bujanovac.

Perić se u Gornji Milanovac doselio iz sela Kijeva kod Kline, a porodica nesrećne Jane Banjac je iz metohijskog sela Berkova došla u Matarušku Banju. Majka Gorica i braća Srđan (10) i Mlađan (18) žive u kolektivnom izbegličkom centru, bivšem mataruškom hotelu "Žiči".

Početkom novembra prošle godine Miroslav je odveo Janu u Gornji Milanovac i tamo su nevenčani živeli u tek sagrađenoj kući.

- Jana je trebalo 28. decembra da polaže vozački ispit u Kraljevu i ja sam je pozvala dva dana pre toga. Pošto nije došla u Kraljevo, telefonom sam pitala Miroslava gde mi je kćerka, a on je rekao da je otišla kod neke drugarice. Sve mi je to bilo sumnjivo, pa sam 30. decembra policiji prijavila Janin nestanak. Znala sam da se njih dvoje često svađaju, pa sam kćerki savetovala da se vrati u Banju, ali ona nije htela - ispričala je za Glas Janina majka Gorica Banjac.

Gorica je rekla da je venčanje dvoje mladih planirano za 22. mart ove godine. Prema do sada utvrđenim činjenicama, Miroslav je svoju nevenčanu suprugu ubio 27. decembra, a potom je zakopao u obližnjem šumarku. Ubica se nalazi u čačanskom istražnom zatvoru.
M. S. Milišić

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Sahranjena Jana Banjac u Kraljevu

Brak je odveo u smrt

KRALJEVO - Jana Banjac (19), izbeglica sa Kosova iz Mataruške Banje koju je 27. decembra ubio njen nevenčani muž Miroslav Perić (23), pripadnik Žandarmerije, sahranjena je juče na groblju „Barutana“ u Kraljevu.

Telo Jane Banjac, nestale pre 20 dana, pronađeno je u petak u selu Grabovica kod Gornjeg Milanovca. Prema izjavama MUP-a, Perić je Janu ubio na 300 metara od porodične kuće, gde je i zakopao njen leš.

Potraga za Janom trajala je od 31. decembra, kada je Gorica Banjac prijavila policiji nestanak ćerke ne znajući da ju je pet dana pre toga zverski ubio nevenčani muž Miroslav, posle čega je otišao na teren u Bujanovac skrivajući zločin.

Na sahrani među preko 500 okupljenih ljudi niko još ne nije mogao da veruje da je Jana, uvek vedra i raspoložena za šalu, ubijena.

Majka Gorica, braća Slađan i Mlađan, još uvek ne mogu da prihvate da njihove ljubimice više nama. Janina majku je, pred zatvorenim kovčegom sa ćerkinim telom, izdala snaga. Dok su je pridržavali rođaci i prijatelji, šaputala je samo jednu reč - „zašto“? To su se pitali i svi koji su poznavali Janu. Sada samo očekuju da se što pre otkrije zbog čega je Miroslav Perić digao ruku na Janu posle samo tri meseca braka.

Porodica, rodbina i prijatelji su došli da ovu, kako rekoše, dobru i prelepu devojku isprate na poslednje putovanje. Koje je, da se sve odvijalo drugačije, trebalo na dan ubistva da se završi u Kraljevu, u hotelu „Žiča“ u Mataruškoj Banji, u izbegličkom smeštaju njene majke Gorice i dva mlađa brata.

Jedno je sigurno, Janina poslednja devojačka žurka u Mataruškoj Banji, sa koje se sa Miroslavom Perićem uputila put njegove kuće u selu Grabovac, umesto u brak odvela ju je ravno u smrt.


Izvor: Blic \ D. Marković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Monstrum priznao zločin

„Jana bila živa kad sam je zakopao“

ČAČAK - „Janu sam zadavio, položio u jamu i zatrpao zemljom. Ali kad sam krenuo, čuo sam njen izdisaj i video da se zemlja pomera. Izvadio sam pištolj i pucao u tom pravcu“, ispričao je u istrazi žandarm Miroslav Perić, koji je osumnjičen da je 27. decembra prošle godine u selu Grabovica kod Gornjeg Milanovca ubio svoju nevenčanu ženu Janu Banjac (19), izbeglicu sa Kosova. Perić je uhapšen 20. januara ove godine, a Branislav Stanić, istražni sudija čačanskog Okružnog suda, koji je saslušao Perića, u izjavi za „Blic“ kaže da je osumnjičeni odmah priznao i detaljno opisao svoj zločin.

Perić je ispričao da je kobnog dana došao sa posla iz Kraljeva oko 18 časova i da je sa Janom otišao do svog ujaka koji živi u istom selu.

„Prilikom povratka kući, odjednom mi je, bez ikakvog razloga, došlo da ubijem Janu i već sam počeo da smišljam način kako to da uradim“, izjavio je Perić.

Jani je zatim rekao da ga sačeka na drumu dok on ode u kuću po cigare i upaljač, kao i da želi da je odvede na jedno mesto i nešto joj pokaže.

Ubrzo se vratio, a u kesi je poneo policajski ašov na rasklapanje. Pištolj mu je već bio pod pazuhom u futroli. Jana ga je sledila, ništa nije slutila, niti je pitala zašto idu prema šumi udaljenoj od kuće oko 300 metara. Tek kada je Perić iskopao raku veličine ljudskog tela pred njenim očima, Jana ga je upitala zašto to radi. On joj je prišao iza leđa i podlakticom jedne ruke stezao vrat kako bi je udavio.

Policiju i sudiju Perić je odveo do mesta zločina. Pored jame su pronađene Janine cipele, koje ni ubica nije ranije primetio. U čačanskom sudu kažu da je Perić rekao da se kaje, a da je sve ispričao veoma hladnokrvno i smireno. Telo ubijene Jane dato je na obdukciju, a nakon rezultata obdukcionog nalaza, koji se uskoro očekuju, znaće se da li je Jana ubijena na način na koji je to opisao Perić.

Na pitanja svoje majke i rodbine nesrećne Jane gde je njegova nevenčana supruga, Perić je odgovarao da je otišla sa nekom prijateljicom kolima kod svojih u Kraljevo.


Izvor: Blic \ V. Trtović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Samo jos jedna potvrda da se u miliciju prima svakakva bagra olos,psihopate i ludaci
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.